Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Burcunuza Göre Beslenme..Burcunuza Göre Zayıflama

  Burcunuza Göre Beslenme

  KOÇ..

  Neler yararlı olur;
  Adrenalinsiz kalmayın. Sofranızda sık sık sarımsak soğan ve hardalotu bulundurun. Enerjisiz kalmamak için olabildiğinde veya fırsat bulduğunuzda güneşe çıkın ve sıcaklığı özümseyin. Masaj yaptırın ve fiziksel terapilere mümkün olduğunca önem verin. Potasyum fosfat sizin için önemlidir. Koç geleneksel olarak aşkın parlaklığını ve savaşın ihtişamını simgeler. Gürültülü yerler telaş içindeki insanların koşuşturduğu restoranlar onun için uygundur. Yüksek metabolizma düzeyi ve çabuk yemek yemeği sevmesi yüzünden çoğu zaman lezzetin ayrıntılarına inemez. Aslında onun için en uygun çevre görkemle yanan bir ateşin önünde yediğinin tadını çıkarmaktır.

  BOĞA..

  Neler yararlı olur;

  Cildinize iyi bakın bakım yaptıramıyorsanız gereken özeni gösterin yağlanmasını ve gözeneklerin tıkanmasını engelleyin. Çıban ur ve tümörlere karşı bol bol narenciye alın. Mısır ve ilgili tüm yiyecekler size yararlı olacaktır. Larenjit ve tümboğaz hastalıklarına karşı soğuk içeceklerden kaçının ıhlamur ve tarçın kullanın. Ünlü İranlı Astrolog El Biruni'nin 11. Yüzyıl'da yazdığına göre Boğa'nın yemeğe olan aşkı tüm burçların üstündedir. Boğa kırsal bir tiptir; meyve bahçeleri çayırlar buğday ve mısır tarlaları ambarlar ve tahıl depoları; işte onun sevdiği yerler. Boğa için bir köy lokantası sağlıklı beslenmek için çok uygun bir yerdir. Buna karşın rahatı sever sofrasında en güzel servisleri görmekten hoşlanır yani önce hayallerini doyurur.

  İKİZLER..

  Neler yararlı olur;
  Öncelikle potasyum Klorid; bu şekilde kan hücreleri ve dokuları takviye edilebilir. Akciğerler ve bronşlar hassas olduğundan bu mineralin yararı çoktur. Özellikle ıspanak yeşil fasulye domates kereviz havuç kuşkonmaz portakal şeftali erik armut ve pirinç bu yönden yararlıdır. Sinirsel gerilimleri dengelemesi açısından greyfurt badem balık üzüm suyu elma ve kuru üzüm etkindir. Kalsiyum gereksinimlerini süt tereyağı ve köy peynirlerinden alabilirsiniz. Yerken konuşmayı çok sevdiği için fazla gürültüyü sevmez. Ama okurken veya tv izlerken atıştırmayı da çok sever. Bir İkizler'in sıradan bir istasyon büfesinde dahi keyifle birşeyler yediğini görebilirsiniz. İkizler insanları görkemli sofralardan pek hoslanmazlar çünkü onlar için önemli olan pratikliktir. Bir an evvel yemelidirler. Sebzelerden şalgam rezene kuzu kulağı anason onlar için uygundur.

  YENGEÇ..

  Neler yararlı olur;
  Kalsiyum fosfat kalsiyum tuzu çeşitli meyveler mısır bol kabak ve marul veya yeşil salata yararlıdır. Doğadan uzak kalmamak Yengeç insanı için yararlıdır ama özellikle de su önemlidir hele deniz suyu çok daha etkin ve yatıştırıcı sonuçlar getirir. Sık protein alınmalıdır kolestrola dikkat etmek kaydıyla tüm kabuklu deniz ürünleri yararlıdırlar. Yengeç doğal olarak analığı ve evi simgeler elbette ki sofrası da aynı derecede öncelik taşır. Duygusallığını ve ekonomik tutumluluğunu mutfağına en iyi yansıtan burç Yengeç'tir. Yengeç burcu pirinç şeker lahana şalgam adaçayı ve dereotu üzerinde etkindir. Bunları su ile bütünleştirerek yengeç pavurya ıstakoz karides midye ve salyangoz türü kabuklularla beraber değerlendirir. Ay'ın yönettiği tüm yiyecekler de bu burçta geçerlidirler.

  ASLAN..


  Neler yararlı olur;
  Magnezyum fosfat önemlidir ve bal; tüm Aslanlar baldan yoksun kalmamalıdır. Ayrıca et ve et ürünleri yanısırada ıspanak ebegümeci ve semizotu yararlıdırlar. Magnezyum fosfat çavdar ve buğday ürünlerinde badem ceviz incir limon elma şeftali pirinç deniz ürünleri ve yumurta sarısında bolca bulunur. Taze meyve yaşil salata peynir süt ve yoğurt et ürünlerinin yanında dengeli olarak alınmalıdır. Erik armut ve portakal özellikle kalp sağlığı yönünden öncelikli meyveler olarak önerilebilirler. Görkemli tantanalı ve ihtişamlı yerler onun doğal ortamı sayılırlar. Aslan yemekleri bol masraflı zengin ve mükemmeldir. Temel olarak fırın yemekleri barbeküler listenin başında yer alırlar rengarenk zengin soslar onun zevkini ve damağını okşar. Et yemekleri Aslan'ın kalbinde yer alır yanısıra da havuç ısırgan defne nane türü sebzeler bu et tutkusunun vazgeçilmez aksesuarlarıdırlar.

  BAŞAK..

  Neler yararlı olur;
  Başak insanı mide hastalıklarına yatkındır bu nedenle dengeli beslenmelidir. Sebze yemekleri ön planda olmalıdır.Aslında bu insan bir hastalık hastası olduğu için yediğine içtiğine özen gösterir ve hatta herkese öğüt verir. Midelerinin yanısıra barsaklarını da iyi korumalıdırlar. Gözlerini kuvvetlendirici besinler almalarında da yarar vardır. Alerjik yapıları nedeniyle dikkatli olmalıdırlar örneğin egzema onlar için ciddi birsorun olabilirbir tehlikedir. Tuzu ve fosforu sürekli almalıdırlar. Günümüzün yapay katkı maddeleri ve doğallığın yapaylıkla kirletilmesi bir Başak için dayanılmazdır. Bunun yerine ev yapımı yiyecekleri tercih eder imkan bulduğunda kendi ekmeğini dahi yaptığı görülür çünkü o bir Başaktır yani ana maddesi un ve ekmektir. Ayrıca tüm hububat kekler ve hamur işleri onun için önemlidir. Bunlarla sebzeleri bütünleştirmekten hoşlanır.

  TERAZİ..

  Neler yararlı olur;
  Öncelikle tahıllar tabii ki; buğday arpa yulaf ve çavdar. Bütün bunlar Terazi'nin hassas hormonal dengesini düzenleyecektir. Özellikle Corn Flakes veya yulaf çorbası türü sabah kahvaltıları etkilidir. Bol meyve desteği de önemlidir yani üzüm çilek ve muz gibi... Açık va temiz havadan bol bol yararlanılmalıdır. Ayrıca hassas sinir sistemini dengelemek için deşarj olmaya öncelik vermelidir. Bunun en iyi yolu da hobisel alışkanlıklara önem ve öncelik verilmesidir. Terazi insanı için yemek yenecek ortam sessiz barış dolu huzurlu ve çok iyi bir dekore edilmiş olmalıdır. Pastaneler şekerciler ve tatlıcılar ideal Teraziler'in kolay avlandıkları yerlerdirler. Terazi Burcu yüksek irtifalardaki ekin alanlarını ve meyve bahçelerini yöneten bir burçtur. Terazi insanının tatlıya olan düşkünlüğü kek merakı ve şeker tutkusu çok ünlüdür. İdeal bir Terazi hafif ve hazmı kolay yiyecekleri seçer.

  AKREP..
  Neler yararlı olur;
  Kalsiyum Sülfat özellikle çok önemlidir. Tüm deniz ürünleri ve bilhassa balık sık yenmelidir. Seksüel dürtü sağlayan yiyeceklerden ve baharatlardan tad alma dışında kaçınılmalıdır. Sinirsel gerilim ortamları ve tabii ki yoğun stresler Akrep insanlarında yüksek düzeyde psikolojik şoklara neden olabilir bu durumlarda dönemsel çevre değişimleri ve su terapileri yararlı olacaktır. Akrep burcu bahçeleri çiçek tarhlarını üzüm bağların su kenarlarını ve yeraltı mekanlarını yönetir. Akrepler gizem kokan çevrelerden çok hoşlanırlar ve genelde barışçı sessiz ve karanlık yerleri tercih ederler. Akrep bir su burcudur tüm su canlılarını ve özellikle de kurbağa ve salyangozları yönetir. Fermante yiyeceklere yakındır balık soslarına ve karides pateye bayılır. Ayrıca av hayvanlarına ve bilhassa kuş etlerine önem verir

  YAY..

  Neler yararlı olur;
  Yay zodyağın hareketli bir burcudur. Bu işaretin altında doğan insanlar nehrin orta yerinde yön değiştirme konusunda ünlüdürler. Genelde uygar insanlardırlar ve 11.Yüzyıl'da Araplar onların yemek ve içmek için özel olduklarını belirtmişlerdi. Yay burcu sıcak kuru ve erkeksi bir ateş burcudur. Yay evler ahırlar evlerin üstlerindeki odalar meyva ağaçları tepeler ve dağlık yerleri etkiler. Canlı bir atmosferi tercih eder. Özellikle giriş ve çıkışları gözlenebilen işlek bir yeri. Uzun seyahatlere çıkılan tüm yerler ve hava alanları bu burca özgün yerlerdirler. Yay burcu kuşlara düşkündür. Meyvaları sever ve genellikle güvercinotu zerdeçal safran sarımsak karakafes turp soğan ve pancar gibi sebzeleri eker. Yay Burcu insanlarının çabuk yemeleri sabırsızlıklarını ve arzularını tatmin eder ya da yerken başka işlerle uğraşabilir. Bu nedenle kızartılmış ızgarası yapılmış fırında pişirilmiş ya da çevrilmiş yiyecekler ona daha uygundur. Hazır yemekleri daha çok tercih eder.

  OĞLAK..

  Neler yararlı olur;
  Kalsiyum fosfat tüm Oğlaklar için gereklidir. Oğlak geleneklerin simgesidir. Dünyasal değerlere ve maddi sağlığa öncelik verir. Elbette ki tüm Oğlaklar'ın tutucu olduklarını söylemek istemiyoruz. Ama onların güç kaynağı temel inançlarıdır. Doğal yapılarında refah ile yoksulluğu ayırt edebilme içgüdüsü vardır. Oğlak bir çiftlikte mutludur. Çevresinde inek boynuzları koyun sesleri varsa mutludur. Basit ama geleneksel eşyalarla döşenmiş ortamlar onu rahatlatır. Oğlaklar sağlığın geleneksel beslenme metodlarına bağlı olduğuna inanırlar. Oğlak zengin ve etkin bitkilere öncelik tanır tadla sağlığı bütünleştirir. Kızarmış nane soslu bir kuzu veya ustaca pişirilmiş bir hindi onun önünde değer kazanır. Tüm bitkiler bitki sosları meyveler böğürtlenler yani vahşi ürünler onun için uygundur. Kemik yani jelatin onun için önemli bir güç kaynağıdır.

  KOVA..

  Neler yararlı olur;
  Kova paradokslar burcudur bağımsızlık için yaşarlar ve bireycidirler. Bu arada Kova'nın bir gurme olduğunu du unutmayalım. Serinletici erkeksi hava burcu Kova barları pubları tavernaları şarap evlerini balık çifitliklerini değirmenleri hanları ve küçük motelleri sever. Akan sular onun simgesidir. Kovalar kalabalıklardan uzak olmayı tercih ederler. Kova bir uzmandır yemek yediği tabağa önem verir modern ya da egzotik hangisi olursa olsun kendisine özgün bir parça bulur. 1960'larda Kovalar beslenme ve yiyecek konusunda önemli adımlar atmışlar ve devrime neden olmuşlardı. Seksenli yıllarda onları sağlıklı beslenme tutkunları olarak gördük. Kova insanı tüm kuşlara yani ördek ve kaza hayrandır Bir tuz ve kimyon delisidir bu burç aynı zamanda da homeopatik tıbba meraklıdır.

  BALIK..

  Neler yararlı olur;
  Balık tüm burçların içinde en duyarlısı sempatiğidir. Soğuk görünüşleri duygularını çok derinlerde saklamalarındandır. Mutluluğu yanında bulunanlara bağlıdır. Balık suyla ilgili tüm çevreyi ve herşeyi simgeler. Tipik balıklar nerede olurlarsa olsunlar suyu gören bir yerde olmalıdırlar yani su görmelidirler. Balık insanı barışa sessizliğe yumuşak ışığa derinlerden gelen bir müziğe itinalı bir servise ve romantik bir atmosfere önem verir. Düzensizlikten nefret eder. Bir zaman sonra ya vejeteryan olur ya da diete başlar. Balık Burcu tüm deniz kuşlarını ve balıkları (özellikle alabalık somon ve ton balığı) simgeler. Enginar lahana kabak ve şalgam onun için önemlidir. Alkolle arası iyidir iyi içer ve iyi bir konuşmacıdır. Şarap soslu tüm balıklar onun için idealdir. Hassas cildi için su kadar önemli bir diğer mineral demir fosfattır.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Tahıllar bizim kurtarıcımızdır. Yaşadığım yerde de bol bulunur. Fazla tüketeyim bari.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş