Başak Burcu Özellikleri

Burçlar kuşağının altıncı burcudur. Düzen ve çalışmayı simgeler. Başak burcu insanı için çalışmak yaşamın önemli bir kısmıdır. Bu burcun insanları titizlikleri ile ünlüdürler . Bilgi edinmek onların ayrıca bir özelliğidir.


Bu burcun insanları için en uygun söz "Ben araştırıyorum" dur.

Başak burcu insanları kullanım eşyalarını ve genelde diğer eşyalarını kontrolleri altında tutmak isterler . Bu insanların bilgileri genelde tecrübeler sonucu edinilmiştir . İşlerini çok titizlikle yaparlar ve bu arada detaylara da çok dikkat ederler.

Bu burcun insanlarının ilginç bir yönü vardır ; Onlar ya düzeni sağlarlar veya karışıklığa sebep olurlar . İkisinin ortasını bulmaları zordur.

Dostluk ve arkadaşlık onlar için önem taşır ve arkadaşlarına iş bulmak için her gayreti sarfederler ve karşılık beklemezler.

Fakat çalışmayı sevmeyen biri ile hiç meşgul olmazlar . Onlar için gerçek olan iş ; çalışmak hizmet ve düzendir . Başak burcu insanlarının pratik yönleri dikkat çekicidir . Hayır demesini bilen insanlardır . işleri ile ilgili her detayı hatırlarlar ve işleri hakkında konuşmaktan hoşlanırlar.

Başak insanları yaşadıkları kendi dünyalarını mikroskop altında analiz edermişcesine davranışlarda bulunur bu da onların hemen farkedilmelerine neden olur . Başak burcu insanları sağlık yönünden evhamlı ve hastalıktan korkmaya müsait insanlardır.

Hatta hastalık hastası olurlar bu da ikili ilişkilerini olumsuz etkileyecektir . Mal sahibi olma yönünde istekleri vardır . İyi yemek yemekten ve iyi giyinmekten hoşlanırlar . Rahatlık onlar için fazlaca önemli değildir . Fakat maddi yönden rahatsalar lüks düşkünü ve tembel olabilirler . Başka insanları giyimleri ev eşyaları ve iş konusunda
çekiştirmekten hoşlanırlar.

Başak burcu insanları için aşk hayatı fazlaca önem taşımaz ve yüzeyseldir . Evliliklerini geciktirmeye eğilimlidirler . İyi konuşan sözünü bilen diplomatik kişiler onları aşırı etkiler .

ALINTIDIR.