Yay Burcu Özellikleri

Burçlar kuşağının dokuzuncu burcudur . Yüksek seviyede mental algılama din genel eğitim ve öğrenimi sembolize eder .


Yay burcu insanları için dürüstlük ve açık olmak oldukça önem taşır . Bu burcun insanları bağımsızlıklarına ve özgürlüklerine düşkün olurlar .Yay burcu insanları için söylenecek söz "Ben görüyorum" dur .

Bu burcun insanları uygulamaya geçme hevesi ile doludurlar . Açık ve çabuk dostluk kurabilen insanlardır . Hedeflerine güçlü pozitif düşünceleri ile ulaşırlar . İyimserlik ve idealistlik sembolüdürler .

Onların ilginç bir şansı vardır ve onlar buna aşırı güvenirler . Bu şanslarının onları hiç terketmeyeceğini düşünürler . Yardıma ihtiyaçları olduğunda onlara yardım kendiliğinden gelir . Bazen son dakikadada olsa yardım alırlar olayları veya problemleri çözülür .

Yay burcu insanları doğuştan sorumluluk hisleri ile doğarlar ve ne olursa olsun üstlendikleri sorumluluğu taşıyabilen insanlardır . Hem kendileri hemde toplumun refahı için sorumluluk hissederler . Yay burcu insanı eğitimsiz ise genel kültürünü geliştirir .

Temel fikirler güncel konular yeni fikirler ve düşünceler hakkında bilgisi olur . Bu burcun insanları çevrelerinde bulunan insanlara karşı dürüsttürler adaletli davranırlar gerektiğinde yardımda ederler . Uyumlu ve sayılan birisi olarak tanınırlar öyle de tanınmak isterler .

Çevreden Yay burcu kadar etkilenen başka bir burç daha yoktur . Fakat Yaylar bunu çok iyi gizleyebilirler . Bu burcun insanı dar bir çevrede mutaassıp ve dar görüşlü olur geniş bir çevreye ihtiyaç duyar .

Dikkatli olmak onların yaşamlarında fazla ön planda değildir . Riske girmeyi severler . Doğru ve açık konuşurlar . Davranışlarında yapmacıklığa yer yoktur . Davranışlarında aceleci ve sabırsız olabilirler . Bu onların yaşamlarında birçok yanlış adım atmalarına sebep olur . Herşeye rağmen idealist düşüncelerini kaybetmezler . Gerçekleri söylemekten çekinmezler .

Yay burcu insanlarının sezgisel düşünce sistemleri vardır . Bu onların olabilecek olayları önceden bilmelerini veya sezinlemelerini sağlar . Yay insanının kötü huyları çok dik kafalı inatçı olmaları ve birden fazla işle uğraşmak istemeleridir .

Başka insanların cesaret dahi edemeyeceği konuların ve olayların içine girmekten hoşlanır . Bunu çok normal bulurlar ve normalmiş gibi davranırlar .

Gezip görmek seyahat etmek dış ülkelerle bağlantıda olmak onların sevdiği şeylerdir . Bazen devamlı evde kalırlar . Bu onların kendilerini iyi hissetmediklerinin belirtisidir . Bir ilginç yönleride zaman kavramlarının çok geniş olmasıdır .

ALINTIDIR.