Burcumun Özelliklerini Göstermiyorum

Burç çemberleri saatin 9 rakamını gösteren doğu ufku ile başlar ve 3 rakamını gösteren Batı ufku ile biter.


Doğum haritası yaşamın çeşitli alanlarını kapsayan 12 ana parçadan oluşur. Bunları kişisel haritalarda evler diye de nitelendirebiliriz. Burç çemberleri saatin 9 rakamını gösteren doğu ufku ile başlar ve 3 rakamını gösteren Batı ufku ile biter.

Doğduğunuz anda 12’li bu ev sistemi içinde gezegenleriniz her hangi bir bölgede yoğun bir şekilde toplanmış ise siz kendi burcunuzdan ziyade bu burç özelliğini daha fazla gösterebilirsiniz.

Şöyle diyelim Güneşiniz Kova burcunda ise siz bir Kova burcusunuz. Bunu saat örneği ile verirsek saatin çemberi içinde bu; saat 11 ile gösterilir. Bunun doğum saatiniz ile bir ilgisi yoktur. Eğer Güneşiniz Oğlak burcunda ise saat için bu 12 üzerinde gösterilir. Bu mantık haritamızı saate benzettiğimiz içindir. Fakat Güneşiniz bulunduğu yere rağmen güneşin bulunduğu burç nedeni ile elde ettiğiniz özelliklerinizden daha farklı özelliklerin ağırlığını taşıyabilirsiniz.

Kova burcu olmanıza rağmen yani güneşiniz harita üzerinde saatin 11 ‘inin bulunduğu yerde iken haritadaki gezegenleriniz saat 2 diye nitelendirdiğiniz Akrep burcunda yoğunlaşmış olabilir. O zaman siz Kova burcundan ziyade Akrep özellikleri de gösterebilirsiniz. Bu; Kova mevsiminde Akrep gününde yükselen burcunuz Yay ise Yay saatinde doğduğunuzu gösteriyor olabilir.

Astroloji mistik bir uğraştan ziyade zamanın niteliği ile ilgilenen istatistiksel bir uğraştır. Aslında siz Kova mevsiminde Akrep gününde Yay saatinde doğdunuz ise Astrolojik olarak öz burcunuz Kova Ay ve ilgili gezegenler Akrep Yükselen burcunuz Yay olarak açıklarız. Tüm bu durum içinde bir insanın Güneş burcu ile ifade edilemeyeceğini ve hatta buna rağmen güneş burcunun özellikleri pek az gösterebileceğini bir kez daha hatırlamış oluyoruz.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]