Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Yükselen Burç Nedir? Burcunuzun Yükseleni Hangi Burç?

  Yükselen Burç Nedir?

  Doğduğunuz anda Güneşin doğuş istikametinde bulunan göksel bölgeye denir. Daha basit bir deyimi ile doğduğunuz anda yükselen takım yıldıza verilen astrolojik teknik bir terimdir.

  Doğduğunuz anda Güneşin doğuş istikametinde bulunan göksel bölgeye denir. Daha basit bir deyimi ile doğduğunuz anda yükselen takım yıldıza verilen astrolojik teknik bir terimdir. Yükselen burç öz burcunuzdan daha önemlidir. Bir burç doğduğunuz ay dönemini kapsar. Ancak yükselen burç ise ortalama 2 saatte bir değişim gösterir. Dünyanın yolculuğu sırasında Güneş ile olan ilişkisi doğu ufkunda bulunan burcu değiştirir.

  Biz gündüz bunu Güneşin parlak ışıkları nedeni ile göremesek de doğu ufkunda her zaman bir burç vardır. Bu burç bizim kişilik özelliklerimizi etkileyen ana astrolojik sembolizmdir.

  Doğduğunuz ay içinde ve hatta saatte dünya üzerinde onbinlerce insan doğar. Sizin bulunduğunuz yere yakın yüzlerce insan doğar. Bulunduğunuz yerde ve doğduğunuz saate doğu ufkuna baktığınızda bir burç yükselir. Bu burcun doğru tespit edilmesi için doğduğunuz saatin ve özellikle doğduğunuz dakikanın da çok iyi bilinmesi gereklidir. Yükselen burcunuzun doğru tanımlanabilmesi için doğum saatinizin +/- 4 dakikaya kadar bilmek zorundasınızdır. Astrolojide de yükselen burç sizi doğru bir şekilde ifade edebilmek adına çok önemlidir.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Yükseleniniz Koç İse

  Yükseleniniz Koç İse  Siz başta gitmeyi seven ve "Ben en başta olmalıyım" sloganını uygulamaya eğilimli bir kişiniz. İlk olmak birinci olmak yaşamınızın bir parçasıdır.

  Siz başta gitmeyi seven ve "Ben en başta olmalıyım" sloganını uygulamaya eğilimli bir kişiniz. İlk olmak birinci olmak yaşamınızın bir parçasıdır. Hareketli bir kişilik yapısı ile "Hemen yapalım" sıkça kullandığınız sözcüklerdir. Atılım ileri gitmek araştırmak daha iyisi için kapı aralamak ne olursa olsun fethetmek ihtiyacı damarlarınızda dolaşır. Çok yönlü özellikleriniz sayesinde bir grubun ateşleyici kişiliği olabilirsiniz. Fakat enerjinizi yapıcı bir şekilde yönlendirmelisiniz. Böyle olmadığı takdirde tartışmacı kavgacı kişiliğiniz birden bire su yüzüne çıkabilir ve pek çok kişiyi kırabilirsiniz.

  Güçlü ve bu gücün arkasında duran kişiliğiniz sert çıkmakta olduğunuzu size unutturan hızlı bir süreci harekete geçirir ve destekler. Çok mücadeleci olduğunuz için bu güç bir araştırma eyleminin iyi bir üyesi olmanızı sağlar. Hatta gruplar içinde herkesin zorlandığı eylemleri kolaylıkla gerçekleştirirsiniz. Bir kazı ekibinin bir mimari grubun bir sosyal topluluğun hareketli ve çalışmaktan bıkmayan üyesi olabilirsiniz. Ancak mutlaka sizin dediğinizin gerçekleştirilmesi gerektiği konusunda ısrarcı olabilirsiniz. Bu da sizin kimi kırdığınızı önemsemediğiniz ve/veya fark etmediğiniz bir zaman dilimi olacaktır. Yüzleşmekten hiç korkmazsınız. Söylensin diye dile gelen sözcükler sizin için mutlaka harcanmalıdır.

  Aman sevgili Yükselen Koç sözcükler sizin dilinizde bir zehir'e dönüşebilir. Yükselen'i Koç olan biri olarak tam karşınızda bulunan Terazi burcunun özelliklerini inceleyerek kendiniz hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Her iki burç arasında kurmaya çalışacağınız denge size yol gösterecektir. Terazi diplomatik özelliklere sahiptir ve uzlaşmacı bir yapı sergileyebilir.

  Ancak yükselen koç özellikleriniz ile hırslı mücadeleci ve hatta bazen yıkıcı yapınız ile aceleci davranıp duymanız gerekenleri kaçırabilir. Size iyi niyetle yaklaşan ve fikirlerini aktarmaya çalışan kişileri yanlış anlayıp keyifli paylaşımları kaçırabilirsiniz. Yüzleşmeci tarzınız ile pek çok kişinin duymak istemediğini dile getirebilirsiniz. Amaçlarınız sizi birden fazla kişi ile bir araya getirecektir. Eğer yaşam amaçlarınız arasında vazgeçemeyeceğiniz bir tanesi var ise ona ulaşmak istiyorsanız Yükselen Koç özelliğinizin yıkıcı yan etkilerini dönüştürmelisiniz. Potansiyel hırçın yapınız sele dönebilecek bir nehrin akışı gibi saklı bir güçtür.

  Amacınıza ulaşmak için karşıt burcunuz Terazinin diplomatik tutumunu denemelisiniz. Zamanı kullanmayı deneyin. Bekleyin fikirleriniz arasında başkalarının bulunmasına izin verin. Yeni düşünceler ile tanışın. Sabit olmayın. Takılmayın. Özellikle inatçı olmayın. Sakinleşmenizi sağlayacak meditatif çalışmalar yapabilir. Enerjinizi doğru yönlendirecek uygulamalara gidebilirsiniz. Yalnız size hatırlatmalıyım sevgili yükselen Koç spor yapmak enerjinizi azaltmayacaktır. Zihninizin susturmayı ve ona hükmetmeyi öğrenmek zorundasınız.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Yükseleniniz Boğa İse

  Yükseleniniz Boğa İse
  Yaşam boyu her ne şartta olursa olsun hayata duyduğunuz güvensizliği gidermek için önce kendine yardımcı olmalısınız.

  Oğuzhan Ceyhan
  Uzman Astrolog

  Yaşam boyu her ne şartta olursa olsun hayata duyduğunuz güvensizliği gidermek için önce kendine yardımcı olmalısınız. Bu duygu sizi yaşam boyu gizli gizli üzdü. Çabanız her zaman daha güvenli bir yaşam içindi. Belki söze bu şekilde getirmeseniz bile kendi içinize baktığında hayat size korkularınızı unutturacak emin ellerde olduğunuzu yeniden hissettirecektir. Size doğa ile uğraşmanızı tavsiye edebilirim.

  Toprak sizi rahatlatacak ve hayatın güvenini yeniden hissetmenize yardımcı olacaktır. Bir eve sahip olmak beklentileriniz arasında.

  Hassas sosyal ilişkileriniz başkalarının beklentilerine olan nazik bakış açınız sizin iyi bir komşu olabilmenizi sağlayacaktır. Erken evlilik yapma potansiyeliniz bulunduğu için (eğer horoskopunuzda özel bir açı yok ise) ev kurmak epeyce erken hayalini kurduğunuz bir konudur.

  Fiziksel temas dokunmak hissetmek sizin için önemlidir. İlişkilerde bunu ararken yemekte de lezzet sizin için önemlidir. Doymuş olmak için değil yemeğin kendisini çok sevdiğiniz için hayat boyu kilo alma riski taşırsınız.

  Evlenmeden önce incecik sürdüğünüz yaşam evliliğin getirdiği mutluluk ve huzur duygusu ile sizi şişirebilir. Mutlu ve huzurlu olduğunuzu hissettikçe kendinizi ödüllendirmek için daha çok yiyebilirsiniz.

  Genç yaştan beri kurduğunuz pek çok hayal tembelliğe meyil riskiniz olduğu için güvensizlik hissi kendini güven hissine bıraktığında sizde gevşeyip yaşam amaçlarınızı unutabilirsiniz. Heykeltıraşlık el emeği göz nuru işler toprak ile ilgili tüm çalışmalar hatta seramik üretimi bile sizin için çok iyi seçimler olabilir. Konuşma yetenekleriniz dinleme kabiliyetiniz sizi aynı zamanda iyi bir politikacı yada buna benzer nitelikli ilişkiler ile dolu bir işin görev insanı yapabilir. Çok iyi sonuçlar alabilirsiniz.

  Arada bir saklamakta güçlük çekeceğiniz hiddet dolu anlar yaşasanız da yine tüm karışık ve koşuşturmalı işinize rağmen size toprak ile de uğraşmanızı tekrar öneririm. Birden fazla işle uğraşabileceğiniz için para kazancınız daha kolay çabuk ve doyurucu olacaktır. Vermeyi de almayı da seversiniz. Temel aile hayatınızda sevgi almış olmak sizin için çok önemlidir. Aile yaşamının önemi ve güvenlik hissinin gerekliliği sizi çok küçük yaşta yakalar. Ve hatta bunu bir takıntı haline getirebilirsiniz. Fakat mücadeleyi de tembelliğiniz yüzünden kaybedebilirsiniz. Sizin yaşamınızda itici bir güç gereklidir.

  Üzerinize çok gelinmemesi kaydı ile ilgi hoşunuza gidecektir. Fakat yapılması gerekenleri başkası yapsa daha iyi olur.

  Dünyasal zevkler yemek dokunmak ya da sahip olmak ile ilgili sınavlar yaşarsınız. Çok iyi bir hitabet yeteneğiniz vardır. Sahip olmak istediğiniz şey konusunda iyi bir hatip olabilir

  ve istediğinizi kolaylıkla alabilirsiniz. Ancak onları asla bırakmak istemeyebilirsiniz. Dolayısı ile yükselen Boğa olarak bu hayatta edindikleriniz ve onları vakti gelince bırakmak ile ilgili problemler yaşayabilirsiniz. Zor kazandınız onları bırakmak istemeyeceksiniz.

  Bu arada sesiniz doğal olarak çok güzeldir sevgili Boğa özel bir açınız yok ise rahatlıkla bir ses sanatçısı olabilirsiniz. Söylemeseniz bile size yazmanızı ya da çizmenizi önereceğim.

  İçinizde çocukluğunuzdan beri saklı kalmış nefretleri birikmiş kinleri içerlediğiniz tüm duyguları ve kaçırdığınız sevgileri bir şekilde sanat ile akıtmalısınız. Bu sizin için iyi bir yöntem olacaktır. Her şeyin mutlu ve hiç değişmeden kalmasına olan inanç ve arzunuz eğer tembel olmazsanız mücadeleci ve insanlara huzur getiren sistemler kurmak için süper bir itici güç olacaktır. Tüm yaşamınızın karmik amacı kişisel beklentilerinizi evrensel beklentiye çevirmek olmalı. Gizi orada bulacak ve size tüm sevgiyi coşku ile veren evrene güvene geri döneceksiniz.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Yükseleniniz İkizler İse

  Yükseleniniz İkizler İse  Anlatmak kendinizden bahsetmek yada en azından ilgi odağı olmak ve tüm olan biteni kendi açınızdan nasıl gördüğünüzü paylaşmak istiyorsunuz.

  Dış dünya çok güzel değil mi? İlgilenilecek hayret edilecek çok olay ve tüm bunların paylaşılacağı çok fazla insan var. Anlatmak kendinizden bahsetmek ya da en azından ilgi odağı olmak ve tüm olan biteni kendi açınızdan nasıl gördüğünüzü paylaşmak istiyorsunuz.

  Fakat iki işi ve hatta daha fazlasını aynı anda yapmaya çalışabilir ve bir iş için sizden emek bekleyenleri çılgına çevirebilirsiniz.

  İkiz bir ruh hali de sizin için bir tehlike oluşturuyor. Bir olayı iki bakış açısından görmek güzeldir fakat siz durumu bir hileye çeviriyor olabilirsiniz. Farkında olmasanız da yükselen ikizler olarak iki şeyi dengeye koymak konusunda sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Bu ikilik sizi her zaman kovalayacaktır. En büyük ikiliğin dışarısı ve içerisi olduğunu kavramaya çalışmalı eğer şimdiden bu noktada iseniz ısrarcı olmalısınız. Dışarının hareketli cazibesi birden fazla şeye odaklanmanız için sizi çekecektir.

  Fakat içinizdeki dünyanın ve tüm insanlığın gizlide kalan yönlerinin serüvenin en ince noktaları olduğunu gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Başkaları tarafından cazip görülmek ilgi odağı olmak ve bunu sürekli yaşamak çok çekici gelecektir. Bu yüzden göstermeye çalıştığınız gerçekliğe bağımlı kalabilir ve içsel yolculuk süreci sizi bu ilgiden uzak tutacak bir ara olacağı için size pek cazip gelmeyecektir.

  Muzip şaka yapmayı seven ve birazda hayatı ciddiye almayan bir bakış açınız var. Her şeyin ciddiye alınması gerektiğini içsel olarak bilseniz de buna reddeden diğer tarafınız dengeyi kurmaktansa dışarıdaki eğlenceli dünyanın bunu unutturmasına çalışacaktır.

  Enerjinizi başkalarınınkini uyararak geçirmeyi seviyorsunuz. Kendinize vakit harcamaktansa sizi tanıyanlar için tüketmeyi daha çok tercih ediyorsunuz. Merkür'ün büyük desteği size konuşma gücü veriyor. Tüm anlatmak istediklerinizi bıkıp usanmadan anlatabilirsiniz.

  Hatta neşeli çok konuşan tavrınız ciddi bir insan olmadığınız izlenimini zaman zaman uyandırıyordur.

  Hayatın keyiflerine önem vermeniz sizden iş sorumluluğu bekleyen kişileri biraz ürkütebilir. Monotonluğu sevmediğiniz için sizi kesinlikle masa başı işine yerleştirmemek gereklidir. Eğer böyle bir durum var ise en azından halkla ilişkiler reklamcılık gibi bir iş olmalı yada mutlaka telefon ile bir bağlantınız bulunmalıdır.

  Özel ilişkilerinizde de konuşmayı iletişim kurmayı seversiniz. İlgi kaynağı olmanız için iyi bir alan sevgili yükselen İkizler.

  Eğer maddi olarakcda bir sorununuz yok ise mutluluk dağıtmak için hiç bir engeliniz kalmadı. Mizahi ikili ilişkileri sevdiğiniz için komik bir ilişki geliştirebilirsiniz. Partneriniz sohbetinizden ve eğlenceli dünyanızdan çok keyif alacaktır. Ancak bu özelliğiniz partnerinizin sizi kıskanmasına neden olacaktır. Yükselen ikizler olarak partnerinizi ilginizi asla kaybetmeyeceğiniz kişilerden seçmelisiniz.

  Çevrenizdekilerin aktivasyonları kendi dünyalarındaki hareketlilik peşlerinden gittikleri hayaller size daha çok enerji getirecektir. Monoton bir partner sizinde hayallerinizi ve neşenizi öldürür. Ev hayatının önemini size hatırlatmalıyım. Çünkü siz evinizde üretmekten kaynak olarak evinizdeki mutluluğu sahip olduğunuz tüm bilgi kaynakları ile yaşamaktan mutlu olursunuz. Bu yüzden tüm bunların kıymetini bilen bir partner ile yaşamalısınız. Yalnız çocuklarınız konusunda bir hatırlatma yapmalıyım. Neşenin mutluluğun etrafınızda daimi olma isteği kimse sıkılmasın diye pek çok şey feda etmenize de neden olabilir. Bu da çocuklarınızı çok şımartabilirsiniz demektir. Üzülmelerine ağlamalarına yada herhangi bir sıkıntı çekmelerine dayanamayacağınız için istediklerinin olmasına boyun eğebilirsiniz. Buna alışan çocuklarınız yüzünden eşiniz ile otorite sorunu yaşayabilirsiniz.

  Neşeli tavrınız sizi vazgeçilmez yaptığı için evdeki diğer ebeveynin çocuklarınız ile sizin aranızda kalmasına neden olacaktır. Sakın şans oyunları konusunda ısrarcı olmayın. Kumar yada buna benzer şeyler size cazip gelebilir. Bu doğal ilgiyi başka şeyleri kazanmaya yönlendirmelisiniz. Merküriyel yetenekleriniz sohbet ile çok şey kazanmanızı sağlayacaktır. Aklınız sizin için iyi bir yönetici olsun. Şans oyunlarını boş verin.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Yükseleniniz Yengeç İse

  Yükseleniniz Yengeç İse


  Sevgi meselelerinden aile içi tartışmalardan çok etkileniyorsunuz. Bu yüzden de yardıma ihtiyaç duyduğunu gördüğünüz herkese yardım etmek ister ve onlar için çok üzülürsünüz.

  Muhtemelen travmatik ya da buna benzer şekilde epeyce şikayetçi olduğunuz bir çocukluk geçirdiniz. Aile içinde geçmişte almanız gereken ve ihtiyaç duyduğunuz sevgiyi alamadığınızı düşünüyorsunuz. Hatta bu yaşa kadar mide ve/veya bağırsaklarınızdan epeyce şikayetçi oldunuz. Çünkü tüm sıkıntılar hep bu yönden hastalanmanıza neden oldu. Çok hassassınız.

  Sevgi meselelerinden aile içi tartışmalardan çok etkileniyorsunuz. Bu yüzden de yardıma ihtiyaç duyduğunu gördüğünüz herkese yardım etmek ister ve onlar için çok üzülürsünüz.

  Sizinle ilgili olmasalar bile eğer üzüntülü bir ortamda üzüntülü insanlar ile karşılaşırsanız bu durum sizinde üzüldüğünüz bir olay haline gelebilir. Kayıtsız kalmakta zorlanırsınız.

  Kolayca depresif bir duruma düşebilirsiniz. Alınganlık ve suçluluk hissi baskın bir yapıdır. Bunlardan kurtulmak için farkındalığınızı geliştirmeli ve tüm yaşam boyu kendinizi suçlu hissedecek bir bakış açısından kurtulmak için değişim geçirmelisiniz.

  Küçük yaşta yaşadıklarınız sizi neredeyse hepsinin suçlu kahramanı yapmıştır. Yargılamak ve suçlu göstermek için kimseye kıyamıyorsunuz. En iyi kendimi suçlayım diye düşünüyorsunuz. Bu sizin bilinçaltınıza yerleşmiş. Başkalarının hayatları ile kendi hayatınızı karşılaştırmaktan vazgeçmelisiniz .

  Bu şekilde yanlış yönlenmeler yapabilir. Size ait olmayan sorumluluklar yüklenebilirsiniz. Küçük yaştan itibaren kimliğiniz üzerinde oynan oyun artık bitti.

  Siz kendinize özel ve değerlisiniz. Bu özelliğiniz tüm insanlığın ortak sıkıntılarını anlayabilme ve onlara yardım etme çabanızda gizli. Çok iyi bir anne çok yardımsever iyi kalpli bir insansınız. Fakat bunun sizi yıpratan taraflarından vazgeçmelisiniz. Bu yıpratma sürecinde bazen kendinizi alkole yada yemeğe verebilirsiniz. Sevgili yükselen Yengeç duygusal iniş çıkışlarınız hedefinize dosdoğru gitmenizi engelliyor.

  Bir yükselen Oğlak ile konuşmalısınız. Bir kişi tamamı ile her şeyi ifade edemese de bu konuda alacağınız cevaplar sizi epeyce düşündürecektir. Hedef her zaman tamamıyla belirgin olmayabilir. Bazen ismini tam olarak koyamasak ta ona doğru gideriz. Fakat yükselen Yengeç olarak siz bu hedefi her zaman kaybedebilirsiniz. Çevrenizdeki insanların duygusal durumları size olan ihtiyaçları hayat amaçları her zaman dikkatinizi dağıtır. Kendinizinkini bırakıp onlarınkine odaklanabilir bir anda kendinizi onların amaçları için çalışır bulabilirsiniz. Bir süre geçip içsel olarak kendi yolunuz ışıldamaya başladığında durumu anlar geri dönemez ve mutsuzluğunuza haklı bir sebep bulursunuz.

  Sıkıntı midenize yada bağırsaklarınıza vurur ve daha çok sıkılmaya başlarsınız. Küçük olaylar yerini büyük ve daha zor vazgeçilenlere bıraktığında durum daha da ciddileşir.

  Yükselen Oğlak burcunun hedeften vazgeçmeyen bakış açısı ile ilgilenin ve kendinizi suçlamaktan vazgeçin. Tüm yaşamlar kendine özel ve çok kıymetlidir. Küçük yaşta size yeteri kadar verilmeyen kıymeti yerine amacına ve hedefine kilitli siz yeniden koyacaksınız. Başarı sizinle olacaktır. Çünkü bunu çok istiyorsunuz. En büyük yardımı kendinize yapın.

  Siz yerinizi sağlamlaştırdıktan sonra diğerleri de dairenin içine kolayca girecektir. Gün içindeki duygusal gidiş gelişler de sizin için risk oluşturuyor. Bunlara tam anlamı ile dur diyemiyorsanız bile hiç olmazsa içinizde yara açmasına izin vermeden serbest bırakın gitsin. Duygulara kilitlenmeyin yalnızca hedefinize odaklanın.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş