Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Astrolojide Evler - Astrolojide Evler Ne Anlama Gelir?


  Astrolojideki Evler Ne Anlama Gelir?

  Astroloji'de de sadece burç veya gezegenlerden bahsetmek yetmez. Evler burç ve gezegenlerin işletim sistemlerini nerede gerçekleştireceklerini bize ifade eder...


  Astrolojide Evler


  Kişilik ve dış görünüş özellikleri; ego; eğilim ve belirlenen hedefler; bu hedeflerin belirlenmesini sağlayan yaklaşımlar; yine bu hedeflere ilerlenirken gösterilecek güç kararlılık ve azim; yeni başlangıçlar gibi konulara işaret eder...

  Oğuzhan Ceyhan
  Uzman Astrolog

  Bir cümle kurmak istiyorsanız bir özneye bir yükleme ve bir de her ikisinin bir arada ne yapacağını bilmeye ihtiyacınız var. Astroloji'de de sadece burç veya gezegenlerden bahsetmek yetmez. Evler burç ve gezegenlerin işletim sistemlerini nerede gerçekleştireceklerini bize ifade eder. Astroloji’yi az çok bilenler ne nerede ve nasılı duymuşlardır. Bizim için gezegenler bir cümlenin "ne" kısmını oluştururlar. Nasıl ise burçlar için geçerlidir. Neredeye gelince evler karşımıza çıkar. Venüs (ne) Kova'da (nasıl) 12. evde (nerede) dediğinizde bir kişi veya olay hakkında gerekli bilgiye ulaşmaya başlamış olursunuz.

  Evler bir horoskopu 12 parçaya bölen ifade alanlarıdır. Birinin ifade şekline yaklaşırsak mesela 12. ev bilinçaltını temsil eder. Kişinin kapalı kalan manevi alanları kısıtlamaları hissettikleri gizlilikleri ile ilgilidir. Eğer bu temalara ne ve nasılı eklerseniz kolayca hikayenize ulaşırsınız.

  Tüm bunlar şunun için önemlidir ki; günlük veya aylık olarak takip ettiğiniz yorumlarda sık sık evler gezegenler veya burçlardan bahsederken çeşitli konumlanmalar hakkında da bilgi veriyoruz.

  Kendinizi daha yakından ve objektif bir bakış açısı ile tanımanızı sağlayacak Astrolojik verileri okurken bu bilgiler size her zaman lazım olacak. Okuma yöntemlerini bilirseniz kendi gizeminize ve yolunuzu açacak anahtara daha kolay ulaşırsınız.

  1. Evin Özellikleri - Astrolojide Evler-


  Kişilik ve dış görünüş özellikleri; ego; eğilim ve belirlenen hedefler; bu hedeflerin belirlenmesini sağlayan yaklaşımlar; yine bu hedeflere ilerlenirken gösterilecek güç kararlılık ve azim; yeni başlangıçlar gibi konulara işaret eder. Diğer taraftan Yükselen yani kişinin dışarıya vurduğu yönlerini tanımlayan burç da bu evde yer alır. Bu yüzden Astroloji'de insanları birbirinden ayırmasıyla bilinen birçok özelliğin yorumlanmasında kullanılır. Altıncı ev ile birlikte değerlendirilerek genel sağlık durumu vücudun rahatsızlıklara karşı direnci ve potansiyel sağlık sorunları hakkında yorumlar yapılmasını mümkün kılar.

  Kişinin vücut özellikleri ile bağlantılıdır. Kişinin dışa karşı tutumunu açıklarken bu evden faydalanırız. Başka insanlara yaklaşım tarzını ifade ederken önemlidir. Bu ev içinde bulunan gezegenler ve aldıkları açılar ile doğum haritasında 1. eve denk gelen burç bir kişinin kim olduğunu anlamada çok önemli enstrümanlardır. Birinci ev aynı zamanda güç sembolü Mars'a aittir ve bireyselliği ve ataklığı ile öne çıkan Koç burcu tarafından yönetilir.

  Eylemi temsil eder ve Ateş elementi ile ilişkilidir.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  2. Evin Özellikleri

  Güvence sağlayan değerler ikinci ev ile ilişkilidir. Dünyasal bir yaşamın değişmezlerinden olan parayla ve esasen çalışarak kazanılan para ile ilişkilidir.


  Oğuzhan Ceyhan
  Uzman Astrolog

  İkinci ev maddi malvarlığı kazanç ve kayıplar alacaklar ve borçlar gibi konularda yorum yapılmasını sağlar. Kişinin güvenlik duygusunu ne şekilde sağladığı ve nasıl devam ettirdiği kendine ne kadar güvendiği ve hayatındaki büyüme süreci gibi konuları da içerir. Esasen "benim" sözcüğü ile ifade edilebilir. Yani sahip olunanlardan bahsederken 2. evi kullanırız.

  Güvence sağlayan değerler ikinci ev ile ilişkilidir. Dünyasal bir yaşamın değişmezlerinden olan parayla ve esasen çalışarak kazanılan para ile ilişkilidir.

  İkinci ev fayda getiren gezegenlerden biri olan sevgi aşk ve maddiyatı simgeleyen Venüs'e aittir ve güven duygusu ve mücadelesi ile bilinen Boğa burcu tarafından yönetilir. Amaç noktaları olarak kabul edilen İkincil Evler'den biridir. İstikrarı temsil eder ve Toprak elementi ile ilişkilidir. Karşısında bulunan 8. ev daha çok elde edilecek manevi değerler ile alakalı iken 2.ev elle tutulan değerler ile ilgilenir.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  3. Evin Özellikleri
  Kişinin genel olarak haberleşmeleri ile ilgili olan 3. ev bilgiyi toplamak ve paylaşmak ile bağlantılıdır. Kişi anladığı ve bildiği şeyleri dışarıya akıtır.  Oğuzhan Ceyhan
  Uzman Astrolog

  Üçüncü ev iletişimi önemli bir etmen olarak içinde barındıran konular fırsatları ve dalgalanmalarıyla eğitim hayatı kısa seyahatler ulaştırma ve nakliye kardeşler komşular komşuluk ilişkileri zihinsel algılama ile çözümleme günlük hayata dahil olan kavramlar vb. hakkında fikir sahibi olunmasını sağlar. Kişinin genel olarak haberleşmeleri ile ilgili olan 3. ev bilgiyi toplamak ve paylaşmak ile bağlantılıdır. Kişi anladığı ve bildiği şeyleri dışarıya akıtır. Bu süreci nasıl gerçekleştirmektedir veya bunu başarabilmekte midir bu 3. evin konusudur.

  Üçüncü ev mantık ve iletişim gezegeni olan Merkür'e aittir ve çok yönlü olmasıyla tanınan İkizler burcu tarafından yönetilir. Değişim ve uyum sürecini temsil eder ve Hava elementi ile ilişkilidir. Hava iletişim elementidir. Önyargı olmaksızın saf bir bilişin ve saf bir bilgi aktarımının sorgulanması için 3. eve ihtiyaç vardır.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  4. Evin Özellikleri

  Dördüncü ev duyguları ve dişi ilkeyi temsil eden Ay'a aittir ve kırılgan olan dolambaçlı yolları tercih eden Yengeç burcu tarafından yönetilir.

  Oğuzhan Ceyhan
  Uzman Astrolog


  Dördüncü ev bir evin yapısal olarak kendisi ve ev hayatı ile ilgili olaylar olgular kişiler ve değişiklikler konusunda yorumlar yapılmasını sağlar. Sığınak niteliğine sahip olan yer ve kavramları belirler. Koruma hayalgücü ve döngülerle ilgilidir. Kişinin zihinsel yaşamındaki döngülerin ifadesi için çok önemlidir. Belirsizlik içeren bazı nitelikleri nedeni ile zaman zaman tam olarak kavranamaz ve ağırlıklı olarak yaşadığımız mekanların aktivasyonları ile eşleştirilir. Oysa içerdiği anlam kişinin yaşadığı evin yanında kişinin bedeni içindeki ruhsal yapısının serüveni ile de ilgilidir. Bu kişinin yaşamında bir evre niteliğindedir. Neyin önemsendiğine bağlı olarak incelenmesi gereklidir.

  Dördüncü ev duyguları ve dişi ilkeyi temsil eden Ay'a aittir ve kırılgan olan dolambaçlı yolları tercih eden Yengeç burcu tarafından yönetilir. Başlangıç noktaları olarak kabul edilen Köşe Evler'den biridir. Eylemi temsil eder ve Su elementi ile ilişkilidir.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  5. Evin Özellikleri

  Zevk aldığımız değerler partiler eğlenceli toplantılar alkol vs. gibi konular bu ev ile ilgilidir. Kişinin ne kadar aşırıya kaçabileceği bu evin ağırladığı gezegenler burçlar ve açılar sayesinde kolayca tespit edilebilir.  Oğuzhan Ceyhan
  Uzman Astrolog


  Beşinci ev hayatın zevkleri yüzeysel aşk ve cinsel ilişkiler tatiller ve boş zaman faaliyetleri eğlence kumar çocuklar yaratıcılık yeni fikir ve görüşler gibi konularda yorum yapılmasını sağlar. Kişinin yaratıcı tarafı ile kendini ifade etme süreci bu ev ile ilgilidir. Aynı zamanda kişinin kendine yabancı kişi ve olaylar ile irtibat kurma sürecindeki başarıları da bize gösterir.

  Hayattan alacağımız keyifler ve keyif alış şeklimiz hakkında konuşmak istersek 5. ev bize faydalı olur.

  Zevk aldığımız değerler partiler eğlenceli toplantılar alkol vs. gibi konular bu ev ile ilgilidir. Kişinin ne kadar aşırıya kaçabileceği bu evin ağırladığı gezegenler burçlar ve açılar sayesinde kolayca tespit edilebilir. Beşinci ev yaşam ilkesi olan Güneş'e aittir ve gücü ve liderliğiyle bilinen Aslan burcu tarafından yönetilir. İstikrarı temsil eder ve Ateş elementi ile ilişkilidir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş