Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  kalp Kan Grubunuza Göre Kişilik ve Aşk...

  Kan Grubunuza Göre Kişilik ve Aşk...

  Tek damlasi bile degerli olan damarlarimizda tasidigimiz kan hakkinda neleri biliyoruz ya bilmediklerimizVücut agirliginin %7-8'ini kan olusturuyor. Tek bir damlasi bile bircok konuda etken.Cesitleri karakterimzi belirliyor ozelliklerinin degismesi hastaliklara yol aciyor.


  Dikkat kan araniyor! Radyolardan sık sık duydugumuz bir anons bu. Belki o anda bunun onemini dusunmeyiz ama en basitinden bir yerimiz kanadiginda damlayan kanin ne derece degerli oldugunu anlariz. Hepimizin de bildigi gibi kan vucudumuzdaki en onemli yapi taslarindan biri.

  Damarlarimizda dolasan ve bircok hayati fonksiyonu bulunan bu kirmizi renkli sivinin en onemli gorevi hucrelere oksijen tasimasi.Ayrica hayati onemi olan maddeleri hucrelere tasiyor ve zararli olan metabolizma artiklarinin disari atilmasini sagliyor. Kan bedenimize canlilik vermek icin yaratilmis bir yasam sivisidir. Bedenimizde dolastigi surece onu isitir sogutur besler korur ona enerji verir ve icindeki zehirlimaddelerin atilmasini saglar. Bedenimizdeki haberlesmenin neredeyse tamamini ustlenir. Ayrica damarlarda olusan her yırtıgı anında kapatır. Sistem boylelikle kendini surekli olarak yeniler.

  Dunyada kan gruplarinin dagilimi:
  O Rh pozitif her 100 kisiden 40'i
  O Rh negahtif her 100 kisiden 7'si
  A Rh pozitif her 100 kisiden 34'u
  A Rh negatif her 100 kisiden 6'si
  B Rh pozitif her 100 kisiden 8'i
  B Rh negatif her 100 kisiden 1'i
  AB Rh pozitif her 100 kisiden 3'u
  AB Rh negatif her 100 kisiden 1'i

  En eski kan grubu "0" grubu oldugu belirtiliyor herkes O grubundayken insanlar cok kucuk bir alanda yasiyorlardi ayni yemegi yiyor ayni organizmalari doluyorlardi ve bu yuzden degisim gereksizdi.

  Ancak nufus arttiginda ve gocler hizlandiginda degisimler ivme kazandi. Sonrasinda gelisen A ve B gruplarinin gecmisi ancak 15 bin - 25 bin yil oncesine uzaniyor. AB grubu ise cok yenidir. O grubu avci A grubu ciftci B grubu gocebe ve AB grubu ise modern olarak degerlendiriliyor.

  Kan gruplarina gore kisilik tahlili:

  O grubu : Kendine guvenen cesaret
  A grubu : Sinirli ve hassas
  B grubu : Uyumlu ve yaratici
  AB grubu : En cekici ve ilginc

  En cesur ve guclu "O" grubu:
  Bu kan grubu tasiyan herkes gucu dayanikliligi kendine guveni cesareti sezgiyi ve tanri vergisi bir iyimserligi genetik hafizalarinda tasirlar. Melodik mizac ozelligine sahiptirler. Bunlar yasamin tadini en iyi cikaran dunya nimetlerinden en genis bicimde yararlanan kisilerdir. Hayati bir melodi gibi yasar ve kavrarlar. Icinde bulunduklari ortama cok iyi uyum gosterirler. Tum insanlarla ve butun varliklarla anlasirlar. Onlara ters dusmeden olumlu iliskiler kurmayi basararak yasarlar. Bu engin uyum duzeni icinde onlerine sunulan olanaklardan rahatlikla yararlanirlar. Amacladiklari sonuca buyuk ugraslara kmadan kolayca ulasirlar. Onlarin bu basarilarindaki en buyuk etken dis dunyayla sudaki hidrojenle oksijen gibi uyumlu olmalaridir.

  Modaya havaya zamana hemen uyuverirler. Herhangi birine cok degisik ve ters gelebilecek bir ortam dusunelim. Onlar bu ortam icinde dagilip sasrimaz urkup sinmez bir koseye cekilip donup kalmazlar.

  Hemen uyum gosterirler. Sivri ve uc dusunceleri ayri fikirleri ve egilimleri yoktur. Saglikli bir bunye ve iyimserlikle desteklenmis liderlik ozellikleri (guc etki- guvenilirlik) ve basari icin gerekli guduler size kalan O grubu mirasidir.

  En paylasimci "A" grubu
  Kalabalik insan topluluklari ve yerlesik ama daha kirsal yasam gerilimleri bas edebilmek uzere ortaya cikmistir. Psikolojik ozelliklerin bazilar kalabalik insan topluluklari ve yerlesik ama daha kirsal yasam gerilimleri bas edebilmek uzere ortaya cikmistir. Psikolojik ozelliklerinin bazilar kalabalik cevresel kitlelerin ihtiyaclarina katlanabilmekle gelisir. Uyumlu mizac ozelligine sahiptirler. Bu grup icinde yer alanlar duyan hisseden surekli olarak arastiran cevrelerindeki kisiler ile baglanti ve uyum saglamaya calisan kisilerdir. Dis dunyadaki tum degisikliklere karsi duyarlidirlar. Ancak asiri duyarliliklari cevrelerinde buyuk uyum guclugune dustuklerinde onlarin geriye dogru kacmalarina ve iclerine kapanmalarina neden olur.

  Uyumlular icinde bulunduklari toplumun en ilgi cekici ve en renkli varliklaridir. Ancak dayanma ve uyum saglama yeteneklerinin yetersiz kaldigi ortam ve kosullarda cozulurler. Acinacak zavalli insanlar olurlar. Buyuk bir olasilikla bu olusumun icindeki bireyde olmasi gereken en onemli ozellik paylasimci yapidir. Ilk A'lar karmasik bir hayatin meydan okumalarina karsi duyarlidirkurnaz istekli ve akilli olmak zorundaydilar. Ancak butun bu niteliklerin tek bir yapida toplanmasi gerekiyordu. Belki de bu bugun bile A'larin daha gerilimli bir yapiya sahip olmalarinin bir nedenidir.

  Sikintilarini iclerine atarlar. Fakat patladiklarinda da dikkatli olmalisiniz. O gruplarinin cok basarili oldugu gerilimli ve sikisik liderlik pozisyonlarina A'lar pek uygun degildir. Bu onlarin lider olmayacaklari anlamina gelmiyor. Ama icgudusel olarak cikar gozeten liderligi istemezler. A grubunda diger druplardan daha az grip goruldugu bilinmektedir. Ayrica viruslerin etkisi AB grubunda da diger gruplara gore daha azdir.

  En uyumlu "B "grubu
  Irkların karışması yeni topraklar ve yabancı iklimlerle karşı karşıya kalan ilk B gruplarının yaşamlarını sürdürebilmek için uyumlu ve yaratıcı olmaları gerekiyordu.

  B grupları yerleşik A grupları kadar düzenli ve uyumlu bir konfora gereksinim duymazken O grularından da daha az kararlılık sahibidirler. Bu özellikler B gruplarının her hücresinde mevcuttur. Biyolojik olarak B gruplar diğer gruplardan daha uyumludur. Ritimli mizaç özelliğine sahiptir. Davranışlarında akılcı sistemli düzenli ve iradelidir. Başkalarının tepki ve eğilimlerini dikkate almaksızın kendi düşünce ve kararları doğrultusunda ilerler. Onu bir demiryolu üzerinde giden önüne çıkan engelleri ezen veya birlikte sürükleyen bir lokamotife benzetebiliriz.

  Çevrelerine egemen olmak ve yönetmek isterler. Gözüpek inatçı otoriter ve serttirler. Mantık ve irade onlarda daima duygulardan daha önce gelir. Bu mizaca sahip bulunanların tipi asker uzman ve danışmandır.

  Bir çok yönüyle B grupları bütün olası seçeneklerin en iyisine sahiptirler. A gruplarının zihinsel ve duygusal olarak uyarılmış edimlerinin yanı sıra O gruplarının saldırgan ve keskin fiziksel tepkilerine ait öğeleri de içlerinde barındırırlar.

  B gruplarının farklı kişiliklerle daha kolay ilişkiye girebilmelerinin nedeni genetik doğaları gereği daha uyumlu olmalarındandır. Çünkü kendilerini rekabet ve savaşlara karşı daha az eğilimli hissederler. Onlar diğerlerinin bakış açısından da bakabilirler. Empati yetenekleri vardır.

  En çekicisi "AB" grubu

  Bu grup sinirli ve hassas A´larla dengeli B´lerin birleşmesiyle oluşmuştur. Sonuç ise tinsel yaşamın özellikle sonuçlarının pek farkında olmadıkları bir takım etkenlerini kucaklayan biraz parça parça bir karakterdir. Kompleks mizaç özelliği gösterirler. diğer üç mizacın tüm özelliklerini karmaşık ve karışık bir biçimde bu kümede yer alan kişilerde görülür. Bu üç özellik farklı yoğunluklarla bir arada bulununca kişi birbiriyle uyuşmaz eğilimlerin elinde adeta oyuncak olur.

  Böyleleri dengeleri için gerekli olan dinamik bir düzenleme güçlü bir irade ve iyi bir disiplinle karşılaşana değin çelişen karmaşık duygu düşünce ve eğilimlerin elinde bocalayan kaprisli kararsız ve tutarsız bir kişi olur çıkarlar. Bununla birlikte çevrelerine önem vermeleri sosyal tutum ve yargıları önemsemeleri mantıklı düşünme yetisine sahip olmaları gibi olumlu yönleri onları başarıya ulaştırabilir."

  Çoğu kez onlar detaylarla uğraşıp kendilerini yormazlar. AB grubu kan grupları arasında en çekici ve en ilginç olanıdır. Ama onların doğal karizması ardında hep kırık kalpler bırakır.

  Kan grupları arasında AB çok ender görülür. A grubuyla B grubunun karışmasından meydana gelen bu kan grubuna dünya nüfusunun ancak %5 ´i dahildir.Ve de bu grupkan gruplarının en yenisidir. Bundan 10-12 yüzyıl öncesine kadar böyle bir kan grubu yoktu. Doğudaki istilacı güçlerin batıdaki ülkeleri ele geçirmeleri üzerine farklı uluslar birbirlerine karıştılar. Doğuyla batı uygarlığının karışması sonucunda AB kan grubu ortaya çıktı. M.S. 900 yıllarından itibaren AB kan grubu oluştu. A ve B gruplarındaki Avrupalılar´ın evlilik yoluyla bir araya gelmedikleri kesindi. Ancak doğudan batıya akın başladıktan sonra farklı kan grupları birleşebildi.

  Kan grubu-Kişilik ilişkisi

  Kan gruplarının insan kişiliği ile yakından ilgisi olduğu anlaşıldı. Japon uzmanlar farklı kan gruplarının erkekler ve kadınlar üzerindeki etkilerini konu alan bi araştırmasının sonuçlarını açıklarken "İnsan vücudunun kimyası ile kişilik arasında önemli bağlar var. Kan grupları bunlardan biri." dedi

  A Grubu Kadını
  Para harcamasını çok sever. Seksi iç çamaşırlarına düşkündür. Çocukları çok sever ve çocuk sahibi olduktan sonra eşini ihmal eder. Değişikliği seven biridir.

  A Grubu Erkeği
  Düzenli yaşamayı sever. İyi bir dost ve konuşmacıdır. Birlikte olacağı kadını seçerken çok titiz davranır.

  B Grubu Kadını
  İstek doludur. Sekse hiç hayır demez. Para konusunda eli ya çok açıktır ya da cimridir

  B Grubu Erkeği
  Özgürlüğünün sınırlanmasından nefret eder. Kadınlara saygısı sonsuzdur. Hep neşe dolu bir aileye sahip olmak ister. Yemek konusunda son derece titizdir.

  AB Grubu Kadını
  Erkeklerin yüreğini hoplatan elbiseler giymeye bayılır. Para konusunda tutumludur. Yemek pişirmekte mükellef bir sofra hazırlamakta üzerine yoktur.

  AB Grubu Erkeği

  Aile içinde mutlaka sözünün dinlenmesini isteklerinin yapılmasını ister. Hoşgörülü ve kararlıdır. En iyi aşıklar bu gruptan çıkar. Eşine ev işlerinde yardım etmekten çekinmez.

  0 Grubu Kadını
  Mutfak masraflarından kısarak kendine hoş elbiseler alır. Çocukları biraz ele avuca geldiğinde hemen çalışma hayatına dönmektoplumdaki yerini almak ister. Yemek yapmakla fazla uğraşmak istemez. Pratik yemekleri tercih eder.

  0 Grubu Erkeği
  Aşık olduğu zaman birlikte olduğu kadını çok kıskanır. Kalabalığı sevmez. Son derece hareketli çalışkan ve hırslıdır. Sevgilisine veya eşine sık-sık hediye almayı sever.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  AB Grubu Kadını
  Erkeklerin yüreğini hoplatan elbiseler giymeye bayılır. Para konusunda tutumludur. Yemek pişirmekte mükellef bir sofra hazırlamakta üzerine yoktur.
  İlki yanlış.Diğerleri doğru.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  A Grubu Erkeği
  Düzenli yaşamayı sever. İyi bir dost ve konuşmacıdır. Birlikte olacağı kadını seçerken çok titiz davranır.
  Tıpkısının aynısı ben
  Bir bozuk saattir yüreğimZiyaretçilere, Gizli İçerik!
  Hep sende durur..
  .

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  AB Grubu Kadını
  Erkeklerin yüreğini hoplatan elbiseler giymeye bayılır. Para konusunda tutumludur. Yemek pişirmekte mükellef bir sofra hazırlamakta üzerine yoktur.
  Erkeklerden banane yahu.Beğendiğim herşeyi giyerim. Para konusunda tutumum pintilik derecesindedir.
  Yemek pişirmek ve sofra kurmakta üstüme tanımam.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  A gurubuyum. Evet hassasımdır. :smile8:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş