Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Burcu Vurkaç 2012 Ekim Burç Yorumları

  KOÇ Burcu Ekim 2012 Aylık Yorumu:

  Sevgili Koç Burcu Okuyucularım

  Bu ay hayatınıza girecek olan birileri olmalı. Ya bir sevgili ya yeni iş arkadaşları ya yeni bir yönetici ya da yeni bir ortak. İlişkiler ortaklıklar ve birlikte yapılan uğraşlar alanınızda öyle çok tetikleme var ki…

  Mevcut ilişkilerinizin sınavdan geçeceği etkiler ile aya başlıyoruz.

  Eylül ayı sonunda burcunuzda oluşan dolunay tablosu adeta bir savaş alanı gibi ve yeni ay bu savaş alanının ortasında kendinizi bulmanız ile başlıyor. Direniş değişim zorunluluğu ayaklarınızın altındaki zeminin adeta bir depreme tutulmuşçasına kayması. Kötü algılamayın. Değişimin kötü olduğunu kim söyledi ki?

  Hayatınızda büyük değişimler dönüşümler yaratmak sürpriz kararlar almak ve her şeyi yakıp her şeyi yeni baştan kurma isteğinin alevlenmesinde bir sakınca olamaz. Hele ki sizler gibi değişimin öncüsü cesareti ile tüm insanlığa örnek olacak Koç’lar için…

  Mevcut ilişkilerinizi değerlendirin. Belki ilişki zannettiğiniz şeyler aslında yok. Sizi boşuna durduruyor. Yakıp yıkmadan güzellikle anlatın. Size iyi gelmeyen her türlü iş ve insan ilişkisinde temizlik zamanı. Kendinize bunu borçlusunuz. Yeni olana yer açmalısınız. Çünkü bu ay yepyeni ilişkileri de hayatınıza getirecek etkiler taşıyor.

  Bekar Koç’lar için ciddiye aldıkları bir ilişki söz konusu olabilir. Mevcutta ilişkisi olan Koç’ların ise iş partnerlikleri oluşabilir. İlişkinizin sağlıklı temellere dayanması önemli. Nezaket diplomasi ve aldım-verdim dengesini kurmaya özen gösterin.

  Finansal konularda desteğe ihtiyacınız var ise elinizi çabuk tutun. Ayın ilk haftasında bu konulardaki girişimlerinizi yapın. Aradığınız maddimanevi kaynak ve yetenek gerektiren her türlü dış desteği alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Oldu ki ayın ilk haftasını kaçırırsanız ayın son haftasından itibaren kısa süreliğine tekrar destek bulabilecek etkiler alacaksınız. Evet astroloji öngörülerde bulunmamızı sağlıyor. Ama bunları aksiyona çevirerek kullanması gerekenler sizlersiniz. Sadece bilmek yeterli değil üzerine gitmek gerekiyor.

  Ayın donunda gelir kaynaklarınızı aydınlatacak olan bir dolunay var. Boğa burcunda oluşacak olan bu dolunay yeteneklerinizin değerini bilmenizi ve bunlara ışık tutmanızı istiyor. Zamanınızı zihninizi ve enerjinizi hak ettiğiniz değerin altında satmamalısınız. Bunu düşünmek ve yeni alternatiflere yönelmek için ay sonunda oluşan bu güçlü enerjiyi kullanın. Bu aydınlanma altında yapacaklarınız kalıcılık ve sağlamlık getirecektir.

  Ay boyunca eğitim almak vermek yayıncılık yüksek öğrenim gibi temalarda size uygun programlar keşfetmeniz olası. Önümüzdeki dönemde bu temalarda güzel bir enerji oluşacak. Bu konularda neler yapmak istediğinizi düşünmeye başlayın.

  Yabancılar uluslararası ilişkiler ithalat ihracat yurtdışında eğitim görmek gibi temalarda da güçleniyorsunuz. Sizin için şu an bir mücadele veya meydan okuma gibi görünen olaylar aslında sizin zenginleşmenize hizmet edecektir. Bir de bu açıdan bakmanızda fayda var.


  BOĞA Burcu Ekim 2012 Aylık Yorumu:

  Sevgili Boğa Burcu Okuyucularım

  Umarım son dönemin yoğun koşturması içerisinde partnerlerinizden ihtiyacınız olan o güven verici desteği alıyorsunuzdur. Evdeki huzur sizlerin ilerlemesinde oldukça önemli bu aralar. Partneriniz ile olan ilişkilerinizde ona bu ihtiyacınızı anlatın. Sizi anlayacak ve ihtiyacınız olan desteği verecektir. Geçtiğimiz ay boyunca o sıcak kucağa olan ihtiyacınız artmış olmalı. Zaman zaman dinlenmek için bir omuz zaman zaman da sizi dinleyip yol gösterecek bir desteğe ihtiyacınız olduğunu tahmin ediyorum. Eğer ki bu desteği aldıysanız partneriniz içten bir teşekkürü çok görmeyin.

  Geçtiğimiz ay partnerlik konusunda oluşan etkileşimler bu ay da devam ediyor. Bekar Boğa’lar için sağlıklı bir partnerlik ve derinleşme sağlayabilme etkisi veren dizilimler bu ayın hemen başında da hakim olacak. Ancak elinizi çabuk tutmalısınız. Ayın ortalarında gündeminizi ve enerjinizi daha farklı konulara taşımanız gerekecek.

  Hayatınızda ortak yürütülmesi gereken konular ortak iş kuruluşları gibi etkiler var ise üzerine gitmenizi tavsiye ederim. Zira bu ortaklıklar kalıcı ve kurumsallaştırıcı pozitif etkiler barındırıyor. Önünüz görmenizi zorlaştırıcı etkiler ve kafa karışıklığı ile mücadele ettiğinizi de bildiğim için bu konuya özellikle değinmek istedim. Partnerlikler konusunda sağlıklı ve önemli bir sürecin kapısında duruyorsunuz. Geçtiğimiz ay yaşadıklarınız önümüzdeki dönemin kısa bir ön gösterimi gibiydi. Hadi endişeyi bir kenara bırakın ve ilerleyin.

  Eylül ayındaki yorgunluk kaynaklı olarak bu ay sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Kendinizi iyileştirmek rahat ettirmek hem fiziksel hem de ruhsal olarak şifalanmak göreviniz olmalı bu ay. Yorgunluk ve stres kaynaklı burkulmalar incinmeler sindirim sisteminizdeki sıkıntılarla uğraşmanızı hiç istemem. Siz Boğa’ların benim gönlümde ayrı bir yeri var. Sizleri koruyucu içgüdülerim dikkat etmeniz konusunda uyarmak istiyor.

  Bu ayın güzel bir vurgusu yaratıcı işler sahneler sanatsal ve artistik yetenek alanında oluşuyor. Detaylara vereceğiniz önem yaratıcılığınızı körükleyebilir tüm dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayabilir. Rutin düzen ve verimlilik anlamında dikkatlice ilerlemek ve elinizdeki projeleri sanatsal bir somutlaştırmaya dönüştürmek mümkün.

  Ay sonunda burcunuzda oluşacak olan güçlü bir dolunay söz konusu. Partnerlik birliktelik gibi temalarda karamsarlık eğilimi olabilir. Ancak bilmeniz gereken bir şey var. Bu günlerde yaşayacağınız bir aydınlanma tüm partnerlik ve birlikte yapma konularında sizi güçlendirip destekleyecektir. Kökleşmek prestijinizi arttırmak için kısa süreliğine de olsa mücadele etmeye ve umudunuzu yüksek tutmaya kendinizi hazırlamalısınız. Böylelikle kazana temizlenen ve yepyeni bir dönemin kapısını aralayan olabilirsiniz.

  Maddi konularda hızlı hareket etmek veya aşırı iyimser olmak bu ay pozitif bir etki vermeyecektir. Yavaş olsun sağlam olsun içinize sinsinyeteneklerinizin karşılığını tam anlamıyla veren izin olsun. Gerisiyle uğraşmayın. Değmez.


  İKİZLER Burcu Ekim 2012 Aylık Yorumu:

  Sevgili İkizler Burcu Okuyucularım

  DİNLENMELİSİNİZ!
  Artan koşturmaca gerilimler çatışmalar her şeye rağmen hedefe koşma arzusu önünüzü tam görememenin yarattığı rahatsızlık sizleri yormuş olmalı. İşte bu yüzden artık durup dinlenmelisiniz. Normalde yorumlarıma hep pozitif etkiler ile başlarım biliyorsunuz. Ancak bu ay ezber bozuyorum ve üzerinizde dolaşan sağlık ve sinir bozucu etkiler ile başlamak istiyorum. Çünkü enerjiniz ve sağlığını yerinde olduğunda bu ay her şeyi yoluna koyabilmek için oldukça güçlü olacaksınız.

  Geçtiğimiz ay bekar İkizler burçlar için oluşan romantik etkiler bu ay da devam ediyor. Hatta ve hatta bu ay bu konularda bir aydınlanma yaşamanızı bekliyorum. İlişki diye tanımladığınız şey belki de ilişki değil. Mutluluğunuzu oluşturmanın kendi ellerinizde olduğunu fark etmenizin vakti gelmiş görünüyor. Birilerinin gelip sizi mutlu etmesini beklemek yerine içinizdeki mutluluğu hedeflerinize yürüdükçe yaşadığınız tatmini fark etmenin zamanı geldi.

  Bekar İkizler diye başladım ama bu etkiler tüm İkizler burçları için önemli. Mutluluğu başkalarının varlığına veya başkalarının size vereceklerine bağlamayın. Neden mutluluğunuzun kontrolünü bir başkasının eline verdiğinizi düşündünüz mü hiç? Bir düşünün. Cevaplarınız çok şeyi değiştirebilir.

  Bu ayın yenilik getiren vurgusu güzel bir vurgu. Yaratıcılık sahneler artistik ve estetik yetenek şatafat ve lüks… Bu temalarda uğraşlarınız var veya başlamayı düşünüyorsanız hiç beklemeyin ayın ikinci yarısından itibaren oluşan pozitif enerjiyi kullanın. İnsanlarla bu konuda partnerlikler yapmaya kendinizi açın. Ancak bu dönemi hemen her şeyin olup biteceği bir dönem gibi düşünmeyin. Bu dönem başlama ve tohum atma temasına işaret ediyor. Tohumlarınızı sulamanız ve sonrasında yeşermesini izleyecek sabrı ve motivasyonu göstermeniz gerekiyor.

  Aşk vurgusu ayın ikinci yarısından itibaren güçlenerek tekrar hayatınıza giriyor. Aşırı eleştirellik dolayısıyla “onu beğenmem bundan elektrik alamadım” gibi cümlelere sığınmayın. Şans verin. Mevcutta ilişkisi olan İkizler burçları ise ilişkinizi beslemek ve tekrar canlandırmak için çaba gösterin.

  Bu ay evinizi ailenizi veya yaşadığınız fiziksel ortamı ilgilendiren gelişmeler söz konusu olabilir. Detayları önemseyin. Rutin çalışmalar yaparak kendinize güzel ve huzurlu bir yaşam alanı yaratmak için çaba gösterin.

  İştahınıza dikkat. Genişleme etkisi olan tablolar o çıtı pıtı ince hallerinizi siz istemeden değiştiriyor olabilir. Bu rüzgara karşı yürümenizde fayda var.

  Bu ayın son vurgusu partnerlik konularında yaşamanız olası olan çatışmalar. İş ortamınızdaki kişiler yöneticiler ortağınız veya evdeki eşiniz ile yaşadığınız gerginlikler sıkışmış hissetmenize neden olabilir. Özgürlük ihtiyacınızı tatlılıkla ifade ederek olayları tatsızlaştırmadan ilerlemek mümkün hatırlayın.
  Karanlıkta leptopun klavyesine bakmak için ekranın ışığını kullananlar varZiyaretçilere, Gizli İçerik! Ziyaretçilere, Gizli İçerik! biliyorum.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  YENGEÇ Burcu Ekim 2012 Aylık Yorumu:

  Sevgili Yengeç Burcu Okuyucularım

  Geçtiğimiz ay oldukça yorucu geçmiş olmalı. Her şeyi yoluna koyduğunuza şüphem yok. Pek şeyde de yüzüp yüzüp kuyruğuna geldiniz. Yeni ay başlarken az daha sabredin. Bitirme motivasyonunuzu kaybetmeyin. Biz Yengeç’ler için başlangıç kısmı zordur. Süreç bir başlasınyürütmekte üstümüze yoktur. Sonuç almayı da biliriz hani…

  Geçtiğimiz ay yaptığınız pek çok şey kariyeriniz kişisel prestijiniz ve tanınmanız için önemli idi. Sağlam işler yapmış projeler bitirmiş ve kendinizi kanıtlamış olmanız muhtemel. Lütfen yaptıklarınızı küçümsemeyin. Kocaman bir aferini hak ediyorsunuz. Zaten Eylül ayının son gününde oluşan dolunay yaptıklarınızı ödüllendirici etkileşimler taşıyor. Yepyeni ay bu ödüllendirici etkiler ile başlıyor. Üstlerinizle konuşmak ve ilerlemek için talepte bulunma zamanı geldi. Kendi işini yapan Yengeç’ler ise bu süreçte bir aydınlanma yaşayabilir. Bundan sonra neyi nasıl satmak ve büyütmek gerektiğini anlayacaksınız. Yeni dönem yeni projeler yeni iş teklifleri belki bir terfi belki de yeni bir görev getiriyor olabilir. Bu kadar YENİ YENİ diye yazdım ama iyice vurgulamak istiyorum. Profesyonel hayatta kendinizi yeniye açmalısınız. Şartlar bunu gerektiriyor Eğer ki büyümek ve kalıcı olmak istiyorsanız…

  Bu ay eviniz aileniz ve fiziki çevreniz ile ilgili konular gündeminizde olabilir. Enerjinizi odağınızı ve zamanınızı ahenk yaratmaya ilişkilerde dengeyi sağlayacak arabulucu görevini üstlenmeye odaklayabilirsiniz.

  Ayın ikinci yarısı ile beraber taşınmak yeni bir düzene geçmek hayatınıza daha fazla konfor ve güzellik katmak için arayışlara başlamalısınız. Hayallerinizdeki evi buluyor veya kuruyor olabilirsiniz. Belki de evinize veya ailenize mutluluk getirecek bir bebeğin haberini alıyor olabilirsiniz.

  Yaratıcılık ve sunum gerektiren konularınızı hemen ayın başında halletmeye çalışın. Hayallerinizi nasıl somuta dökebileceğinizi düşünün ve hemen harekete geçin. Kalıcılık ve büyük kazanımlar söz konusu olabilir.

  Ayın sonuna geldiğimizde önümüzde uzanan dönemin ilk ışıklarından birini hissettirecek bir karşılaşma veya bir içsel uyanış yaşayabilirsiniz. Hayallerinize giden yolda yürümeye başlamak için insanlarla konuşabilir yeteneklerinizi nasıl daha iyi bir kazanca dönüştürebileceğinizi keşfedebilirsiniz. Tesadüfleri önemseyin. Birileri bilmeden de olsa sizin faydanıza çalışıyor. Fark edin.

  Sunumlar lansmanlar önemli görüşmeler ve davetler için ayın sonunda oluşan pozitif etkileri kullanın. Bu tarz temalarda işin ciddiyetinin yanı sıra keyif öğelerini de ihmal etmeyin. Biraz gevşeyip eğlenmenize bakın. Unutmayın hayatta her şey zor yoldan olmak zorunda değil. Biraz eğlenmek kafanızı dinlemek sürekli uğraştığınız konulardan uzaklaşmak yaratıcılığınızı körükleyip enerjinizi tazeleyecektir. Kendinize bu izni verin.


  ASLAN Burcu Ekim 2012 Aylık Yorumu:

  Sevgili Aslan Burcu Okuyucularım

  Geçtiğimiz Eylül ayında diplomasi nezaket arayı bulmak uzlaşmak temaları ne kadar hayatınıza dahil oldu? İletişimde usta bir cambaz gibi her açıdan konulara bakabilmek ve sakinliği nezaketi hiç bozmadan hareket etmeniz sizlere ne çok fayda sağladı farkında mısınız?

  Yeni aya girdiğimizde halen bu yolda iletişiminizi sürdürmenizde fayda var. Özellikle yürüttüğünüz pazarlıklar sözleşmeler gibi süreçlerde çokça işinize yarayacaktır. Bir yandan da medya iletişim alanında uğraşları olan Aslan’ların tarzları ile büyüleyecekleri bir dönem var ki hemen ayın ilk haftasına denk geliyor. Bu kısa süreli etkiyi kullanmalısınız. Daha sonra bu alanlarda kat ettiğiniz yolun üzerine kişisel prestijinizi arttıracak adımlar atmanız kolaylaşacak.

  Bu ayın bir diğer teması eviniz ve ailenize dair. Bir şekilde kendinizi dışarılardan çekmek ve evinizde sessiz sakin ve sıcacık kalmak isteyebilirsiniz. Bu isteğinize kulak verin. Zihninizin bedeninizi tüketmemesi için çalan bir alarm bu. Ailenize dönmek onların karşılıksız sevgisini hissetmek ve evinizin sıcak ortamında huzurla vakit geçirmek bu ay sizlere çok iyi gelecek.

  Tüm ay boyunca sizleri etkileyecek bir diğer konu ise detayların önemi olacaktır. Özellikle gelirleriniz söz konusu olduğunda biraz ince eleyip sık dokumak faydalı olur. Son dönemlerde harcamalarınız artmış olması veya bütçenizi aşmak gibi durumlar oluştu ise şimdi kendinize çeki düzen vermenin zamanı gelmiş görünüyor. Bu durum içinizi rahatlatırken gelirlerinizi arttırıcı fırsatları görmenizi de kolaylaştırabilir.

  Aylardır bahsetmek isteyip sabırla yolunu gözlediğim etkilere geldi sıra. Bekar Aslan’ların aşk konusundaki talihsiz durumlarını uzun zamandır izliyorum. Ya hayatınızda hiç aşk teması var olmuyor ya da aşk zannettiğiniz etkileşimler kısa sürede yanıp bitip küle dönüşüyor. Ohhhh artık gönül rahatlığı ile bu etkileri rafa kaldıracağımız bir döneme giriyoruz. Bu sonbaharda aşk kapınızı çalmaya hazırlanıyor. Sizleri sıkmayacak hayatı birlikte keşfedip bol bol eğlenebileceğiniz doğru partnerlik ve aşk etkileşimleri oluşmaya başlıyor. Lütfen bu konudaki gelişmeleri Twitter hesabımdan (@burcuvurkac) benimle paylaşın. Aylardır o çok sevdiğim Aslan’ların bu konudaki hayal kırıklıkları ve hikayelerini hem danışmanlık seanslarımda hem de dost çevremde dinledikçe içimde hep bir düğüm oluştu. Güzel haberlerinizi aldıkça o düğüm artık çözülecek.

  Aşk size öyle iyi gelecek ki bu kış sizin mutluluğunuzla birlikte evren adeta canlanacak.

  Çocuk sahibi olmak isteyen Aslan’lar da tıpkı bu aşk tarafında Bekar Aslan’ların yaşadığı gibi sıkıntılar yaşadılar. Az bir kısım Aslan doğum haritalarındaki etkileşimleri kullanarak bu konuda güzel haberler almaya başladı. Daha büyük bir kısım Aslan’ı ise bu ay bebek haberi verirken görebiliriz. Ne kadar güzel gelişmeler değil mi? Artık yüzünüzün daha çok güleceği bir döneme girdiğimizi bilmek daha şimdiden benim de yüzümde güller açtırıyor. Lütfen sizler de beni habersiz bırakmayın mutluluğunuzu paylaşmayı çok isterim.

  Ayın sonunda Boğa burcunda bir dolunay oluşacak. Etkileri önümüzdeki ayda da devam edecek olan bu dolunay sizlerin kariyer hayatına dair önemli gelişmeler aydınlanmalar ve olgunlaşmalar getirecek. Önümüzdeki ayda da devam edecek olan bu etkilerin detaylarını Kasım yorumlarına saklıyorum. Ancak önden bilmenizi istediğim bir şey var: Kendinizi büyümeye tanınmaya ve daha çok kazanmaya açın. Ohhh misss!


  BAŞAK Burcu Ekim 2012 Aylık Yorumu:

  Sevgili Başak Burcu Okuyucularım

  Geçtiğimiz ay gelirlerinize odaklanın kazandırıcı partnerliklere kendiniz açın deyip bırakmıştım. Bu ay kaldığım yerden devam ediyorum. Ayın hemen başında gelirlerinizi ilgilendiren konuşmalarınız pazarlıklarınız söz konusu olabilir. Taleplerinizi incelikle iletmenizde fayda var. Ani çıkışlar veya zorlayıcı bir iletişim tarzı kaybettirici olacaktır. Hedeflerinize ilerlerken her şeyi yakıp yıkarak ilerleme içgüdüsüne dikkat. Daha sonra pişman olmanıza neden olabilir.

  Ayın başında gelirlerinizi artırmak için yaptığınız konuşmalar hemen sonuç alamaz ise endişelenmeyin. Şartların olgunlaşması için zamana ihtiyacınız var gibi görünüyor. Ayın ortasından itibaren gelişmeleri ittirmeye başlamanız daha doğru olur. Yeni bir iş görüşmesi terfi yeni müşteriler projeler gibi çok çeşitli yolla karşınıza çıkabilecek bu etkileri dilediğinizce şekillendirmek için ay ortasından itibaren incelikledenge kurmayı önemseyerek ilerlemenizi tekrar hatırlatıyorum.

  Ay boyu koşturmalarınız iletişim trafiğiniz oldukça yoğun veya zorlayıcı olabilir. Samimi yakınlık kurmak ve şartları zorlamadanumutsuzluğa karamsar duygulara kapılmadan adım adım her şeyi halletme gücünüz olduğunu bilmelisiniz.

  Ayın başlarında burcunuza girecek olan Venüs cazibenizi arttırmak için güzel enerjilerini sizlere gönderecek. Venüs cazibenin yanı sıra para ile ilgili de gelişmeleri hayatlarımıza taşıma etkisi verir. Ancak bu etki Mars’ın etkileri gibi gözle görülür aksiyonel veya somut olmayabilir. Sizin içsel olarak aydınlanmanız rahatlamanız veya birilerinin sizler için arka planda bir şeyler yapıyor olması size iş teklif etmeyi düşünüyor olması veya çabalarınızı sizi överek bir başkasına anlatıyor olması gibi etkiler verebilir. Bu etkilerin her bir Başak’ın hayatında nasıl şekil bulacağına dair olasılıklar sonsuz olsa da sizlerin faydasına bir şeyler olacağına eminim.

  Bu ay ev aile fiziki yaşama alanınızla ilgili değişiklikler yapmak için uygun bir ay. Taşınıyor evinizi yeniden düzenliyor veya ailenizle ilgili işlere koşuşturuyor olabilirsiniz.

  Bu ay finansmanla ilgili kendi kazançlarınız dışında kalan konularda da önemli gelişmeler kaydedebilirsiniz. Miras nafaka komisyon krediler tazminat veya kredi gibi konularda beklentileriniz ve yapmanız gerekenler var ise ayın başından itibaren işleri yoluna koymak ve şartları olgunlaştırmak için uygun etkiler altına olacaksınız.

  Şans gezegeni Jüpiter’in profesyonel hayat ve kişisel prestijinize verdiği şans bu ay etkisini azaltabilir. Bu ay şansınıza değil tatlı dilinize ve diplomasi yeteneğinize güvenin.
  Karanlıkta leptopun klavyesine bakmak için ekranın ışığını kullananlar varZiyaretçilere, Gizli İçerik! Ziyaretçilere, Gizli İçerik! biliyorum.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  TERAZİ Burcu Ekim 2012 Aylık Yorumu:

  Sevgili Terazi Burcu Okuyucularım

  Sanki her şey bir hafiflemişti. Sanki işler yolunda gitmeye başlıyordu. Evet mücadele ediyordunuz ama bir umut ışığı da görüyordunuz. Hayatınıza girmeye başlayan yenilikler uzun vadeli projeler gelecek planları zorluk mücadele umut ve umutsuzluk….

  Zor bir Eylül ayı geçirip yorulduğunuzu tahmin ediyorum. Lütfen kendinize iyi bakın. Unutmayın siz yoksanız hiç bir şey yok. Bu yeni aya girdiğimizde Eylül sonunda karşıt burcunuz Koç’ta meydana gelen dolunayın büyük ve dönüştürücü etkisi üzerinizde olacak. İş yerinizde yaşadığınız gerilimler hayatınızdaki partner ile aranızdaki mesafe birlikte ortak iş yürütmeyi planladığınız kişilerin hiç beklemediğiniz aksiyonları… Sanki herkesler toplanmış ve size karşıymış gibi hissediyorsanız lütfen önce bir durun. Bu yoğun zaman zaman sinir bozucuyavaş ilerleyen dönem Satürn’ün ve diğer büyük gezegenlerin restleşmesinin son hamleleri. Yaşadığınız zorlukların mücadelelerin “Yeter artık bir şeyler de kolay olsun.” dedirttiğini tahmin ediyorum. Ama lütfen bu ay da beni dinleyin ve dişinizi sıkın. Bu mücadelelerinizin ödülleri büyük olacak.

  Bu yeni aya girdiğimizde bir değerlendirme yapmanızı istiyorum. Geçtiğimiz dönemde sık sık karşılaştığınız ve aynı temalara işaret eden ne gibi problemleriniz oldu? Bunları düşünerek bu konularda aksiyon almalı ve değişimi gerçekleştirmeye korkmamalısınız.

  Yeni ay ne güzel ki zihninizin son derece aktif olduğu büyük yüklerin altından kalkmanızı kolaylaştırıcı etkilerle başlıyor. Bir sanatçı edası ile uğraşlarınızda ilerleyebilir tatlı ve diplomatik iletişim tarzınız ile her türlü sıkıntının üstesinden gelebilirsiniz. Son dönem fiziksel ve zihinsel efor anlamında sizleri oldukça zorladı. Ancak bu yeni ay ile birlikte eforunuzu dengeli ilişkiler kurmaya ve kimseyi kırmadan üzmedenhuzurunuzu kaçırmadan konuşup ilerlemeye odaklayın.

  Zam terfi iş değişimi yeni bir müşteri yeni bir proje gibi kazançlarınızı arttırıcı gelişmelerin kapısında durduğunuzu bilmenizi isterim. Ay boyunca uzun dönemli ilişkiler kurmak partnerlikler yoluyla kazan-kazan modelleri geliştirmek için harika enerjiler altındasınız. Yorgunluğunuzun bu fırsatların üzerine gitmeyi engellemesine izin vermeyin.

  Ayın hemen ilk günlerinde çevrenizdeki kişilerden destek alarak aradığınız kişileri kaynakları bulabilirsiniz. Elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Tüm bunları hızla halletmenin verdiği içsel rahatlama ile işleri yoluna koymanız ve sağlığınızı korumanız çok daha kolay olacak.

  Bir yandan da bu kişiler gelirlerinizi de beklentinizin üzerinde arttırabilir. Samimiyetle ihtiyaçlarınızı anlatın. Daldan dala konulara atlamak yerine en çok istediğiniz veya en iyi olduğunuz konuda ilerlemeyi hedefleyin.

  İnsanoğlu tek başına yaşamak üzere programlanmış bir varlık değildi. Hepimizin ilişkilere ihtiyacı var. Bir Terazi için ilişkiler hayatın tadıdırolmazsa olmazıdır. Bu ay ilişkilere dair geri çekilip bir düşünseniz ne güzel olur. İlişkileriniz bir ihtiyaca mı dayanıyor yoksa sevgi temeline mi dayanıyor? Karşılıklı bir destekleme huzur ve mutluluk temelini kurmak için her iki taraf nasıl çaba gösteriyor? Çabayı gösterenmücadele eden sadece sizseniz aşırı bir hoşgörü ve aşırı uzlaşmacı olma yanlışına düşüyor ve kendi değerlerinizden fazlaca taviz veriyor olabilirsiniz. Bu ay lütfen biraz bencil olun. İlişkinizde meydana gelebilecek sıkıntılarda kendi istek ve değerlerinizden taviz vermeden ayakta kalmaya çalışın. Sizi beslemeyen sizi sömüren ilişkilerin bitmesinin önünde durmayın. Sizin de bir hayatınız olduğunu ve asıl SİZİN önemli olduğunuzu unutmayın.

  Ayın ikinci yarısı ile beraber burcunuzda oluşacak olan yeni ay güzel başlangıçlara yelken açmanızı destekleyecek. Yeni aylar güçlü enerjiler taşırlar. Taşıdıkları enerjiler tohumlar atmamızı sağlar. Ancak tohum denen şey bir sulama ve besleme döneminden geçtikten sonra yeşerir. Bu nedenle yeni ayda amaç sonuç görmek değil tohum atmak olmalıdır. Ayın 15’inden itibaren başlattığınız şeyleri bir kenara yazın. Gelecekte geri dönüp baktığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız. Hayatınızın her alanı ile ilgili yepyeni bir başlangıca işaret eden bu yeni dönemin temiz enerjisiniz kullanın. Son dönemin itici güçlerini oluşturan gezegenler arası gerilimler attığınız tohumlarda kalıcı köklü ve konuşturacak başarılar elde etmenize kaynak olabilir.

  Ayın sonunda Boğa burcunda oluşan dolunay gelirleriniz konusunda karamsar bir bakış ve yaklaşan mücadelenin ağırlığını hissettirebilir. Bu enerji de sizler için güçlü bir enerji. Bu nedenle mücadeleye gönüllü olmalı ve yapacağınız mücadelenin sonucunda büyük paralar kazanma ve hayat kalitenizi arttırma fırsatları yakalayacağınızı bilmenizi isterim.

  Finansman krediler ödemeler nafaka komisyon miras gibi dış kaynaklar yolu ile oluşabilecek kazançlar için olgunlaşma ve tamamlama hedefi ile ilerleyebilirsiniz.

  Yayıncılık medya iletişim seyahat elektronik haberleşme gibi konularda uğraşlarınız veya hedefleriniz var ise ay boyunca fırsatlar için uyanık olun. Büyük bir başarı geliyor. Ancak henüz kokusunu ortalığa tam anlamıyla salmadığı için koklayamıyor olabilirsiniz. Umudunuzu yitirmeyin


  AKREP Burcu Ekim 2012 Aylık Yorumu:

  Sevgili Akrep Burcu Okuyucularım

  Biraz internette kendi hakkınızda okumalarınız oldu ise bu aydan itibaren burcunuza girecek olan Satürn’den haberiniz vardır. Geçtiğimiz ay bu konuda genel bir bilgi vermiştim. Bu ay tekrar aynı etkileri anlatıp tekrar etmek istemiyorum. Dilerseniz Eylül yorumlarına buradan bir göz atabilirsiniz.

  Burç yorumlarımı bir süredir takip ediyorsanız benim bu Satürn’den çok çektiğimi hayatımı evimi işimi hayatımda önemsediğim pek çok şeyi tamamen değiştirdiğimi biliyor olabilirsiniz. Satürn’den çekmek diye başladım ama bugün geri dönüp baktığımda her şey iyi olmuş ohh çok şükür diyorum. İşte bu değişimler ilk olarak Akrep burcunun ilk günlerinde doğan ve yükselen burcu Akrep’in ilk derecelerine gelen okuyucularım ile doğum haritalarında Akrep burcunun ilk derecelerinde gezegenleri olan okuyucularımı öncelikli etkileyecek. Yani hayatınızda her şey bu ay yerle bir olup değişmeyecek.

  Önümüzdeki dönemin en güzel dersi adım adım ve yavaş yavaş olanın sizlerin hayrına olacağı. Hızın hayatı geçiştirmenin ve kısa yolların sizlere iyi gelmeyeceği…

  Bu ay sizler için adeta bir hazırlık gibi. Ay başlar başlamaz zihniniz tamamen içe dönük ve sessiz yalnız kalma isteğinde olabilirsiniz. Bu ay size çok sağlıklı gelebilecek olan bu sessizlik ve yalnızlığa ara ara vakit ayırmanızda fayda var. Değerlendirmeniz gereken çok konunuz olması muhtemel.

  Hayatınızda yolunda gitmeyen neler var? Önümüzdeki dönemde neleri başarmak istiyorsunuz? Hayatınızdan temizlenmesi gereken size iyi gelmeyen ilişkiler var mı? Maddi konularda ne alemdesiniz? Hedefleriniz ve bulunduğunuz yer arasındaki mesafe ne kadar uzunlukta? Kendinize hangi konularda yatırım yapmak istiyorsunuz? Yapılması gereken atılımlar zorunluluklar ve disiplin konularında ne alemdesiniz?

  Soruları uzun uzun sıralamaya devam etmeyeceğim. Söylemeye çalıştığım şey şu: Bu ay kendinize dönüp içinizdeki bilge sesi duymanız gerekiyor. Gevşeyip rahatlamanız ve neyi ne kadar istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Aldığınız kararlar önümüzdeki dönemde fırsatları görmenizi ve hayatınızda pozitif ilerlemeyi yapmanızı sağlayacak. En azından yaklaşan yeni yaşınızda kendinize verdiğiniz bir değişim sözü olmalı. Bu ne olacak? Hadi biraz düşünmeye vakit ayırın.

  Bir yandan da kapalı kapılar ardında kendiniz için yapacağınız çalışmalara odaklanmalısınız. Çalışmalarınıza dair ağzınızı sıkı tutmanız da fayda olacaktır. Kendinizle ilgili projeleriniz neler? Değişim dönüşüm için aklınızda neler var? Hadi artık onlara güç verin zaman verin. Her şey yeterince olgunlaştığında siz zaten hissedeceksiniz ben de bu satırlardan zamanı geldiğini size anlatacağım. Ancak unutmayın astroloji ve özgür irade bir bütündür. Astrolojik etkileri bilip yapmanız gerekeni yapma seçimi tamamen özgür iradeniz ile ilgilidir. Hadi hazırlanın. Yeni hayatınıza içinizi açın.

  Bu ay bir yandan işiniz ile ilgili de güzel gelişmeler olabilir. Kazancınız artabilir pozisyonunuz yükselebilir günlük hayatınız gittiğiniz iş tamamen değişebilir. Ayın hemen başında bu değişiklikler ile karşılaşırsanız rahat olun. Her şey çok daha iyiye gitmeniz yönünde şekilleniyor. Ayın ortalarından itibaren olacak gelişmelere dair ise iki defa düşünün. Çünkü kişisel prestij artışı yerine sadece iş yoğunluğunuzu arttırıcı değişiklikler yapıyor olabilirsiniz.

  Ay boyu kazançlarınızı arttırıcı gelişmeler olması da muhtemel. Bu yeni bir iş yeni bir proje veya bambaşka bir örnek olabilir. Bu artışlarınkişisel prestijinize de hizmet etmesine dikkat edin pazarlık edin.

  Ay sonunda partnerlik konularınızı etkileyecek Boğa dolunayından önümüzdeki ayın yorumlarında detaylıca bahsedeceğim. Önden söylemek istediğim ise şu: Şartlar olgunlaşıyor ve sizin için önemli ve ezber bozduran bir partnerlik ilişkisi doğuyor olabilir.


  YAY Burcu Ekim 2012 Aylık Yorumu:

  Sevgili Yay Burcu Okuyucularım

  Geçtiğimiz aydan beridir hayat hızlanmış olmalı. Yorulduğunuzu bazen mücadeleden yıldığınızı ama sonra durup mücadeleden hiç mi hiç vazgeçmeyeceğinizi hissetmiş olabilirsiniz. İyi yaptınız! Sizin o hiç yılmayan hatta mücadele gördükçe tahrik olup üzerine giden halinize pek çok kişi hayran! Size söylemiyor olabilirler ama ben söyleyeyim.

  Bu ay bol bol kalabalıklarda olma ilişkiler kurma ve ilişkiler yolu ile ilerleme ayı olmalı. Yorgunluğunuza rağmen bu temalara yoğunlaşmak için kendinize rezerv bir enerji saklamalısınız. Bu kalabalıklarda ne mi yapacaksınız? Bu kalabalıklarda hayallerinize giden yolda insanlardan yardım istemeniz gerekiyor. Hayatınızda kısa ve orta vadede neler olmasını istiyorsunuz? Bunun için kimlere ihtiyacınız var? Nasıl kişiler size yardımcı olabilir. Hadi hızlıca bunları düşünün. Çünkü kalabalıklara çıktığınızda bu sorulara verdiğiniz cevapları açıklamak sizi hayallerinize giden yolda hızla ilerletebilir.

  Eylül ayının hemen sonunda oluşan Koç burcu dolunayı size oldukça güzel etkiler taşıyor olabilir. Bu dolunay önemli enerjiler barındırıyor. Değişim için hayatınızı ilerletmek ve mevcutu değiştirmek için oldukça güçlü etkiler… Bu etkilerden faydalanmalısınız. Yeniye odaklanmakyeniye açılmak ilk olmaya cesaret etmek ve görüşlerinizi her şeye rağmen açıklamak ve radikal yolu seçmek size yarayacak olan.

  Sanatsal faaliyetler artistik yetenek sahneler sunmak kalabalıklara hitap etmek gibi uğraşlarınız var ise bu temalarda sizler için kullanılması gereken önemli bir etki oluşuyor. Bu etkiyi Ekim ayının ilk yarısı boyunca kullanmalısınız.

  Ayın ikinci haftası ile beraber burcunuzda ilerleyecek olan aksiyon ve enerjinin gezegeni Mars adeta bu ay sizlerin koruyucusu olacak. Sizlere enerji verip çekici ve karizmatik bir izlenim bırakmanıza yardımcı olacak. Bu güzel etkiyi kalabalıkların içinde taraftarlarınızı toplamak ve ikna gücünüzle parlamak için kullanmalısınız.

  Ayın sonunda oluşacak olan dolunay kişisel bir projenize dair içsel olgunlaşmaya işaret edecek. Kapanıp kendinize yatırım yapma zamanı gelecek. Bir yandan da bu dolunay kendinizi iyileştirmeniz için sizlere ışık tutacak. Bu iyileşme fiziksel zihinsel veya ruhsal olabilir. Biraz kapanıp dinlenmek kendinize dönmek ve içinizi dinlemek için vakit ayırmalısınız.

  Bu ay yurtdışı ile ilişkiler yabancı ülkelerden gelen haberler içinize ferah bir su serpebilir aklınızı oralarda bırakıp hayallerinizi köpürtebilir. Geçtiğimiz aydan itibaren başlayan bu etkiler ile ayaklarınızı yerden kesmemeye dikkat edin.

  Kişisel prestijinizi ilgilendiren konularda güzel gelişmelere sahne olabilecek olan bu ay kariyerinize dair içinizi rahatlatan gelişmelergörüşmeler veya fırsatlar taşıyabilir.
  Karanlıkta leptopun klavyesine bakmak için ekranın ışığını kullananlar varZiyaretçilere, Gizli İçerik! Ziyaretçilere, Gizli İçerik! biliyorum.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Oğlak Burcu Ekim 2012 Aylık Yorumu:

  Sevgili Oğlak Burcu Okuyucularım

  Kariyeriniz için önemli bir ay başlıyor. Halihazırda Eylül ayı sonunda hissetmeye başlamış bile olabilirsiniz bu etkileri. Belki iş görüşmeleri yaptınız belki iş aramaya başladınız belki mevcut iş yerinizde önemli bazı gelişmeler oldu. Şu an süreç nasıl gidiyor olursa olsun sizler için yükseltici ve yoğunlaştırıcı bir etki oluşuyor. Ne demeye çalışıyorum? Günlük rutinlerinizde işleriniz artabilir büyük bir projeyi üstleniyor veya sizlerin yaptığı işler artık daha fazla önemli bir hale geliyor olabilir. Tüm bunlar olurken aslında çarklar sizin için dönüyor ve kişisel prestijinize yarayacak gelişmeler de bu yoğunluğun beraberinde geliyor. Özellikle sizler hakkında söylenenler iyiye dönüyor olabilir. Bu noktada örnekler sınırsız. Belki iş yerinizde çok güzel gelişmeler yaşıyorsunuz belki de üstlerinizle yaşadığınız sürtüşmeler sizleri bambaşka bir alana veya işe yönlendirmek için büyük bir cesaret veriyor. Sonsuz olasılıklar arasından pratik hayatınıza hangi gelişmeler geliyor olursa olsun sizin işinize yarayacağını bilmelisiniz. Bugün zor görünen kötü görünen yarın çok iyi bir yere gidiş biletiniz olabilir. Bu nedenle karamsar düşüncelere veya duygulara sarılmayın. Büyük resimde güzel bir yola girdiğinizi bilin.

  Bu ay eviniz aileniz veya yaşadığınız fiziksel çevreye dair önemli değişimler yaşıyor olabilirsiniz. Eylül ayının sonunda Koç burcunda oluşacak olan güçlü etkilere sahip bir dolunay var. İşte bu dolunay evinizi kurmanızı değiştirmenizi ailenize dair yepyeni bir konuyu gündeminize taşıyor olabilir. Önemseyin ve vaktinizi enerjinizi özellikle ayın ilk yarısında bu gelişmelere ayırın.

  Ayın ikinci yarısından itibaren profesyonel hayatınızı ilgilendiren gelişmelerin başlama veya tohum atma zamanı gelmiş olacak. Terazi burcunda oluşan yeni ay sizlere ilerlemeniz başlamanız için ışık verecek. Yeni aylar önemli enerjiler taşırlar. Bu enerjileri fark etmek kolay değil. Çünkü bu enerjiler başlamayı tohum atmayı destekler. Kısa süreli olarak etkilidir. Bilmek ve ona göre aksiyon almak faydalanmanın tek yoludur. Bu ay iş hayatınızı kişisel şöhretinizi ilgilendiren ne gibi başlangıçlar yapmak istersiniz? Düşünün ve tohumlarınızı atın. Ardından da tohumları sulama ve düzenli olarak gelişmelerini takip etme sabrını gösterin.

  Ayın sonunda Boğa burcunda oluşacak olan sıcacık bir dolunay var. Sizlere romantik etkileşimler taşıyabilecek olan bu dolunayın etkilerini Kasım ayı yorumlarında detaylandıracağım. Önden bilmeniz gereken ise şu: Ayın sonunda rahatlamaya ve eğlenmeye vakit yaratın. Hayatın tatlı zevklerini deneyimlemek için kendinize hediyeler yaratın. Bol bol kahkaha güzellik ve aşk taşıyıcı etkilere kalbinizde yer açın.


  KOVA Burcu Ekim 2012 Aylık Yorumu:

  Sevgili Kova Burcu Okuyucularım

  Yeni ay eğitim kurs almak vermek yüksek öğrenim ile ilgili konulara yoğunlaşmak için uygun enerjiler taşıyor. Maddi olarak son dönemde yaşadığınız sıkıntıları bir kenara bırakın. “Eğitime ayıracak param yok” diye düşünmeyin. İsterseniz bir şekilde bulabilirsiniz biliyorum. Aynı zamanda yurtdışı ile ilişkiler yabancı ülkelerden gelen haberler veya seyahatlerin gündeminize girmesi durumunda maddi baskı altında ezilmeyin. Önümüzdeki dönemin gelişmeleri sizlere ihtiyacınız olan finansal desteği getirecek.

  Eylül sonunda Koç burcunda oluşacak olan dolunay iletişim trafiğinize işaret ediyor. Seyahatleriniz artabilir yepyeni konular için yeni yeni yerlere gidiyor veya iletişim tercihlerinizi değiştiriyor olabilirsiniz.

  Bu ay odağınızı ve enerjinizi tekrardan kariyerinizi prestijinizi başarınızı ilgilendiren konulara çevirmeniz gerekiyor. Sizler için önemli gelişmeler olabilir. İşlerinizi önemseyin her zamankinden daha fazla! Ancak işler pahasına ilişkileri yakıp yıkmamaya da dikkat. Bu ay ilişkilere de ekstra özen göstermek gerekiyor. Tatlı dil nezaket ve dengeleri bularak ilişkileri yürütmenin faydasını ise fazlası ile göreceksiniz.

  İş hayatında önümüzdeki dönem üstler ile olan ilişkilerde baskılar sıkışmalar veya zamansal sıkıntılar getirebilir. Tüm bunlara sessiz kalmak yerine ihtiyacınız olan şeyleri daha çok ifade etmeyi tercih etmelisiniz. Az mı kazanıyorsunuz zam isteyin. Belki bu durum işinize dair veya yöneticinizle aranızda sıkıntı yaratabilir. Ancak hayatınızın her alanında sıkıntı yaşamaktan daha iyi olsa gerek. Önümüzdeki dönemde konu başarı ve profesyonel hayat olduğunda öğrenmeniz gerekenler olacak. Sürekli karşılaştığınız problemleri sıkıntıları düşünün. Aslında sizlere öğretilmeye çalışılan bir ders var. O dersin ne olduğunu keşfetmeli ve hayatınıza almalısınız. Hayat boyu rahat edeceğinizi garanti ederim.

  Ayın sonunda Boğa burcunda oluşacak olan dolunayı etkilerini önümüzdeki ay detaylandıracağım. Önden söylemek istediğim ise şu: Eviniziailenizi ve kariyerinizi ilgilendiren maddi refah ve rahat yaşam için bazı gelişmeler söz konusu. Rahatınızı ve ailenizi önemseyin.


  BALIK Burcu Ekim 2012 Aylık Yorumu:

  Sevgili Balık Burcu Okuyucularım

  Yeni aya girdiğimizde eğitim almak vermek organize etmek başvurularınızı yapmak gibi temalar ile meşgulseniz güzel ve hızlandırıcı etkileşimler sizleri bekliyor. Uzun süredir merak ettiğiniz bir konuya dair araştırmalar yapmak eğitim programlarını belirlemek bu doğrultuda görüşmeler yapmak isteyebilirsiniz. Bu konulardan para kazanıyorsanız tanıdığınız kişilerin desteğini almak tanıtım veya yayılmak için başkalarının kaynaklarını kullanma tarafında işler yolunda gidecektir. Aradığınız finansmanı bulabileceğiniz güzel bir ay.

  Ayın ilk haftasında profesyonel hayata odaklanma zamanı. Geçtiğimiz ay başlayan etkiler bu ay da kısa sürede güzel aksiyonlar almanız için sizleri destekleyecek. Ancak bu güzel etkiyi değerlendirmek için elinizi çabuk tutmalısınız. Parlamanız kendinizi göstermeniz için ihtiyacınız olan güç size geçecek. Bu gücü içsel isteklerde bulunmak yerine dışarıda somut başarılara çevirmek için kullanmak akıllıca olacaktır.

  Aradığınız maddi manevi ve yetenek gerektiren desteği bulmak için çaba harcamak gereken bir ay bu ay. Samimiyetle ihtiyaçlarınızı açıklamak ve destek talep etmek faydalı olacaktır. “Hayır” diyenler olması da muhtemel. Bu cevabı her şeyin sonu gibi görmeyin. Bir kişinin “Hayır” dediğini bir şeye bir başka kişi evet diyor olabilir. Bu durum aradığınız optimum sonucu size getiriyor olabilir. Yeter ki pozitifliğinizi kaybetmeyin. Tek bir “Hayır”ın tüm umudunuzu söndürmesine izin vermeyin. İzin verirseniz bu yaptığınız kendinizi sabote etmekten başka bir işe yaramayacaktır.

  Eylül ayı sonunda Koç burcunda oluşan dolunay sizlerin kazançlarını artırıcı etkiler yaratabilir. Kendinizi yeni alternatiflere açmak ve mevcut düzeni değiştirmek elinizde. Hemen apar topar bir değişimden bahsetmiyorum. Önemli değişimlerin ilk hamlelerini yapmanızdan bahsediyorum.

  Partnerlik ilişkilerinizde arayı ısıtmak ve detayları önemseyerek tüm problemleri ortadan kaldırmak için harika bir ay. Huzurunuz bol olsun!
  Karanlıkta leptopun klavyesine bakmak için ekranın ışığını kullananlar varZiyaretçilere, Gizli İçerik! Ziyaretçilere, Gizli İçerik! biliyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş