A
STROLOJİDE RENKLER


AYLAR VE RENKLERİ

Her ayın bir rengi var. Doğduğunuz ayın renginin karakterinizde etkili olduğunu biliyor musunuz? Sizin ki hangisi merak ediyorsanız yanıtı burada…

Astroloji ve burçlar karakterimizi etkiler yön verir. İnatçı tutkulu duygusal hırslı iyimser olmamızdaki büyük rol burcumuza düşer. Burçlarımızın yanında bir de doğduğumuz aya göre renkler var. Her ayın farklı bir rengi ve belirgin özellikleri bulunuyor.

İşte aylara göre renkler ve özellikleri...


OCAK


Ocak ayının rengi karameldir. Mantıklı olmanın kararlılığın ve güçlü olmanın rengidir. Aralık ayının yoğunluğundan sonra ocak ayının toprağıyla buluşuruz. Toprağın rengi de karameldir. Bu renk kararlı ve sorumlu hissetmemize yardımcı olur. Hırslarımızda disiplinli ve kararlı olmamızı sağlar. Karamel renkte giyinmek pratik olmamızı teşvik eder ve hayallerimizin anlaşılır olmasını sağlar.

ŞUBAT

Şubat ayının rengi leylaktır. İlham verici ve hayal kurduran bir renk olan leylak aynı zamanda iyiliği temsil eder. Leylak çevremizdeki insanları aile gibi görmemize imkan verir. Karışık duygular içindeyken bu rengi kullanırsanız duygularınızı daha iyi anlayabilirsiniz. Aynı zamanda leylak rengi giyinmek ruhaniliği ve merhametli olmayı artırmanıza yardımcı olur.

MART

Mart ayının rengi açık su yeşilidir. Hayali ve yanıltıcı olan bu renk insanların bilinçaltı dünyaları arasında rehberlik eder. Bu renk güveni ve şeffaflığı çağrıştırır. Bu rengi giyinmek dünyanın geçmişteki düzenini anlamanıza yardımcı olur. Ayrıca bir de inançlarımızın ve fiziksel yeteneklerimizin artmasına yardım eder.

NİSAN

Nisan ayının rengi kırmızı biber (Cayenne) rengidir. Ateşli ve enerjik olan bu rengin anlamı tutku güç ve cesarettir. Marsın hakim olduğu gezegen Koç burcu bu ayda göğe hakimdir. İlkbahara girdiğimiz bu ayda sözler büyür bollaşma olur her şey yeni ve heyacan doludur. Nisan yeni bir başlangıcın ayıdır. Bu rengi giymek sizi güçlü hissettirir enerji ve canlılık verir.

MAYIS

Mayıs ayının rengi tomurcuk yeşilidir. Sakinleştirici rahatlatıcıdır. Bu renk dengeleyici ve iyileştirici etkiye sahiptir. Tomurcuk yeşili kalpleri açar ve gençleştirmeyi filizlendirir. Boğa burcu olan Mayıs'ta Güneş dünyaya doğru hareket eder. Tomurcuk yeşili bize denge ve güç verir. Bu rengi giymek düşünceleri iyileştirir ve zenginlik verir.

HAZİRAN

Haziran ayının rengi aspen sarısıdır. Bu renk enerji ve ilham vericidir. Aspen sarısı güneş gibi parlaktır ışıkla doludur. Aspen sarısı yaşamımıza güneş ışığı getirir ve keyfimizi yükseltir. İletişim gezegeni Merkür göğe yükselirken ay Haziran'dır. Sarı renk ilham verici olarak bilinir. Zekayı artırır ruhsal çeviklik sağlar. Bu rengi giymek ya da etrafınızda bulundurmak insanı neşelendirir hafızayı güçlendirir ve iletişim yeteneğini artırır.

TEMMUZ

Temmuz ayının rengi pudra rengidir. Bu renk nazik ve rahatlatıcıdır. İlham sevgi ve hassasiyet verir. Bu rengi zaman değişimleri geçişleri ve duygusal iyileştirmede kullanabiliriz. Pudra rengi kalpleri açar ve ruhu yükseltir.

AĞUSTOS

Ağustos ayının rengi güneş turuncusudur. Asil ve muhteşemdir. Bu renk gücü ve büyüklüğü hatırlatır. Güneş büyülü Aslan burcunda ilerlerken aylardan Ağustos'tur. Bu renkteki parlaklık karanlığı yok eder. Özellikle kendinizi korumaya ihtiyacınız olduğunda yardımcıdır. Bu rengi giymek neşeyi artırır iyimserlik katar. Hayatınızdaki parasal pozisyonları hizaya sokar.

EYLÜL

Eylül ayının rengi baja mavisidir. Kutal ve çekici olan bu renk saflığı ve özgürlüğü çağırıştırır. Merkür ve Venüs göğe yükselirken aylardan Eylül'dür. Eylül düşündüğümüz ve güzelliklerin artması için minnet duyduğumuz aydır. Baja mavisi düşünce özgürlüğümüzün alanını artırır. Gerilimi azaltır ve huzuru çoğaltır. Bu renk zihnimizi açar fikirlerimizi yükseltir ve bakış açımızı genişletir. Bu renkte giyinmek veya etrafta bulundurmak cesaret sabır etkili ve güzel konuşmayı sağlar.

EKİM

Ekim ayının rengi gök mavisidir. Sakinlik ve huzur verir. Gök mavisi aşkı güzelliği ve dengeyi çağrıştırır. Bu renk barışı ve dinginliği simgeler. Aldığımız kararlarda güçlü olmayı sağlar. Ekim dış görünümü ve güzelliği artırmak için en iyi aydır. Gök mavisi giymek dengeyi geliştirir ve mutluluk hissettirir.

KASIM

Kasım ayının rengi bordodur. Yoğun ve tutkulu olan bu renk sevgiden ve güçten ilham alır. Bu ayda doğan insanlar diğer insanların kalplerinin ötesinde göremedikleri şeyleri görebilirler. Bordo rengi hayallerin ve tutkuların yaratıcı olmasını sağlar. Bu rengi giymek algıları artırır ve algıların sürekliliğini sağlar.

ARALIK

Aralık ayının rengi pagoda mavisidir. Derinlik ve düşünce içeren bu renk özgürlüğü gerçekliği ve iyimserliği çağrıştırır. Pagoda mavisi giyinmek ileri görüşlü olma ve güven duygusu verir. Seyahat ederken ve keşif yaparken kullanılacak en iyi renktir. Bu rengi giyinmek hoşgörüyü yükseltir ve anlayışlı olmayı sağlar.

Alıntıdır.