BURÇLARDAN YEMEK TARİFLERİYemek yapmak gündelik bir iş gibi görülse de aslında bu işten anlayanlara göre bir sanattır... Bakalım burçlarımızın damak tadına göre ahçılıkları nasılmış?


KOÇ BURCUNUN YEMEK TARİFİ


Koç burçları için yemek pişirmek bir hobi değildir ama pişirdikleri zaman da bu işi severek yaptıklarından çok iyi becerirler.
YOĞURTLU SEBZE YEMEĞİ
Malzemeniz :
2 adet Çarliston biber
4 adet büyük havuç
1 adet salatalık
1 demet kırmızı turp
1 demet taze soğan.

Yapılışı : Kırmızı turpun dışında diğer malzemeleri uzun parçalar halinde kesip tabağa dizin. Turpları bütün olarak tabağa koyun. Sosu için : Bir miktar yoğurdu tuz karabiber bir tutam şeker bir tatlı kaşığı sirke ve iki tatlı kaşığı zeytinyağı ile birlikte karıştırın ve bunu tabağın ortasına koyup sebzelerle birlikte servis yapın.

BOĞA BURCUNUN YEMEK TARİFİ


Boğa burçları yemek yemeği sevmekle kalmazlar. Onlar için yemek yapmak da başlı başına bir olaydır. Çok iyi açıdırlar.
TEREYAĞLI SEBZELİ EKMEK
Malzemeniz :
8-10 dilim kepek veya çavdar ekmeği
250 gram tereyağı
birer demet dereotu ve maydanoz
pancar
2 adet ufak havuç.

Yapılışı : Tereyağını üç parçaya bölüp oda ısısında yumuşamasını sağlayın. Üçte birini ufak kıyılmış otlarla karıştırın diğer üçte birini dört dilim kadar haşlanmış ve ufak parçalara halinde kesilmiş pancarla ve biraz da suyu ile son kalan parçayı da rendenin ince tarafıyla rendelediğiniz havuç ve biraz da suyu ile birlikte karıştırın. Sonra da bunları emek dilimleriyle birlikte servis yapın.
İKİZLER BURCUNUN YEMEK TARİFİ


Ev yemekleriyle uğraşmak pek ikizlerin işi değildir. Ama yine da ellerinden biraz da olsa bir şeyler gelir. Mesela bir tatlı örneği verelim.
VİŞNELİ TATLI
Malzemeniz :
1 kilo vişne marmeladı
4-6 dilim kepek veya çavdar ekmeği
yarım limonun suyu.

Yapılışı : Ekmek dilimlerini ufalayın ve bunları marmelat ve limon suyu ile karıştırın. Ekmeği tabağa koyun etrafına vişneleri dizin ve krem anti ile birlikte servis yapın.
YENGEÇ BURCUNUN YEMEK TARİFİ


Harika birer açı olan yengeç burcu mensuplarının yemek zevkleri adamakıllı gelişmiştir. Ne yapıp yapın onlara yemeğe misafir olmaya çalışın.
GARNİTÜRLÜ BİSKÜVİ
Malzemeniz :
1 paket tuzlu bisküvi
Haşlanmış karides
Salatalık
Domates
Yumurta
Maydanoz.

Yapılışı : Her bisküvinin üzerine ufak ufak doğradığınız karidesleri koyun sonra da diğer malzemelerle süsleyin.
ASLAN BURCUNUN YEMEK TARİFİ


Dışarıda yemek yemeği tercih edersiniz ama misafirlerinizi memnun etmek istediğinizde de güzel yemekler yapabilirsiniz.
PATATES SALATASI
Malzemeniz :
Bir gün önceden haşlanmış ve kabukları soyulmuş 15 kilo patates
1 demet kırmızı turp
4 tane sosis
2 kornişon turşu
4 adet katı pişmiş yumurta 8 çorba kaşığı zeytinyağı göz kararı tuz karabiber hardal 6 çorba kaşığı kornişon turpunun suyu.

Yapılışı : Patatesleri kornişonları kırmızı turpu ve sosisleri dilimler halinde kesin ve birbirleriyle karıştırın. Sonra buna turunun suyunu katın. Bir tutam şekerle tatlandırın. Sonra da yumurta dilimleri ve tereyle süsleyin.BAŞAK BURCUNUN YEMEK TARİFİ

Başak burçlular damak lezzetinden çok sağlıklı yemekler yapmaya özen gösterirler. Pratik ve ucuz yemekler yapmayı tercih ederler.
SARIMSAKLI EKMEK
Malzemeniz :
1 büyük baston ekmek
birer demet dereotu ve maydanoz
3-4 diş sarımsak zeytinyağı.

Yapılışı : Baston ekmeği kalın dilimler halinde kesin. Sonra bunların üstüne zeytinyağı kıyılmış ot ve dövülmüş sarımsak karışımını sürün. Fırına sürüp ekmekler çıtır çıtır kızarıncaya kadar ve sarımsaklar kahverengi bir renk alıncaya kadar tutun.

TERAZİ BURCUNUN YEMEK TARİFİ


Yemek yeme zevkleri gelişmiştir. Güzel ve zevkli bir sofra hazırlamaktan hoşlanırlar. İlginç yemekler sizi alakadar eder.
FIRINDA SEBZE YEMEĞİ
Malzemeniz :
500 gram mantar
2 adet büyük pırasa
tuz biber
200gram tereyağı
Sarımsak.

Yapılışı : Mantarları ve pırasaları küçük parçalara kesin. Bütün malzemeleri karıştırarak bir folyo kağıdına koyun ve azını kapatın.15 dakika fırına verin.

AKREP BURCUNUN YEMEK TARİFİ


Burcunuz icabı olarak iyi yemek yaparsınız. Ancak esas maharetiniz birden bire uydurarak yaptığınız yemeklerdir.
KARİDESLİ SALATA
Malzemeniz :
12 tane karides
3-4 tatlı kaşığı mayonez
1demet dereotu.

Yapılışı : Haşlanmış karidesleri parçalara kesin ve mayonezle birlikte karıştırın. Kıyılmış dereotu ile süsleyin. Üstlerine de limon dilimleri koyun.

YAY BURCUNUN YEMEK TARİFİ


Meyveli şeyler yapmak size daha pratik gelebilir. Fazla masraf gerektirmeyecek yiyecekleri tercih edersiniz genellikle.
MEYVE SALATASI
Malzemeniz :
Mevsime uygun meyvelerin kabukları soyulmuş meyveler
şeker ve kremşanti
1 limon.

Yapılışı : Meyveleri ufak parçalara bölün. Ve birbirleriyle iyice karıştırın. Limonun suyunu1 çorba kaşığı ekerle karıştırın ve meyvelerin üstüne dökün. Üstüne de krem anti koyarak servis yapın.

OĞLAK BURCUNUN YEMEK TARİFİ


Bu burçtakiler yemek yapmayı severler. Ayrıca bu konuda iyi buluları da vardır.Malzeme seçmesini de iyi bilirler.
KARIŞIK SALATA
Malzemeniz :
1 tane kıvırcık salata
1 büyük salatalık
4 büyük domates
200 gram beyaz peynir
12 tane siyah zeytin.

Yapılışı : Salatayı uzun parçalar halinde kesin ve bunları büyükçe bir tabağa yaydırarak koyun. Salatalığı domatesleri ve peyniri ufak kuş başı kesip hepsini birlikte tabağa koyun. Üstlerine zeytinleri bütün olarak koyun. Sonra da zeytinyağı ve sirke karığımı dökün.
KOVA BURCUNUN YEMEK TARİFİ


İyi bir ahçı olduğunuz söylenebilir. Yemek pişirme konusunda çok başarılısınız. Değişik kültürlerin yemekleri size zevk verir.
MEKSİKA SALATASI
Malzemeniz : ;100 gram barbunya veya kuru fasulye
1 kutu mısır tanesi
3-4 adet sosis
1 kıvırcık salata
1 kırmızı soğan
sirke tuz karabiber zeytinyağı.

Yapılışı : Haşladığınız fasulyelerin ve mısırın suyunu süzün. Sonra da bunları dilimler halinde kestiniz sosislerle birlikte karıştırın. Sirke zeytinyağı tuz karabiber ve bir tutam eker karığımı sosu malzemenin üzerine dökün ve soğan dilimleriyle süsleyin.
BALIK BURCUNUN YEMEK TARİFİ


Zevkli bir kişiliğiniz olması dolayısıyla iyi yemek yapmanız biraz da ruh halinize bağlı. Son derece yaratıcı ve beceriklisiniz.
BALIKLI TOST
Malzemeniz :
8 dilim tost ekmeği
Haşlanmış balık
domates salatalık ve maydanoz
mayonez turp.

Yapılışı : Tost dilimlerinin üstüne biraz zeytinyağı sürün. Dilimlerin üstüne delik olarak domates veya salatalık turp dilimleri koyun. Sonra dilimleri çaprazlamasına kesin ve her üçgenin üstüne balığı koyun. Maydanozla ve mayonezle süsleyin.