Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  kalp Astrolojide Aşkın Kimyası

  Astroloji ve Sevgi İlişkileri

  İç dünyamız içinde huzuru sağlayamazsak karşılıklı en doğru astrolojik burç gruplarından olsak bile mutluluğu yakalayamayız.

  Oğuzhan Ceyhan
  Uzman Astrolog

  Sevgi insanın bireyselliğinde ve toplum içinde kendisini bir bütün olarak ifade etmesi için gereken önemli bir enstrümandır. Astrolojide bu enstrümanın dinamiklerini ifade ederken kişinin sevgi ilişkilerine yaklaşımları için insanın kendisini diğer insanlar ile ilişkilendirmesi ve bağlılığın bedensel ve tensel temalar ile biçimlenmesi adına yapılacak her türlü açıklama eğer tek bir burç veya iki güneş burcunun birbirleri ile uyumluluğu ile ifade edilirse sağlıklı sonuçlar alınmamaktadır.

  Bazı piyasa kitaplarında göreceğiniz gibi bu yöntemler kullanılmaktadır. Bu durum önemli bir yaklaşımı ucuz falcılık yöntemlerine dönüştürmektedir. Ve kişisel iletişimlerin hak ettiği değere gölge düşürmektedir. İlişkilerin dinamiklerinde yer alan içsel ve sübjektif deneyimler bireyin karşı cinsi kendine çekme arzusu; işbirliği karşılıklı sempati ruhsal bir empati gerektirir. Psikolojik astrolojiye dayalı istatistikler bu konuda karşıt görüşleri bir araya getirirken ilişkilerde en büyük sorunlarımızdan olan uyumsuz görünen temalar adına sürtüşmek; bireysel ego ihtiyaçlarımızı tam anlamı ile tanıyamamamızdan kaynaklanır.

  İç dünyamız içinde huzuru sağlayamazsak karşılıklı en doğru astrolojik burç gruplarından olsak bile mutluluğu yakalayamayız. Bireyin kendisi ile barışık olması sosyal toplum içindeki var olma komplekslerini çözen bir bilinç yapısı kendi bedensel ihtiyaçlarından ziyade karşısındaki kişiliğin duygusal ihtiyaçlarına yönelmesi kişiler arasında doyum ve tatmin sağlayıcı bir ilişkinin ortaya çıkmasını mümkün kılar. Burçların cinsel ve duygusal uyumlarından çok bir insanın doğum haritasındaki arketipsel etkilerin birbirleri ile uyumu daha önemlidir. Kadınların astrolojik haritalarında Mars gezegeni; birlikte olmak istediği ve onu mutlu edecek erkeği temsil ederken Venüs kişinin erotizme sevgiye ve aşka bakış açısını ifade eder.

  Bazı konularda Venüs kadının cinselliğindeki seçimlerini ve iç dünyasındaki uyumu veya uyumsuzluğunu da gösterir. Erkeklerde ise Mars kendisini nasıl ortaya koyduğunu bir kadını elde etmek için öncü kararlı konuşmalarında ikna edeci girişimci yönünü temsil eder.

  Ayrıca arzularını cinsel isteklerini ne şekilde ifade edeceğini kadına duyacağı tutkuyu aşkı ve bağlılığı da gösterir. Bir erkeğin horoskopunda Venüs ise arzu ettiği beğendiği kadın tipini nasıl bir kadınla birlikte olursa mutluluğa ulaşacağını gösterir. Karakterin kader olduğunu ve bu konuya olan yaklaşımlarımı daha önce çeşitli yazılarımda da söylemiştim.

  Karakterimizdeki davranış modellerinin sonuçları olarak geleceğiniz şekillenir.

  Eğer doğum haritanızda gezegenlerin arasında uyumsuz açı değerleri var ise kendiniz ile çelişen ve çatışan bir karakter yapısı sergileyebilirsiniz.

  Erkekte veya kadında olsun böyle bir karakter yapısı hiçbir zaman ilişkilerinde yeterince duygusal tatmin bulamayacaktır.

  Oysa kadınlar beyaz atlı prensi bekler iken bir kısım erkekler ise kuledeki prensesi nasıl elde edeceklerini düşünürler. Unutmayın ki gerçek ilişkiler medyanın bize sunmuş olduğu kaslı sportif varlıklı erkek modelleri ile cicili bicili giyinmiş süslü püslü pembe terlikli kızlar arasında gerçekleşmez.

  Bunlar pazarlama ve medya stratejileri veya modern diye nitelendirdiğimiz kapitalist batı toplumlarının insanlara empoze ettiği bizi çeşitli şekillerde kaliteli ve farkındalıklı düşüncelerden uzaklaştıran yüzeysel bilgileri verir.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Juno ve Kadersel Eş

  Juno ve Kadersel Eş

  Astrolojik haritada evlilik diye bir kavram yoktur. 1 yıldan fazla bir arada olduğumuz bir Solar döngüyü birlikte geçirdiğimiz kişilikler hayatımızda baskın enerjiler olarak seçimlerimize dahil olmuş kabul edilirler.

  Oğuzhan Ceyhan
  Uzman Astrolog


  Juno (Hera) ‘ nun Venüs ile özellikleri benzer nitelikler gösterir. Ancak Venüs başlangıçtaki çekicilik ve aşık olmayı temsil ederken Juno izlenip izlenmemesi gereken bağlılık hakkında bilgi verir. Juno evlilik ve ortaklıkla bağlantılıdır.

  Doğum haritasındaki Juno haritamızda hayatımıza ortaklık edecek duygusal partner hakkında bilgi vermektedir. Bunu daha alışıldık anlamı ile evlenilecek olan kişi olarak yorumlamak daha doğru olur. Ancak unutulmamalıdır ki Astrolojik haritada evlilik diye bir kavram yoktur. 1 yıldan fazla bir arada olduğumuz bir Solar döngüyü birlikte geçirdiğimiz kişilikler hayatımızda baskın enerjiler olarak seçimlerimize dahil olmuş kabul edilirler. Daha kolay anlaşmak adına biz buna Evlilik diyelim. Zaman zaman bazı kişilerde ise Juno evlilikten sonra yaşamımızın nasıl şekilleneceği konusunda da bize sağaltıcı bilgiler verebilir

  Juno horoskopumuzda eğer varsa kaderimizde ileride yaşamımızı sürdüreceğimiz eşimizin/veya eşlerimizin / karakteristik özelliklerini de açıklayabilir. Örneğin eşinizin ana karakteristik özellikleri evlilik sırasında size davranışları veya evliliğin nasıl bir süreç içinde devam edeceği Juno’ nun diğer gezegenler ile bağlantıları araştırılarak bulunabilir .

  Sevgili okuyucular aslında Juno’ nun etkisini her incelediğiniz horoskopta aynı şekilde göremeyebilirsiniz. Juno 5. evde 7. evde ve 9 .evde etkisini gösterirken 1. ev ve 3. evde etkisi bazen hiç de belirgin olmayabilir . Juno aslında horoskopumuzda Venüs’ ün etkileri ile birlikte incelendiğinde tam anlamıyla anlaşılabilir.

  Venüs ilişkilerimizin tiplerini ve sevgiye bakış açımızı gösterdiği için Juno ve Venüs her ikisi birlikte incelenerek önemli sonuçlar alınabilir.

  Venüs Retrograde konumda iken doğan veya Venüs açıları iyi olmayan bir kişilikte ileride evlilikte olabilecek muhtemel etkileri Juno ile incelediğinizde belki de Venus’ un konumu sebebi ile muhtemel ilişkilerinde kötü yargılara varacağınız bir kişiliğin aslında ruh eşi ile tanışıp yaşayabileceği önemli bir ilişki fırsatını da öngörmemiş olabilirsiniz. Bu pek çok modern Batı Astrologu’nun farkına varmadan yaptığı bir hatadır.

  Juno horoskopumuzdaki partner seçimlerimizi göstermesinin yanında kadın horoskoplarında kadersel olarak eşin kişiliği hakkında bize fazlasıyla bilgi verir. Erkek horoskoplarında ise bayan iş ortağı veya birlikte çalışılan bayanları temsil eder. Mars ile olumlu açıları var ise kişi ne kadar zorlanırsa zorlansın kaderinde duygusal mutluluğa ulaşacaktır gibi anlamları Juno’ya rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

  Juno ile Jüpiter’in horoskoptaki ilişkileri incelenmelidir. Uzun zaman önce kaybedilen veya unutulan aşkın bir gün gelip yine sizi bulması veya bir türlü kopulamayan ilişkiler bunun yanında da ruh eşi çözümlemelerinde çok fazlasıyla bilgi verir. Juno kadersel eşi göstermesi açısından önemlidir. Günlük hayatımızdaki gelgeç ilişkileri değil de hayatımızda bizi mutlu edecek kişiliğin gelişini geliş zamanını veya niteliğini gösterir. Aslında Batı Astrolojisi tarafından hiçbir zaman anlaşılamamış olan Juno Mars ve Jüpiter ile ilişkilendirilmeli kadın horoskoplarında ilişki analizlerinde eşin Marsıyla aldığı açıları anlaşılmaya çalışılmalıdır.

  Synastry dediğimiz eş uyum analizlerinde karmik kader eşini göstermesi Juno’ ya etki eden gezegen transitlerinin karmik karşılaşmaları geçmiş yaşamdan getirdiğimiz sebebini bilmediğimiz çekimlere sahip eş veya sevgileri göstermesi açısından çok önemlidir.

  Juno zaman zaman Jüpiter ve Yay burcu zaman zaman Mars ve Koç burcuyla birlikte anılırken unutulmaması gereken şey Terazi burcu ve Venüs ile birlikte anlamlandırılmaması gerekliliğidir. Juno Venüs’ ü ve Terazi burcunu veya 7. evi temsil etmez. Ay ile ilgisi incelenmeli Ayın evresiyle birlikte yorumlanmalıdır. Horoskoptaki en baskın dişi unsurlardan biri olan Juno bilhassa erkek horoskoplarında çok daha dikkatli incelenmelidir.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Juno'nuz Nerede?

  Juno'nuz nerede?

  Aşağıdaki tabloda doğum yılınıza göre Juno ' nuzun nerede olduğunu görebilirsiniz.


  Oğuzhan Ceyhan
  Uzman Astrolog

  -

  "JUNO" DOĞDUĞUNUZ YIL NEREDE ?

  Aşağıdaki tabloda 1 yıllık dönemlerde Juno' nun nerede olduğu belirtilmiştir. Doğum yılınıza göre Juno ' nuzun nerede olduğunu görebilirsiniz. Juno ' nun düzenli bir yörüngesi olmadığı için bazı burçlarda 6 ay kalırken bazı burçlarda retro zamanları 2 yıla kadar olan sürelerde bulunabilmektedir. Bu döngüleri ancak Juno Ephemeris' lerinden öğrenebilirsiniz. Bilgilerinizi okurken doğum saatinizin doğruluğundan lütfen emin olunuz.

  Aşağıdaki sıralamada her satırda bir tarih aralığı verilmiştir. Bu tarihler arasında doğdu iseniz aynı satırda bulunan burç değeri de size Juno'nuzun yerini gösterecektir. Juno'nuzun bulunduğu yer ile ilgili gerekli açıklamaları yine NTVMSNBC içindeki diğer yazılarımızdan bulabilirsiniz.

  1 Ocak 1965 - 1 Ocak 1966 03 ° Oğlak 08 '
  1 Ocak 1966 - 1 Ocak 1967 27 ° Kova 52 '
  1 Ocak 1967 - 1 Ocak 1968 12 ° Aslan 29 '
  1 Ocak 1968 - 1 Ocak 1969 04 ° Akrep 43 '
  1 Ocak 1969 - 1 Ocak 1970 17 ° Yay 43 '
  1 Ocak 1970 - 1 Ocak 1971 04 ° Kova 40 '
  1 Ocak 1971 - 1 Ocak 1972 16 ° Boğa 37 '
  1 Ocak 1972 - 1 Ocak 1973 15 ° Terazi 45 '
  1 Ocak 1973 - 1 Ocak 1974 02 ° Yay 55 '
  1 Ocak 1974 - 1 Ocak 1975 16 ° Oğlak 02 '
  1 Ocak 1975 - 1 Ocak 1976 22 ° Balık 28 '
  1 Ocak 1976 - 1 Ocak 1977 18 ° Başak 53 '
  1 Ocak 1977 - 1 Ocak 1978 17 ° Başak 30 '
  1 Ocak 1978 - 1 Ocak 1979 29 ° Yay 27 '
  1 Ocak 1979 - 1 Ocak 1980 22 ° Kova 00 '
  1 Ocak 1980 - 1 Ocak 1981 25 ° Yengeç 09 '
  1 Ocak 1981 - 1 Ocak 1982 00 ° Akrep 35 '
  1 Ocak 1982 - 1 Ocak 1983 13 ° Yay 58 '
  1 Ocak 1983 - 1 Ocak 1984 29 ° Oğlak 37 '
  1 Ocak 1984 - 1 Ocak 1985 28 ° Koç 35 '
  1 Ocak 1985 - 1 Ocak 1986 10 ° Terazi 24 '
  1 Ocak 1986 - 1 Ocak 1987 29 ° Akrep 09 '
  1 Ocak 1987 - 1 Ocak 1988 11 ° Oğlak 37 '
  1 Ocak 1988 - 1 Ocak 1989 13 ° Balık 30 '
  1 Ocak 1989 - 1 Ocak 1990 10 ° Başak 33 '
  1 Ocak 1990 - 1 Ocak 1991 13 ° Akrep 51 '
  1 Ocak 1991 - 1 Ocak 1992 25 ° Yay 44 '
  1 Ocak 1992 - 1 Ocak 1993 16 ° Kova 13 '
  1 Ocak 1993 - 1 Ocak 1994 05 ° Yengeç 38 '
  1 Ocak 1994 - 1 Ocak 1995 26 ° Terazi 37 '
  1 Ocak 1995 - 1 Ocak 1996 10 ° Yay 41 '
  1 Ocak 1996 - 1 Ocak 1997 25 ° Oğlak 10 '
  1 Ocak 1997 - 1 Ocak 1998 14 ° Koç 40 '
  1 Ocak 1998 - 1 Ocak 1999 04 ° Terazi 45 '

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Yıldırım Aşkları ve Uranüs Bağlantısı

  Yıldırım aşkları ve Uranüs bağlantısı

  Erman O gün her zamankinden farklı olarak yatağından kalktığında öğleden sonra başına gelecekleri bilse idi acaba o güzel bahar sabahı her zaman yaptığı gibi teknik üniversitenin spor salonunda arkadaşları ile basketbol oynamaya gider miydi?  Oğuzhan Ceyhan
  Uzman Astrolog

  Uranüs’ün toplum hayatındaki yarattığı bazı etkileri daha iyi algılayabilmeniz için bir hikayeyi sizinle paylaşmak istiyorum.

  Erman o gün her zamankinden farklı olarak yatağından kalktığında öğleden sonra başına gelecekleri bilse idi acaba o güzel bahar sabahı her zaman yaptığı gibi teknik üniversitenin spor salonunda arkadaşları ile basketbol oynamaya gider miydi?

  Maçın en hararetli olduğu dönemde karşısındaki tribünde kendisini izleyen birkaç kişi ile göz göze geldi. Küçük bakışmalar maç içindeki heyecanlar ile birlikte bu tribünde kendisini destekleyen taraftarlar içinde sarışın bir kızcağız dikkatini çekmişti. O her sayı atışında ayağa kalkıyor ve çevresindeki insanlara sarılıyordu. Erman maçtan sonra duşunu almıştı salonun kapısından çıkarken Neslihan ile göz göze geldiler. Bu tribünde kendisini destekleyen sarışın kızcağız değil miydi? Baharın ilk günleri gençliğin ve enerjinin kaynaştığı sanki farklı bir şeyi anlatan bir şeyler vardı gökyüzünde.

  Erman ve Neslihan bilmiyordu ama Venüs Uranüs ile beraber Terazi burcunun ilk derecelerinde kavuşmakta idi. Neslihan Terazi burcuydu. Erman’ın yükseleni Koç. Bakışlar nazlı serzenişler oğlanın kıza ilişki teklifi ve çok hızlı gelişti olaylar. 10. günde sanki bir karı koca gibiydiler. Uzun yıllardan beri birbirlerini tanıyorlardı sanki. İlişkilerini çevrelerindeki pek çok insan kıskanıyor aileleri bile her ikisindeki değişikliği fark ediyordu. Peri masalı gibiydi.

  Birinci ay büyük aşk şekillenirken ikinci ayın başında Erman Neslihan ile birlikte yaşayacakları yuvalarından çoktan bahsetmeye başlamış Neslihan başta pek oralı olmasa da yaz tatilinde birlikte gittikleri romantik küçük pansiyonda Erman’ın teklifini kabul etmişti.

  Erman için güneş artık daha farklı doğuyor martı çığlıkları bir başka duyuluyor etrafında gördüğü her çiçeği Neslihan ile bağdaştırıyordu. Kısacası Erman aşık olmuştu. Ama Neslihan da öyle.

  Söz konusu Uranüs olunca aşkın içinde büyük bir tutku da vardır sevgili okuyucular. Bir bahar geçmiş bir yaz geçmiş üniversitelerin yeniden açılacağı güz döneminin başlangıcı gelmişti.

  Venüs bu arada gökyüzünde Erman ile Neslihan’ın tanıştığı andaki Uranüs’e 90 derecelik kare bir açı yapmak üzereydi. Neslihan son zamanlarda kendi içinde bazı değişimler görmekte ama bu değişimler ile dürtülere anlam verememekte idi. Öyle ya kendisi Şirin ise Ferhat’ını bulmamış mıydı?

  Çevrelerindeki herkes Paul ve Virginia gibi bir aşk yaşadıklarını söylememekte miydi? O zaman neydi sorun? Birkaç günden beri eski erkek arkadaşı Hakan’ ı düşünüyordu. Aslında Erman’ın kendi içinde var olan hiçbir özelliği Hakan’da yoktu. Üstelik Hakan kaba idi. Onu kırardı. Bir de peyzaj mimarlığı bölümünden zaten Ayşegül ile de çıkmamış mıydı?

  Bu duygu ve düşüncelere anlam veremedi. Güz dönemi geçerken Erman’ a her geçen gün daha fazla sert davranmaya başladı. Onunla kurmuş olduğu diyalogda onu aşırı eleştirdiğini fark etmedi bile. Sonunda bir gün Venüs gökyüzünde Erman’la tanıştığı andaki Uranüs’e 90 derecelik bir açı yaptı. Erman o sabah Neslihan’ın soğuk ve duygusuz bir ses ile “Artık bitti” diyen telefonunu aldı. Artık ne kadar konuşmak istese de Neslihan onunla konuşmamakta hatta telefonlarına çıkmayacağını söyleyerek onu anlamayı reddetmekte idi.

  Evet sevgili okuyucular bu ilişkinin sonucunda Neslihan kaba diye gördüğü Hakan ile ilişkisine dönerken Erman bu ilişkinin şoku nedeni ile üniversite hayatını belli bir dönem dondurmak zorunda kalmıştır. İsimler gerçek değildir en azından insanları deşifre etmemek amacı ile verilmemiştir. Ancak olay gerçektir.

  Uranüs yıldırım aşklarına ani büyük birlikteliklere ve sevgi ilişkilerinde mükemmeli buldum diye nitelendirilen pek çok dürtüsel kavrama sebebiyet verse de ilişkilerde ani ayrılıklar büyük aşkların hüsran ile sonlanması ve bu ilişkilerin getirmiş olduğu şiddet ve kriminal vakalar ile de ilgilidir. Pek çoğumuz uzun süreli veya hayallerimizin aşkı olan kadın ve erkek ile 7 yıldan sonra çevremizde bir anda ayrılan birbirlerine düşman olan çiftler biliriz. Bunlar Uranüs transiti ile başlayan evliliklerdir.

  Bazı özel açı değerleri sebebi ile bu ilişkiler bazen iki Uranüs ondalığı 14 yıl bazen de 3 Uranüs ondalığı 21 yıl sonunda da nefret ile bitebilmektedir. Kişiliğin ilişkilerinde normal tavırlarından ve düşünce biçimlerinden uçuk ve farklı bir yöne sapması ve bunu çok da bilinçli bir şekilde yapması Uranüs transiti ile ifade edilebilir.

  Uranüs’ünüzün nerede olduğunu Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]‘a üye olarak öğrenebilirsiniz.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Eş Ruhlar Senfonisi

  Eş Ruhlar Senfonisi

  Sinema perdelerini süsleyen binlerce yüz kıyafet ve senaryo bizlere sürekli imalı bir şekilde saklı bir gerçeğin ipuçlarını bırakır.


  Funda Ceyhan
  İçmimar ve Feng Shui Uzmanı


  Sinema perdelerini süsleyen binlerce yüz kıyafet ve senaryo bizlere sürekli imalı bir şekilde saklı bir gerçeğin ipuçlarını bırakır.

  Orson Wells ‘ in yıllar önce radyodan Uzaylıların dünyayı istila ettiğine kolayca inandırdığı konuşmasından bugüne çok şey değişti. Bugün kahramanlar halkları inandırmanın gücünü hayatlarını bir amaca vakfedip bu konuda kendi hayatlarını inançlarının ispatı olarak göstermekten değil kendilerini finanse eden aracı kurumların yeteneklerinden almaktalar. Bir konunun vahametini yada büyüleyici güzelliğini anlatmak için artık görsel yetenekleri aklından daha geniş olan pek çok insan arasından seçim yapmak zorundasınız. “ X “ ışınlarınızı kullanıp aradan senaryoyu yazan zeki insanlara odaklanırsanız yükün hakkını vermek için biraz daha düşüneceğinize eminim.

  İnsanların markalar ve estetik ameliyatlar arasından gizlice sızan ruhlarına bakarsanız o zamanda eminim karanlıklar arasında ışıldayan pek çok güzel varlık göreceksiniz. Karma yasasının gereği tekrar tekrar bir araya gelen pek çok yolcu çeşitli giysilerle bu karmaşık trafiğin içinde yolunu bulmaya çalışmakta.

  Tek başına atlatılması çok zor olan hayat sınavında bu yalnızlığı atlatmanın bir yolunu bulup yola iki kişi devam etmeye çalışmak sanıyorum kopya çekmenin en keyifli ve en haklı yollarından biri......

  Kimi zaman iki kişi olmayı annesinden yıllarca ayrılmayı reddeden ve en güvenilir kucağın anne yada kardeş olduğunu kabul eden taraf olur kimi zaman bir türlü emin olamadan bir sevgiliden bir sevgiliye koşarsınız. Olmadı mı ?

  Kendinizi işinize verir en iyisi hepsinden uzak durmaktır dersiniz. Yada en güvenilir olduğuna inandığınız kendi cinsiniz olduğuna karar verir bunda da haklı pek çok sebep görürsünüz.Hiçbir kararı yargılamadan bu yazının ilgili tarafı olan karşı cinsimize duyduğumuz büyük aşkın olağanüstü hikayesine bakalım. İnanıyorum ki sevgiyi anlatmanın yollarını kendimize anlatmak için değil karşımızdakine anlatmak için ararız.

  Çünkü bu olağanüstü titreşimi çoktan sezdiniz. Onu çok iyi biliyorsunuz. Böylece ben olan kendini kendi gibi olanı bulmak için kullanırız.

  İçinde bulunduğumuz dünyanın şartları çok uzak bir geçmişte kendimizin ektiği karmanın tohumları tarafından belirlenmektedir.

  Ayrılıklar uzaklıklar acılar sevgiler umutlar ve buluşmalar......Hepsi büyük kaderin virajlarındaki ara yollara serpiştirilmiş olarak haritayı tamamlar. Yanlışlar olmadan hikaye asla gerçek bir hikaye olmayacaktır. Nereden giderseniz gidin yolun sonuna gidebileceksiniz.

  Seçtiğiniz yollar sizin çekeceklerinizi ve kazanacaklarınızı belirleyecek.

  Eğer vakti ile bir avuç toprağı bir hazineye çevirecek tohumları ekti iseniz bir gün hayat size sınavın zor sorularını birlikte atlatmanız için bir köşe başına kaderin büyük dönemeçlerinden birine buluşmanız için eş ruhunuzu bırakacaktır.

  Küçüklere Andersen’ den masallar bugün yerini Harry Potter ‘ ın her türlü güçlüğü aşan büyü dolu dünyasına bıraktı. Artık büyük küçük herkes en zor zamanları içimizdeki inancın gücü ile aşacağımız gerçeğini öğrenmeye çalışıyoruz. Küçükler direnmeden her şeyi kabul ederken bizler yıllardır bizlere daha önceden öğretilenlerden kurtulmaya çalışarak acabalar içinde inançlarımızı uykuya dalmak üzere iken kimseler duymaz iken hatırlıyor bazılarımız avuçlarımızı gizli gizli birleştirip dua ediyor bazılarımız ise inancın yada buna benzer !!! şeylerin boş olduğunu tek gerçeğin deterministtik ilke olduğunu söyleyen felsefeye bağlı rijit bir ruh hali içinde yaşamayı tercih ediyoruz.

  Eş ruhlar konusu ise ; çok nazik bir bağlantının asla koparılamayacak bir bağın ve kesinlikle inanç örgüsünün en güçlü düğümlerinden biridir.

  Bu konu ne yazık ki yaradılışın bilgisine ve inanca şöyle bir dokunmadan geçmek mümkün olmayan da bir konu. Her şeyin ilki olan büyük yaratıcının ne öncesini ne sonrasını sormuyoruz. Hikayeyi zaten buradan bu dünyadan bakan gerçek eşini bırakmış insan ruhunun acısında bulacağız.

  Yalnızlığının sessizliğinde ne duyduğunu insan olmanın ruhuna sorarsanız bir aşkın epeyce uzaklarında kalmış olmanın acısını size kolayca anlatır. Fakat bu acıya gerçeğin ta kendisi diye tümüyle odaklanır isek pamuk prensesi uyandıran prensin bir gün geleceğinin umudunu unuturuz. Ferhat ‘ ın Şirin’ e nasıl olsa ulaşmayacağına inanıp belki bir avuç kumu bizde atarız.

  “ Efsaneye göre Ferhat Persler döneminde yaşamış ünlü bir nakkaş iken Şirin için yaptırılan köşkün süslemeleri yapılır iken Şirin'i görür ve birbirlerine sevdalanırlar. Ferhat Sultan'a haber salarak Şirin'i istetir. Sultan kız kardeşini vermek istemez. Ferhat'ı oyalamak için Elma Dağı'nı delip şehre su getirmesini şart koşar. Ferhat sevdanın verdiği aşkla dağları delmeye başlar.. Mehmene Banu dağı delip suyun akacağı kanalı tamamlamak üzere olan Ferhat'ın yanına yaşlı dadısını göndererek Şirin'in öldüğü haberini ulaştırır. Ferhat bu acı haber üzerine elinde tuttuğu külüngü havaya atar düşen külünk Ferhat'ın başına isabet eder ver Ferhat orada ölür. Ferhat'ın acı haberini alan Şirin korku ve heyecanla olayın geçtiği kayalığa gelir.Ferhat'ın öldüğünü görünce bu acıya dayanamaz ve kayalıklardan aşağı yuvarlanarak orada can verir. Her iki sevgiliyi can verdikleri kayalıklarda yan yana gömerler. “

  Aynı zamanda her bahar zamanı iki mezarın güzel gülleri arasında bir kara çalı ortaya çıkar ve iki gülün bir araya gelmesine engel olur...

  Şimdi iki aşkı aklın içindeki doğrular engelleye dursun Neo ile Trinity ‘ nin aşkı karmanın sonunda ulaşılacak olan o güzel lotus çiçeğine tüm sevdiklerini terk ettikten sonra ulaşan kahramanın inancı ile batı ve doğu kültürünün aslında hiç ayrılmamış olan birliğini yeniden bir araya getirmekte ve başarmanın biz olmanın içinde yatan ben olmaktan çok uzakta olan bir halini bize hatırlatır. Herşey için herşeyi terk eden öze dönecektir. Ben demeyen başaracaktır. Ben ‘ i terk eden özünü görecektir ve diğer yarısını...

  Bir ara Neo Trinity ‘ ye olan aşkı ile matrix in içinde ancak bir başka bahara olacak canı tekrar vermekte Şirin ile Ferhat Aşkları ile gülleri ısrarla açtırmakta onlar bütün büyücülerin kazanda eksik kaldığında asla gerçekleşmeyecek olan büyünün o gizemli maddesine sahip olarak yaradılışın ölümsüzlük iksirinin kullanıcısı olarak varolmaya devam etmekteler.

  Burada size hangi masalın daha gerçekçi olduğunu yada hayatın gizemli hikayesini hangisinin daha başarı ile anlattığını söyleyemem. Kanımca söylenmemeli de....En az kelime ile ifade edilmiş ve en ilgisiz gibi görünen birkaç cümle duymak istediklerinizi yada kapıyı açan gizli anlayışı size hediye edebilir. Aynı sebepten dolayı da Yin ve Yang ‘ ın o büyülü serüveninin hikayesini de düşmanlıktan çok ayrılıklara rağmen birlikte olmanın bütünlüğünü de dinlere yada felsefelere ya da masallara göre de anlatmayacağım.

  Eş ruhlar’ ın yaradılışta peşine düşerek büyük aşk ile tepede olduğu için hayat yokuşunu tırmanacağınız ikizinizin olup olmadığını kalbinize sormalısınız.

  Eş ruhlar ile ilgili varlığının bile meçhul olduğunu düşünenlerde dahil herkese sorulan bu bilmeceyi kelimelerin olmadığı şeklin ve rengin başka bir halde olduğu o yere sormanızı sorabilmenizi dilerim. Alacağınız cevapta ki o büyüleyici güzelliği deneyimlemelisiniz.

  Birşeye daha yürekten inanıyorum......Hayatın bize mecbur tuttuğu ayrılığın anlamının peşine düşerseniz onu eş ruhunuzu hediye olarak yanınızda bulacaksınız. Tüm evren tüm yaratılmışlar tüm istemeyenler bile inancınız gücü karşısında yenilip eş ruhunuzu size getirecekler. Ben inanıyorum....Ve sonunda kazandığımın eş ruhum olduğunu düşünmeden severek inanıyorum. Bu sevgi onu eş ruhum yapıyor. Diğer yarıyı buradaki haliniz belirleyecektir. Nasılsanız diğer yarınız da öyle olacaktır.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş