Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart çin burcunuzu öğrenin


  FARE BURCU  Burç Özellikleri  Yin - yang: Yin
  Ugurlu Sayısı: 11
  Renk: Nar Kırmızısı
  Hayvan: Yabankazı
  Bitki: Papatya Meşe
  Şifalı Ot: Biberiye
  Baharatı: Kişniş
  Kıymetli Maden: Bronz

  Fare insanının liderlik ve öncülük özellikleri çok kuvvetlidir. Başlangıçlar yapmayı atak davranmayı ve ilk olmayı sever. Çok çalışır çok yoğun duygularla yaşar ve kendini yaptığı işlere tamamıyla verir. Fare insanı aşırı uçlarda dolaşmayı seven ve yoğunlaşabilen bir naturaya sahiptir.
  Yüzeysel de olsa farklı konularda bilgi sahibi olmak Fare insanını tatmin eder. Öğrendiklerini ya da kendine has düşüncelerini açıklamaktan hiç çekinmez. Çok yönlü ve değişken bir yapısı olan Fare insanının yaşamında enerjilerin boşuna harcanması da çok sık görülür.
  Ortalama ile asla mutlu olamayan Fare insanı hiç bir zaman kendini aşan işlerin altına girmekten de çekinmez. Maddi konular dışındaki riskleri bir macera gibi algılayarakhayatın bir oyun olduğunu düşünür.
  Fare insanı ne kadar sıkıntılı olursa olsun hareket etmek ister. Hareketsiz kalmak kendine saygısını ve güvenini yitirmesine yol açarak depresif bir ruh haline bürünmesine neden olur.
  Fare aşkta da derin duyguları olan bir insandır Sevdiği insana zaman ayırmayı özel olarak onunla ilgilenmeyi ve sevdiğini göstermeyi tercih eden bir yapısı vardır. Sağlıklı ve tatmin edici iletişim her türlü ilişkilerinde önemli bir gereksinimdir. Sevdiği insanın hayatında her zaman ön planda olmayı ve özel bir ilgi görmeyi ister.
  Yalnızlıktan çok korkan Fare insanı istenmediğini ya da sevilmediğini hissettiği zaman büyük panikler yaşar. Bu aşk acısını cinsellikle gidermeye çalışır.
  Toplum içinde kontrollü olmaya kurallara uymaya dikkat eden Fare insanı giyimiyle de dikkat çekmek ve kabul edilmek arzusundadır. Tanınmış insanlarla birarada olmak çeşitli grup ve organizasyonlara üye olarak toplum içinde güçlü bir konuma sahip olmayı istemek tipik Fare özellikleri arasındadır.
  Paraya karşı oldukça tutkulu olan Fare insanları nasıl para kazanılacağını çok iyi bilmelerine rağme harcama konusunda son derece zayıftırlar. Yaşamlarında giderlerini minimumda tutmaya çalışarak para biriktirirler. Fare’nin bonkörleşebilmesi için gerçekten çok büyük bir aşk yaşıyor olması gereklidir.
  Fare kadını oldukça kültürlü ve bilgilidir. Dinamik bir yaşamı seven Fare kadını hem çalışmayı hem de bir aile sahibi olarak toplumda kabul edilmeyi tercih eder.
  Herkesle dost olabilmesine rağmen yakın arkadaşları sınırlıdır. Sırlarını ya da problemlerini açık etmeyi sevmediği için herkes Fare kadınının dört dörtlük bir yaşamı olduğunu düşünür.
  Fare erkeği dışadönük ve sosyal bir insandır. Nazik ve zarif davranışlarıyla asabiyetini kontrol edebilme yeteneğiyle ve problemlere getirdiği enteresan çözümleriyle her zaman toplumsal olarak sevilir.
  Hareketli Fare erkeğinin el becerileri çok kuvvetlidir. Rutinden sıkıldığı için masabaşı işlerden çok hareket ve değişim gerektiren mesleklerde daha başarılı olur.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  ÖKÜZ BURCU  Burç Özellikleri  Yin - yang: Yin
  Ugurlu Sayısı: 1
  Renk: Koyu Mavi
  Hayvan: Ayı
  Bitki: Krizantem Armut Ağacı
  Şifalı Ot: Adaçayı
  Baharatı: Kişniş
  Kıymetli Maden: Bakır

  Öküz insanının hayatında hiç bir şey ortalama değildir. Her şeyi “iyi” ya da “kötü” olarak sınıflandırır. Olayları ve deneyimlerini geniş perspektiften ele almayı ve değerlendirmeyi tercih eder.
  Yaşamındaki sınırları belirlemek ve kabul etmek Öküz insanın temel gereksinimleri arasındadır. Belirsizliklerden son derece rahatsız olur. Dolayısıyla kurallar ve kaideler hayatının belkemiğini oluşturur.
  Ortak yaşama girebilmesi için muhakkak karşısındaki insana güvenmesi gereklidir. Güvenini kazanan insanlara karşı oldukça açık ve verici bir yapısı vardır. Aslında katı bir görüntü sergilemesine rağmen duygusal duyarlı ve şefkatlidir. Değer verdiği insanlara karşı oldukça yumuşak bir tavır içindedir. Ancak kendisine karşı yapılan hatalarda esnekliğini yitirebilir ve intikam hislerine de kapılabilir.
  İradesi kuvvetli sakin ve iyi gözlem yapabilen bir insandır Öküz. İnsan ilişkilerinde sessiz kalarak gözlemeyi ve fikir edinmeyi tercih eder. Sadık bir insan olan Öküz geçmişegeleneklere ve anılara son derece bağlıdır. Bir kez dost olduğunda ya da sevdiğinde ömür boyu bırakmak istemez.
  Sorumluluklarına sahip bir insan olan Öküz kuvvetli hafızasıyla iş yaşamında da oldukça beceriklidir. Enerjisini boşa harcamayı sevmediği için her eyleminin faydalı ve verimli olmasına dikkat eder.
  Somutluğu tercih etmesine karşı soyut kavramlardan da uzak değildir. Ama yine de hayaller ya da fantaziler yaşamının ana parçaları değildir.
  Hareketsizliğe çok eğilimli olan Öküz insanı sanki gösterdiği direnç ve atalet ile gücüne güç katar. Uzun yıllar aynı mekanda yaşamak ya da aynı işte çalışmak Öküz’ü hiç rahatsız etmez.
  Bu hareketsizlik kimi zaman inat olarak da tezahür eder. Sabitliğe olan yatkınlığı ve değişime karşı gösterdiği direnç diğer insanlar tarafından kimi zaman sıkıcı ve boğucu bir insan olarak nitelendirilmesine neden olabilir.
  Öküz insanı yemek yemeği çok sevdiği için genellikle kilo almaya eğilimlidir. Ancak çelik gibi iradesiyle kendini kontrol altına almaya başladığı zaman istediği mükemmel görünüme de kavuşabilir. Öküz’ün kendi istediği değişiklikleri kusursuz bir şekilde gerçekleştirebilme kapasitesi vardır.
  Öküz kadını tuttuğunu koparan ve cesaretli bir karakterdedir. Ailesine çok bağlı olan bu kadın genellikle tekeşli olmayı ve sadık kalmayı tercih eder. Kendisi de aldatılmaya dayanamaz.
  Doğayla tam bir uyum içinde yaşayabilen Öküz kadını çok düzenlidir. Sorumluluklarını gayet iyi bilir ve bunları tam zamanında yerine getirebilmek için kendine mükemmel bir düzen yaratır. Zaman zaman kendine dönme ve içine kapanma alışkanlığı da vardır.
  Öküz erkeği yaşamında taviz vermekten hoşlanmayan kendi istediklerinden zor vazgeçen bir yapıya sahiptir. Ancak sevdikleri için esneklik gösterebilir. Yoksa yaşamı boyunca kendi ilkelerinden vazgeçmesi olanaksızdır.
  Öküz erkeğinin iş yaşamı hayatının en önemli alanıdır. Evde uykuda eğlencede kısacası her yerde aklı işindedir. Hayatını güvence altına almak gelecekle ilgili kaygısız bir yaşam sürebilmek için durmaksızın çalışır.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  KAPLAN BURCU  Burç Özellikleri  Yin - yang: Yang
  Ugurlu Sayısı: 7
  Renk: Parlak Kırmızı
  Hayvan: Kaplan
  Bitki: Karanfil Firavuninciri
  Şifalı Ot: Kekik
  Baharatı: Tarçın
  Kıymetli Maden: Altın

  Kaplan insanı dünyadaki yaşamı yönlendirebilecek kadar güçlüdür. Geniş ölçekli işlerle uğraşmaktan kitleleri ayağa kaldırmaktan ve idare etmekten hoşlanır. İnsanların ilgisini kendi üstüne çekmeye bayılır.
  Kaplan insanının reaksiyonlarını amaçlarını ve hedeflerini önceden bilebilmek neredeyse imkansızdır. Hayatı bir oyun gibi gördüğü için yaşamında risk almaktan değişik yöntemler kullanmaktan ve farklı yollardan ilerlemekten hiç çekinmez.
  Korkusuzluğu nedeniyle hiç bir kuralı ya da geleneği kabul etmeyen yaşamını kendi kaideleriyle devam ettiren bir yapısı vardır. Birlikte olduğu insanlara ya da en sevdiklerine bile gerekçe belirtmekten nefret eder. Açıklama yapmak gereği Kaplan insanının uzaklaşması için yeterli bir nedendir. Yapıcı eleştiriler bile bir Kaplan’ın tahammül sınırlarını zorlar.
  Doğuştan getirdiği asaleti insanlara karşı bonkör verici ve koruyucu bir rol üstlenmesinde etkendir. Başkaları için bile mücadele etmekten çekinmez ve hakkını elde edinceye kadar yılmaz.
  Aslında iyi niyetli bir insan olan Kaplan hayatın kendisine her zaman gülümseyeceğini düşünerek risk almaktan da hiç çekinmez. Kaplanlar büyük işlerin peşinde olup büyük riskler aldıkları için de yaşadıkları yıkımlar ve problemler de büyük ölçekli olur. Zor yollardan öğrenmek ve kişiliğini geliştirmek tipik bir Kaplan özelliğidir.
  Sıradan olan her şey Kaplan’ın çabuk sıkılmasına nedendir. Kendindeki asaleti yaşamına yansıtmak istediği için hiç bir şeyle kolay kolay tatmin olmayı beceremez. Aşk ilişkilerindeki değişiklik ve mükemmelik arayışı yüzünden aşk defteri oldukça kalındır ya da pek çok defa evlenebilir.
  Yalnız başına hareket etmeyi ve karar almayı seven Kaplan’ın birisi tarafından sahiplenilmeye ve kısıtlanmaya başka bir deyişle “terbiye edilmeye” asla tahammülü yoktur.
  Dostluklarında ve birlikteliklerinde bağımsızlığını koruyabileceği ilişkileri ve en az kendisi kadar hareketi ve macerayı seven insanlarla birlikte olmayı ister. Özgün olma isteğifarklı ilişkiler yaşamasına nedendir.
  Kaplan kadını özgürlüğünden vazgeçemediği için ya çok geç yaşlarda evlenir ya da bekar kalmayı tercih eder. Enteresan bir kadın olan Kaplan geleneklere ve kurallara karşı bağımsız olduğu için norm dışı beraberlikler oluşturmaktan da hiç çekinmez.
  Dişil çekiciliğinin son derece farkında olan Kaplan kadını iş yaşamında bu özelliğinden de faydalanmayı normal karşılar. İş hayatına diğer kadınlara oranla daha fazla önem verdiği için çalışarak önemli pozisyonlara ulaşmayı amaç haline getirir.
  Kaplan erkeği de kadını gibi bağımsızlığından vazgeçemediği için sorumluluk yaratan ilişkilerden uzak kalmayı tercih eder. Kolay elde edilen kadınlardan hoşlanmaz ve ilişkilerini çok çabuk bırakır.
  Birlikte olduğu kadının kendisini her yönüyle beğenmesini ve bu takdirini de açıkça belirtmesini bekler. Kendisinin en güzel kadına en iyi eve en lezzetli yiyeceklere ve en ihtişamlı yaşama layık olduğunu düşünerek kolayca tatmin edilemeyen hedeflerin peşinden gider.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  TAVŞAN BURCU  Burç Özellikleri  Yin - yang: Yin
  Ugurlu Sayısı: 4
  Renk: Gri
  Hayvan: Balık
  Bitki: Gül Kavak Ağacı
  Şifalı Ot: Tarhun
  Baharatı: Biber
  Kıymetli Maden: Bronz

  Tavşan insanı sessiz sakin ve kendi gizemlerini saklamak isteyen bir yapıdadır. Çok dışarı dönük olmayan bu insan kendi dünyasında kalmayı ve güvenliğini korumayı tercih eder. Yeniliklere açık gibi görünmesine rağmen aslında eskiye bağlılığını korumayı bilir.
  Evine son derece düşkğn ve bağlı olduğu için hayatını daha çok burada geçirmek isteyerek her türlü konforu oluşturmaya gayret eder. Düzen ve sistem Tavşan için yaşamın temel gereksinimlerinin başında gelir. Şekilci bir insan olan Tavşan görsel çirkinliklere ve düzensizliklere karşı da tahammülsüzdür.
  Uyumsuzluğa dayanamayan Tavşan insanı hayatında problem olarak gördüğü her ilişkiyi tamamıyla bitirmek ve yok etmek eğilimindedir. Trajediye yatkın bir yapısı olduğu için her türlü küçük anlaşmazlık bile Tavşan tarafından en büyük dünya savaşlarından daha acı verici olarak nitelendirilir.
  Sevmeye ve sevilmeye karşı ihtiyaçları hiç tükenmez. Kabul edilmek ve sevildiğini tekrar tekrar duymak Tavşan insanının önemli duygusal gereksimleri arasındadır. İlişkilerdeki saldırganlık acele ve baskı tavşanın uzaklaşmasındaki en önemli nedenler arasındadır.
  Entellektüel olarak gelişkin bir kapasiteye sahip olan Tavşan insanı aklını kullanabileceği işlerde oldukça başarılı olabilir. Zaman zaman entellektüel yanlarının baskın şekilde ortaya çıkması ukala olarak nitelendirilmelerine neden olabilir. Ancak huzursuzluklara karşı dayanıksız yapısı meslek hayatındaki anlaşmazlıklardan ve rekabetten uzak kalmak istemesine dolayısıyla çok yüksek pozisyonlara ulaşamamasına nedendir.
  Toplumsal ilişkilerinde belli bir seviyeyi tutturmak isteyerek nazik ve cana yakın bir davranış biçimi geliştirir. Tavşan burcu insanlar acılı olaylara karşı son derece hassastırlar. Trajik olaylara hem son derece üzülürler hem de bu olayları takip etmekten kendilerini alamazlar.
  Açlık ya da terör gibi geniş ölçekli olaylar karşısında gerçekten çok üzülür ve kendilerine ders çıkarırlar. Ancak bir Tavşan’ın kendi düzenini ve emniyetini tehlikeye atabileceğibir olaya karışması zaten mümkün değildir.
  Tavşan kadını sessizliğinin altında oldukça çekici ve karşı cinsi nasıl etkileyebileceğini bilen bir insandır. Kendi kişisel görüntüsüne ve bakımına çok önem verir. Evinin de temiz ve düzenli olması için elinden geleni yapar.
  Risk almaktan hoşlanmayan Tavşan kadını bağımlılığı sever. Kendisi sevmese bile sevildiğinden emin olduğu birliktelikleri uzun süre devam ettirme hatta hiç kopratmama eğilimindedir.
  Tavşan erkeği etkileyici sesi ve konuşma tarzı ile karşı cinsi kendine çekmeyi bilir. Kişisel çalışmalardan çok ekip çalışmalarında başarı elde eder. Ama kalabalıklardan pek hoşlanmıyor olması problemler yaşamasına nedendir.
  Sorunlu durumları hayatında istemeyen Tavşan erkeği radikal çözümler üretmekte ustadır. Riske girerken çok dikkatli davrandığı gibi olası negatif durumları da önceden hissederek gerekli önlemleri alır.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  EJDERHA BURCU  Burç Özellikleri  Yin - yang: Yang
  Ugurlu Sayısı: 2
  Renk: Altın Sarısı
  Hayvan: Maymun
  Bitki: Gül Sekoya Ağacı
  Şifalı Ot: Dereotu
  Baharatı: Hemame
  Kıymetli Maden: Gümüş

  Ejderha insanları kendilerinden son derece emin güvenli ve girdikleri her ortamda dikkat çeken tiplerdir. Hükmetmeyi seven yapısı yöneticilik ve idarecilik türü işlerden büyük zevk almasına nedendir. Doğal bir çekiciliğe sahip olan Ejderha burcu insanları etrafındakileri de istekleri gibi yönlendirmekten de hiç çekinmezler.
  Tereddütsüz yaklaşımları ve vakit geçirmeden düşüncelerini eyleme döken yapısıyla Ejderha diğer insanların üzerinde de harekete geçirici bir etkiye sahiptir. Kendi amaçlarının peşinden gitmek için pek çok şeyi feda edebilecek kadar gözü karadır.
  Kendine karşı son derece toleranslı olan Ejderha insanı kendi hatalarını küçümseyen önemsemeyen ve başka insanlardan da aynı esnekliği bekleyen bir yapıdadır. Otokritik mekanizmasını hiç çalıştırmayan Ejderha insanı kendi mükemmeliyetine doğuştan inanmıştır. Ancak kendisi yanlışlara ve hatalara karşı aynı esnekliği göstermekte zorlanır. Affetmesi ve unutması oldukça zordur.
  Lükse ve para harcamaya karşı inanılmaz bir eğilimi vardır. Kendisinin en iyi şeylere layık olduğunu düşündüğü için pahalı giyimlerden ve pahalı mekanlardan uzak durması imkansızdır. Gösterişi ve farkedilmeyi de seven Ejderha yalnızca hakkında konuşulmasını istediği için bile para harcayabilir.
  Kendine çok dönük olmasına rağmen Ejderha insanı aslında yufka yüreklidir. Özellikle sevdiklerine dostlarına ve aile üyelerine karşı dayanıksız ve hassas bir insandır. İçgüdüleri de çok kuvvetli olan Ejderha insanı diğer insanların ihtiyaçlarına cevap vererek kendi büyüklüğünün ve gücünün hazzını yaşar.
  Oldukça analitik bir zekaya sahip olan Ejderha insanının hafızası da çok kuvvetlidir. Analiz sürecinden sonra vardığı sentez genellikle yanılmadan doğruya götürür.
  Yönetici olabileceği karar alıp inisiyatif kullanabileceği her türlü işte oldukça başarılı olur. Politika ve liderlik gerektiren konumlar kişisel tatmin ve başarı elde edebileceği alanlardır.
  Ejderha kadını oldukça atak kendi dişil cazibesinin ve etkileyiciliğin farkında olan bir insandır. Egosunu tatmin edebilmek amacıyla özellikle erken yaşlarında çok çapkınlık yapmaya ve sevgili değiştirmeye eğilimlidir.
  Ejderha kadını için güç ve gövde gösterisi önem taşıdığından bu ihtiyaçlarını tatmin edebilecek bir erkekle hayatını birleştirmeyi tercih eder. Hayat standardını yüksek tutmak lüksten vazgeçememek kendini her şeye değer bulmak tipik Ejderha kadını özellikleri arasındadır.
  Ejderha erkeği hayatına yapılabilecek müdahalelerden hiç hoşlanmaz. Dolayısıyla kendisini olduğu gibi kabul edecek zaaflarına engel olamayacak kendinden daha pasif ama fiziğiyle dikkat çekici kadınları tercih eder.
  Gücün her şey olduğuna inandığı için meslek yaşamında da hedeflediği noktaya ulaşıncaya kadar elinden geleni yapar. Bol para ve lüks yaşama da düşkün olan Ejderha erkeğinin takdire oldukça ihtiyacı vardır. Önde olmak farkedilmek için mümkün olan her fırsatı değerlendirir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş