Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Thumbs up Kristaller ve Renkler
  Tarih boyunca Gezegenlere çeşitli renk ve semboller verilmiştir. Örneğin Marsın rengi kırmızıdır Çıplak gözle gözlenen marsta bu renk açıkla görülür. Mitolojide Savaş tanrısı olarak adlandırılan Marsa kan renginin hakim olması ve kırmızının ihtiras rengi olması bu rengin marsa tekabül edilmesinde etken rolleri vardır. Her gezegene bir renk tekabül etmiştir. Şimdi sizlerle burçların ve gezegenlerin renkleri ve sembollerini paylaşmak istiyorum.

  Burçların Simge Gezegen ve Renkleri :

  Burç Cinsiyeti Gezegeni Rengi

  Koç Erkek Mars Kırmızı
  Boğa Dişi (Kırmızı –Turuncu)
  İkizler Erkek Merkür Turuncu
  Yengeç Dişi (Turuncu-Sarı)
  Aslan Erkek Güneş Sarı
  Başak Dişi (Sarı-Yeşil)
  Terazi Erkek Venüs Yeşil
  Akrep Dişi (Yeşil-Mavi)
  Yay Erkek Jüpiter (Mavi)
  Oğlak Dişi Satürn İndigo
  Kova Erkek (Ay) Mor
  Balık Dişi Eflatun

  Renkleri insanoğlu çok eski çağlardan beri kullanmaktadır. İnsan bedeninde 7 enerji merkezi vardır. Bedenimizde 7 chakra vardır. Sanskritçe Çakra sözcüğü “Tekerlek” “Çark” veya “Halka” demektir. Enerjetik açıdan ise Çakra “girdap” anlamına gelmektedir. Enerji merkezi olan Çakra enerjetik bedende halka şeklindedir ve enerji Çakra halkasının üzerinde bir girdap gibi dönmektedir. Bunun dışında Çakra iç yaşam enerjisinin döner merkezi iç enerji kanallarının buluştuğu enerjinin bedene girip çıktığı ve farklı enerji düzeylerine dönüştürüldüğü bir kesişme noktasıdır.

  Her chakra negatif ya da pozitif titreşimleri çeken özel bir renge bağlıdır. Astrolojik olarak ta gezegen ve burçlarımıza ithaf edilmiş renkleri kullandığımızda Kişi daha dengeli mutlu ve huzurlu olacaktır. Renklerle birlikte kristallerimizi kullanmamız da bu etkiyi kuvvetlendirecektir. Renkler ve kristallerin insanlar üzerinde olumlu ya da olumsuz etkileri bir çok bilim insanı tarafından araştırılmıştır ve insan üzerinde etkili oldukları bilimsel olarak ta ispatlanmıştır.  Kişisel horoskop analizimizi yaptırdığımızda hangi gezegenimiz zayıf ve güçsüz durumda olduğunu öğrenir ve o gezegenin renk ve kristallerini belirleyerek olumsuz dengesiz ilerleyen enerjileri kontrol altına alıp doğru bir enerji akışı sağlayabiliriz. Bu konuda özellikle Hint Astrolojisinde binlerce yıldır başarı ile uygulanan yöntemler vardır. Renkleri ve kristallerimizi doğru kullandığımızda ruhsal ve bedensel anlamda bir çok rahatsızlığımıza şifa bulabiliriz. Ben bu yazımda kristaller hakkında da doğru bilinen yanlışlardan bahsetmek istiyorum.

  Kristaller daha doğrusu doğanın kendi içinde doğal bir şekilde meydana gelen her şey mutlaka belli bir enerjiyi içinde barındırmaktadır. Evrende hiçbir şey sebepsiz yere yaratılmamıştır. Kristallerle ilgili yanlış kullanım günümüzde bir hayli yaygın durumdadır. Kristallerin satışını yapan yerlerde bile taşıdığı özellikler tam anlamıyla bilinmeden yanlış önerilerde bulunarak kristal satışı yapılmaktadır. Ametist negatif enerjiyi alır pembe kuvars aşk taşıdır gibi genellemeler yapılarak kullanılması son derece yanlıştır. Benim günlük burç yorumlarımda sizlerle paylaştığım renk ve kristaller o günün gezegen enerjileri incelenerek her burcun kullanıma uygun renk ve kritaller siz değerli okuyucularımla paylaşılmaktadır.

  Renklerinizi kıyafet olarak kullanabileceğiniz gibi yine kıyafetinizi tamamlayacak kombineler yapabilirsiniz. Kristaller auramız ruhumuz ve bedenimizde yanlış kullanım sonucu ciddi problemler yaşamımıza sebep olabilir. Örnek vermek gerekirse Kristal Kuvars oldukça güçlü bir enerjiye sahip bir kristaldir ve kesinlikle sivri ucu aşağıya gelecek şekilde ‘’Dikey’’ olarak boyun bölgemizde taşınmamalıdır. Enerji akışı bu şekilde doğru salınım yapamayacağından kalbimizle ilgili sıkıntılara sebep olabilir. Doğru kullanım şekliyse enine kullanım ve kristalin her iki uçununda açık bırakılması şeklinde olacaktır. Bunun gibi nice örnekler vardır.

  Kristallerimizin sahip oldukları enerjiyi doğru anlamda kullanabilmemiz için öncelikle mutlaka doğduğumuz anda ki kişisel doğum haritalarımızın incelenmesi horoskoplarımızda bizi zorlayan enerjilerin tespit edilerek neye ihtiyacımız olduğu belirlendikten sonra kristal kullanımına geçilmelidir. Aldığınız kristalinizi mutlaka taşıdığı özelliklere göre arındırmalısınız. Bu konuyla ilgili yazımı daha sonra sizlerle paylaşacağım. Yine kristalinizi teninize değecek şekilde kullanmalı ve mümkün olduğu kadar doğal kristaller tercih etmelisiniz.

  Kristaliniz kişiye özeldir ve enerji akışınızla bütünleştiğinden dolayı bir başkasının dokunmaması gereklidir. Dokunulduğunda yine kristalinizin özelliklerine göre arındırılması gerekir. Kullanacağınız kristali arındırma işlemi yaptıktan sonra programlamalısınız. Kristalinizle enerjinizin bütünleşmesi birbirini tamamlayarak sahip olduğu enerjinin doğru şekilde sizin benliğinize yansıması için bunun yapılması oldukça önemlidir. Yukarıda da belirttiğim gibi ilerleyen günlerde sizlerle kristallerin arındırılması ve programlanması ile ilgili yazımı paylaşacağım. Aşağıda sizlerle Gezegenlerin yönetiminde olan birkaç kristal örneği veriyorum.

  GEZEGENLER ve KRİSTALLERİ


  Güneş: Kırmızı yakut kırmızı lal Kırmızı spinel.

  Ay : İnci Aytaşı Beyaz zirkon Beyaz Mercan.

  Merkür: Turmalin Yeşil yeşim taşı Oniks Peridot.

  Venüs: Elmas Beyaz safir Opal Pembe kuvars.

  Mars: Kırmızı Mercan Kırmızı turmalin Kırmızı zirkon Carnelian

  Jüpiter: Sarı safir Altın topaz Sitrin Kehribar.

  Satürn: Mavi safir Lapis lazuli Malahit Mavi zirkon.

  Uranüs: Granat Spessartite Hessonite Turkuaz..

  Pluton: Krizoberil Apatit Turmalin Kedi gözü.
  Son söz olarak sırf renkleri şekilleri ilgimizi çekti ya da negatif enerjiye iyi gelir gibi doğruluğundan emin olmadığınız kristalleri alıp evinizde ya da bedeninizde kullanmamalısınız…..


  ŞENAY YANGEL
  Sükut, Arş, Ay Işığı and 1 others like this.

  Herşey Ait Olduğu Yerde Hayat Bulur

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Burcumuza göre taşları kullanırsa çakralarımızı harekete geçirebiliriz.
  EfSuNkaR, Bunu Beğendi.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ben genelde burcuma değil özelliklerine göre taşları kullanıyorum.
  EfSuNkaR, Bunu Beğendi.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Teşekkürler güzel konu.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş