Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  yildiz Burcunuza GÖre Sağlikli Beslenme Önerileri

  Zayıflamayı veya daha sağlıklı beslenmeyi düşünüyorsanız aşağıda size sunduğumuz astrolojik diyet programından faydalanabilirsiniz.

  Üstelik verdiğimiz öneriler tam sizin burcunuza hitap etmektedir. Burada diyet tipinize (burcunuza) göre verilen uygun yemek ve beslenme önerileri bulacaksınız.

  KOÇ BURCU

  Diyet Tipi

  Siz Koç burcu insanı adeta bir sabırsızlık abidesisiniz. Bu tabi ki yemek konusunda da geçerli. Mutfakta uzun bir süre geçirmek sizi çıldırtıyor. Zaman azlığından genellikle öğün atlar ve acıktığınızda ise önünüze ne gelirse yer hatta yutarsınız. Yeni çıkan tüm diyetlere meraklı bir şekilde sarılır ancak uygulamaya başladıktan hemen sonra ise kesersiniz.

  Sonuç: kilo almak ve vermek modu. Sizin ihtiyacınız olan: sağlıklı bir şekilde yürütülen oruç (diyet) günleri ve çarçabuk meydana konulan az kalorili yemekler. Ayrıca yemek yerken oldukça rahat olmalısınız. Yemeği ne kadar yavaş ve tadarak yerseniz o derecede tok kalırsınız.

  İdeal Program

  Öncelikle 3 gün oruç (diyet) uygulamalısınız. Örneğin bir gününüz meyve günü olsun: Bir gün boyunca 15 kg meyve ve bol su tüketin. Tabi bu miktarı mutlaka günün tamamına paylaştırmalısınız. Diğer bir gününüzü pirinç günü ilan edin: 125 g pirinci yağsız ve tuzsuz pişirip 3 eşit miktara bölün. Sabahları pirinci 2 adet ufak doğranmış elmayla akşamları ise 100 gr. salatalık ile birlikte tüketin. Unutmayın: mutlaka bol bol su içmelisiniz.

  3. gününüzü de su günü olarak belirleyin: günde en azından 3 litre sulu gıdalar tüketmelisiniz. Örneğin: sebze çorbası (sebzeler ezilmiş olmalı) sebze ve meyve suları ve soda. Bu üç günden sonra 7 gün boyunca günde 3 öğün yemelisiniz. Kahvaltı 1 sıcak ve 1 soğuk yemek.

  Kahvaltı Türleri

  Marmelatlı peksimetveya etimek çilekli yoğurtlu müsli ballı erik müsli taze peynir ve salatalıklı çavdar ekmeği hindi salamlı etimek. dilim peynirli çavdar ekmeği yumurtalı çavdar ekmeği.

  Aperatifler

  Çilekli yoğurt kavunpırasalı sebze çorbası elma erik üzüm domatesli sebze çorbası salatalık ve yoğurt ananas çilek armut.

  Soğuk Öğünler

  Yumurtalı kırmızı turp salatası ve peynir domatesli kuşkonmaz salatasısebze salatası incir salatası tonbalıklı salata papaya salatası mantarlı salata domatesli dereotu salatası karpuz salatası.

  Sıcak Öğünler

  Tavuklu sebze çorbası yağsız sebzeli pilav kuşkonmazlı tavuk şiş kuskus adaçayı yapraklı tavukenginarlı makarna çilekli yoğurt dereotlu pilav ve bonfile.

  Diğer Öneriler

  Öncelikle her öğün öncesinde dinlenmiş ve rahat olmalısınız. Bunun için gözlerinizi kapatıp 10 kez burnunuzdan derin nefes alıp nefesinizi ağzınızdan verin.
  Her yemeği mutlaka oturarak yemelisiniz. Lokmalarınızı yavaş yavaş çiğneyin.

  Günlük sorumluluklarınıza formunuzu koruyacağınız küçük hareketler ekleyin: örneğin mümkün olduğu kadar merdiven çıkın hatta basamakları ikişer ikişer atlayın.
  Sabahları dişlerinizi fırçalarken yerinizde sayın ve bunu yaparken dizlerinizi mümkün olduğu kadar kaldırın.
  Yatmadan önce tüm kaslarınızı rahatlatacak bir egzersiz: dik durun kollarınızı yukarı doğru kaldırın ve ellerinizi kavuşturun. Bir hareketle öne eğilin bedeniniz üst kısmını aşağı doğru sarkıtın ve tekrar dik duruma gelin.

  BOĞA BURCU

  Diyet Tipi

  Duyumsal (hissi) olan her şeye açıksınız. Yemek de bunlara dahil. Yediğiniz hem damak tadınıza hem de koku duyularınıza aynı derecede hitap etmelidir. Öğünlerinize bol vakit ayırırsınız. Ama en çok evinizde rahatça yemeyi tercih ediyorsunuz. Kilo problemiyle sadece tat alma duyunuzu abarttığınızda karşılaşıyorsunuz. Sizin artı noktanız sebatlı ve dayanıklı olmanızdır. Eğer bir şeyi gerçekten istiyorsanız o konuyu başarana kadar götürüyorsunuz. Bu zayıflama için de geçerlidir. özenle hazırlanmış aperatiflere dayanamıyorsunuz. Tatlıya bayılıyorsunuz pastalar çikolata ve kremalı dondurmadan asla vazgeçemiyorsunuz. Size önereceğimiz astroloji diyetinde tatlıya olan bu bağlılığınızı sürdürebileceksiniz. Bunlar tabi ki kalori ve yağ oranı oldukça düşük damak zevkleri olacak.

  İdeal Program

  10 gün boyunca her gün 5 öğün yemelisiniz: kahvaltı 2 aperatif 1 sıcak ve 1 soğuk öğün.

  Kahvaltı Türleri

  Marmelatlı peksimetçilekli yoğurtlu gevrek otlu sahanda yumurta ve grisini ballı erik müsli yoğurtlu çavdar ekmeği taze peynir ve salatalıklı çavdar ekmeği yumurtalı çavdar ekmeği1 dilim peynirli çavdar ekmeği.

  Aperatifler

  Çilekli yoğurt kavun pırasalı sebze çorbası elma muzlu süt erik üzüm domatesli sebze çorbası salatalık ve yoğurt ananas çilek çikolatalı kiraz armut kırmızı turp ve otlu yoğurt.

  Soğuk Öğünler

  Meyve salatası yumurtalı kırmızı turp salatası ve peynir domatesli kuşkonmaz salatası sebze salatası incir salatası mantarlı salata domatesli dereotu salatası peynir çeşitleri karpuz salatası.

  Sıcak Öğünler

  Sebzeli çorba kuşkonmazlı tavuk şiş kuskus adaçayı yapraklı tavukenginarlı makarna çilekli tart dereotlu pilav ve bonfile.

  Diğer Öneriler

  Her öğünden önce mutlaka yeşil bir elmayı veya nane özlü yağ koklamalısınız. Chicago Üniversitesi’nin bilim adamları bu işlemle beyindeki doyum merkezinin uyarıldığını ve böylece tatlıya duyulan ihtiyacın azaldığını keşfettiler.
  Rahat bir şekilde oturun ve elmayı (yağı) 30 kez koklayın ve bu arada derin nefes alıp verin.

  Öğle ve akşam yemeğinden hemen önce tatlı bir aperatif alın. Şeker hemen damarlarınıza ulaşıp size ilk tokluk hissini verecektir. Sonrasında yiyeceğiniz öğünde bulunan yağ ve proteini vücudunuz daha yavaş alacak ve böylece uzun saatler acıkmayacaksınız.

  İKİZLER BURCU

  Diyet Tipi

  Öğünler size dayanılmaz gelir. Sizin yeme alışkanlığınız: oradan bir lokma öbüründen bir ısırık. Hatta Fast-Food lokantalarını keşfeden siz de olabilirsiniz. İçinizden bir çoğu kilo konusunda oldukça şanslı çünkü içinizdeki enerjiyle yediklerinizi hemen yakabiliyorsunuz. Fakat vücudunuzdaki yağ birikmiş ise ve siz dengesiz beslenmeniz ile bunları daha da çoğaltıyorsanız bu işinizi pek kolaylaştırmaz.

  Diyetler ile aranız hiç iyi değil. Onlar size oldukça sıkıcı geliyor ve zaten başladıktan bir süre sonra rejimi kesiyorsunuz. Sizin ihtiyacınız olan kalorisi az ancak o derecede de lezzetli olan güzel bir yemek karışımıdır.

  İdeal Program

  İlk önce su günü ile başlamalısınız: 2-3 litre sulu gıdalar örneğin soda ve ezilmiş sıcak sebze lapası (çorbadan biraz daha katı olmalıdır). Bunları az yudumlar halinde tüketin.
  Ondan sonra 6 gün boyunca her gün 3 öğün yemelisiniz: 1 kahvaltı 1 sıcak ve 1 soğuk öğün.

  Kahvaltı Türleri

  Marmelatlı peksimet çilekli yoğurtlu müsli ballı erik müsli taze peynir ve salatalıklı çavdar ekmeği hindi salamlı peksimetetimek. dilim peynirli çavdar ekmeği yumurtalı çavdar ekmeği.

  Aperatifler

  Çilekli yoğurt kavun pırasalı sebze çorbası elma erik üzüm domatesli sebze çorbası salatalık ve yoğurt ananas çilek armut.

  Soğuk Öğünler

  Yumurtalı kırmızı turp salatası ve peynir domatesli kuşkonmaz salatasısebze salatası incir salatası tonbalıklı salata mantarlı salata domatesli dereotu salatası; karpuz salatası.

  Sıcak Öğünler

  Tavuklu sebze çorbası kuşkonmazlı tavuk şiş kuskus adaçayı yapraklı tavuk enginarlı makarna çilekli süt dereotlu pilav ve bonfile.

  Diğer Öneriler

  Yemeğinizi hep aynı yerde yemelisiniz yani yemek esnasında kitap okumak veya televizyon seyretmek gibi başka şeylerle uğraşmayın. Böylece insan farkında olmadan daha çok yer. Bunu alışkanlık haline getirirseniz eğer sadece kitap okurken veya televizyon seyrederken bile acıkacaksınız. Çünkü mideniz bu esnada yemek yemeğe alışmıştır.

  Her lokmanızdan önce bilinçli bir şekilde nefes alıp verin ve 5 saniye bekleyin.

  Çikolata cips vs.’ye düşkünseniz diyetiniz esnasında bunları çevrenizden uzak tutun.

  Stresli misinizElinizin ortasında bulunan antistres noktanıza 5 kez 10 saniye boyunca basın - bu sizi rahatlatacak ve hemen yemeğe sarılmayacaksınız.

  YENGEÇ BURCU

  Diyet Tipi

  Siz yengeçler yemek konusu da dahil büyük hayallere (fantazilere) sahipsiniz. Dikkat edin bir çok usta aşçı yengeç burcundan çıkmıştır. Hazır yemeklerden uzak duruyor ve bunlar yerine doğal ve sağlıklı malzemelerle hazırlanmış öğünleri tercih ediyorsunuz. Bunları hazırlama aşamasının uzun sürmesi sizi hiç rahatsız etmiyor.

  Alışverişinizi tutku ile yapar hatta bazen abartırsınız. Yeme alışkanlıklarınızı – yaşamınızdaki diğer konularda olduğu gibi – o anki keyfiniz belirler. Keyif grafiğiniz genelde ya en üst ucu yada en dip noktayı gösterir. Ya enerji dolusunuz yada sinirli. O an olumsuz iseniz öfkenizi yemekten alırsınız. Ve alış veriş yaparken hatta yemek yaparken bile mutlaka şekerlemeler tüketirsiniz. Zayıflamak istiyorsanız sizin için önemli olan stresinizi ve keyfinizi dengede tutabilmek ve ona hakim olabilmektir. Dikkatli olmanız gereken bir diğer konu ise: vücudunuz su depolamaya ve selülite çok yatkın.

  İdeal Program

  12 gün boyunca her gün 6 öğün yemelisiniz: kahvaltı 3 aperatif 1 sıcak ve 1 soğuk öğün.

  Kahvaltı Türleri

  Marmelatlı peksimet; çilekli yoğurtlu müsli otlu sahanda yumurta ve peksimet ballı erik müsli yoğurtlu çavdar ekmeği hindi salamı yumurtalı çavdar ekmeği;

  Aperatifler

  Çilekli yoğurt kavun pırasalı sebze çorbası elma muzlu süterik üzümdomatesli sebze çorbası papaya salatalık ve yoğurt ananas çilek çikolatalı kiraz armut kırmızı turp ve otlu yoğurt.

  Soğuk Öğünler

  Meyve salatası yumurtalı kırmızı turp salatası ve peynir domatesli kuşkonmaz salatası tonbalıklı salata papaya salatası mantarlı salata ruloları tavuklu salata domatesli dereotu salatası peynir toplarıkarpuz salatası.

  Sıcak Öğünler

  Tavuklu sebze çorbası kuşkonmazlı tavuk şiş kuskus adaçayı yapraklı tavuk krep; enginarlı makarna çilekli yoğurt dereotlu pilav ve bonfile.

  Diğer Öneriler

  İş yerinde veya özelinizde sizde en çok stres yaratan unsurları bulmaya çalışın. Dikkatinizi bilinçli olarak başka konulara verin. Mesela sinemaya tiyatroya gidin veya müzik dinleyin. Meditasyon yaparak da bundan kurtulabilirsiniz.

  Diyetinize faydalı olacak müthiş bir yardım: sizi sadece rahatlatmakla kalmayacak aynı zamanda selülitlerinizi de önleyecek bir tuz banyosu. Küveti yakl. 38 derece sıcak suyla doldurup içine 1 kg iyotlu tuz karıştırın. 15 dakika tuz banyosu yaptıktan sonra hemen yatmalısınız.

  Hareket de stresinizi yok edecektir. Haftada 2-3 kez yürüyüş yapın yüzün.

  ASLAN BURCU

  Diyet Tipi

  Etkili bir kişiliğe ve bol enerjiye sahipsiniz. Tabi bunun için de güce ihtiyacınız var ve siz Aslan burcu insanı bu gücü zengin öğünlerinizden alıyorsunuz. Bolca dolgun hatta ihtişam içinde yemek yediğinizde tam havanızdasınız demektir. Yemek yemek de size göre bir sanattır ve bu sanat tüm ayrıntıları zevkleriyle yaşanmalıdır. Siz yemek yerken bile tüm dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsunuz. Sonuç olarak evde yemek derdiyle uğraşmaktansa şık bir lokantada bu zevkinizi gidermeyi tercih edersiniz. Özenle hazırlanmış öğünleri ve mükemmel bir servisi yeğliyorsunuz. Bu size daha pahalıya gelse bile. Fakat formunuz tehlikeye girdiği anda hemen bir diyete başvurursunuz. Bu dönemlerde kısa süren fakat bir o kadar da yorucu olan diyetleri uygulamayı hemen kabul edersiniz. Aslında uzun süreli ve öğün saatlerine bağlı kalmanız gereken diyetler size uygundur. Böylece metabolizmanızı dengede tutmuş olursunuz. Kalıcı ve etkileyici kilo vermenin tek yolu budur.

  İdeal Program

  10 gün boyunca her gün 3 öğün tüketin: kahvaltı 1 soğuk ve 1 sıcak öğün yada 2 soğuk ve 2 sıcak öğün.

  Kahvaltı Türleri

  Çilekli yoğurtlu müsli otlu sahanda yumurta ve peksimet ballı erik müsli yoğurtlu çavdar ekmeği taze peynir ve salatalıklı çavdar ekmeği hindi salamlı peksimet dilim peynirli çavdar ekmeği yumurtalı çavdar ekmeği.

  Aperatifler

  Çilekli yoğurt kavun pırasalı sebze çorbası elma muzlu süt erik üzüm domatesli sebze çorbası salatalık ve yoğurt ananas çikolatalı kirazçilek armut kırmızı turp ve otlu yoğurt.

  Soğuk Öğünler

  Meyve salatası yumurtalı kırmızı turp salatası ve peynir domatesli kuşkonmaz salatası sebze salatası incir salatası tonbalıklı salatamantarlı salata tavuk salatası domatesli dereotu salatası peynir topları.

  Sıcak Öğünler

  Tavuklu sebze çorbası sebzeli çorba kuşkonmazlı tavuk şiş kuskus adaçayı yapraklı tavuk enginarlı makarna dereotlu pilav ve bonfile.

  Diğer Öneriler

  Öğünlerinizi bir merasime çevirin: yemek masanızı mümkün ise her seferinde çok güzel hazırlayın. Rahat bir atmosferde kilo vermek her zaman daha kolay olur.
  Peynir ve salamdaki gizli yağlara dikkat edin çünkü burcunuzun özelliği: vücudunuz kolesterol sorunlarına çok yatkın. Salatalarınızda sirke ve yağ yerine yoğurt ve limon tercih etmelisiniz. Ayrıca diyetiniz esnasında veya sonrasında bol bol tavuk veya balık yemelisiniz
  Yemek pişirirken de yağdan tasarruf edebilirsiniz: teflon tava veya ızgaranızı kullanın.

  Sürekli hareket halinde olun: her ikinci günde 20 dak. boyunca sıkı yürüyüş yapın. Evdeki yürüyüş bandını da kullanabilirsiniz.

  BAŞAK BURCU

  Diyet Tipi

  Sizin burcunuz tüm burçlar içinde en mükemmelci burçtur. Sağlıklı beslenmeye çok önem veriyorsunuz. Zayıf ve formda olmak için elinizden ne geliyorsa yapıyorsunuz. Size yararlı ve zararlı olan her şeye karşı ince bir hissiyatınız var. Mesela alkol tatlı ve kahveden uzak durabiliyorsunuz.

  Aşırı toplu olan başak burcu insanına zor rastlanır. Kilolu olanların sorunları da zaten 1-2 kilodan fazla değildir. Bu kiloları da kendinizi ve başkalarını çok fazla düşünmekten alıyorsunuz. Diyet veya beslenme konuları oldukça ilginizi çekiyor ve bunlarla ilgili sürekli bilgi edinmek istiyorsunuz. Bazılarınızın isteği ise sadece vücudunu baştan geçirmek veya zayıflamış olma durumunu yaşamaktır. Sıkı diyet kurlarını mideniz ve sindirim sisteminizde sorun yarattığı için geri çeviriyorsunuz. Sizin için en ideali fazla yorucu olmayan ve sağlıklı beslenme amaçlı önerilen diyetlerdir.

  İdeal Program

  7 gün boyunca her gün 6 öğün: kahvaltı 4 aperatif 1 sıcak ve 1 soğuk öğün

  Kahvaltı Türleri

  Marmelatlı peksimet çilekli yoğurtlu müsli otlu sahanda yumurta ve ballı erik müsli yoğurtlu çavdar ekmeği taze peynir ve salatalıklı çavdar ekmeği hindi salamlı peksimet dilim peynirli çavdar ekmeği yumurtalı çavdar ekmeği.

  Aperatifler

  Çilekli yoğurt; kavun; pırasalı sebze çorbası; elma; muzlu süt erik püreli peksimet üzüm domatesli sebze çorbası salatalık ve yoğurtananas çikolatalı kiraz çilek armut kırmızı turp ve otlu yoğurt.

  Soğuk Öğünler

  Meyve salatası; yumurtalı kırmızı turp salatası ve peynir domatesli kuşkonmaz salatası sebze salatası incir salatası tonbalıklı salatamantarlı salata tavuk salatası domatesli dereotu salatası peynir çeşitleri karpuz salatası.

  Sıcak Öğünler

  Tavuklu sebze çorbası sebze püresi kuşkonmazlı tavuk şiş kuskus adaçayı yapraklı tavuk krep enginarlı makarna yoğurtlu çilek dereotlu pilav ve bonfile.

  Diğer Öneriler

  Sık ve az yemek yemelisiniz. Günde en az 2 litre su için. Böylece metabolizmanızı harekete geçirmiş olursunuz. Sodanın dışında bitki meyve çayları özellikle de yeşil çay içmenizi öneriyoruz. Yeşil çay vücuttaki yağ yakma işlemini çabuklaştırır ve açlığınızı giderir.

  Yatmadan önce uygulayacağınız egzersiz: dik oturun ve ellerinizi karnınızın üzerine koyun. Burnunuzdan derin nefes alıp nefesinizi yavaşça ağzınızdan geri verin. Bu egzersiz midenizi rahatlatacak ve günün yorgunluğunu üzerinizden alacaktır.

  TERAZİ BURCU

  Diyet Tipi

  Partilere çok düşkünsünüz ve eğer bu partilerde değişik ve güzel yemekler sunuluyorsa kimse sizi vazgeçiremez. En iyi restoranlara gider şaraba bol para harcarsınız. Fast-Food gıdalarını size basit geldikleri için geri çevirirsiniz. Eğer tam olarak canınızın çektiği yemeği yiyemezseniz yemeden kalkmayı yeğlersiniz.

  Tipik Terazi burcu problemi: Lezzetin kaybolacağına inandığınızdan dolayı diyet yapmak size oldukça zor gelir. Motivasyonunuzu ancak lezzetli bir yemek uyandırabilir.

  İdeal Program

  10 gün boyunca her gün 5 öğün: kahvaltı 2 aperatif 1 sıcak ve 1 soğuk öğün.

  Kahvaltı Türleri

  Çilekli yoğurtlu müsli otlu sahanda yumurta ballı erik müsli yoğurtlu çavdar ekmeğitaze peynir ve salatalıklı çavdar ekmeği hindi salamı dilim peynirli çavdar ekmeği yumurtalı çavdar ekmeği.

  Aperatifler

  Çilekli yoğurt kavun pırasalı sebze çorbasısütlüelmalımuz erik üzüm domatesli sebze çorbası salatalık ve yoğurt ananas çikolatalı kiraz çilek armut kırmızı turp ve otlu yoğurt.

  Soğuk Öğünler

  Meyve salatası yumurtalı kırmızı turp salatası ve peynir domatesli kuşkonmaz salatası sebze salatası incir salatası tonbalıklı salatamantarlı salata tavuk salatası domatesli dereotu salatası peynir çeşitleri

  Sıcak Öğünler

  Tavuklu sebze çorbası sebzeli çorbakuşkonmazlı tavuk şiş kuskusadaçayı yapraklı tavuk enginarlı makarna dereotlu pilav ve bonfile.

  Diğer Öneriler

  Diyetiniz boyunca 3 kez her akşam yağ yakmanızı ve dokularınızın gerilmesini sağlayacak bir terleme paketi hazırlayın. Bir nevresimi soğuk suyla ıslatın suyunu sıkın ve uzunlamasına katlayın. Nevresimi belinize karnınıza kalça ve bacaklarınızın üst kısmına (uyluk) sarın ve üzerini bol alüminyum folyo ile kaplayın. Yarım saat bekleyin.

  Cildiniz çabuk ısınacak ve hemen terleyeceksiniz. Süre dolduktan sonra kendinizi paketten kurtarıp soğuk veya ılık bir duş yapın.

  Her sabah aynan karşısına geçip birkaç kilo zayıf halinizi ve ne kadar güzel görüneceğinizi düşleyin. Bu alıştırma bilinçaltınızı etkileyecek ve gün boyunca diyetinizi bozacak her tür gıdadan uzak durmayı başaracaksınız.

  mutsuzluğunuzu yemekle gidermeye çalışırsınız. “Ya hep ya hiç” anlayışınız diyete karar verdiğiniz anda onu sonuna kadar götürmenize yardımcı olur. Hele bir de bu diyet programında bol su içmek önerilmişse. Çünkü bu şiddetli açlığınızı ve selülit sorununu önler. Bir de diyetinizde eğer sizin favorileriniz olan baharat soğan sarımsak ve özellikle de tatlıya yer verilmişse sonuç almanız kaçınılmaz.

  AKREP BURCU

  İdeal Program

  Öncelikle 2 gününüz su günü olmalı: her gün en azından 3 litre asidi giderilmiş soda ve bitki çayı içmelisiniz. Diyetiniz boyunca ise günde 2 fincan bitki çayı içebilirsiniz.
  5 gün boyunca ise her gün 5 öğün tüketin: 1 kahvaltı 2 aperatif 1 soğuk ve 1 sıcak öğün.

  Kahvaltı Türleri

  Marmelatlı peksimet çilekli yoğurtlu müsli ballı erik müsli yoğurtlu çavdar ekmeği taze peynir ve salatalıklı çavdar ekmeği hindi salamlı peksimet veya etimek dilim peynirli çavdar ekmeği; yumurtalı çavdar ekmeği.

  Aperatifler

  Çilekli yoğur kavun elma muzlu süterik üzüm domatesli sebze çorbası salatalık ve yoğurt ananas çikolatalı kiraz çilek armut.

  Soğuk Öğünler

  Meyve salatası yumurtalı kırmızı turp salatası ve peynir domatesli kuşkonmaz salatası sebze salatası incir ve karışık meyve salatasıtonbalıklı salata domatesli dereotu salatası.

  Sıcak Öğünler

  Tavuklu sebze çorbası sebzeli kuşkonmazlı tavuk şiş kuskus ve fırında balık tavuk enginarlı makarna çilekli yoğurt dereotlu pilav ve bonfile.

  Diğer Öneriler

  Tuzdan uzak durun. Tuz vücudunuzdaki suyun daha çok birikmesine sebep olur. Verilen rejim tariflerine kesinlikle sonradan tuz katmayın. Bunun yerine ekstra vitamin ve mineral sağlayacak taze soğan dere otu fesleğen maydanoz gibi taze sebzeler tercih etmelisiniz.

  Diyetiniz esnasında sucuk salam ve ekşi turşu gibi tuzlu gıdalardan uzak durmalısınız. Öğün planınıza bol safra maddeleri katın: müsli çavdar ekmeği çiğ besinler ve sebze (özellikle de enginar). Bunlar sizi daha çabuk doyuracaktır.
  Günde 3 kez göbeğinizin hemen üzerinde bulunan anti-yağ-noktanıza basın. Böylece şiddetli açlık hissetmez ve vücuttaki yağ yakımı harekete geçmeye başlar.

  YAY BURCU

  Diyet Tipi

  Fevri oldukça sabırsız ve başarı endeksli – bunlar beslenme alışkanlığınızı da etkileyen burcunuzun tipik özellikleri. Sağlam öğünler ve titiz bir şekilde hazırlanmış diyet programları size hiç hitap etmiyor. Siz toplu halde yemek yemeyi ve arkadaşlarınızla gezmeyi daha çok seversiniz.

  Eğer mutfakta siz görev başındaysanız çabuk ve kolay yapılan yemekleri hatta hazır gıdaları tercih edersiniz. Sizin şansınız: çok hareketlisiniz ve böylece çabuk yağ yakıyorsunuz. Maalesef genellikle abartıyor ve çok çabuk yoruluyorsunuz. Sonuç: şiddetli açlık hissi. Bu yüzden her şeye ölçülü ve dengeli yaklaşmalısınız. Nasıl mı zayıflarsınızSağlıklı ve düzenli beslenerek.

  İdeal Program

  8 gün boyunca 3er öğün: 1 kahvaltı 1 sıcak ve 1 soğuk öğün.

  Kahvaltı Türleri

  Marmelatlı peksimet çilekli yoğurt ballı erik müsli taze peynir ve salatalıklı çavdar ekmeği hindi salamlı peksimet dilim peynirli çavdar ekmeği yumurtalı çavdar ekmeği.

  Aperatifler

  Çilekli yoğurt kavun pırasalı sebze çorbası elma erik üzüm domatesli sebze çorbası salatalık ve yoğurt ananas çilek armut.

  Soğuk Öğünler

  Karışık sebze salatası
  yumurtalı kırmızı turp salatası ve peynir domatesli kuşkonmaz salatası sebze salatası incir salatası tonbalıklı salata mantarlı salata ruloları domatesli dereotu salatası peynir topları karpuz salatası.

  Sıcak Öğünler

  Tavuklu sebze çorbası sebzeli çorba kuşkonmazlı tavuk şiş kuskus; adaçayı yapraklı tavukenginarlı makarna çilekli tart dereotlu pilav ve bonfile.

  Diğer Öneriler

  Mümkün olduğu kadar yavaş yemek yiyin ve iyi çiğneyin.
  Egzersiz olarak sürekli sporları denemelisiniz: yürüyüş bisiklet kullanmak veya yüzmek. Bunlar yağ yakmanız için en etkili sporlardır. En ideali haftada 3 kez.
  Restorandaysanız siparişinizi bilinçli bir şekilde verin: Izgara et veya balık yanına haşlanmış patates ve az terbiyeli salata.

  OĞLAK BURCU

  Diyet Tipi

  Lezzet düşkünü pek değilsiniz. Oğlak burcu insanları pahalı olmayan basit yemekleri severler. Yemek yaşamınızda önemli bir yer tutmadığından çok kilolu olmazsınız. Öfkeli veya stresli durumlarda bu ruh halinizi aşırı yemek yiyerek gidermeye çalışırsınız. Sizi en çok rahatlatan soğuk (zeytinyağlı) ve ekşi besinlerdir. Bu durum sıklaştığında aynaya bakmanız yeterli olur ve sonunda tutarlı bir şekilde kilo vermeye başlarsınız. Karmaşık diyetleri sevmediğinizden ve yeme alışkanlıklarınıza çok bağlı olmanızdan dolayı kilo vermek sizi oldukça zorlar. Küçük aperatifler tüketerek kilo vermek size göre daha iyi sonuçlar veriyor.

  İdeal Program

  10 gün boyunca 6şer öğün: 1 kahvaltı 4 aperatif 1 sıcak ve 1 soğuk öğün.

  Kahvaltı Türleri

  Marmelatlı peksimet çilekli yoğurtlu müsli ballı erik müsli taze peynir ve salatalıklı çavdar ekmeği hindi salamlı peksimet dilim peynirli çavdar ekmeği yumurtalı çavdar ekmeği.

  Aperatifler

  Çilekli yoğurt kavun pırasalı sebze çorbası elma erik üzüm domatesli sebze çorbası salatalık ve yoğurt ananas çilek armut.

  Soğuk Öğünler

  Meyve salatası yumurtalı kırmızı turp salatası ve peynir domatesli kuşkonmaz salatası sebze salatası incir salatası tonbalıklı salata; mantarlı salata ruloları domatesli dereotu salatası peynir toplarıkarpuz salatası.

  Sıcak Öğünler

  Tavuklu sebze çorbası kuşkonmazlı tavuk şiş kuskus tavuk sote enginarlı makarna çilekli tart dereotlu pilav ve bonfile.

  Diğer Öneriler

  Bakış açınızın üzerinde çalışın. Diyetteki başarınız motivasyonunuza bağlıdır. Her sabah kendinize sizi hayalinizdeki forma biraz daha yaklaştıran diyete sevindiğinizi söyleyin. Ve bu konuda edindiğiniz küçük başarılarınız için kendinizi övün.

  Yatmadan önce kalça ve bacaklarınızın şekillenmesi için şu egzersiz yapın: dizlerinizi bükün kollarınızı yukarı uzatın. Basenlerinizi kalçalarınız kalkana kadar yukarı çekin. Ve tekrar yavaşça aşağı doğru inin. Bu hareketi 20 kez yapmalısınız.

  Öğünler arasında acıktığınızda havuç salata veya etimek yiyebilirsiniz. Bunlar sizi tok tutacaktır.

  KOVA BURCU

  Diyet Tipi

  Beslenme konusunda kova burçları 3’e ayrılırlar:
  1. “Macera olsun diye yemek yiyenler”. Sürekli yeni tarifler ve egzotik restoranlar denemek sizin için spor gibidir.

  2. “Heves olsun diye beslenenler”. Öğün zamanlarına ayak uyduramaz ve sürekli tatlı tüketirsiniz.

  3. “Kuralcı beslenenler”. Sizler de sıkılmadan sürekli aynı gıdaları tüketirsiniz.

  Saydığımız grupların üçü de tatlıya aşırı düşkün ve eş dostla geniş masalarda yemek yemeyi pek sever. Bir çok ufak öğünler daha çok huzursuz yaratılışlarına hitap etmektedir.

  Hemen pes etmeyin başarı kendini mutlaka gösterecektir.

  İdeal Program

  12 gün boyunca 7şer öğün: 1 kahvaltı 4 aperatif 1 sıcak ve 1 soğuk öğün.

  Kahvaltı Türleri

  Marmelatlı peksimet çilekli yoğurtlu müsli otlu sahanda yumurta ve peksimet ballı erik müsli yoğurtlu çavdar ekmeği taze peynir ve salatalıkla çavdar ekmeği 1 dilim peynirli çavdar ekmeği yumurtalı çavdar ekmeği.

  Aperatifler

  Pırasalı sebze çorbası elma muzlu süt erik üzüm domatesli sebze çorbası papaya salatalık ve yoğurt ananas çilekarmut kırmızı turp ve otlu yoğurt.

  Soğuk Öğünler

  Meyve salatasıdomatesli kuşkonmaz salatası sebze salatası incir salatası mantarlı soslu yağsı pilav .yeşil salata ve yoğurt domatesli dereotu salatası peynir topları.

  Sıcak Öğünler

  Sebzeli pilav yağsıztavuk şiş kuskus ızgara tavuk çilekli meyve salatası dereotlu pilav ve bonfile.

  Diğer Öneriler

  Zayıflamak için hayal gücünüzü kullanın. Canınız bol kremalı bir pasta çektiğinde önce onu gözünüzde canlandırın ve pastanın daha sonra yavaşça yağa dönüştüğünü hayal edin. Bunun yanında şimdiye kadar gördüğünüz en şişman insanı da gözünüzün önüne getirin. Bu görüntü sizi mutlaka harekete geçirecektir.

  Kendinize diyet arkadaşları arayın. Aileniz veya bir arkadaşla birlikte rejime girdiğinizde buna daha kolay dayanabilirsiniz.

  Ana yemeklerden önce mutlaka yavaş yavaş çorba içmelisiniz. Bu midenizi dolduracak ve daha az kalori getirecektir.

  Çok fazla tartılmayın haftada 1 kez yeter. Her gün tartılmak baskı yaratır ve bir de her hangi bir gelişme görmezseniz moraliniz bozulabilir.

  BALIK BURCU

  Diyet Tipi

  Yemek konusunda pek iddialı değilsiniz. Yemek bulduğunuzda onu hemen yemelisiniz. Bilinçsizce ve çok yediğiniz için tartıyla aranız hiç iyi değil. Bir de üstüne stres ve aşk acısı yaşıyorsanız kilo almamanız mümkün değil.

  Vücudunuz su toplamaya ve selülite yatkın. Diyet konusunda pek de disiplinli değilsiniz. Yemek daveti aldığınızda rejimi hemen unutuyorsunuz. Size doyurucu gıdalar öneriyoruz. Bu sayede çabuk acıkmazsınız. Bir de bol su içmelisiniz. Daha kolay zayıflarsınız.

  İdeal Program

  Öncelikle 2 gününüzü su günü olarak belirleyin: günde en az 3 litre su için. Unutmayın! Sıcak sulu gıdalar soğuklardan daha çabuk doyurur. Örneğin bitki çayları çorba ve sıcak su içebilirsiniz.

  Daha sonra 7 gün boyunca 5er öğün tüketin: 1 kahvaltı 2 aperatif 1 sıcak ve 1 soğuk öğün.

  Kahvaltı Türleri

  Marmelatlı peksimetçilekli yoğurt ballı erik müsli yoğurtlu çavdar ekmeği taze peynir ve salatalıklı çavdar ekmeği hindi salamlı peksimetdil peynirli çavdar ekmeği yumurtalı çavdar ekmeği.

  Aperatifler

  Çilekli yoğurt kavun elma muzlu erik püre ve etimek. Üzüm domatesli sebze çorbası papaya salatalık ve yoğurt ananas çilek kiraz armut.

  Soğuk Öğünler

  Meyve salatası yumurtalı kırmızı turp salatası ve peynir domatesli çoban salatası sebze salatası incir salatası tonbalıklı salatamantarlı domatesli dereotu salatası karpuz salatası.

  Sıcak Öğünler

  Tavuklu sebze çorbası sebzeli tavuk şiş kuskus adaçayı yapraklı tavuk; krep enginarlı makarna ve fırında soslu balık çilek dereotlu pilav ve bonfile.

  Diğer Öneriler

  Kendinize belirlediğiniz su günleri dışında da bol su içmelisiniz. Günde 2 litre yeterlidir. Gündüzleri limonlu veya az miktarda elma suyuyla karıştırılmış su içebilirsiniz.

  Akşamları ara sıra 1 bardak alkolsüz bira olabilir. Alkolsüz bira protein vitamin ihtiva eder sinirlerin sakinleşmesini sağlar ve rahat bir uyku getirir.

  Selülit için bitki katkıları içeren özel bir vücut peelingi öneriyoruz. Bu peeling ölü deriyi temizler kan dolaşımını harekete geçirir ve cildinizi tazeler. Bu peelingi her iki günde bir banyo esnasında kullanabilirsiniz.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Koç burcu

  Koçlar bu diyeti uyguladıkları takdirde 3 günde 2 kilo verebilirler. Diyet bir hafta bırakılabilir ve sonra tekrarlanır.

  1. gün
  Kahvaltı: 1 Bardak süt yarım bardak mısır gevreği100 gram çilek veya mevsim meyveleri şekersiz kahve ve çay

  Öğle Yemeği: 200 gram balığı bir domates havuç ve patatesle buğulama yapın. Yanında bol yeşil salata ve bir dilim kepek ekmek.

  Akşam Yemeği: Mantarlı tavuk 1 haşlanmış patates ve bol yeşil salata. Öğün aralarında 1porsiyon meyve.

  2. gün
  Kahvaltı: I Yumurtayı sütle çarpın yağsız kızartın. Yanında bir domates salatalık ve çay veya ayran

  Öğle Yemeği: Bir porsiyon domatesli makarna kekik ve elma soslu olacak.Yanında haşlama zeytinyağlı yemek olacak. Arada bir porsiyon meyve.

  Akşam Yemeği: 200 gr ızgara biftek bol yeşil salata arada bir bardak yağsız süt.

  3. gün
  Kahvaltı: 1 Kaşık bal 50 gr dil peyniri 2 dilim kepekli ekmek arada bir armut.

  Öğle Yemeği: Izgara tavuk 2 kaşık pilav salata. Arada 1 galeta

  Akşam Yemeği: 1 tabak sebze yemeği yeşil salata arada 1 elma

  Boğalar bu diyeti yaparkengünde iki litre su içmeli tuz şeker ve yağı kesmelidir.

  1. gün
  Kahvaltı: Bir bardak ılık suyun içine 1 kaşık bal koyun 7 dakika bekletin sonra için. Yanında 2 dilim diyet ekmek100 gr yağsız beyaz peynir arada bir tane mevsim meyvesi.

  Öğle Yemeği: Izgara balık soda ve salata arada bir kase yoğurt.

  Akşam Yemeği: 4 Tane ızgara köfte domates salatası arada bitkisel çay. Yeşil çay tercih olunur.

  2. gün
  Kahvaltı: 1bardak suyun içine 1 kaşık bal koyun ve için. Daha sonra bir bardak sütün içinde 1 avuç çilekle evde hazırlanır. Arada 4 tane diyet bisküvi ve bir bardak ayran.

  Öğle Yemeği: Bir orta boy haşlanmış patates bir domates ve salatalık. Arada 2 dilim karpuz.

  Akşam Yemeği: Balık ızgara közlenmiş 1 patlıcanla yapılan sirkeli sarımsaklı ve domatesli salata. 1 tane elma.

  3. gün
  Kahvaltı: 1 tane haşlanmış yumurta 1 dilim diyet ekmek domates ve şekerli çay. Arada şekersiz bitkisel çay.

  Öğle Yemeği: Izgara tavuk bir tabak taze fasulyearada yarım simit ve light peynir.

  Akşam Yemeği: Balık ızgara bol salata bir kivi. Arada yeşil çay.

  ikizler

  Bu diyet 3 günde 2 kilo vermelerini sağlayacak. Her gün 25 litre sıvı almaları gerekiyor

  1. gün
  Kahvaltı: Bir bardak muzlu süt.1 dilim kızarmış kepek ekmek. Arada 1 elma.

  Öğle Yemeği: 2 dilim kepek ekmeğinden tavuk göğsüyle bol yeşillikli sandviç. Yanında bir bardak ayran. Arada 1 havuç.

  Akşam Yemeği: Az yağlı sebze yemeği ve 4 kaşık diyet yoğurt. Arada bir elma. 1 fincan yeşil çay.

  2. gün
  Kahvaltı: 1 Dilim kepek ekmek bir haşlanmış yumurta bir dilim karpuz.

  Öğle Yemeği: 1 Tane sosisli sandviç arada 10 tane kiraz.

  Akşam Yemeği: 1 kase sebze çorbası 1 tane yeşil biber.arada 1 elma bir fincan yeşil çay.

  3. gün
  Kahvaltı: 1 Tane meyveli yoğurt şekersiz çay ve kahve yanında 2 adet diyet bisküvi.

  Öğle Yemeği: 1 Porsiyon sadece et olarak döner yanında bol yeşil salata arada 100gr Çilek. 1 fincan yeşil çay. Şekersiz kahve.

  Akşam Yemeği: 1 porsiyon zeytinyağlı enginar bol salata 1 tane kivi yatarken bir fincan yeşil çay.

  yengeç

  Bu diyet sırasında asitli yiyeceklerden uzak kalınacak kahve ve çay yerine bol su içilecek spora daha çok ağırlık verilecek. Üç günde 2 kilo verilecek daha sonra tekrarlanacak.

  1. gün
  Kahvaltı: Aç karnına 2 bardak su.1 porsiyon meyve salatası arada kahve 2 galeta ve bir kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir.

  Öğle Yemeği: 1 Tane haşlanmış patates salata 1 ayran.Arada yarım simit ve ayran.

  Akşam Yemeği: Yağsız ıspanak yemeğilimonlu havuç salatası 1 dilim kepek ekmeği arada bol yeşil çay.

  2. gün
  Kahvaltı: Bir bardak ılık suyun içine 1 kaşık bal koyun ve 7 8 dakika sonra için. 1yemek kaşığı fıstık ezmesi 2 dilim diyet ekmeğişekersiz çay.Arada 1 tane elma.

  Öğle Yemeği: Izgara tavuk2 kaşık pilavbol salata arada 3 tane kayısı. 1 fincan yeşil çay.

  Akşam Yemeği: Közlenmiş patlıcan ile yapılmış karnı yarıkbol salata arada bir tane armut.1 fincan yeşil çay.

  3. gün

  Kahvaltı: Bir kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir 1 tatlı kaşığı bal 1dilim kepek ekmek.Arada 1 meyve.

  Öğle Yemeği: 1 Tabak taze fasulye bol salataarada 1 bardak portakal suyu.2 galeta .

  Akşam Yemeği: Tavuk budunusoya ve domates sosu ile pişirin.2 kaşık yağsız pilav.Arada 1 tane kivi.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Aslan

  Aslanlar yağ şeker ve unlu gıdalardan özellikle uzak yaşamalıdırlar. Kalbi yöneten Güneş her türlü yağlanmadan çok çabuk etkilenir. Bitkisel çaylara önem vermeleri gerekiyor. Ebegümeci tercih edilen besin olmalıdır. 3 günde 2 kilo verebileceğiniz bir diyet içinde aslanlar günde 2 litre su içmeleri gerekiyor.

  1. gün
  Kahvaltı: 1 tane yumurta 1 dilim kepekli ekmek 1 domates.

  Öğle Yemeği: Izgara biftek1 tane yeşil biber bol salataarada 2 porsiyon meyve.
  Akşam Yemeği: Izgara tavuk fırında pişmiş mantarbol salataarada 1 şeftali.

  2. gün

  Kahvaltı: 1 kibrit kutusu büyüklüğünde dil peyniri 1 bardak portakal suyu 2 dilim diyet ekmek şekersiz çay ve kahve.

  Öğle Yemeği: 8 Tane köftelimonlu mevsim salatasıarada 1 bardak süt 4 tane diyet bisküvi

  Akşam Yemeği: Izgara balıkbol salata arada 1 porsiyon meyve.

  3. gün

  Kahvaltı: 1 Kase süte 3 kaşık yulaf ezmesi 1 bardak portakal suyu istenirse şekersiz çay ve kahve arada 1 meyve.

  Öğle Yemeği: 2 Haşlanmış patates ( soslu olabilir) bol salata ve arada 1 bardak havuç suyu. 2 galeta.

  Akşam Yemeği: Zeytinyağlı enginar yağsız ızgara balık bol salata arada bir meyve.bol yeşil çay.

  Başak


  3 Günde 2 kilo verebilir 2 gün ara verip tekrar başlayabilirsiniz. Bitkisel çaylar ve 2 litre su kesinlikle alınması gerekiyor. Destekleyici olarak günde yarım saat spor şart.

  1. gün

  Kahvaltı: 2 dilim kepek ekmek 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir 1 bardak portakal suyu. Arada 1 bardak süt.

  Öğle Yemeği: 1 Kase sebze çorbası bol yeşil salata arada 1 tane şeftali.( çorba lahana havuç kereviz den yapılacak.)

  Akşam Yemeği: 1 Tabak sıcak sebze yemeği bol salata ve arada 1 elma. Yatarken bir fincan yeşil çay.

  2. gün

  Kahvaltı: 1 porsiyon meyve salatası arada 4 diyet bisküvi.
  Öğle Yemeği: 1 Tabak yağsız makarna 1 tabak zeytinyağlı sebze diyet meyveli yoğurt.

  Akşam Yemeği: 1 Tabak sıcak sebze yemeği bol salata 1 elma.

  3. gün

  Kahvaltı: 5 Tane zeytin 1 domates1 salatalık Arada 2 kayısı.
  Öğle Yemeği: 3-4 Kaşık yeşil mercimek yemeği bol salataarada 1 porsiyon meyve.

  Terazi

  Genelde kolay kilo alan Teraziler çok kolayda kilo verirler. Abur cubur yemeyi kestikleri anda beslenmeleri hemen düzene girer. Bir Terazi için çok zor ama şekerli gıdalardan uzak kalmayı başarmalıdırlar. İşte onlara 3 günde 2 kilo kaybettirecek bir diyet . Bol su içip spor yapmayı ihmal etmezlerse istedikleri kiloya kolayca ulaşacaklardır. Bu diyet kısa aralıklarla tekrarlanabilir.

  1. gün Kahvaltı: 1 Bardak suyun içine 1 kaşık bal koyup 7-8 damla limon koyup aç karnına içilecek 1 dilim kepek ekmek 50gr. dil peyniri şekersiz çay ve kahve.

  Öğle Yemeği: 1 Tabak sebze yemeği 1 kase yoğurt arada 1 bardak yağsız süt ( evde bir avuç çilekle yapılacak.)

  Akşam Yemeği: 3 Kaşık yağsız bulgur pilav bol yeşil salata arada 1 porsiyon meyve.

  2. gün Kahvaltı: 2 Dilim kepekli ekmekten yapılan kaşarlı tost şekersiz çay.Arada bir kase meyveli diyet yoğurt.

  Öğle Yemeği: Sebze soslu makarna 1 yeşil biber 1 kabak haşlama. Yanında bol salata.Arada 2 galeta1 bardak süt.

  Akşam Yemeği: Izgara balık havuç veya turp salatası arada 1 porsiyon meyve.

  3. gün Kahvaltı: 1 Bardak ılık süt 1 dilim kepekli ekmek 1 tatlı kaşığı meyve diyetli yoğurt.

  Öğle Yemeği: Sebze soslu makarna yanında bol salata arada 1 porsiyon meyve.

  Akşam Yemeği: Bir porsiyon zeytinyağlı sebze yemeği bol salata arada 1 meyve.

  Akrep

  Akrepler beslenme konusunda son derece yanlış davranırlar. Hızlı ve kısa sürede yedikleri için hızlı yemek bünyelerini yorar.Tansiyon kalp dolaşım bozuklukları kolesterol Akrepleri en çok rahatsız eden konulardır. Genç yaşlarda sağlıklı bir bedene sahip olmalarına karşın yaşları ilerlediği zaman zincirleme sağlık sorunları yaşarlar. Vücutları için gerekli elementler; biotin kalsiyum fosfor ve potasyum. 3gün içinde 2 kilo verebileceğiniz diyet.; Diyeti tekrarlayabilirsiniz.

  1. gün Kahvaltı: Aç karnına 2 bardak ılık su. 2 dilim diyet ekmek 2 tatlı kaşığı reçel şekersiz çay ve kahve. Arada 1 bardak ayran. 2 diyet bisküvi
  Öğle Yemeği: Izgara tavukhaşlanmış brokoli bol salata. Arada 1 şeftali.

  Akşam Yemeği: 1 Tabak sebze yemeği bol yeşil salata arada 1 porsiyon meyve. Yatarken bir fincan yeşil çay.

  2. gün Kahvaltı: Aç karnına 2 bardak ılık su. 2 dilim kepek ekmek 1 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir Arada 1 kase diyet yoğurt.

  Öğle Yemeği: Izgara balıkhaşlanmış brokoli bol yeşil salata arada 1 bardak diyet süt.

  Akşam Yemeği: Haşlanmış sebze ( baharatla süslenebilir.) bol salata . Arada 1 tane şeftali.

  3. gün Kahvaltı: Aç karnına 2 bardak ılık su. 1 tane meyve 1 dilim kepekli ekmek şekersiz çay ve kahve. Arada 1 bardak diyet süt.

  Öğle Yemeği: 4 tane köfte bol yeşil salata ve domates. Arada 2 porsiyon meyve.

  Akşam Yemeği: 1 porsiyon taze fasulye bol salata ve arada 1 dilim karpuz.

  Yay

  Yay burcu kırmızı etten sakınmalıdır. Barsak sistemlerini dengede tutmak için lifli beslenme şekillerini tercih etmeliler. Süt peynir ve beyaz et organizmalarını yeniler. Buharda pişmiş yemekleri tercih etmelidirler. Şekerli ve unlu besinlerden uzak kalmalıdırlar. 3 Günde 2 kilo vermek için uygulayacağınız diyeti spor aktivitesi ile destekleyin

  1. gün Kahvaltı: Aç karnına 2 bardak ılık limonlu su yağsız tavada tek yumurta ile yapılan omlet. Yanında bir tatlı kaşığı bal ve iki dilim kepek ekmek. İstediğiniz kadar şekersiz çay ve kahve. Arada bir tane havuç.

  Öğle Yemeği: Izgara et bir porsiyon sebze yemeği ve arada iki galeta bir kibrit kutusu büyüklüğünde yağsız peynir
  Akşam Yemeği: Haşlanmış tavuk mısırlı yeşil salata. Arada bir porsiyon meyve

  2. gün Kahvaltı: Aç karnına 2 bardak limonlu su bir kibrit kutusu yağsız beyaz peynir bir domates bir salatalık şekersiz çay veya kahve.

  Öğle Yemeği: Tek haşlanmış yumurta ile yapılmış omlet domates salatası. Öğün arası 1 elma.

  Akşam Yemeği: Fırında yağsız pişmiş 1 patates haşlanmış kabak 1 tane armut.

  3. gün Kahvaltı: Aç karnına 2 bardak limonlu ılık su. Kepek ekmekle yapılmış bir diyet peynirli sandviç 1 salatalık 1 domates.şekersiz çay ve kahve.

  Öğle Yemeği: 1 Kase sebze çorbasıızgara balık bol yeşil salata. Öğün arasında 2 diyet bisküvi.

  Akşam Yemeği: Izgara tavuk haşlanmış sebze1 tane havuç.10 tane kiraz.gece yatarken bir fincan yeşil çay.

  Oğlak

  Oğlaklar su içmeyi sever. Sıvılarla arası daima iyidir. Sürekli bağırsak problemleri yaşadıkları için lifli gıdalar tüketmelerinde fayda vardır. Oğlaklar kemik yapısını simgelediği için kalsiyuma yaşam boyunca ihtiyaçları vardır. Deniz ürünleri sağlıkları için ideal bir beslenmedir. Ayrıca çilek ve incir ceviz kereviz ıspanak başlıca gıdalarıdır. 3 günde 2 kilo verecekleri özel diyet günde 2 litre su ile desteklenmeli.

  1. gün Kahvaltı: Bir bardak sıcak süt bir dilim ekmek bir kibrit kutu yağsız peynir iki galeta veya dört tane diyet bisküvi şekersiz çay ve kahve.
  Öğle Yemeği: Izgara balık haşlanmış sebze bol yeşil salata. bir dilim kepek ekmek. Öğün arasında iki ceviz. ve bir bardak diyet süt.

  Akşam Yemeği: İki dilim kepek ekmek iki dilim dil peyniri bir domates ve bir salatalık.şekersiz çay ve kahve. Ara öğün de bir porsiyon meyve bir bardak diyet süt. Gece yatarken bir fincan yeşil çay.

  2. gün Kahvaltı: bir bardak süt içinde yulaf ezmesi ve bir porsiyon meyve. Daha sonra şekersiz çay ve kahve. Öğün arasında dört adet diyet bisküvi şekersiz çay ve kahve.

  Öğle Yemeği: Ton balıklı yeşil salata bir adet armut Ara öğün küçük bir dil peyniri ve bir dilim kepek ekmek.

  Akşam Yemeği: Bol yeşil salata haşlanmış her hangi sebze Bir kase diyet yoğurt. Ara öğün bir dilim karpuz ve yatarken bir fincan yeşil çay.

  3. gün Kahvaltı: bir dilim kepek bir dilim dil peyniri bir salatalık bir domates şekersiz çay ve kahve.Arada bir meyve.

  Öğle Yemeği: Zeytinyağlı tavuklu salata arar öğün 1 kase diyet yoğurt.

  Akşam Yemeği: Yoğurtlu sebze yemeği ( bir kaşık zeytin yağı ile pişirilecek) Haşlanmış tavuk yatarken bir bardak diyet süt.

  Kova

  Kovalar ev yemeklerinden çok dışarıda yedikleri ilginç yemekleri severler. Aslında organizmaları için gerekli olan meyve ve sebze tarzını benimsemeli ve kan dolaşımını rahatlatacak yiyecekleri seçmelidirler. Kovalar aynı zaman da lenf bezlerini temsil ettiği için bağışıklık sitemini kuvvetlendirecek beslenme türünü tercih etmeliler. Lahana balık ceviz mercimek havuç süt tercih edilen gıdalar olmalıdır.

  1. gün Kahvaltı: Aç karnına iki bardak limonlu su diyet peynirli kepek ekmekle yapılan sandviç bir domates bir sivri biber şekersiz çay
  Öğle Yemeği: bir dilim diyet ekmek bir tabak bol limonlu yeşil salata ara öğün iki dilim karpuz

  Akşam Yemeği: Bir tabak yağsız mercimek yemeği bol yeşil salata ara öğün bir kivi. Yatarken bir bardak yeşil çay.

  2. gün
  Kahvaltı: Aç karnına iki bardak limonlu su bir porsiyon meyve Ara öğün iki galeta bir kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir.

  Öğle Yemeği: Tavuk ızgara haşlama lahana ( üzerine limon ve biraz zeytinyağı ) Ara öğünlerde bir tabak meyve.

  Akşam Yemeği: Bir tabak yağsız ıspanak yemeği bir kase diyet yoğurtara öğün bir elma. Yatarken bir fincan yeşil çay.

  3. gün Kahvaltı: Bir Bardak diyet süt bir tane elma ara öğün iki diyet bisküvi bir kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir.

  Öğle Yemeği: Bir diyet ekmekle yapılan sosisli sandviç bir tane armut.

  Akşam Yemeği: Izgara balıkhaşlanmış ıspanak bir kase çilek.Ara öğün bir bardak yeşil çay.

  Balık

  Balık burcu çok kolay kilo alabilen bir burçtur.Tatlılarla arası oldukça iyidir. Şekerlemelere düşkün oldukları için dişleri çok çabuk çürür. Dengesiz aldıkları kiloları yüzünden zamanla vücut ölçüleri hızla bozulur. Kalsiyuma ihtiyaçları olduğu için fındık ceviz ve badem azda olsa yemek zorundalar. 3 günde 2 kilo verilen bu diyeti sporla desteklemek zorundalar

  1. gün Kahvaltı: Bir bardak sıcak su içine bir kaşık bal bir kaşık limon su. Bir dilim kepek ekmek bir dilim dil peyniri bir salatalık.
  Öğle Yemeği: Izgara tavuk bol limonlu salata ara öğün 5 tane erik. Şekersiz çay.

  Akşam Yemeği: Izgara balık bol yeşil salata ara öğün bir elma. Yatarken bir fincan yeşil çay.

  2. gün
  Kahvaltı: Bir Kaşık bal karıştırılmış Bir kase yoğurt bir porsiyon meyve.

  Öğle Yemeği: Bir yumurta ile yapılan yağsız omlet bol yeşil salata. Ara öğün 5- 6 tane kiraz. Şekersiz çay veya kahve.

  Akşam Yemeği: Tercihe göre haşlanmış bir et bol salata ve beş tane çilek.

  3. gün Kahvaltı: Bir Bardak ballı süt bir diyet ekmek ara öğün bir elma.
  Öğle Yemeği: Bir Tavuk ızgara bol limonlu salata arada bir armut. Şekersiz kahve.

  Akşam Yemeği: Bir Yumurta ile yapılan yağsız omlet Bir dilim beyaz peynir rendelenmiş havuç salatası. Arada bir elma. Yatarken bir fincan yeşil çay.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Terazinin önerilerini yaparsam ölürüm açlıktan.:lanetli kraliçe2:

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alıntı Leydihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Terazinin önerilerini yaparsam ölürüm açlıktan.:lanetli kraliçe2:
  Aynen. En güzeli boşvermek. Can boğazdan gelir.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş