Oğlak Burcu Özellikleri


Burçlar kuşağının onuncu burcudur . Başarma azmini dayanıklılığı ve disiplini sembolize eder .


Oğlak burcu insanları kendilerini günün normal akışına bırakmak isterler . Bu burcun insanları sürekli bir şeyler yapabilmeyi ve bir şeylere ulaşabilmeyi düşünürler .
Onlar için en uygun söz "Benim ihtiyacım var" dır .

Oğlak burcu insanlarının sorumluluk duyguları gelişmiştir . Bu insanların özel bir şeyler yapabilme herhangi bir şeye sahip olma sorumluluk üstlenme dürtüleri yoğun bir şekilde çalışır . Bu sosyal olaylarda ticarette ve entellektüel alanda olabilir .

Oğlak insanlarının kişisel bağımsızlık ve sosyal garantileri için kullanabildikleri sezgisel güçleri vardır . Onlar bazen dayanıklı kendi ayakları üstünde durabilen insanlardır ; bazen de pasif yalnız ve çaresiz görünürler . Çaresizlikleri kendilerinden kaynaklanır .

Kendileri ile barışık olmadıklarından kendileri ile fazlaca uğraşırlar . Onlar güçlü göründüklerinde mutlaka meşgul oldukları bir konu var demektir . Oğlak insanları genelde pratik olurlar . Bu eğitim alanlarından kaynaklanmaz .

Daha çok merakları ve konuşmalar sonucu olarak bu yeteneklerini geliştirirler . Dikkatli bir insan olduğundan çevresinde olup bitenleri görerek bazı şeyleri duyarak merakının sonucu öğrenerek tecrübeler edinir . Oğlak insanları genelde tepeye oynamak isterler ve hiç kimse onları bu fikrinden vazgeçiremez . Ağır ve çok çalışmaya dayanıklı ve alışıktırlar . Maddi kazançlar onlara güvence verir .

Planlarını kazançlarına göre programlarlar . Güçlerini bildiklerinden kendilerine güvenleri vardır . Gerçekçi ve dikkatli davranırlar . Aniden gelen problemlere ve zorluklara uygun çözümler getirebilirler . Fakat bunu yaparken paniğe kapılır ve heyecanlanırlar .

İş ve çalışma hayatlarında düzene önem verirler . Düzeni bulamadıklarında dikkatlerini toplamakta zorlanırlar . Ev hayatlarında da organizeye önem verirler ve her şeyi düzenli isterler . Oğlak insanları iyi bir yönetici olabilir . Onların alt kademelerde çalıştığı pek görülmez . Oğlak insanı için para önemlidir çünkü yaşlandıklarında kimseye yük olmak istemezler . Bazen bu duyguları onları aşırı cimriliğe itebilir .

Bu burçta olanların ilginç bir yönüde gençliklerinde çok olgun ve yaşlı yaşlılıklarında ise çocuksu ve genç olmalarıdır . Kendi duygularını anlamakta zorlanırlar bu da onları yalnızlığa ve melankoliye itebilir .

Bir başka olumsuz yönleri de genellikle davranışlarında kendilerine dönük olmalarıdır sanki herşey onlar içinmiş gibi davranırlar . Yine de çok hisli ve alıngan insanlardır . Bunu belli etmemeye çalışsalar da başaramazlar . Saygınlığa ihtiyaç duyarlar .

ALINTIDIR.