Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Thumbs up Ay Burçlarda - Ay'ın Burçlara Etkisi

  Ay Burçlarda - Ay'ın Burçlara Etkisi  KOÇ BURCUNDA AY


  Temel Prensibi: İnsan asil saf ve iyidir.

  Anahtar Kelimeleri: Aktif dinamik bağımsız vahşi rekabetçi güçlü fetheden kontrolsüz.

  Ay'ları Koç'ta bulunan insanlar yaşamda karşı karşıya kaldıkları çoğu durumda aktif hatta bazen saldırganca tepki verirler tabii bu duygular için de geçerlidir. Rekabet ettikleri yer duygular arenasıdır... İçgüdüsel olarak kendilerini canlarını sıkan şeyi durdurmaya veya ihtiyaçlarının ardından gitmeye seferber ederler. Bu insanlar bakmadan atlama eğilimindedirler asla kararsızlık göstermezler. Kavgacı ruhlu ayırımcılığa karşı hayli duyarlıdırlar. Bazen kendilerine zarar verecek kadar düşüncesiz ve gergin olabilirler. Başkalarına uymakta onları dinlemekte zorluk çekerler. Başkalarının duygularına ve ihtiyaçlarına karşı sabırsız ve tahammülsüzdürler. Kendi işleri ve ihtiyaçlarıyla öyle "istekli" meşguldürler ki durup da karşılarındaki kişilerin onların hareketleriyle ilgili neler hissedebileceğini düşünmeyi akıl edemezler. Bunun yanında geniş bir inisiyatif yeteneğine sahiptirler.

  Amaçladıkları şeylere ulaşabilmeleri için hareket özgürlüğüne ihtiyaçları vardır. İnisiyatifin kendi ellerinde olduğu durumlarda kendilerini güvende hissederler.

  Duygularını anında dile getirirler. Duygusal dürtüye dayanan spontan davranışlar gösterirler. Kendilerine emanet edilen ve ihtiyaç içinde olan insanları sadakatle savunur ve korurlar. Güçlü bir şekilde savaşma ve her türlü engele rağmen ayakta kalabilme dürtüleri çok gelişmiştir.

  Kendilerine güvenli ve iddialıdırlar. Açık net ve kıpır kıpırdırlar. Hep yolda olmaktan hoşlanırlar. Ömür boyu kendilerini genç hissederler. Açık fikirli yeni olan ilham veren ve coşkulu şeylere daima hazırdırlar.


  Tipik Duygusal Reaksiyonları: Çabuk öfkelenen bir yapıları vardır. Nedeni bir türlü yüzeye çıkartılamayan bastırılmış saldırganlık ve derinlerde gizli kalmış felç edici bir öfke duygusu ciddi duygusal gerilime ve iç huzursuzluğuna yol açar. Anında talep eden ve aceleci tavırlar sergilerler.

  İstekleri yerine gelmediğinde küser ve sinirlenirler. Bir kaşık suda fırtına kopartabilirler. Kimseyi bekleyecek vakitleri yoktur. Kimseye katlanamazlar. Kısa dönemlerde bir aktivite veya bir projenin arkasından ateşli ve heyecanlı bir şekilde giderler. Fakat istekleri kaybolduğunda her şey çekiciliğini yitirir ve tamamlamakta zorluk çekerler. Hemen başka bir şeye atlarlar. Hassaslık korku duyma ve ihtiyaç içinde olmayı kendilerinde olduğu gibi başkalarında da kabul edemezler. Çaresizlik ve korku şiddet göstermelerine neden olabilir. Başkalarının duygularına da kendi duygularına verdikleri tepkiyi verirler... Hücum! Yoğun yapıları karşısındakileri huzursuzlaştırır. Kendi ruh hallerini farkında olmadan karşısındakilere projekte ettiklerinden karşılarında hep savunmaya geçen kızgın ve öfkeli kişiler bulurlar.


  Çocukluk Deneyimleri: Fazla hareketli inatçı gürültücü ve cesur bir çocuktur. Kendini ortaya koyabilen korkusuz ve duygusal bağlara dirençli bir şekilde özgür yetiştirilmiştir.

  Yaşının küçük olmasını hakaret olarak algılar. Hareket ve kas becerileri erken yaşta gelişmiştir. Özgürlüğünün kısıtlanması utanç aşağılama ve çaresizlik duyguları onun erken yaşta evinden ve ailesinden kopmasına neden olur.


  Annesini Algılayış Biçimi: Cesur güçlü gururlu eğilmez ve ihtiyaçlara karşı ilgisiz anne.

  Öğrenmesi Zor Dersler: Sabır ve başkalarını düşünme. Başkalarıyla hareket edebilmeyi her durumda savaş açmamayı öğrenmek durumundadır. Kendini ortaya koyarken başkalarının amaçlarına ve özgürlüğüne saygı duymayı karşısındakilerin duygularını ve ihtiyaçlarını "saçmalık" olarak görmeyip onları dinlemeyi bilmelidir.

  Şevkat ve empati duygusunu geliştirmeli hemen tepki vermeden öz-eleştiri yapmalıdır. Kendi başlattığı bir işi ortaya çıkarabilmek ve her koşulda ayakta kalmayı becerebilmek için sabrın ve disiplinin kendi için önemli olduğunu anlaması gerekir.Asıl yapması gereken kendisini doğru bir şekilde ortaya koyarak başkalarına güçlü olma savaşma ve ihtiyaçlarını nasıl giderecekleri hayatlarının inisiyatifine nasıl sahip olacakları konusunda onlara yardım etmek ve kendi yaşamlarıyla onlara örnek olmaktır.


  Hava Durumu: Genellikle ılık ve kuru hava hakim olur. Yaz aylarında şimşek ve gök gürültüsü görülebilir. Koç burcunda oluşan Yeniay’da genel olarak hava şartları aniden değişir.

  Sağlık: Bu günlerde baş ağrısı ve migren riski yüksektir. Bu yüzden kahve ve çikolatadan uzak durmak gerekebilir. Baş bölgesi ile ilgili ameliyatlardan uzak durmalı.

  Beslenme: Koç günlerinde bedenimiz tarafından en iyi değerlendirilen besinler proteinlerdir. Et balık yumurta soya süt ve süt ürünlerini kaslarımızı gücümüzü ve zihinsel fonksiyonlarımızı korumak için özellikle bu dönemlerde tüketmeliyiz. Tabii aşırıya kaçmamak şartıyla.

  Ev İşleri: Koç günleri sıcak günlerdir. Bu yüzden evi havalandırmak için uygun gündür. Ayrıca komposto ya da reçel yapmak için doğru zamandır.

  Bahçe ve Tarım: Ay Koç’tayken bitkilerin öz suyu meyvesindedir. Bu yüzden sebze ve meyve toplamak için uygun. Ayrıca meyve ağacı dikmek ve toprak üstünde büyüyen sebzelerin tohumlarını ekmek için uygun.

  Aile ve İkili İlişkiler: Kolaylıkla gergin bir atmosfer oluşturabilecek altyapı bu günlerde mevcuttur. Tartışmalar ve fikir ayrılıklarından kaçınmak gerekir. Flört ve baştan çıkarmak için çok uygun zaman. Geceler biraz daha tutkulu olabilir.

  Hobi ve Boş Zamanlarımızı Değerlendirme: Sportif faaliyetler için uygun. Bedeninizin enerjisini dengelemenize yarayacaktır. Kısa seyahat programları yapabilir tiyatroya gidebilirsiniz.

  İş ve Para: Bu günlerde anlaşmalar satış ve pazarlama alanında başarılı olmak mümkün. Açık artırmalarda da başarılı neticeler alınabilir.

  Alıntıdır.
  OkyanusunKalbi, Bunu Beğendi.
  Karanlıkta leptopun klavyesine bakmak için ekranın ışığını kullananlar varZiyaretçilere, Gizli İçerik! Ziyaretçilere, Gizli İçerik! biliyorum.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  BOĞA BURCUNDA AY

  Temel Prensibi: Sahip olduğum şeyler bana yeter...

  Anahtar Kelimeleri: Topraksı pratik direngen tutucu büyüten üretken tensel iyi huylu.

  Boğa burcundaki Ay duygulara uygulanabilirlik ve kalıcılık açısından yaklaşır. Ay'ı Boğa'da olan insanlar duygularıyla başa çıkarken bir miktar güçlük çekerler. Problemlerle karşılaştıklarında buna neyin yol açtığını bulmaya çalışıp ve üstesinden gelmek için adımlarını nasıl sağlam atabileceklerini araştırırlar. Ayakları yere basan istikrarlı gerçekçi şekilde tepki veren kişilerdir. Hatta tepkileri o kadar duygularını dışa vurmaz bir biçimdedir ki diğer insanlar onların hiç tepki vermediklerini zannederler!

  Sevgiye ve güvence duygusuna bağlıdırlar. Yüzleşmelerden kavgalardan ve dönüşüm yaratacak tüm değişikliklerden kaçarlar. Tanıdık alışılageldik ve denenmiş şeyler tarafından uyarılır ve harekete geçerler. Davranışları doğal sabırlı hoşnut neşeli yumuşak şefkatli ve sosyaldir.

  Sevdiklerine ve güvence duygusu veren şeylere sahip olma istekleri çok güçlüdür. Kontrolden çıkmış bir tekelcilikleri vardır. Değerli ve üstün şeylere sahip olmak isterler. Onlar için 'güvenlik' sahip oldukları maddi varlıklardır. Malları mülkleri ve bankada paraları olana kadar huzursuz ve sinirli olurlar. Kendilerini güvende hissetmeleri için önce evlerinin kendilerine ait olmasını isterler. Ancak sahip olduklarıyla kendilerini değerli hissederler. İyi dostlar mükemmel bir eş pozisyonu değişmeyecek bir iş ve devamlı dengede bir banka hesabı… Sanat ve estetik zevkleri gelişmiştir. Uzun ömürlü kalıcı biraz da eski moda stilleri severler. Koleksiyoncudurlar. Keyiflerine ve tensel zevklere düşkündürler. Sevdikleri bir insanı hissedebilmek için fiziksel yakınlığa ihtiyaç duyarlar. İstikrarlı olmalarına rağmen söz vermeye taahütte bulunmaya gelince tereddüt eder ve geç karar alırlar çünkü kararlarını bir kez verdikten sonra asla değiştirmek istemezler. Bazen zamanı geçmiş ve yararsız bile olsa alışkanlıklarını değiştirmeyerek tutuculuğun tutsağı haline gelebilirler.


  Tipik Duygusal Reaksiyonları: Dinginlik ve huzurun başta geldiği bu Ay burcuna sahip kişi doğal olarak çoğu zaman bugünün üzüntülerine ve problemlerine omuz silker ve öfke göstererek durumunu sarsıp rahatını bozmak istemez.

  Hissettiği tatsız duyguları savuşturmak için fazla yiyebilir ve fazla para harcayabilir. Süregelen konforu ve mali durumu tehlikeye girdiğinde son derece rahatsız olur.

  Ayrıca yaşamdaki yolunu ve önceliklerini değiştirmeye yönelik bir baskı ya da tehdit sözkonusu olduğunda şiddetle tepki verir. Görmezden geldiği sorunlar ve şartların değiştiğini gösteren küçük sinyaller birikimine aşırı inatla karşılık verir. Güç öfkelenir fakat öfkelendiği zaman tehlikeli biçimde fevri ve hiddetli olabilir. Güç yatışır.Tensel ve maddi olduğu için duygularını hissedemez ve onlardan uzak kalır. Güvenli olan yatırımı en iyi şekilde seçebildiği ve mali durumunu en iyi şekilde organize edebildiği halde güçlü duygularıyla ilgilenmek ona karmaşık ve zor gelir. İçgüdüsel olarak kendisini yatıştıracak ve konforunu sağlayacak şeylere yönelir.


  Çocukluk Deneyimleri: Duyusal sakin duygulu memnun bir çocuktur. Doyduğu zaman doyumludur. Özellikle ilk yıllarında annesi ile yoğun ve sürekli fiziksel temasa ihtiyaç duyar. Ailesinden olumlu bir ilgi görmüştür. Aile dengeli tutarlıdır ve çocuğun ihtiyaçlarını kabullenip yerine getirmiştir. Geleneksel anlaşılması kolay ve o kadar da duygusal değildir. Güven içinde büyümüştür. Genellikle geç gelişir olgunlaşmak için rahat bir ortama ve zamana ihtiyacı vardır. Annesini ve evini terk etmesi zordur.

  Annesini Algılayış Biçimi: Sıcak besleyici koruyucu kadın.

  Öğrenmesi Zor Dersler: Ayrılmak ve değişme cesareti. Kararlılığını inatçılık derecesine getirmeden sabrını ve öfkesini dengelemeli değişimden ve kendini canlı hissettiren riskli durumlardan- duygusal risklerden kaçmamalıdır. Rahata düşkünlüğünden ve mevcut durumlara bağlılığından kurtulmalı bir takım şeylere sahip olmadan da onların tadını çıkartabilmelidir. Sadece alıştığı ve bildiği için diğer yol kolay bile olsa her şeyi zor olan yolla yapmaktan vazgeçmelidir. Yumurta kapıya dayanmadan sorunları çözme ve hareket edebilme cesaretini geliştirmelidir. Asıl yapması gereken değişimi kabullenip geçmişteki sağlam yapılarını bugüne uydurabilmek değerlerini yaratırken duygularına kulak vermek huzuru ve içsel değerini sadece dışsal değerlere sahip olarak aramamak.

  Hava Durumu: Boğa günleri genellikle serin yapıdadır. Bu günlerin serin etkisini sıcak günlerde bile hissedebilirsiniz. Hava genellikle bulutlu olur.

  Sağlık: Boğazınızı ve solunum yollarınızı üşütmemek için ekstra korunmalısınız. Diş çekmek ya da diş ve çene operasyonlarından mecbur olmadıkça uzak durmak gerek.

  Aynı kural bademcikler ses telleri boğaz bölgesi içinde geçerlidir. Boynunuzu korumaya alın kolaylıkla tutulabilir.

  Gürültüye karşı daha hassas olduğumuz günler. Kulaklar özellikle kış günlerinde soğuktan korunmalı. Boyun kaslarımızı desteklemek ve rahatlatmak için boyun masajı ve basit boyun egzersizleri yapmak çok yararlı olur.


  Beslenme: Boğa günleri tuz kalitesinde günlerdir. Özellikle tuz tüketmemesi gereken kişiler bu günlerde daha dikkatli olmalıdır. Alacakları az miktarda tuz bile bedende önemli etkilerde bulunacaktır. Yemek keyfi artar. Kilo alma riski taşır.

  Ev İşleri: Ay Boğa burcundayken hele bir de Büyüyen Ay fazında temizlik ve ev işleri için pek uygun değildir. Bu günlerde konserve hazırlayabilir patates soğan gibi kök sebzelerinizi depolayabilirsiniz.

  Bahçe ve Tarım: Özellikle Küçülen Ay evresinde kök bitkileri ekmek gerekir. Bu günlerde kök bitkileri toplayabilirsiniz de. Küçülen Ay fazında toprağı doğal gübre ile gübrelemek çok faydalı olacaktır.

  Aile ve İkili İlişkiler: Huzur ve uyum hakimdir. Birlikte gelecek planları yapmak için uygun dönem. Ay’ın Boğa burcunda olduğu günler evlilik için en ideal günlerdir. İlişkilerde şehvet güçlü konumdadır.

  Hobi ve Boş Zamanlarımızı Değerlendirme: Doğa ile iç içe olmak için güzel günler. Ancak kendinizi soğuktan korumayı unutmayın. Hobilerinizle daha yakından ilgilenmek iyi gelecektir. Günlük hareketten uzaklaşmak için küçük fırsatlardan bile yararlanmak sessiz ortamlarda bulunmak.

  İş ve Para: Bütçe planlama ve parasal işlerle ilgilenmek için çok uygun. Parasal konularda özellikle Büyüyen Ay fazına artış yaşamak mümkündür.
  Karanlıkta leptopun klavyesine bakmak için ekranın ışığını kullananlar varZiyaretçilere, Gizli İçerik! Ziyaretçilere, Gizli İçerik! biliyorum.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart
  İKİZLER BURCUNDA AY


  Temel Prensibi: Yeni olan ne var?

  Anahtar Kelimeleri: Zihinsel sözel esprili zeki taklitçi hareketli meraklı ikna edici flörtçü geveze.

  İkizler'de bulunan Ay'a sahip kişilerin kendilerini doğru ve gerçek hissedebilmeleri ve bu bilinçdışı ihtiyaçlarını doyurmaktan gelen içsel huzur ve dinginliği deneyimleyebilmeleri için düşüncelerini diğer insanlara ifade etmeleri gerekir. Ayrıca kişi kendisini yaşama uydururken önce içinde bulunduğu deneyimden kendisini uzaklaştırarak bir miktar nesnellik kazanmaya çalışır. Bir başka deyişle İkizler burcundaki bir Ay önce düşünerek tepki verir; düşüncelerinin değerlendirmesini yaptıktan sonra ona göre hareket eder. Ay'ları İkizler'de bulunan insanlar duygularıyla temasa geçmektense onlarla akılla başa çıkmayı yeğlerler. Kendilerinin ve başka insanların duyguları hakkında analiz yapıp konuşmayı tercih ederler.

  Entelektüel olarak uyanık ve çeviktirler. Uyum sağlamakta zorluk çekmezler. Burunları iyi koku alır. Sağlıklı bir sağduyuya durumları ve insanları değerlendirmede yargılamada sağlam içgüdülere sahiptirler. Düşgücü zengin ama her zaman gerçekçidirler. Çok çabuk kavrarlar mükemmel bir hafızaları ve güçlü gözlem yetenekleri vardır. Huyları ve akılları arasında çelişki yaşarlar.

  Gerçekleri olduğu gibi değil kendi hoşlarına gittiği gibi algılama yönünde tehlikeli bir eğilimleri vardır. Yüzeysel ve önemsiz konularda sürekli gevezelik edebilirler. Hemen heyecanlanan kırıcı sivri dilli ve iftiracı olabilirler.

  Tahminleri anında gerçekmiş gibi algılayabilirler. Duygularında boş alaycı yüzeysel ve şüphecidirler. Can sıkıcı bir "her şeyi bilirim" havası taşırlar. Duygularının karanlık yönleriyle yüzleşmekten kaçarlar. Düşünceleri ve duyguları sürekli olarak değişir. Er veya geç her şey duydukları kuşku yüzünden parçalanıp gider. Bazen zararına olsa bile akılları daima üstün gelir.Diğer bir deyişle yüreklerine giden yola akıllarını koyarlar. Duygularını didikler sorgular ve mümkün olduğunca olması gerektiğini düşündükleri bir şekilde düzeltmeye çalışırlar. Sezgilerine mantıklı gerçekçi kılıflar bulurlar. Geçmiş deneyimleri bugün buradaki düşüncelerinde tarafsız olmalarını engelleyebilir.


  Tipik Duygusal Reaksiyonları: Hemen her konuda söyleyecek bir sözü olan ve düşüncelerini paylaşmak isteyen biridir. Sohbetinde candan davranır. Konuşurken kendisini dinlemekten hoşlanır. Başkalarını dinlerken kendi söyleyeceklerini düşünür. Her insanla anlayacağı dilden konuşur. Bazen edindiği bilgileri göstermek için öğrenmek ister. Akıllı meraklı oyuncu dışa dönük neşeli koket her şeyi öğrenmek isteyen biridir. Fakat bir konu üzerine belirli bir süre eğildikten sonra ilgisini çeken merak ettiği başka bir konuya atlar ve bilgileri yüzeyde kalır.

  Başkalarının yaşamlarıyla yakından ilgilenir. Kendi sorunlarından çok başkalarınınki ile ilgilenmeye ve onları çözmeye daha meraklıdır. Her sorunun nedeni ve çözümü için verecek mantıklı ve haklı cevapları vardır.

  Başkalarının fikirlerini kolayca benimseyip kendi düşüncesiymişcesine savunabilir. Durmaksızın karşısındakiler tarafından gerçek duygularının farkedilmesine izin vermeyecek şekilde düşünce zincirleri örebilir. Duygularını devamlı olarak rasyonelize ettiği için hiçbir zaman tamamen içten olamaz. Duyguları ile tepkileri arasında bilinçli düşünceleri yeraldığı sürece kendilerini güvende hisseder. Her türlü hisse kolay adapte olur. Bazen sadece doğru olduğu için hissetmesi gereken duyguları hisseder ve sosyal olarak kabul edilir olabilmek için o anda uygun görünen reaksiyonları gösterir.


  Çocukluk Deneyimleri: Kıpır kıpır zeki meraklı her şeyle ilgili çocuk. Kitap kurdu. Konuşmayı ve okumayı erken yaşta öğrenir. Fazla şevkatli ve fiziksel açıdan ilgili anneden sıkılır. Küçük yaşta aile bebeğin duygusal ihtiyaçlarına karşı soğuktur ve çocuk ağladığında ya da annesinin hoşlanmadığı bir başka duyguyu ifade ettiğinde anne uzaklaşma eğilimi gösterir. Neticede çocuk bütün duygusal isteklerini kesip onlardan uzak durmayı öğrenir.

  Aile genellikle duygularla ancak entelektüel düzeyde başa çıkabilir ve çocuktan bu duyguların açıklamasını veya mantıklı hale getirmesini istemiş olabilir(fakat bu imkansızdır çünkü duyguların mantıkla pek işi yoktur).

  Duygusal düzeyde mesafeli büyür. Dolayısıyla erken yaşta aileden ayrılır.


  Annesini Algılayış Biçimi:Zeki kurnaz anne veya soğukkanlı meşgul ve hareketli anne.

  Öğrenmesi Zor Dersler: Karar vermek onlara sadık kalmak; duygusal taahütte bulunmak. Karşısındakinin ne diyeceğini bildiğini düşünmeden gerçekten dinlemeyi ve fikirlerini öğrenmek için soru sormayı öğrenmelidir. Birçok konuda genel bilgiler edinme ve kestirmecilik yerine bir konuda derinleşmeye ve sabır göstermeye çalışmalıdır. Sezgisel ve içsel bilgilere kulak verip her defasında bunları mantıkla bozmamalıdır. İlişkilerinde duygularına yer vererek her şeyi analiz edip hiç içinden gelmiyor olsa bile akılcı davranmaya çalışmaktan kurtulmalıdır. Asıl yapması gereken sağlıklı merak ve kuşku ile bir konunun her iki yönünü görerek dinleyerek sabırla hedefe yönelik bilgi toplamak bunları duygularına da kulak vererek içselleştirip hünerli bir şekilde ifade ederek diğer insanlarla paylaşmak.

  Hava Durumu: İkizler günleri daha çok açık ve aydınlık olurlar. Gökyüzü bulutlu bile olsa bu değişmez. Araç sürücüleri ve su sporları ile uğraşanlar ışık yansımalarına daha karşı daha dikkatli olmalılar.

  Sağlık: Romatizma problem olanlarda bugünlerde biraz daha dikkatli olmaları gerek akut ağrılarla uğraşmak zorunda kalabilirler. Özellikle ağrı olan bölgelerin sıcak tutulması gerekmektedir. Biraz sıkı giyinmekte fayda olacaktır omuzlarınızı üşütmemeye çalışın. Omuzlarınıza ensenize ve kollarınıza yapılacak masaj çok iyi gelecektir.

  Bugünlerde sigaranın ciğerlerinize daha fazla zararı olur. İkizler burcunun yönettiği organların operasyonlarından mümkünse bu dönem uzak durun.


  Beslenme: Hava elementi burçların günlerinde besin değeri olarak yağ dikkatimizi çekmektedir. Yağlı yiyecekleri bugünlere tüketmemiz ve sindirmemiz daha kolay olacaktır. Bedenimizin yağ ihtiyacını bu önemde karşılamak faydalı olar ancak unutmamak gerekir. Az miktarda yağ bile kalite olarak yüksek etki edeceğinden aşırıya kaçmamak önemlidir.

  Ev İşleri: Ay İkizler burcundayken özellikle de ay küçülüyorsa temizlik yapmak ve evi havalandırmak gerekir. Yapılan işlerin etkisi uzun süre kalıcı olur.

  Bahçe ve Tarım: İkizler günleri çiçek günleridir. Büyüyen Ay evresinde çiçekleri şifalı bitkileri ve tırmanan bitkileri ekmek gerekir. Hava günlerinde çiçek ve bitkilerinizi kesinlikle sulamayın.

  Aile ve İkili İlişkiler: Anlayışın ve iletişimin önemli olduğu günler. İlişkileri derinleştirmek ve karşılıklı iletişim ile birbirini daha iyi tanımak bu günlerde daha kolay olur. Yeni insanlarla tanışmak yeni bağlantılar kurmak kolaydır.

  Hobi ve Boş Zamanlarımızı Değerlendirme: kolektif zaman geçirmek bugünlerde keyif verici olacaktır. Aile ya da arkadaşlarla bir arada olmak partiye katılmak ya da 1-2 günlük kısa seyahatler için uygun.

  İş ve Para: ticari ilişkilerimizi geliştirmek bugünlerde kolay olacaktır. Konferans seminerler ve tanıtım için kaçırılmaması günler. Satış ve pazarlamada da başarı elde edilebilir.
  Karanlıkta leptopun klavyesine bakmak için ekranın ışığını kullananlar varZiyaretçilere, Gizli İçerik! Ziyaretçilere, Gizli İçerik! biliyorum.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart  YENGEÇ BURCUNDA AY


  Temel Prensibi: Sana yakın olmayı seviyorum.

  Anahtar Kelimeleri: Bakıp büyüten ilgili yanıtlayan tepki veren düşünceli çok duygusal kaprisli güvensiz bağımlı sadık.

  Yengeç burcundaki Ay duygusal yoğunluk ile renklenen bir tepki biçiminin göstergesidir. Bunları korku kırılganlık veya endişe olarak görebiliriz veya bu basitçe yaşam tarafından dayatılan her taleple anında ve yoğun biçimde uğraşı şeklindedir. Yengeç'teki Ay'a sahip kişiler Güneş burcu Yengeç olanlardan daha duygusal daha bağımlı ve daha kırılgan olurlar. Öte yandan bu burcun olumlu özelliklerini kullanabilmeleri de Güneş burcu Yengeç olanlara oranla daha kolay ve içgüdüseldir.Ay burcu Yengeç olan kişiler kendilerinin dışında gelişen olaylara karşı endişeli bir tavır sergilerler. Tepkileri yavaş ve belirsizdir.

  Duyguları kişisel ilişkilerinin temelini oluşturur. Başkalarının duygularını hemen algıladıkları gibi üzüntü ve acılarını bir sünger gibi emerler. Genellikle ev yaşamlarında baskın ve söz sahibidirler. Nerede olurlarsa olsunlar doğdukları ev ve aileleri onlar için ömür boyu büyük değer taşır. En yakınlarındaki insanların gereksinimlerini ve duygularını hissederek onları dış dünyaya karşı korumaya alıp izole bir şekilde ilgilenmeye ve büyütmeye çalışırlar. Evleri onlar için güvencede olacakları ve teselli bulacakları -kaçacakları sığınma yeridir. Sevdiklerine karşı son derece bağlı ve sadıktırlar. Onlardan ayrılmaları da aynı oranda zordur.

  Hatıraları ile yaşarlar ve geçmişteki önemli olayları veya kayıpları hiç unutamazlar. Alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlıdırlar. Aile kavramı tüm hayatlarında büyük rol oynar.

  Annelerine takıntılı bir şekilde bağlı olabilirler. Değişen bir dünyada bu Ay burcu kendini oldukça korumasız ve güvensiz hissedebilir. Bu yüzden belirli bir sığnağa -eve sert bir kabuğa ve sağlam köklere büyük ihtiyaç duyar.

  Karar vermek hareket etmek ve kabuğundan sıyrılmak onun için acılı korkulu ve yıllar süren uzun bir süreçtir. Savunmasız kalmaktan ve yaralanmaktan korktuğu için artık dar gelen küçük kabuğuna sığmaya çalışır. Ay'ı Yengeç'te olan kişi için hayatta en zor şey duygusal olarak büyüyüp olgunlaşmak olabilir. Dış dünyada sanki bir anne ihtiyaçsız ve her yaptığını bilen bir yetişkin gibi görünmesine rağmen kendisini koruyacak şefkatli bir anneye ihtiyaç duyan asıl kendisidir. Ancak çevresine kendisine bağımlı insanlardan bir duvar örerek saklanmaya çalışır.


  Tipik Duygusal Reaksiyonları: Ay'ın bu konumda olması durumunda bağımlılık baskındır. Bu kişiler güçlü biçimde başkalarına bağımlı olabilirler ve bunu gösterirler; ya da tam tersine kendi bağımlılıklarını -bilinçli veya bilinçsiz- saklayabilir ve hep diğer insanlarla ilgilenmeye çalışabilirler. Buradaki tuzak bu "dünyaya annelik yapma" tavrının bu kişileri tüketebileceğidir. Esas amaç bakıcı ve koruyucu rolünde kendilerini korumaya almaktır. Öte yandan kendi bağımsızlıklarını aşırı önemseyip kendilerine bağımlı hale getirdikleri kişilerin bağımlılıklarına tahammül edemeyebilirler. Ay'ları Yengeç'te bulunan kişilerin hissetme ve duygusal olarak yanıtlama yeteneği çok gelişmiştir. Kolay etkilenirler ve duyarlıdırlar. Duygusal rahatlığa düşkünlük ürkeklik tembellik amaçsızlık aşırı hareketli hayalgücü kararsızlık ve kaprislilik belirli dönemlerde karakterlerine hakim olur. Kendilerini rüyalarla ve başka imgelerle ifade eden canlı bir ruhsal yaşamları vardır. Derin bir spiritüel duyarlılığa sahiptirler. Sevgiye ilgiye ve desteklenmeye ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçlarını çoğu kez ruh durumlarını bir tehtid gibi kullanarak zorla elde ederler. Çocukça davranıp kolay kırılır ve uzun süre surat asarlar. Korkuları kendine olan güvensizlikleri nedeniyle kendilerini kısıtlar bugünü ihmal etmek için geçmişi bahane eder kişisel risklerden kaçmak için aşırı duygusal tepkilerle başkalarını kontrol ederler.

  Çocukluk Deneyimleri: Duyarlı utangaç hayalci çocuk. Sıcak bir yuvaya korunmaya ve yaşamın katı gerçekleri karşısında güvenceye ihtiyacı vardır. Bir düşler ve fanteziler dünyasına sığınmaktan hoşlanır. Aile duygusu çok güçlüdür. Çocukluğunu genellikle bir cennet olarak düşünür. Daima çocuk kalmayı arzular. Ailesinden ayrılmakta zorluk çeker.

  Annesini Algılayış Biçimi: İyi şefkatli besleyici anne.

  Öğrenmesi Zor Dersler: Bağımsız ve yetişkin biri olmak. Bu kişi kaçınılmaz olarak çabalarının günlük zorunluluklarında geçmiş koşullanmalar ve eski alışkanlık düzenleriyle mücadeleye girip içinde ve dışında değişim gösteren koşullara uyum sağlamak zorundadır. Mutluluğu için gerekli deneyimlerin neler olduğunu bulmak saati saatine uymaz bir ruh hali ve mantıksız korkularla kaplandığında bunu nasıl ifade edebileceğini bilinçaltında hangi duygusal gereksinimlerin davranışlarına egemen olduğunu kendisini nelerin motive ettiğini veya engel olduğunu anlayıp bir bütünlük sağlamak zorundadır. Başkalarıyla ilgilenirken kendi duygularından uzaklaşıp ihmal etmek yerine kendi kendini büyüten ve kendi ihtiyaçlarına eğilen biri olmak durumundadır.

  Hava Durumu: Yengeç günlerinde nem yüksektir ve havanın yağmurlu olma olasılığı yüksektir. Nem gerek havada gerekse toprakta hissedilir derecede artış göstermektedir. Yazın sabahları yoğun çiğ ve sis görülebilir.

  Sağlık: Yengeç günleri özelikle Temmuz ile Ocak arası (Küçülen Ay Fazı) oruç tutmak için çok uygundur. Sigara ve içkiden kaçınmamız gereken günlerdir akciğer ve karaciğerimizin bu dönemde daha fazla çalıştığını düşünürsek bu maddelerden alacağı tahribat daha fazla olacaktır. Midede yanma olma ihtimali yüksektir. Yengeç burcunun yönettiği bölgelerin ameliyatları bugünlerde uygun olmaz. Tabii bu kural zorunlu olmadıkça geçerlidir.

  Beslenme: Bedenimiz bu günlerde karbonhidrat tüketmeye daha elverişlidir. Alacağımız karbonhidratın etkisinin Yengeç günlerinde iki kat olacaktır bu yüzden aşırıya da kaçmamalıdır. Ayrıca midenin yoğun çalıştığı bu dönem hafif ve az beslenmek mide için çok faydalıdır. Mide yanmalarından korunmak için yediklerimize dikkat etmeliyiz.

  Ev İşleri: Yengeç günleri özellikle Küçülen Ay fazında çamaşır günü olarak çok uygundur. Islak zeminleri temizlemek için idealdir. Ancak ahşaplarınız suyla temas ettirmemenizde yarar vardır çünkü bu nemli günlerde kurumaları uzun sürer ve zarar görür. Evinizi ve yataklarınızı havalandırmamanızda fayda var.

  Bahçe ve Tarım: Yengeç günleri yaprak günleri olduğu için yapraklarından faydalandığımız sebzeleri ekmek için çok uygundur. Yapraklarından faydalanılan baharat ve şifalı bitkileri de bu dönem de ekebilirsiniz. Ev ve bahçe bitkilerini sulayabilir ve Yeni Ay ile Dolunay’da gübreleyebilirsiniz.

  Aile ve İkili İlişkiler: ilişkilerinizde partnerinizi şımartma zamanı olabilir. Özellikle baş başa romantik bir akşam yemeği ya da sıcak bir aile ziyareti keyifli geçecektir.

  Hobi ve Boş Zamanlarımızı Değerlendirme: Ev ile ilgilenebileceğiniz bu dönemde yemek yapmak evinizi düzenlemek daha keyifli olabilir. Ayrıca aile ile birlikte yürüyüş yapmak birlikte sakin aktivitelerde bulunmak için uygun zaman.

  İş ve Para: İş ve parasal konularda Yengeç burcunda dolaşan Ay’ın pek bir etkisi yoktur. Aktiviteler ve zihin daha çok özel konulara odaklı olacaktır.
  Karanlıkta leptopun klavyesine bakmak için ekranın ışığını kullananlar varZiyaretçilere, Gizli İçerik! Ziyaretçilere, Gizli İçerik! biliyorum.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart  ASLAN BURCUNDA AY

  Temel Prensibi: Hayat yaşamaya değer.

  Anahtar Kelimeleri: Cana yakın vakur vefalı cömert dramatik sıcak neşeli zevk düşkünü hükmedici.

  Ay' ın Aslan burcunda olması diğer insanlar üzerinde büyük bir etki bırakmak amirlik taslamak ve her aktivitede önde olmak konularında bilinçdışı bir ihtiyaç olduğunun göstergesidir. Ay'ları Aslan'da bulunan insanlar değişik koşullara ve anlık durumlara hevesle ve direkt hareketle tepki verirler ve böylece herkesin kendilerini algılamasını beklerler. Bu dikkat çekiş dramatik veya tiyatral bir şekilde duyguları göstermek olabildiği gibi gururlu ve mağrur bir ağırbaşlılıkla "son sözü" söyleyen kişi olarak da kendini hissettirebilir. Özgüveni neşesi tutkuları ve cömertliği ile tanınan ihtişamlı kendini göstermeyi seven Aslan Ay'ı konuk ettiğinde kendini iyi hissetme ve özdeğer duygusunda dalgalanmalar yaşar. Oyunculuğu ve ben-merkezciliği duygular arenasına kayar. Aslan' da Ay' ı bulunan kişi başkalarının duygularına kayıtsız kalıp daha çok kendi duyguları ve ihtiyaçlarıyla ilgili olabilir. Dikkat çekme isteği kendini ifade edebilme yeteneği alkış ve onay isteği çok kuvvetli olmakla birlikte bu ihtiyaçlar -ifade edilemeyen bir duygu olarak görünmez kalabilir. Bu ihtiyaçlar korku dolu gururlu yanıtlar kibirli davranışlar ve yanlış zaman ve yerde göze batıcı aşırı tepkilerle kendini hissettirebilir. Çocukça kalmak hayatla oyuna devam etmek gibi bir saplantısı olabilir. Aslan'daki Ay harekete geçmek ile her şeyi oluruna bırakmak kendini bulmak yerine pasif bir tutum içerisinde sürüklenmek arasında gidip gelir. Gelişme krizleri ve kimlik sorunları yaşayabilir.

  Böyle bir durumda kendi yetenekleri enerjisi ve ruhuyla temasını yitirip Ay'ın ihtiyaçlarını Aslan' ın gölge yönleri ile gidermeye çalışır. Dramatik bir şekilde kendisini sahnenin ortasına koyar talepkar kızgın kendini beğenmiş bir biçimde her duygusunun her yaptığının farkedilmesini takdir edilmesini ve alkışlanmasını bekler (ilkel örneklerinde aşırı lüks çekici olmayı abartmak).. Kontroldışı duygusal patlamalar ve depresyon geçirebilir.

  Eleştiriye tahammül edemez. Küstah ve zorba tavırlı olabilir. En ufacık bir reddedilişte aşırı gurur hiddet ve zalimlik gösterebilir. Öte yandan yine özdeğer duygularının gel-giti nedeniyle hata derecesinde cömert kabul görmek uğruna boyun eğen olabilir olgunlaşmak yerine fazla iyimser ve emniyetsiz bir şekilde hayatın içine dalıp mantıksız riskler alabilir. Aşk oyunlarına flörte zevke düşkünlük ve günü eğlenceli geçirmek uğruna yaşamını bir oyun gibi harcayabilir. Oysa Aslan' daki Ay kendi özgüvenini beslemek duygularını ve kimliğini büyütmek yönünde ilerlediğinde benliğin gelişimi ve duygular arasında uyumlu bir bağlantı kurulur. Bu Ay' a sahip kişi yaşamı sever çevresine iyimserlik ve sıcaklık saçar.

  İstediği ve yeteneklerinden emin olduğu bir konuda herkesi peşinden sürükleyecek enerjisi liderlik özelliği ve organizasyon kabiliyeti vardır. Gelişmiş bir Ay Aslan tipi son derece saygın ciddi ve ağırbaşlı olabilir. Vefalı sadık bağışlayıcı ve yüce gönüllüdür. Ayrıca bu Ay burcu insana içtenlik mizah yeteneği ve doğal bir çocuksuluk verir.

  Fazla çaba sarfetmeden diğer insanlar tarafından sevilir ve beğenilir. Çoğunlukla çocuklarla ilişkileri çok iyi düzeydedir ve içlerindeki çocuğu daima yaşatabilir.


  Tipik Duygusal Reaksiyonları: Ay'ı Aslan burcunda bulunan kişi ruhunu duygularını ve ihtiyaçlarını ifade ederken içgüdüsel olarak oyuncu ve şakacı davranır. Yeni ve heyecanlı şeylere yönelir ve bunların bir parçası olmak ister. Dürtüsel yaratıcı dramatik ve tutkuludur. Gurulu talepkar ve sahnenin kralıdır (kraliçesi). Kendini özel hissetmekten hoşlanır. Tanınma farkedilme ve meşhur olma ihtiyacı ile oyunculuğa yatkındır. Hayatta hiçbir şeyi kaçırmak istemediğinden her zaman gergindir.

  Hiddetlenmeye ani davranışlara abartılı reaksiyonlara ve değerini olduğundan fazla göstermeye eğilimlidir.

  Zayıflıklarını bile hayran olunacak bir şey gibi görebilir. Kendini önemli biri gibi hissetmeyi çok sever övüngendir.

  Başkaları tarafından hayranlık görerek yaşamaya bağımlıdır. Özellikle çocukları ve ebeveynlerinden takdir görmek ister. İlişkilerinde takdir görmek için vericiliği abartabilir.

  Ay' ları Aslan' da bulunan bir çok kişi düşünülenin tersine çok gösterişli ve dikkat çekici davranmaz. Ama mutlaka prestije önem verir. İnsiyatif almayı her koşulda yönetmeyi liderlik etmeyi sever ve her konuda sözü dinlenir olamaya çalışır. Bazen duyguları incelikten yoksundur. "Efendi ve usta" tavırları utandırıcı olabilir. Aşkı ancak narsisist bir yansıma olarak yaşayabilir. Bu görünümde olan bir Ay Aslan'ın dikkatini çekebilmek için bir şekilde onun parçası olarak tanımlanmak veya egolarının işin içine girmesi gerekebilir.


  Çocukluk Deneyimleri: Küçük kraliçe veya kral güleryüzlü neşeli hevesli tasasız ve doğal çocuk. Duygularını açık ve doğrudan ifade eder. İlgiye ve hayranlığa ihtiyaç duyar daima birinci olmak ister. Yaratıcı birb otorite ile büyütülmüş başarılı olması bilinciyle yetiştirilmiştir.

  Kalabalık bir ailede ihtiyaçlarını duyurmakta zorlanmış ve kendini gösterebilmek için dikkat çekici davranışlar geliştirmeyi öğrenmiş olabilir. Kıyaslanmaktan nefret eder Yenilgiyi kabul etmekte zorlanır. Ebeveynlerinden ayrılmakta zorluk çekmez.


  Annesini Algılayış Biçimi: Muhteşem son derece kendine güvenli biraz da bencil anne.

  Öğrenmesi Zor Dersler: Haklı eleştriyi hoşgörü ile karşılamak tevazü. Kendi değeri konusunda objektif olmak zorundadır. Eleştirileri ve reddedilişi kimliği ve benliği ile özdeşleştirmemelidir. Her şeyin kendi bildiği gibi yapılmasında ısrar etmeden istekliliği ve inatçılığı abartmadan kalbi ve kişiselliğinin işaret ettiği şekilde davranarak herkesin önemli olduğunun farkına varması gerekir. Gereksiz melodramatik eğilimler göstermeden ihtiyaçlarını ifade etmeyi öğrenmelidir. Kendinden beklenileni yapmak yerine kalbinin sesini dinlemeli her konuda otorite sahibi olmaktan çok grubun çıkarları için birlikte -başkalarının duygularını hesaba katarak- karar almayı ve herkesin kazandığı durumlar yaratmayı öğrenmelidir. Asıl yapması gereken; kimliğini geliştirmek duygularını büyütmek içinden gelen güveni ışığı enerjiyi ve iradeyi çevresindekileri ısıtmak sevecenliği aşılamak ve kollektif amaçlara doğru yüreklendirip organize etmek için kullanmaktır.

  Hava Durumu: Aslan günleri hava bulutlu bile olsa genellikle ılık ve sıcak doğaya sahiptir. Sıcak yaz günlerinde ise şimşek ve gök gürültüsü ile birlikte ani şiddetli yağmur getirebilir. Bu da genellikle taşmalara ve sele sebep olabilir.

  Sağlık: Dolaşım sistemimiz uyarılır ve eğer sağlığınız yerindeyse bedeninize daha fazla yüklenebilirsiniz. Aşırıya kaçmadan yapılan spor bu günlerde bedeninize iyi gelir.

  Özellikle Dolunay ve Büyüyen Ay fazında sinirsel gerginlikler yaşayabilirsiniz. Tansiyona ve kalbi fazla yormamaya dikkat etmelisiniz. Mecbur kalmadıkça bugünlerde kalp ile ilgili herhangi bir operasyondan uzak durmalısınız.


  Beslenme: Aslan günlerinde bedenimize aldığımız proteinlerin etkileri ve faydaları neredeyse iki kat daha fazladır. Bu yüzden protein açısındanzengin besinler tüketmek bedenimizin ihtiyacı olan proteini en sağlıklı biçimde almasını sağlayacaktır. Ateş elementinin meyve günleri olduğunu unutmamalıyız. Bugünlerde meyve ve dalda yetişen sebzeleri tüketmek özellikle de dalından koparıp taze yemek gerekir. Çünkü bitkilerin öz suyu ateş günlerinde meyvededir. Bol bol sıvı tüketmelisiniz.

  Ev İşleri: Evinizde tamirat tadilat dışında neredeyse her işi Aslan günlerinde yapabilirsiniz. Odaları ve kilerleri havalandırmak için uygun zaman.

  Bahçe ve Tarım: Bahçe ve tarlada birçok iş yapmaya uygundur. Ancak bitkilerinizi gübrelemeyiniz.

  Aile ve İkili İlişkiler: Aile içinde sıcak iletişim vardır. Flört ve ikili ilişkilerde ilerleme yaşamak için bu günler idealdir.

  Tutku ve zarafet denge içindedir. Tüm bunların yanı sıra kıskançlık konularında dikkatli davranmak gerekir.


  Hobi ve Boş Zamanlarımızı Değerlendirme: Bugünlerde herhangi bir sahne sanatını izlemek özellikle müzikal opera ya da konserlerde bulunmak doğru tercih olacaktır. Arkadaşlarla buluşmak ya da aile ziyaretleri de keyifli geçecektir.

  İş ve Para: İşi yaratıcılıkla alakalı olanlar bugünlerde daha verimli olacaklardır. Yeni projeler üzerinde çalışmak için çok doğru bir zaman. Sanatsal aktiviteler örneğin sergiler galalar başarılı geçecektir.
  Karanlıkta leptopun klavyesine bakmak için ekranın ışığını kullananlar varZiyaretçilere, Gizli İçerik! Ziyaretçilere, Gizli İçerik! biliyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş