Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart irem su : 2012 burç yorumları

  KOÇ:
  Uranüs-Koç burcu seyri geçtiğimiz yıla göre artık burcunuz üzerinde etkisini bu yıl daha fazla hissettirecek. Uranüsün diğer gezegenlerle oluşturacağı görünümler o yıl içindeki değişimlerin hangi alanda ve hangi konular üzerinde gelişeceğinin simgesidir. Bu geçiş hızlı değişimlerde bulunmanız adına size destek verdiği gibi sizi aynı noktada kalmadan ilerlemeniz adına da teşvik eder. Ancak unutmayalım ki bu aşırı hızlanma bazen yanlış yollara sapmanıza da neden olabilir. Uranüs beklenilmeyeni getiren ve bunu hayatınıza sürpriz bir şekilde dahil eden bir astrolojik fenomendir. Hem de öyle bir zamanda getirir ki ne eski düşüncelerinizin ne de davranışlarınızın artık aynı olmadığını farklılaştığınızı yeni bir gerçekliğe özgür bir biçimde geçiş yaptığınızı hissetmeye başlarsınız. Daha doğrusu rutin bir gidişatın artık sizi doyurmayacağının gayet iyi farkına varırsınız. Uranüs-Koç burcu geçişinde yenilik hevesimiz öncelikle kişiliğimiz üzerinde etkili olacağından giyim tarzımızda yaşantımızda hal ve davranışlarımızda özgürlüğün izlerine rastlamak mümkün. Şimdi yeni yürümeye başlamış ve etrafından ne var ne yok diyerek anlamaya çalışan bir küçük çocuk gibisiniz. Kendi gerçeğinin peşinden koşan ve arzularını gerçekleştirmek isteyen yeniliklere açık değişimin öncüsü olmanız için Uranüs artık emrinizde.

  *PARASAL KONULARDA FIRSATLAR

  11 Haziran 2012 tarihine kadar Boğa burcunda düz olarak seyrine devam edecek Jüpiter maddi ve manevi kazanımlar açısından fırsatları yerinde kullanabileceğiniz güvenlik ve sağlamlık olgusunun önemli olacağı zaman dilimidir. Kısa süreli değil uzun vadeli yatırımların parasal kazanç anlamında şans olgusunun üretkenliğe dönük düşünmenin etkili olduğu bu dönemde kiminle olursa olsun maddi ve manevi yönde verdiğiniz sözlere dikkat etmelisiniz. Bu dönemde istikrar altın bir sözcüktür. Sizin de para konusunda istikrarlı davranmanızda yarar görüyorum. Sabırlı amacına kilitli yeteneklerinizi öne çıkartıcı şekilde çalışmakla başarı ve kazanç elde edebilirsiniz. Bankacılık finans yaşamı toprakla alakalı işler estetik bakım spor faaliyetleri veya bu konulardan gelir elde etme yönünde şanslı bir dönem diyebiliriz. Üretmek maddi ve manevi değerlerinize sahip çıkmak hayatın lezzetli yanlarını sağlam bir güvenlik çemberi içinde oluşturmak devamlılığını sağlamak anlamında etkili bir dönemin işaretidir. Ayrıca maddi konularda şansınızı yükselticidir. Tabii ki bu iyiye işaret. Planlı ve programlı bir şekilde hareket ettiğiniz zaman geleceğinizi güvence altına alabilecek yatırımlarda bulunmanız gayet mümkün. Boğa toprakla alakalı olduğuna göre bu emlak ve toprak sahibi olmanızda da size yardımcı. Ayrıca uzak bir şehirde mülk sahibi olmanız ileriki yıllarlınızı orada geçirmeniz anlamına da gelebilir. Rahat bir yaşam sürebilmeniz için gelir düzeyinizi arttırabilecek bu enerjiyi tutumlu sistemli ve üretime dönük şekilde çalışarak yatırımlarda bulunmanız bütçenizi ekonomik bir şekilde düzenlemeniz halinde gayet olumlu görmekteyim. Jüpiter Boğa burcunda öncelikle sizin için nelerin önemli ve değerli olduğunu iyice saptamanız yararlıdır. Eğer siz kendinizden ve sahip olduklarınızdan sağlıklı bir sınır çerçevesi içinde emin olursanız bunları korumak için de o kadar akıllı davranırsınız. Bu dönemi sadece parasal anlamda ele almayalım. Manevi değerlerimiz de böyle bir enerji altında kıymetlenir. Ailemize ilişkilerimize özel önem verme huzurlu ve güvenli bir yaşam için sahip olduklarımızın kıymetini bilme yine bu dönemin etkili yansımaları arasında yer alır.

  *DERİNLİKLERİNİZLE TEMAS

  3 Şubat 2012 itibariyle Balık burcunda ilerleyecek Neptün ilginç ve ruhsal açıdan zenginleştirici uhrevi bir etki yaratabilir. Maddi dünyanın gerisinde maneviyatın inancın ne kadar değerli olduğunu insanın önce kendisini tanıması gerektiğini ancak ve ancak insanın kendisini bilmekle dışarıdaki dünya ile mücadelesinde başarılı olabileceğini söylüyor. Neptün geçişinde asıl önemli nokta Koçların yaşam hakkında tevekkül dediğimiz dayanmak güvenmek anlamındaki ruhsallığa ulaşmalarını sağlayacak oluşudur. Neptünün etkisini idrak edebilmek için biraz daha sufi bir bakış açısıyla düşünmek gerekiyor. Geçtiği yaşam evi zodyakta farklı bir yere sahip. 12.ev olarak bilinen bu alan ruhsallığın ve bilgeleşmenin evi olarak kabul ediliyor. Burası Neptünün öz evi olduğu için ben bu geçişin Koçların hayatında hakikaten ruhsal olarak çok büyük değişimlere yol açabileceği kanaatindeyim.

  O sabırsız her istediğini istediği anda yapmaktan hoşlanan sizler bu seyir esnasında kendi özünüzü ve yaşamda durduğunuz yerin önemini evrendeki farkında lığınızı çok daha iyi algılamış olacaksınız. Hayatın mücadeleci karmaşık hatta bazen çileden çıkarıcı yanlarını farklı açılardan ele alarak sakinlik içinde gözden geçirebilme kuvveti kazanabilirsiniz. Adanmışlık nedir? Fedakarlık kavramının kökünde ne yatar teslimiyet içinde amaca ulaşmak nasıl gerçekleşir bütün bunları öğrenebilirsiniz. Neptün enerjisini bu alanda kullanmak için etrafınızdaki dünyayı tüm benliğinizle kucaklamanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için sevgi olgusunu yüreğinizin içinde bir çiçek gibi büyütmelisiniz. Çünkü sevgi tüm kirlilikleri ve sahtelikleri ortadan kaldıran bir duygu. Hayatın kendi içindeki zorluklar insafsızlıklar kavgalar maddi hırslar egomuz bizi diğerlerini sevmekten çoğu zaman uzaklaştırıyor. İşte Neptün geçişinde yüreğinizin içindeki o saf çocuğu ortaya çıkarabilirsiniz. Hani o kirlenmemiş bozulmamış bir takım nedenlerle yok edilmemiş olan kısmınızla temasa geçebilirsiniz.

  *İLİŞKİ ve ORTAKLIKLAR MERCEK ALTINDA

  Satürn-Terazi burcu seyri 5 Ekim 2012 tarihine kadar devam edecek. Bu arada Uranüsün burcunuz üzerindeki etkili sesini artık duymazdan gelemiyoruz. Bireyliğini koru ve kendi yolunu seç uyarısı nedeniyle Satürn-Terazi buru geçişinde ilişkinizdeki dengeleri sağlam bir şekilde yerli yerine oturtmanızda güçlükler hala devam etmekte. Sağlam ilişkiler için hiçbir sorun görmüyorum. Ancak problemli ve bir türlü sorununu çözememiş kangren bir ilişkiyi sürdürmekte olan Koçların artık gerçeklerin ışığı altında ilerlemeleri gerektiğini söylemeliyim. Eğer siz bu gerçeği görmek istemiyorsanız dış etkenler aracılığıyla idrak etmeniz mümkün hale geliyor. Satürn-Terazi burcu seyri Ekim 2012 tarihine devam etmekte. İster yeni bir ilişki isterse bitmeye çoktan yüz tutmuş bir beraberlik isterseniz hala aradığınız kişiyi bulamadığınızı düşünen biri olun hiç fark etmez. Satürn dengeli bir ilişki nasıl olmalı ve tarafsız bir bakış açısı altında bir ilişki nasıl yaşanmalı sen ve ben demeden biz olmayı nasıl başarmalı sorularına cevap aramayı sürdüreceğinizi gösteriyor.

  7 Şubat-25 Haziran tarihleri arasında etkili olacak Satürn geri hareketi esnasında hala büyük bir resmin tamamlanmayan parçalarını arayacağız. Geri hareket süresince yanlışları düzeltmek için önce kendimizle sonra partnerimizle sonra da ilişkimizle alakalı konular üzerinde yoğunlaşmamız gerekiyor. Bu son derece gerekli. Çünkü ileride bir gün geriye dönüp baktığınızda Satürn-Terazi burcu seyrinde verdiğiniz kararların sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz. Onun için lütfen ikili ilişkiler iş ortaklıkları iş sözleşmeleri ve kontratlarınız konusunda geri hareket boyunca iyice düşününüz. Zorlanmalar görülebilir. Bu durumda ya yeni bir sayfayı kendimiz adına açacağız veyahut dengesiz ilişkilerimize artık veda edeceğiz. Burada sizin iradeniz gerçekliğiniz hayata bakış açınız ve bugüne dek oluşturduğunuz değer yargılarınız çok önemli olduğunu belirtmeliyim. Lütfen kendinize hayatınıza bir bakınız. Artık neyin değişmesi gerektiğini nelerin sürekli sizi yorduğunu üzdüğünü bir düşününüz. Zaman kaybettirene değil zaman kazandırıcı olana yönelmenizde yarar var. Tabii ki tercih sizindir.

  *İLETİŞİM HABERLEŞME HIZLI BAĞLANTILAR

  11 Haziran 2012 itibariyle iletişim haberleşme eğitim çevre ilişkileri ulaşım gibi konularda 12 yıl sonra İkizler burcunda ilerleyecek Jüpiter bana göre son derece dikkatli kullanılması gereken bir enerji. Çünkü bir gezegen yönettiği burcun karşıtında yer alıyorsa (Jüpiter-Yay burcunda yönetici İkizlerde zararlıdır) işte bu nedenle bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Ne gibi faydalar sağlar ve nelere dikkat etmek gerekir bunları beraber inceleyelim. Çabuk öğrenmenizde yardımcıdır. Hangi yaşta olursanız olun meraklısı olduğunuz her şeye çabucak atlayarak bilgi sahibi olmaya çalışırsınız. Ancak öğrendiklerinizi çabucak unutabilirsiniz. Gerekli gereksiz her konuda bilginiz olur. Fakat bunları belli bir temele oturtamıyorsanız bir anlamı kalmaz. Çevre değişimlerinde bulunmak hoşunuza gider. Bir yerden başka bir yere seyahat etmek ancak belli bir yerde uzun süre kalmak istemezsiniz. Bavulunuz kapı arkasında gibidir. Aklınıza estiği anda hemen yola çıkabilirsiniz. Ancak bu yolculuklar uzun seyirli değildir. Kısa konaklamalar şeklinde gerçekleşir. Yurtdışı-yurtiçi gidiş gelişler fazlalaşır. Yakın akrabalarınızla bağlantınız yoğundur. Birbirinizle sürekli bir arada olursunuz. Fakat birbirinize karşı kimi zaman anlayışınız tahammülünüz azdır. Yeni insanlarla tanışmaktan değişimden yeni ve kültürel aktivitelerden hoşlanırsınız. Hatta bir anda eğitiminize kaldığınız yerden devam etmeyi bile düşünebilirsiniz. Ancak böyle ani kararlar vermeden önce düşünmeniz yerinde olur. Çok fazla konuşma sürekli arayış bağımsızlık eğlenceli bir yaşam arzunuz oldukça yükselir. Hızlı aktiviteler spor gezi turizm part-time işler medya faaliyetleri gibi geniş alanda sizleri görmek mümkündür. Fakat bunların kökleşmesi için sabırlı olmak gerekir. Benim öngörüm bu sürecin oldukça hızlı geçeceğidir. Benim size tavsiyem ne yaptığınızı ne ettiğiniz iyice bilmenizdir. Yoksa bu süreç bir rüzgar misali uçurur ama sonra başlangıç noktasına geri döndürebilir. Akıllı mantıklı hareket etmekte yarar görüyorum.

  *BÜTÜNLEŞMEK

  5 Ekim 2012 itibariyle Satürn-Akrep burcunda seyrine başlayacak. Bu seyir çok önemli. Eğer Ekim ayına kadar ilişki ve ortaklıklarda gerekli dengeleri yerli yerine oturtmuş bir beraberlik nasıl olmalıdır sorusunu kendisine sorarak ilişkinizi gözden geçirmiş iseniz Satürn Akrep burcu seyrinden çekinmenize hiç gerek yok. Ancak tam tersine sen-ben kavgası devam ediyorsa herkes kendi payına olanı alma derdinde ise işiniz zor demektir. Bu süreçte yüzleşmeler çok önemli. Yaşanması muhtemel krizlerin kökünde yatan en önemli sebep bizim paramız bizim kazancımız bizim değerlerimiz demek yerine deyim yerindeyse keseri kendi tarafına yontması söz konusu. Bu alan eşin parasal gelirinin de simgesidir. Özellikle ayrılmaya karar vermiş çiftlerin para ve değerleri anlamında birbiriyle karşı karşıya gelmeleri mümkündür. Bu alanda geçiş yapan Satürn dış kaynaklar yoluyla elde edilen paranın göstergesi. İster banka gelirleri olsun ister nafaka ister miras hisseli paralar hiç fark etmez. Bu konularda çok dikkatli olmak gerekiyor. Jüpiter-Boğa burcunda Ekim itibariyle seyrini bitirdikten sonra gelir anlamında bonuslar eskisi kadar olmayabilir. Onun için bastığımız yeri görmekte yarar var dostlarım. Cinsellik konusu da çok önemli. Bir başka insanla can olmak bütünleşmek hazzın doruklarında yaşamak Satürn-Akrep burcu seyrinde zorlayıcı olabilir. Satürn yola getiricidir. Demek oluyor ki cinsel ilişkilerde tercihlerimize dikkat etmemiz lazım. Belli bir baskı yaratabilen enerjiler kimi zaman partnerin cinsellik konusunda üzerimizde baskınlığına yol açabilir. Sağlık anlamında da bu alan çözüme kavuşmamış rutin bir şikayetin devre dışı bırakılması için yapılacak operasyonun simgesidir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında mutlaka uzman doktorların gözetimi ve araştırmaları şarttır.

  *MESLEKİ VE TOPLUMSAL DÖNÜŞÜM

  Pluto siz Koçların mesleki ve toplumsal anlamdaki hedeflerinizi gerçek hayatta uygulamanız anlamında etkili. Fakat bu gücü yanlış anlamda yönlendirdiğiniz takdirde büyük mücadeleler verebilirsiniz. Otorite konumundaki kişilerle (ebeveyn patronlarınız iş yaptığınız insanlar) aranızda ilginç deneyimler kimi zaman sorunlar kimi zaman değişimler yaşamanız mümkün olabilir. Kendinizi ispat etmek adına var gücünüzle savaşabilirsiniz. Eğer doğum haritanızda mesleki kariyer evinizin yöneticisi ile Pluto arasında olumlu görünümler varsa bu transit sizi toplum içinde şan ve şöhret sahibi yapabilir. Kimileriniz bu dönemde patron konumuna yükselebilir ve kendi işinizin güçlü sahibi olabilirsiniz. Toplumsal konularda büyük bir söz sahibi olmanız içten bile değildir. Her ne olursa olsun bu gücü ılımlı hoşgörülü planlı mütevazi bir şekilde değerlendirmeniz ve insanlara baskı uygulamak ve illa kendi yönetiminiz altına alarak onları saf dışı bırakmak şeklinde kullanmamalısınız. Yeteneklerinizi ve bugüne dek öğrendiklerinizi toplum önünde ispat etmeye şimdiden kendinizi hazırlamanız yerinde olabilir. Bu gücü nasıl kullanacağınız seçimleriniz ve karakter özelliklerinize göre şekilleneceğini bilmelisiniz.
  Karanlıkta leptopun klavyesine bakmak için ekranın ışığını kullananlar varZiyaretçilere, Gizli İçerik! Ziyaretçilere, Gizli İçerik! biliyorum.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  BOĞA :
  *DERİNLİKLERDEKİ ÖZGÜRLÜK

  Uranüs-Koç burcu seyri astrolojik manası gereği hızlı değişimlerin işareti. Doğum tarihimize bağlı olarak ve doğum haritamızdaki etkiler nispetinde her bir burcun farklı bir alanını değişim rüzgarıyla yenileştirecek. Uranüs astrolojik doğası gereği beklenilmeyeni beklenmedik bir zamanda önünüze getirebiliyor. Ani gelişen olaylar kimi zaman oldukça şaşırtıcı bazen de insanı zorlayıcı olabilir. Transit geçtiği alan gizliliklerinizi aşikar ederek yüzleşmeniz için sizi uyarabilir. Ancak bunun şöyle bir faydası var. Dostunuzu düşmanınızı anlarsınız. Yıllardır sizden gizlenenler önünüze geliyor ve siz bunca zaman farkında olmadığınız birçok şeyi öğrenebiliyorsunuz. Bunu kim istemez ki? Ancak işin asıl önemli kısmı bütün bunlara ne kadar hazırlıklı olduğunuzdur. Yine bu enerjinin etkisi altında sorunlarınızın ardındaki nedenlere ulaşmanız mümkün. Böylece kafanızın içinde soruların bir kısmı cevap bulabiliyor. Yaşanan bazı gelişmeler direkt olarak bilinçaltınızı etkiliyor. Etkilenen bilinçaltı doğal olarak kişiliğiniz üzerinde de değişimlere neden oluyor. İster istemez kendinizi geliştirmek ve yeni oluşan durumlara hazırlamak durumundasınız. Ne olursa olsun esnek düşünmeniz gerekiyor. Bu Boğa gibi sabit bir burç mensubu için oldukça zor. Ancak mademki böyle düşünmenin faydası var. O zaman denemekte fayda var. Bu bakış açısı sayesinde cesur ve yenilikçi yönlerinizi keşfedebilirsiniz.

  *JOKER KART

  2012 Haziran ayına kadar burcunuz üzerinde etkili olacak Jüpiter planlarınızı uygulama pratik hareket etme değer verdiğiniz insanlarla bağlantıda bulunma eyleme geçmeden önce enine boyuna düşünme sabırlı ve dayanıklı olmayı deneyimleme yönünde gayet faydalıdır. Ayaklarınızın sağlam olarak yere basmasına son derece önem verirsiniz. Konforlu bir yaşamı kaliteli olanı tercih edersiniz. Fiziksel açıdan şikayetleriniz olsa dahi bu geçiş sizi bir kalkan gibi korur. Güven olgusu sizin son derece kıymetlidir. O yüzden de karşınıza çıkan kişileri ölçüp biçmeden deneyip testten geçirmeden pek kimseye inanmazsınız. Fiziksel anlamda kilo artışı görülebilir. Havasız yerlerde bulunmamalı vücudunuzun bakımını ihmal etmemeli yürüyüş yapmalı ağır gıdalardan uzak durmalısınız. Geleceğinizi güvence altına alacak şekilde kararlar vermeniz yerinde olur. Aşk cinsellik erotizm konusunda şansınız geçtiğimiz yıla göre daha yüksektir. Bu geçiş süresince kendinizi geliştirmeyi ve değer verdiğiniz yeteneklerinizi sergileme fırsatı yakalayabilirsiniz. İnancınız güven duygunuz kendi değeriniz öz kaynaklarınıza sahip çıkabileceğiniz bir enerjiyle sarmalandığınız bu süreçte hayata pratik bir şekilde yaklaşımdan yana olabilirsiniz. Menfaatlerinizi gözetme ve bunları hiç kimsenin baskı altına almasına izin vermezsiniz. Kendi kazanma yeteneklerinize güvenir amacınız ne ise onu gerçekleştirerek daha güvenli bir hayat sürmek istersiniz. Kendinizi geliştirme ve değerlendirme anlamında inanç kazanırsınız. Daha çok kazanmak için daha fazla çalışmanız gerektiğini bilirsiniz. Sağlamlık olgusu sizin için son derece önemli hale gelir.

  *VİZYON

  Neptün 3 Şubat 2012 itibariyle Balık burcunda seyrine başlayacak. Kendi yönettiği bir burçta ilerleyen Neptün aslında soyut konularla uğraşan(sanat mistizm v.b) kişiler için oldukça faydalıdır. İlham gücü verir esinleme getirir sezgileri güçlendirir ilham verir. Sizlerin ileriye yönelik hedefleriniz evinde gerçekleşecek bu hareket ideallerinizi hayallerinizi gerçekleştirmeniz adına yararlı gibi durabilir. Ancak dozunu iyi ayarlamak lazım. Yani sadece hayaller karın doyurmaz biliyorsunuz. Bulutların üstünde yaşamak kimileri için güzel olabilir. Ancak somut bir başarı için var gücümüzle çalışmamız gerektiğini unutmayalım. Hayallerimiz gerçekleşebilirlik çerçevesi içinde olmalı. Bu enerji size değişik çevrelere girme yeni trendleri takip etme gerilimli durumlarda kendi kendinizi rahatlatma anlamında destek verir. Gerçeklerden kopmadan ilerlemeniz halinde hem vizyonunuzu geliştirme hem de yepyeni deneyimler yaşama imkanı bulursunuz. Dostluklarınız konusunda gerçekçi olunuz. Kimlerle nasıl bir sosyal ilişki yaşıyorsunuz bunlara dikkat ediniz. Kısa vadeli düşler yerine uzun soluklu bir gelecek için yaratıcı düşününüz.


  *ÇALIŞMA HAYATINDA HASSAS DENGELER

  5 Ekim 2012 tarihine kadar Terazi burcunda ilerleyecek Satürn başta çalışma hayatınız olmak üzere iş ortamınızdaki kişilerle olan ilişkinizi belli bir ayarda tutabilme eş veya başka kişilerle ortak işler yapma gibi konularda yapılacak ayarlamalar konusunda sizi test etmeye devam ediyor. Düzenli ve disiplinli çalışmanız gerekebilir. Ayrıca sabit fikirli düşünmek yerine yeri geldiğinde başkalarının da fikirlerine açık olmanız lazımdır. Öncelikle hayatınızda neyin önemli olduğunu ve ne yapmak istediğiniz belirlemeniz gerekir. İş hayatınızda artık küçük hedefler değil yükselme ve büyük adımlar atmaya çalışmanız son derece önemlidir. Satürn etkisi kendi içinizdeki düzen duygusunu yetenekli olduğunuz alanları keşfetmenizi sağlayıcıdır. Yeri geldiğinde diğer insanlarla paylaşım içinde olmalı işbirliğinde bulunmalısınız. Sağlığınıza dikkate etmeli kontrollerinizi ihmal etmemeli çalışma ve gündelik yaşamınızın yoğunluğu içinde beslenmenize uyku düzeninize özel önem vermelisiniz.

  7 Şubat-25 Haziran 2012 tarihleri arasında geri harekette olacak Satürn eski halledilmemiş iş sorunları veya durumları tekrar önünüze gelebilir. Böyle durumlarda soğukkanlı bir şekilde dengenizi muhafaza ederek ne yapmanız gerektiğini bilirseniz kendinize anlamlı gelmeyen her şeyi gözden geçirebilir hangi yolda ilerlemek istediğinizi tespit edebilirsiniz. Bu tarihler arasında ani kararlar vermek yerine planlamalarda bulunmak gayet önemlidir. Sorumluluklarınız artabilir. Fakat gerçekçi düşünülmesi halinde doğru bir karar verilebilir. Sağlam olmayan sorun yaratan ve ilerlemenizin önünde engel oluşturan her şey temizlenmeli ayıklanmalı ve geri hareketin bitiminde yeni şartlara göre hayatınızı düzene koymalısınız.  *HIZLI KAZANÇ-HIZLI HARCAMALAR

  11 Haziran-4 Ekim 2012 tarihleri arasında kazanç evinizde seyrini sürdürecek Jüpiter bana göre dikkatle takip edilmesi gereken bir dönem. Çünkü Jüpiterin genişleten büyüten hızla kazandıran etkisi aynı anda çabuk tüketmeye benzetme yerindeyse döküp saçmaya neden olabilir. Her ne kadar Boğalar bütçeleri konusunda dikkatli kişiler olsa da ben yine de tedbirli olunmasını tavsiye ediyorum. İletişim kazanç elde etmede joker kart değerinde. Meraklılık daha fazla kazanmak için araştırmak yine bu dönemin etkili kazanç elde etme araçlarından biri olarak görünüyor. Eğer ne yaptığımızı nasıl bir yol izlediğimizi bilirsek iletişim yoluyla birçok insanı kolaylıkla ikna ederek para kazanabiliriz. Ancak dikkatimizin dağılmaması gerekiyor. 24 Mayıs-7 Haziran tarihleri kazanç anlamında gayet etkili. Hani benzetme yerindeyse dilimiz işliyor cebimiz doluyor. Gayet akıllıca ilerleyebilir konuşarak yazarak haberleşerek yolculuklar yaparak paramızı çoğaltabiliriz. 29 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında dikkatli olmakta yarar var. Para konusunda riskli kararlar almamak 7 Kasım-14 Kasım arasında iyice gözden geçirmelerde bulunmak lazım.  *AŞK VURGUNU

  5 Ekim 2012 itibariyle Akrep burcunda seyrine başlayacak Satürn uzun süreli beraberlik evlilik ilişki konularında bana göre son derece dikkate değer bir dönemdir. Bu süreçte arzu ve tutkuların ifade ediliş şekli öyle pek yumuşak huylu değildir. Gücü ve kontrolü elinde tutan taraf karşısındaki üzerinde sürekli baskı kurabilir. Aslında bu baskınlığın ardında biraz kuşku biraz endişe ve güvende miyim sorusu yatmaktadır. İlişki sağlam olsa dahi hatta yıllardır düzgün bir şekilde ilerlese de bu süreç başladığında her iki tarafın da birbirleri hakkında yeniden bir gözden geçirmede bulunmaları faydalıdır. İlişkinin dönüşüp tazelenmesi ve rutinliğin yarattığı pürüzlerin ayıklanması yerinde olur. Satürn yapısı gereği ıssızlığın işaretçisidir. Akrep burcunun sorgulayıcı derinliğinde nefes alması huzur bulması zordur. Ya partneriniz sizi didikler ne kadar sevildiğini anlamak için veya siz sorgularsınız ilişkiyi bütünleşmek için. Bu dönemde bekar Boğaların karşısına öyle bir kişi çıkar ki bu kişi sizin tüm iç dünyanızı hayatınızı yeniden dönüştürebilir. Yaşanması muhtemel bu zorlu tecrübeyi ömrünüz boyunca unutmanız kolay değildir. Öyle tutkulu ve öyle derinlikli sever ki aslında sevdiğinden bile kimi zaman kuşku duymanıza yol açar. Hayatınızdadır ancak bir o kadar sancılıdır. Sevgisi delice bir arzuyu beraberinde getirir. Ruhsal açıdan problemleri vardır ancak gitmez daima yüreğinizde kalır. Sorunlu ilişkiler bu dönemde sürekli testten geçer. Bir düzelir bir bozulur. Ancak yüreğinize sorduğunuzda bu aşk bugüne dek yaşananlardan çok daha farklı ve özeldir. Size kattığı güzelliklerin yanı sıra yaşanan zorluklara rağmen bu süreç ilişki anlamında yenilenme ve dönüşümün işaretçisidir.  *HEDEF TAYİNİ
  Pluto-Oğlak burcu geçişi inancınız hayat görüşünüz ve yaşadığınız bazı deneyimler sayesinde yenilenecek ve kendi kimliğinizi yeniden oluşturmayı öğreneceksiniz. Bu öğrenme esnasında Plutonun doğası gereği içsel baskı gayet etkili olduğundan ister istemez belirli bir ideal oluşturmalı ve hedef belirlemelisiniz. Kimileriniz bu süreçte dini inancınız ve yaşam felsefenizi yeniden oluşturarak hayata daha farklı gözlerle bakmaya başlayabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken konu ilerlediğiniz yolun en doğru yol olduğunu iddia ederek bir takım yanlış yollara girerek yaptıklarınızı savunmamak olmalıdır. Pluto gezegeninin verdiği enerji ve kuvvet doğru yönde faydalı bir şekilde kullanılmayıp dogmatik ve fanatik görüşlülüğe dönüşürse bilin ki en çok zararı kendinize verebilirsiniz. Hayat şimdi size yenilenmeniz adına enerji sunarken bir yandan da içsel baskılar uygulayarak kendi kendinizle olan barışıklığınızı iradenizi sınamakta olacaktır. Kendinize öyle bir hedef bulmalısınız ki ve bu hedefi gerçekleştireceğinize dair öyle bir inanç geliştirmelisiniz ki yolunuza çıkabilecek yanlış insanlar zorlu olaylar ve kadersel durumlar sizi yine de etkilemesin. Öncelikle kendinizi gözden geçirerek ne durumdasın ne yöne gitmektesiniz amacınız nedir ve neler yapmak istiyorsunuz? Sorularına cevap bulmalısınız. Yaşamın içindeki maddi ve manevi tüm zorluklara karşın azimle yol almalısınız. Bunun için size gerekli olan en önemli destek içinizdeki ruhsal gücünüz ve inancınızdır. Ne övgüler sizi şımartmalı ne de yargılamalar sizi yıldırmalı. Başkaları birçok şekilde karşınıza çıkarak sizi yolunuzdan çevirmeye kalksa da eğer amacınız belli ve sizin için en doğrusu ise bilin ki bilinmeyen birçok güç size destek olacaktır. Eğer siz farklı fikirlere aldırmadan bütünlüğünüzü bozmadan yolunuzda ilerlemeye kararlı iseniz biliniz ki bu süreç sonunda şu anki konumunuzdan çok daha yüksek yerlerde olacaksınız.
  Karanlıkta leptopun klavyesine bakmak için ekranın ışığını kullananlar varZiyaretçilere, Gizli İçerik! Ziyaretçilere, Gizli İçerik! biliyorum.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İKİZLER:
  Uranüs-Koç burcu seyri umut hedef ve amaçlarınızla ilgili konularda yüksek potansiyel gücü demektir. Yeni ve farklı bir hayat şekli bu tarihler arasında görülmeye ve hissedilmeye başlar. Kişi kendine yeni bir stil kazandırmak ve toplum içinde kendini güçlü bir şekilde ifade etmek ister. Hani bir deyim vardır on ikiden vurmak diye. Aynen öyle. Gruplar içinde kendini göstermek ve liderlik gücünü dış dünyada kabul ettirmek yoluyla hız kazanmak amacındadır. Kişisel yönden gerek fiziksel gerekse davranış olarak görülmemeniz pek mümkün değildir. Yani başkaları üzerindeki etkiniz fazlasıyla yoğunlaşır. Yeni dostluklar kurmak yeni çevrelere girmek sizinle aynı amaçta olan kişilerle irtibata geçmek bu enerjinin gücü sayesinde daha kolaydır. Uranüs Koç burcunda orijinal olan her şeye karşı sempati beslemenizi sağlar. Bugüne dek uğraştığınız konuların dışında farklı aktivitelerde bulunabilme şansı tanır. Özgürlük kelime olmaktan çıkar hayatınızın başköşesine oturur. İdeallerinizi gerçekleştirmek için daha hırsla çalışmanızda yanınızdaki güçtür. Eğer bulunduğunuz ortam ve kişilerle olan irtibatınız gelişiminizin önünde set oluşturuyorsa artık yeni bir alanda farklı kişilerle bağlantıya geçme arzunuz yüksektir. Bu arzu ister istemez sizi yeni hedefler belirlemeye iter. Ancak şunu unutmayalım ki Uranüs baş kaldırmanın isyanın da gezegenidir. Yani eskilerin deyimiyle kontrolsüz güç güç değildir ilkesini aklınızdan çıkarmamanız lazımdır. Öyle bir amacınız olsun ki bu amaç peşinden koşulmaya ve değişimlerde bulunmaya değsin. Onun için ne zaman kendinizi yoldan çıkmış gibi hissetseniz hemen dengenizi sağlıklı bir şekilde kurmak için çaba sarf edin. Yeniliklerden uzak kalmayınız. Hayatınıza giren yeni insanlar veya karşınıza çıkan yeni projelere hazırlıklı olunuz. Bu projeleri uygulama safhasında etrafınızdaki insanlarla bağlantınızı kesmeyiniz. Hayallerimizi gerçekleştirmek ve onlara ulaşmak ne güzel bir şeydir. Ancak hayallerimizin de gerçeklik sınırı olmalı. Büyüklerimiz olmayacak duaya amin demeyin derler. Doğrudur. O zaman yapılması gereken arkasından koştuğunuz hedefin olasılık hesabını iyi yapmanızdır. Yani Uranüsün akılcı yönünü kullanmanızdır.

  *DERİNLİKLERDE HUZUR VE GÜVEN ARAYIŞI

  Jüpiter 2012 Haziran ayına kadar Boğa burcunda seyrini sürdürecek. Bu geçiş ruhsal açıdan kişinin zenginleşmesi anlamında etkili olduğu gibi para ve manevi değerlerin hayatınızdaki önemini anlayabileceğiniz bir yansımadır. Kişi içten içe zenginlik hayali kurabilir. Ektiklerini biçmek iyiliklerinin karşılığını almak ister. Özellikle hayal kırıklığına uğramış bir takım nedenlerle üzülmüş sorunları olan İkizler iseniz kimi zaman geriye çekilme güven duygunuzu yüreğinizde tekrar sağlamak üzere kendinizle baş başa kalmak gibi ruhsal haller oluşabilir. Bu hallerin tümü istikrarlı bir hayat ve doğru kararlar verebilmek adına olumludur. Gizli düşmanlıklarınızdan sizi korur ve maddi-manevi anlamda kendinizi gözden geçirmenizde yarar sağlar. İlişki evinizin yöneticisi olan Jüpiter bu dönemde eş veya partnerin beklenmedik durumuyla yakından ilgilenme veya sizin bizzat gizli ve yasak bir ilişki yaşama olasılığınızın da göstergesi olabilir. Jüpiter astrolojik olarak karşımıza çıkan fırsatların göstergesidir. Sizler açısından bu fırsatların en yoğun şekilde hissedileceği alan maneviyatınızın güçlenmesi güvenlik duygusunun yüreğinizin içinde filizlenmesi maddi-manevi olguların hayatınızdaki öneminin yeniden gözden geçirilmesi şeklinde yansıyabilir.


  *VİTES BÜYÜTMEK

  11 Haziran 2012 itibariyle burcunuz üzerinde ilerlemeye başlayacak Jüpiter sizler için benzetme yerindeyse vites büyütmeye benzer. Önündeki yolun ve kendi gücünün farkında olan kişi artık hızlanarak hedefine daha çabuk varabilir. Hani üstünde şeytan tüyü var derler ya bazı kişiler için. İşte bu dönemde başkaları tarafından fark edilmemeniz kesinlikle mümkün olmaz. Tek düze yaşamak birilerine uymak birilerinin peşinden gitmek gibi bir duruma tahammülünüz pek yoktur. Birçok fikriniz ve bir o kadar uygulamak istediğiniz alanlar vardır. Sanki zaman bir rüzgar gibi sizi estirip oradan oraya koşturmaktadır. Tabii ki yolunu bilen için bu çok faydalıdır. Ancak ya bilmeyen için? Dağılmalar yoldan çıkmalar nereye gittiğini bilmemeler. Bunlardan sakınmak için benim tavsiyem bu dönem başladığında planlı bir şekilde yapmak istediklerinize odaklanmaktır. İşte bunu yaptığınızda önünüzde virajlar olmadan rahatlıkla ilerleyebilirsiniz. Yeni bir dil yeni bir hayat yenilikler sürekli sizi takip edebilir. Tartışırsınız konuşursunuz koşuşturursunuz ve sürekli heyecan ve değişiklik arzusuyla dolu bir şekilde bazen verdiğiniz sözleri bile unutabilirsiniz. 12 yıl sonra burcunuz üzerinde ilerleyen Jüpiter enerjisini olumlu yönde kullanmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü bu dönem bir rüzgarın hızlı bir biçimde esişi gibidir. Başlar ve sizi götürmek istediğiniz yere kadar ulaştırır. Eğer siz gerçekten gitmek istediğiniz yeri biliyorsanız bu esintiyle çok yol alırsınız. Bilmiyorsanız gittiğiniz yerde kaybolabilirsiniz. Özellikle konuşmaya dayalı meslek sahipleri yazarlar avukatlar halkla ilişkiler seyyahlar pazarlamacılar haberleşme alanında çalışanlar için olumlu bir süreçtir.

  *AŞKTA DENGELERİ YERLİ YERİNE OTURTMAK

  5 Ekim tarihine kadar Terazi burcunda ilerleyecek Satürn aşkın sevgiye dönüşmesi sevginin sorumluluk duygusu çerçevesinde büyütülüp beslenmesi anlamındaki münasebetlerin göstergesidir. Bu ister bir annenin yavrusu ister bir insanın birlikte olduğu kişi isterse emek verdiğiniz bir uğraşınız olsun fark etmez. Burada önemli olan sevgiyi adım adım sabırla büyütmektir. Sevdiğiniz insanların sorumluluklarını üzerinize almayı onlarla ortak yaklaşımlar içinde hareket etmeyi öğreneceğiniz bu süreçte yeni bir çocuk sahibi olabilir ve ilk kez anne ve baba olmanın tatlı heyecanını yaşayabilirsiniz. Gayet akıllıca hareket edeceğiniz bu dönemde aşkta gerçekçi partner seçiminde oldukça başarılı uzun bir ilişkide sabırlı davranabilirsiniz. Artık sen ve ben demek yerine biz olmayı öğreneceğiniz bir aşk ilişkisi yaşayabilirsiniz. Devam etmekte olan ilişkinizi evlilikle noktalayabilir veya yaşadığınız aşka sahip çıkabilirsiniz. Hatta bugüne dek özgür şekilde yaşayanlarınız aşk konusunda daha seçici ve özenli düşünmeye başlarlar. Kısaca sevgide başarısızlığa düşmeniz böyle bir etki altında ancak ve ancak sizin bencil ve havai düşünmeniz nedeniyle oluşur ki böyle durumda kendinize çeki düzen vermeniz gerekir. Satürn karmik bir gezegen olduğu için yıllar önce bitmiş bir ilişki yeniden canlanabilir. Zaman sizi oldukça değiştirmiştir fakat o aşk hala yüreğinizin bir yanında durmaktadır. İşte şimdi tekrar elele bir hayat kurabilmek için mücadele verebilirsiniz. Bu süreçte yaşanan ve başlayan aşklar uzun ömürlüdür ancak sabırlı olmanız halinde. Çocukları olanlar bu dönemde geçmişte yaşananları tekrar gözden geçirebilirler. Yaratıcı yeteneklerinizi hayata geçirebileceğiniz bu süreçte sanatsal ortaklıklar kurulabilir. Başarılı sanat eserleri üretebilirsiniz. Güzel Sanatlar alanında kariyer sahibi olabilirsiniz. Kısaca akılcı gerçekçi disiplinli ve sorumlu davranacağınız bu dönemde sorumluluklarınızın farkında olmanız birleşmeci ve uyumlu bir bakış açısı altında hareket etmeniz halinde Satürn size en çok istediğiniz güzelliği sunacaktır.

  7 Şubat-25 Haziran tarihleri arasında aşk evinizde geri hareketini sürdürecek Satürn ilişki konusunda dikkatli hareket etmek seçimlerinizi yaparken akıllıca davranmak dengeli hareket etmek şarttır. Satürn geri hareketinde aşk hakkındaki düşünceleriniz içe yönelmeye başlayacağından birlikte olduğunuz kişi ile aranızdaki paylaşımın niteliği ve süresi önemli hale gelir. Artık eskisi gibi olayları yüzeysel şekilde değil daha derinlemesine ve ciddi manada ele alabilirsiniz. Değişimde bulunmak alışkanlıklarınızdan kolay kolay vazgeçmek mümkün değildir. Ben bu sürecin aşk hayatınızla ilgili konularda sizi fazlasıyla olgunlaştıracağını düşünüyorum. Yeni bir aşk ilişkisinin kökleşmesi zaman alır. Bu dönemde yaşadığınız tecrübeleri emin olunuz ki unutmanız pek mümkün olmaz. Bunu yıllar sonra çok daha iyi anlayacaksınız.


  *BÜYÜK DÜŞÜNMEK

  3 Şubat 2012 itibariyle Neptün Balık burcunda seyrine başlıyor. Özellikle toplumla birebir alakalı meslek erbapları için biçilmiş bir kaftan enerjidir. Bu enerjiyi olumlu manada değerlendirmenin yolu sizin ne yönde ilerlemek istediğinizi kafanızın içinde oturtmanız yani kendiniz için bir ideal bir vizyon yaratmış olmanızdır. Büyük düşünün ancak bunun dibi boş olmasın. Kendinize güvenin ancak bu kibir halini almasın. Bir hayal belirleyin. Benim şu konularda yeteneğim var ve ben bu yeteneklerimi uygulayacağım ve hayata geçireceğim deyin. Kendinizle çelişkiye düşmeyin. İnişli çıkışlı bir grafik izlemeyin. Amacınızdan emin olun ve güvenle ilerleyin. Hangi konuda ilerlemek istiyorsanız bu konuda eksikleriniz var mı bu yola çıktığınızda engellerle karşılaşsanız bile hiç etkilenmeden ilerlemeye devam edebilir misiniz? bu soruyu kendinize mutlaka sorun. Boş ümitlerin düşlerin peşinden hayatınızı perişan etmeyin. Hayal kırıklığı yaşadığınızda bunun nedenini dışarılarda kaderinizde aramayın. Seçiminizi yaparken dağılmayın. İşte o zaman Neptün sayesinde hayalinizin bile ötesinde bir dünya kurabilirsiniz.


  *ÇALIŞMA HAYATINIZDAKİ KÖKLÜ DÖNÜŞÜM

  5 Ekim 2012 sonrası Akrep burcunda seyrine başlayacak Satürn etkisi hakikaten çok önemli. İkizler gibi kendi bildiğini okumayı seven bir burç için bir şeye zorunlu olduğunu hissetmek rahatsız edicidir. Satürn astrolojik özü gereği bulunduğu alanda test ederek zorlayarak baskı kurarak kişiyi dış dünyanın koşullarıyla şartlarıyla sınar. Bu sınama Akrep burcunda ilerleyen Satürn döneminde daha fazla yoğunlaşır. Birlik ve bütünlük içinde çalışmak koşullara göre esnek düşünmek ve geleceği kurgulamak pek kolay olmayabilir. Özellikle 22 Kasım-16 Aralık döneminde çalışma hayatınızla ilgili konularda daha dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Belli bir yoğunluk ve güvende miyim sorusu bu geçişin özünde yer almaktadır. Kişi arzuladığı şekilde hareket etmek istediğinde şartlar onu daha fazla zorlayarak disiplin etmeye çalışabilirler. En iyi yol sizi yıpratabilecek rahatsız edebilecek durumları dengeli ve esnek bir bakış açısıyla mercek altına almanızdır. İnatlaşmalar benim dediğim neden olmuyor tarzında yaklaşımlar sizi daha fazla zorlayabilir. Sağlık veya iş hayatının kendi içindeki zorlu yoğunluğu ve üzerinizde baskı kurulmasına pek tahammül gösteremeyebilirsiniz. Siz de bu durumda sınırlarınızı daha fazla zorlanmaya kalkışabilirsiniz. Yılın son üç aylık bölümünde etkili olacak Satürn-Akrep burcu seyrini ben özellikle 2013 yılında daha dikkatli olunması anlamında önemli görüyorum. Bir de şunu söylemek isterim ki Satürn geçişleri daima ürküntüyle karşılanır. Oysaki asıl büyük dersler ve olgunluk sınavları hep onun yansımaları altında verilmiştir. Jüpiter her ne kadar burcunuzda ilerleyecek olsa da Satürn dersleri 2012 yılından ziyade 2013 yılına damgasını vuracağa benziyor. Onun için sizler lütfen Jüpiter geçişini yazdığım paragrafı bir daha okuyunuz. Oradaki noktalara dikkat ediniz. Böylece Satürn-Akrep burcu seyrini bilinçli bir şekilde değerlendirmiş olursunuz.


  *İRADE GÜCÜ

  Pluto-Oğlak burcu geçişi başkalarıyla ortak olarak paylaşımda bulunduğunuz maddi ve manevi tüm değerleriniz yoluyla dönüşümde bulunmanızı sağlayacak son derece önemli bir güç olarak yaşamınızın içinde yer alacaktır. Pluto astrolojik yapısı gereği gayet yavaş ilerleyen ve etkisini uzun yıllara yayarak kişinin yaşamında önemli hale gelen bir kuvvettir. Bu enerji dikkatli kullanılmadığı takdirde oldukça zorlu tam tersi durumda ise olumlu gelişmelere sebep olabilecek kadar etkili olabilen bir astrolojik fenomendir. Siz İkizler kimi aylar ve yıllarda çevrenizdeki insanlara çeşitli baskılar uygulayarak kendi doğrularınızı kabul ettirmeye çalışarak maddi ve manevi anlamda güçlenmeye çalışabilirsiniz. Pluto cinsellik ve istek gücü hırs aktivite ve irade gücü anlamında en önemli kuvvet olduğundan kendinizi bu olgularla bezenmiş ve bu güçle donatılmış hissederek insanları kontrolünüz altına almaya çalışarak eylemlerde bulunmanızı sağlayabilir. Fakat dikkat ederseniz sert bir güç olduğundan eğer doğru bir şekilde kullanılmazsa olumlu sonuçlar yaşamanız imkansızdır. Bu dönemde mistik konularla yakından ilgilenmek hayatın gizemleri üzerine düşünmek maddi dünyada ayakta kalmaya çalışmak için para ve güç sahibi olmak ortak işler veya eş kanalıyla toplum içinde bir yer edinmek cinsel açıdan yüksek dürtülerinizi doyurma taraflısı olmak gibi etkiler de sunabilir. Pluto bu yaşam alanında gayet etkili olduğundan eğer kafanızın içindeki hedefleri doğru yönlendirebilir ideallerinizi gerçekleştirmek adına sorumlu bir şekilde davranabilir sabırlı olursanız yavaş ve emin adımlarla hayatınızı son derece olumlu bir şekilde yönlendirebilir yüksek kazançları hem de hiç yorulmadan elde edebilir kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz.
  Karanlıkta leptopun klavyesine bakmak için ekranın ışığını kullananlar varZiyaretçilere, Gizli İçerik! Ziyaretçilere, Gizli İçerik! biliyorum.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  YENGEÇ:
  *YOL AYRIMI

  Uranüs Koç burcunda ilerlemeye devam ediyor. Başta meslek hayatınız olmak üzere toplumsal statünüz maddi dünyada gerçekleştirdikleriniz ebeveyn(anne veya baba) ilişkileriniz işverenleriniz kısaca yazgı niteliğinde olan her türlü aktivitenizle ilgili konularında etkilidir. Bundan önceki yedi yıl boyunca gerçekleştirdikleriniz çabalarınız Uranüs sayesinde toplum içinde belirgin hale gelir. Hayatınızda anlamlı olan zihninizde canlandırdığınız ve gerçekleştirmek istedikleriniz Uranüs Koç burcu seyrinde hızlanır ivme kazanır ve aktif hale gelebilir. Uranüs uzun seyirli bir gezegendir ve kuşakları ilgilendirir. Bu dönemde doğan çocuklar oldukça hızlı ve cesur adımlar atabilirler. Onlar dünyaya gelişleri itibariyle değişim arzusu duyan yenilikçi görüşte olan kişilerdir. Geleneksel yapıda olan ve kendi kabuğu içinde güven içinde yaşamak isteyen Yengeçler için Uranüs gezegeninin hızlandırıcı etkisi kimi zaman şok edici olabilir. Yaşamınızda meydana gelebilecek ani değişimlere adapte olmakta zorlanabilirsiniz. Ancak şu var ki bütün bunlar gelişiminiz adına son derece önemli olabilir. Eğer bazı yenilik ve değişimler yaşamınızda aniden oluşuyorsa bu Uranüsün izlemenizi istediği yeni bir yol ayrımının işareti olabilir. Böyle durumlarda önünüze çıkan fırsatı mutlaka gözden geçirin. Eğer gelişiminiz için gerekliyse uygulama konusunda cesur davranın. Uranüs gezegeni çalışma hayatında olan kişiler için son derece etkilidir. Bazen hiç aklınıza gelmeyen değişimler birdenbire karşınıza çıkabilir. Yıllarca görev aldığınız ve belli bir rutinde sürdürdüğünüz işiniz sona erebilir. Bu sizi hiç şaşırtmasın. Bilin ki bir başka yenilik sizi takip etmektedir. Böyle durumlarda panik olmak yerine değişikliğin sizin hayatınızdaki önemini kavramaya çalışınız.


  *GÜVENLİ HEDEF TAYİNİ

  Sevgili Yengeçler 11 Haziran 2012 tarihine kadar Boğa burcunda seyrini sürdürecek Jüpiter gelecek hedeflerinizi tayin etme maddi ve manevi yönden sizi destekleyecek kişilerle tanışma ileriye dönük beklentilerinizi gerçekleştirme gibi geniş bir alanda etkilidir. Planlarınızı uygulama anlamında fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Para ve onun sağladığı refah duygusu bu dönemde önemlidir. Sosyal yönden insanlara yardımcı olmak yaralarına derman olmak isteyebilirsiniz. Ancak bunu yapabilmek için dürüstlük ve güven sizin için son derece önemli bir kriterdir. Karşınıza çıkabilecek fırsatları yerinde kullanmak için üzerinde düşünülmüş planlanmış bir amacınız olması gerekir. Burcunuzla uyumlu olan bu enerji yıl içinde diğer gezegenlerle olumlu görünüm yaptığında geleceğiniz konusunda umutlarınız artmaya başlar. Genel olarak güvendiğiniz dostlarınızla kafanıza uyan insanlarla görüşmeyi daha fazla tercih edebilir güç birliğinde bulunabilirsiniz. Yaşamınızdaki konfor arayışı yükselişe geçer. Maddi ve manevi anlamda kaliteli bir yaşam sürmek için gelirinizi yükseltici çalışmalarda bulunabilirsiniz. Yeteneklerinizi toplumsal anlamda sergileyerek başkaları tarafından fark edilebilirsiniz. Köklerinizi sağlamlaştırma anlamında Jüpiter bu süreçte size destektir.


  *FARKINDALIK

  3 Şubat itibariyle Neptün Balık burcunda seyrine başlayacak. 2025 yılına kadar devam edecek bu etki altında deniz aşırı ülkelere seyahat edebilir hatta oraya yerleşebilirsiniz. Doğum haritanızda böyle bir yerleşim işareti varsa bu yeni yol sizi farklı ufuklara doğru çekebilir. Kimileri bu uzun seyir esnasında hayatın anlamını çözebilmek için dini mistik öğretiler konusunda kendisini geliştirebilir farklı inanışları ve kültürleri inceleyerek bu yolda yaşamlarını sürdürebilirler. Bu enerji sezgilerinizin güçlenmesini ve güçlenen bu sezgilerin başkalarına rehberlik amaçlı kullanılması anlamına gelebilir. Neptün kişiyi maddi dünyanın sıkıcı baskılarından manevi dünyanın tatlı huzur duygusunu yaşamaya davet edebilir. Kişi bu enerjinin etkisi altındayken gördüklerinden ziyade görmek istediği şekilde bir dünyada yaşamayı arzulayabilir. Tabii ki bu durum eğer sakıncalı bir yola sapmasına neden olacaksa dikkatli olmakta fayda vardır.

  *AİLEVİ KONULARA AKILCI ÇÖZÜM VE DENGELİ PAYLAŞIMLAR

  5 Ekim 2012 tarihine kadar etkili olacak Satürn-Terazi burcu seyri huzurlu ve sağlam bir düzen kurabilmeniz için öncelikle sorumluluklarınızın farkında olmanız gerektiğini işaret ediyor. Eviniz ailevi ilişkileriniz bu dönemde yine testten geçmekte. Birçoğunuz alıştığınız düzenden koparak kendinize yeni bir düzen kuracak veya şu andaki mevcut düzenin aksaklıklarını çözümlemeye çalışacaksınız. Tabii ki bağlarına bu denli düşkün bir burcun mensubu olmanız çoğu zaman kendinizi baskı altında hissetmenize yol açsa da son yedi yıldır öğrendiklerinizi uygulama vaktiniz gelmiştir. Aile büyüklerinizle alakalı konularda zorlu tecrübeler yaşanabilir. Fakat kendi ayaklarınızın üzerinde dimdik durmayı başarmanız lazımdır. Ev içinde yaşanan krizler bu zamanda ortaklaşa hareket edildiği takdirde çözüme kavuşabilir. Küs olduğunuz büyüklerinizle tekrar bir araya gelebilirsiniz. Yuvanızla alakalı maddi ve manevi sorunlarınız bu dönemde güçlü işbirlikleri sayesinde son bulabilir. İş hayatınızdaki gelişmeler yeni bir düzen kurabilmeniz adına etkili olabilir. Bu süreçte benim size tavsiyem ne olursa olsun sabırlı olunuz ve yılgınlık göstermemenizdir. Unutmayalım ki büyük başarılar ve hayattaki güçlü dönüşümler çalışarak çaba sarf ederek ve azimle yol alarak gerçekleşir. Bu enerjinin etkinliği altında yaşınız küçükse büyüklerinizin tecrübelerinden yararlanmayı ve sorumluluk almayı evliyseniz yuvanıza sahip çıkmayı bekarsanız yeni bir yuva kurarak hayatınıza bir yön vermeyi deneyimleyeceksiniz. İlerlemiş yaşta olanlar evlatlarıyla bir arada yaşayabilir veya farklı bir düzen kurarak hayatlarını sürdürebilirler. Bu süreç ailevi veya ev yaşamınızla ilgili konularda bir bitiş yeni bir başlangıç yapabilmenizi sağlayabilir.

  7 Şubat-25 Haziran tarihleri arasında Satürn geri harekette olacaktır. Bu dönemde yukarıdaki konularda yapılacaklar ve bu tarihe kadar yapılanlar gözden geçirilir eksikler tamamlanmaya çalışılır. Başlatılmış ve devam etmekte olan tüm planlar tekrar ele alınmalı yılmadan düzenlenmeli ve ani yön değişikliklerinde bulunulmamalıdır.

  *LAFI SÖZÜ BÜYÜTMEYELİM

  11 Haziran-4 Ekim tarihleri arasında İkizler burcunda seyrini sürdürecek Jüpiter etkilerinin kesinlikle dikkatli bir şekilde incelenmesi gerekir. Önce olumlu yönlerinden söz etmek istiyorum. Özellikle işi yazıya dayalı kişiler için sözgelimi yazarlar şairler araştırmacılar için geri planda hızlı bir şekilde çalışma anlamında faydalıdır. Ancak mutlaka sistemli çalışmakta yarar vardır. Çünkü kafanızın içinde birçok proje belirir hangisini uygulamak istediğinize karar vermeniz zaman alabilir. Hatta garip ama düşündüğünüz bir işi birisi bir şekilde öğrenip sizden çalabilir. Onun için ne türden bir iş yapıyorsanız yapın güvenmediğiniz insanlara bundan söz etmeyin. Genel olarak bu dönemde Yengeçlere tavsiyem hangi konuda olursa olsun hakikaten neyi kiminle veya ne konuştuğunuza mutlaka dikkat ediniz. İyi niyetinizi birilerinin suistimal etmesine asla izin vermeyin. Dedikodu lafı sözü büyütme her sözün altında ne var diye merak etme gereksiz yere bazen aşırı derecede sinirlenme gibi ruh halleri görülebilir. Bazı insanlar sizi anlaşılması güç biri olarak görürken kimileri saman altından su yürüttüğünüzü düşünebilir. Genel olarak bu seyir esnasında benim size tavsiyem ne yaptığınızı bilmenizdir. Sabırsızlıktan uzak durmalısınız. Eğer bir konuda kendinizi geliştirmek niyetindeyseniz mutlaka sebatkar çalışınız. Odaklanmanın pek kolay olmadığı Jüpiter-İkizler döneminde kendiniz için bir çalışma programı yapınız. Bu programa harfiyen uyunuz. Ruhunuzu sakinleştiren dağılmaların önüne geçen ritüellere önem veriniz. Yoga meditasyon gibi. Çalışma hayatınızla ilgili konularda yaşanabilecek sıkıntıları dünyanın sonu gibi algılamayınız. Eğer beğenmediğiniz pek mutlu olmadığınız bir alanda görev alıyorsanız ani karar verip başka bir yere geçiş yapmadan önce iyice düşününüz. İşinizde ustalaşmak için size verilen fazladan görevler veya göreviniz icabı bir müddet geride çalışmanız gerekiyorsa bunun gelişiminiz için yararlı olup olmadığını düşününüz. Gizli saklı işlere buluşmaktan garip insanlarla temasta bulunmaktan kaçınınız. Başkalarının sizi yönlendirip yanlışa sevk etmesine izin vermeyiniz.


  *AŞKTAN ÖTE AŞKTAN ZİYADE

  5 Ekim 2012 tarihi itibariyle yaklaşık 25 yıl sürecek Satürn-Akrep burcu geçişini siz Yengeçlerin derin ve tutkulu bir aşkın girdabında yol almanıza benzetiyorum. Bu öyle bir dönem ki kararlar keskin bir şekilde alınırken duygular derinden derine bir oya gibi insanın ruhuna işlenmekte. Kişi hayatın tadına özüne varabilmek için önce kendi karanlığıyla özüyle yüzleşmesi gerekiyor. Nasıl bir aşk arıyorum nasıl bir aşk beni benle beni bir başkasıyla bütünleştirebilir bütünleşmek iyi midir yoksa değil midir gibi derin sorular cevaplamayı bekliyor. Size göre aradığınız bütün cevaplar sizin istediğiniz şekilde verilmeli. Belki de doğru cevabı bulsanız bile ses bile etmeden aşkı bir kalemde bitireceksiniz. Ancak yine de hakimiyet ve kontrol sizin elinizdeyken bitmeli. Tutkularınız sizi çepeçevre sarıp sarmalarken karşınıza çıkan engeller sizi daha fazla aşka tutsak edebilir. Yani ne kadar baskı o kadar delice arzu. Belki size bu yazdıklarım karışık gelebilir. Ancak gerçek bir yengeç derinlemesine düşünmeyi bildiği için dönemin ne anlam ifade ettiğini şu anda durup düşündüğünde gözünde canlandırabilir. Bu dönemi size yorumlamaya çalışan benim ve yansımalarıyla karşılaştığınızda sizin için ruhumuzun en gizli en mahrem kıvrımlarına ulaştıran bu süreç 2012 için belki o kadar değil ancak 2013 yılında epeyce etkili olacağını düşünüyorum.


  *GÜÇ VE KONTROLÜN HAKİM OLDUĞU İLİŞKİLER

  2024 yılına kadar Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Pluto enerjisine yapancı değiliz. Bu güçlü dönüşüm enerjisi altında siz Yengeçler yakın ilişkiler evlilik iş ortaklığı veya rakipleriniz yoluyla dönüşümünüzü sağlayacak büyük bir güçtür. Pluto astrolojik yapısı gereği gayet ağır hareket eden bir gezegen olduğundan etkisi bazı yıllarda ve aylarda oldukça yoğundur. Bu süreyi şöyle bir düşündüğünüzde bu etkinin de ancak zamanla oturacağını tahmin edebilirsiniz. Sizler bu zaman içinde öncelikle karşı cinsle ciddi bir ilişki kurabilme onun farklılıklarını kabullenme paylaşmak ve bütünleşmek adına dengeli olmayı öğrenmek zorundasınız. Bu dönemde karşınıza çıkan ve ilişki kurduğunuz kişiler güç ve kontrolü ellerinde bulundurmak isteyen kişiler olabilirler. Birlikte olduğunuz kişinin sizin ve değerleriniz üzerinde baskınlığı söz konusu olabilir. Evliliğiniz uzun yıllar sürebilecek kadar güçlüdür ama bunun için partnerinizle aranızdaki görüş ayrılıklarını kabul ederek eksiklerinizi gerçekçi bir şekilde belirlemeli ve kendinizi geliştirmelisiniz. Bu öyle bir süreçtir ki kimileriniz doğum haritasındaki etkiler nispetinde birlikte olduğu kişi veya evliliği nedeniyle yavaş yavaş değişime uğradığını anlamaya başlayabilir. Öncelikle kendinizi gözden geçirmelisiniz. Beraberliklerinizde sorun çıkaran nedir nasıl bir ilişki istemektesiniz ve siz hangi konular nedeniyle ilişkilerde zorluklar yaşamaktasınız. Bütün bunları ele alarak eksik kalan yanlış olan ve hatalı davrandığınız her şeyi gönüllü bir şekilde düzeltmeye çalışmalısınız. Bu süreçte birlikte olduğunuz kişi veya olacağınız kişiyle aranızda zorlu deneyimler yaşansa da bütün bunların gelişiminiz adına gerekli olduğunu biliniz. Eğer bir aksaklık varsa bilin ki bu sizin yanlış seçiminizden veya kabullenmekte zorlandığınız bir durum nedeniyle oluşmaktadır. İlişki bir bütün olduğuna göre tercihlerinizi doğru bir şekilde yapmaya özen göstermelisiniz. Kişisel sorumluluklarınızın farkında olarak ne kendinizi fazla ezdirmeli ne de üste çıkmak adına gereksiz mücadelelere girmelisiniz. Evli olanlar ise yine sorunlarının altında yatan nedenler üzerine düşünmeli değişmek ve yapılanmak adına yeni kararlar almalıdırlar. Bu süreci iyi bir şekilde değerlendirmeniz halinde mutlu huzurlu birliktelikler yaşayabilirsiniz.
  Konu 'AbartmaTozu- tarafından (21.Eylül.2012 Saat 23:12 ) değiştirilmiştir.
  Karanlıkta leptopun klavyesine bakmak için ekranın ışığını kullananlar varZiyaretçilere, Gizli İçerik! Ziyaretçilere, Gizli İçerik! biliyorum.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  BAŞAK:
  *TEDBİRLİ OLMAK İYİDİR

  Uranüs-Koç burcu seyri devam etmekte. Tüm burçlar açısından önemli değişimlerin simgesi. Değişim konusunda bir toprak burcu olarak güvenliğinize her zaman değer verdiğinizi cesur meydan okumalara alışık olmadığınızı biliyoruz. O zaman şimdiden kendinizi hazırlasanız iyi olur. Çünkü önümüzdeki yedi yıllık süreçte en fazla hız kazanacağınız konu parasal meseleler. Bir yandan Satürn Terazi burcu etkisi altında kazanımlarınız konusunda dikkatli olmanız gerekiyor diğer yandan Uranüs nedeniyle finansal konularda yaşanabilecek krizler için mücadele etmeniz. Ne olursa olsun bu dönemde o muhteşem akıl gücünüze fazlasıyla ihtiyacınız var. Beklenmedik parasal dalgalanmalardan korunmanızın yolu dikkatli bir bütçe hazırlamak ve harfiyen uymakla mümkün. Yatırım veya iş ortaklığı konularında öncelikle önünüzü görmeye çalışınız. Ben Uranüsün Koç burcu seyri sırasında eş veya ortaklarınızın size yaşatabileceği finansal sorunlara karşı tedbirli olmanızdan yanayım. Bankalar(kredi borçları) konusunda lütfen bilinçli davranmaya çalışınız. Çünkü güvenerek çıkacağınız bir yolda yalnız kalmanız mümkün. Bir adım atarken bunun doğurabileceği sıkıntıları önceden görmeniz gerekiyor. Sağlam temeli olmayan hiçbir borcun altına girmeyiniz. Eşinizle olan paylaşımlarınızda yaşanabilecek duygu fırtınalarına yakalanmamak için dikkatli olun. Eğer evli değilseniz seçiminizi yaparken şu anki durumdan ziyade ilerisini gözetmeye çalışın.


  *GÜVENLİK DUYGUSU

  Sevgili Başaklar Jüpiter astrolojik olarak geçtiği yaşam alanı ve yıl içindeki görünümleriyle karşımıza çıkabilecek fırsatların genişlemenin işaretçisidir. 11 Haziran tarihine kadar devam edecek Jüpiter-Boğa burcu seyri hayatı algılayış biçiminizi sağlam ve köklü anlamda oluşturmanızda inancınızı güçlendirmenizde destekleyici bir yansımadır. Yüksek eğitimle alakalı konularda yardımcınızdır. Uzak tanıdıklarınızla olan bağlantınızı güçlendirdiği gibi diğer insanlarla olan maddi ve manevi paylaşımlarınız yönünde de size arka çıkan bir enerjidir. Kendinizi ve sahip olduğunuz değerlerinizi koruma altına almanızı daha fazla geliştirerek büyütmenizi sağlayan bu enerji güvenlik-huzur olgularını hayatınızda köklendiricidir. İster akademik ister ticari isterseniz fikirsel yönde gelişmeyi kafanıza koyun hangi anlamda olursa olsun Jüpiterin desteğini yüreğinizin içinde hissedebileceğiniz bir dönemdesiniz. Jüpiterin ilerleyeceği bu alan zodyakta kendi evi olduğu için kişinin geliştirmesi gereken kendi değerleri yetenekleri ve kendi kaynaklarıdır. Bu alanda Jüpiter inancı ve güveni besler. Bu olumlu besleyiş insan için gayet faydalıdır. Hayattan umudunu kesmez nasılsa bir şekilde hallederim diyerek yol alır. Jüpiter-Boğa burcu geçişi eğitim hayatınızla ilgili konularda yardımcınızdır. İmtihanı kazanmanız veya uzmanlık dalınızla ilgili ihtisas yapmanız anlamında itekleyici olur. Kişi geçmişini geleceğini bilmek ayaklarını sağlam olarak yere basmak ve güven içinde yaşamak ister. Bugüne dek hiç görmediği uzak akrabalarıyla bir araya gelir. Eşinin ailesiyle olan ilişkisini çözüme kavuşturur. Bilmediği konular üzerinde kafa yorar ve nasıl daha rahat yaşarım sorusunun cevabını bulmak ister.


  *RUH EŞİMİ ARIYORUM

  3 Şubat 2012 itibariyle Balık burcunda ilerleyecek Neptün ilişki veya evlilik konusunda ideallerinizi beklentilerinizi ve hayallerinizi besliyor. İnsan ister istemez ruh eşini arıyor veya hayatındaki kişinin ruhunu tamamlamasını bekliyor. Hayatınıza girecek kişinin sizin öbür yarınız olmasını arzulayabilirsiniz. Devam eden ilişkinizdeki sorunları tabii ki yine ciddi bir biçimde ele almak lazım. Bu dönemde ne kadar bilinçli tercihler yaparsanız o denli huzur bulmanız mümkün. Her Başak aynı durumları yaşamayacağı gerçeğinden yola çıkarsak Neptün bu dönemde ruh eşinizi bulmanızda destekleyici olurken kimileriniz için her türlü soruna rağmen ilişkinizi sürdürme anlamında bir yanılsama yaratabilir. Ancak benim tavsiyem en azından bu yıl yukarıdaki tarihlerde nasıl bir ilişki yaşamak istiyorsunuz ve nasıl bir tercihte bulunmanız gerekiyor sorusuna bilinçli bir şekilde cevap aramanızdır.


  *ORTAKLAŞA KAZANÇLAR

  5 Ekim tarihine kadar Terazi burcunda seyrini sürdürecek Satürn iş veya özel ilişki yoluyla maddi ve manevi alanda güçlenmeniz ve yeni ortaklıklar kurabilmeniz ve değerlerinize sahip çıkmanız yönünde sizleri etkilemeye devam ediyor. Bu tarihler arasında hayatınızda neyin değerli olduğunu anlamanızı sağlayan deneyimlerle karşılaşabilirsiniz. Eş veya ortak ilişkileri yoluyla maddi gelir elde etmeniz mümkün olduğu gibi kimi zaman bu gelirlerin sizi kısıtladığını disiplin altına aldığını fark edebilirsiniz. Ortaklık ilişkisi ister evlilik isterse iş anlamında kurulmuş olsun öncelikle kimle beraber olduğunuzu iyi bilmelisiniz. Aynı şekilde sizin haliniz vaktin yerindeyse birlikte olduğunuz kişi üzerinde parasal denetim uygulayabilirsiniz. Bu ise karşı tarafın sıkılmasına neden olabilir. Tutumluluk bu sürecin etkili yansımalarından biridir. Kendinizi güvende hissetmek için en gerekli ihtiyaçlarınızı bile karşılarken aşırı dikkat sarf edebilirsiniz. Maddi konularda sistemli ve planlı şekilde hareket etmeniz gereken bu dönemde birikimlerinizi değerlendirirken dikkatli düşünmenizi tavsiye ediyorum. Özellikle evli Başaklar bütçeleri konusunda hassas davranmalıdırlar. Yeteneklerinizi maddi kazanç sağlamak adına yönlendireceğiniz bu zamanda düzenli bir gelir için disiplinli çalışmak esastır. Ortaklık teklifleriyle karşılaştığınızda kimlerle iş yaptığınızı iyi bilmelisiniz. Eğer ortaklaşa işlerde bir eksiklik ve engel oluşursa açık ve net bir şekilde sıkıntınızı dile getirmelisiniz.Kimileriniz bu dönemde aşkı parayla karıştırabilir maddi gücü yerinde olan bir kişiyle evlilik yapmayı düşünebilirler. Sizden yaşça büyük veya kariyer sahibi insanlar dikkatinizi çekebilir. Ne durumda olursanız olun bu enerji altında dikkat edeceğiniz husus kendi değerinizi para şöhret güzellik ve karizmatik görünümünüzle eş değer görmek değerlerinizi sağlam bir şekilde oluşturmaya gayret etmelisiniz.

  7 Şubat-25 Haziran tarihleri arasında Satürn geri harekette olacaktır. Bu tarihler arasında gelir gider dengenizi iyi kurgulamanız karşınıza çıkacak teklif ve yeniliklerde dikkatli olmanız iyice gözden geçirmeniz şarttır. Maddi açıdan dikkatli olma zamanıdır. Duygusal ruhsal ve manevi açıdan durumunuzu gerçekçi bir şekilde ele alma zamanınızdır. Kimi zaman iş veya özel ortaklığınızı aşırı derecede savunurken bazen de dengesiz davranmak mümkündür. Kazanımlarınız konusunda yalnız başınıza olmanız gerektiğini düşünerek paylaşımda bulunmaktan çekinebilirsiniz. Aşırı kontrol veya tümüyle kontrolsüzlük gibi durumlar oluşabilir. Böyle dönemlerde hayati kararlar vermeden önce iyi düşünmek sorunları mantıklı bir şekilde ele almak gerekir. İlişkinizde ve iş ortaklığınızda aksama yaratan durumları bu süreç içinde gözden geçirebilir neler yapmanız gerektiğini saptayabilirsiniz. Bu saptamaları geri hareketin bitim tarihinden sonra yürürlüğe koyabilirsiniz.


  *YENİ STATÜ ALANLARI

  11 Haziran itibariyle İkizler burcunda seyrini sürdürecek Jüpiter yenilik anlamındaki işler için kişinin hevesliliğini yükseltici coşkulandırıcı bir yansımadır. Ancak sorumluluklar konusunda dikkatli olmak gerekir. İş hayatında dakiklik verilen işleri zamanında yapmak patron konumundaki kişilerle ilişkilerinize dikkat etmek çok önemlidir. Eğer belli bir disiplin altında çalışmanız gereken bir göreviniz varsa bu süreçte planlı hareket etmezseniz kolayca dağılabilirsiniz. Genelde Başaklar çalışma hayatında dakik ve titiz insanlardır. Fakat dönemin enerjileri gereği bazılarınız bunun tam tersi hareket edebilirsiniz. Yeni iş arayanların genel olarak bu süreçte serbest çalışma günlük çalışma saatlerini kendileri ayarlama türünden alanlara yönelmelerini öneririm. Tabii ki bu biraz da sizin yeteneklerinize bağlıdır. Sözgelimi part-time işler pazarlama muhabirlik yazarlık daha serbest çalışma anlamında olumlu tercihlerdir. Yabancı dil veya eğitim alanında ders eğitmenliği tercümanlık internet üzerinden satış ve pazarlama işleri kolaylıkla üstesinden gelebileceğiniz ve kendi başınıza yürütebileceğiniz meslekler olarak öne çıkmakta. Bu dönemde işinize adapte olmakta zorlanmazsınız ancak işi tam anlamıyla köklendirmekte zorlanmalar görülebilir. Haberleşme seyahat konuları yine bu dönemin etkileri arasında yer almakta. Aileniz veya kardeşlerinizle iş yapmak konuları da sürecin etkisi altında görülebilir. Görülüyor ki serbest çalışmaya dönük meslekler Başaklar için dönem boyuna gayet etkili. İş başvurularında 1 Eylül-17 Eylül tarihleri uygun gözükmekte. Ayrıca bu tarihler arasında girişimlerinizi dış dünyada akıllı bir şekilde yönlendirmeniz daha kolaydır. Dağılmadan iyi bir analiz yaparak doğru tercihlerde bulunabilirsiniz. 4 Ekim 2012 Jüpiter geri harekete başladığında iş konularında geldiğiniz noktayı şöyle bir gözden geçirmenizde yarar var. Bu süreçte farklı bir alana kaymak iş ilişkilerinde daha dikkatli olmak ani kararlardan kaçınmak gerekir.


  *KONSANTRASYON GÜCÜ

  5 Ekim 2012 itibariyle Akrep burcunda ilerleyecek Satürn bilinçli düşünmenin mutlaka gerektiğini gereksiz güç savaşlarının sizi yorabileceğini kendinize şöyle bir dışarıdan bakarak yeni bir pencere açmak için kararlı olmanızı öğretmek sizi test edicidir. Hedefinizin eğer farkındaysanız çevrenizde olan bütün maskeli insanları tek tek hayatınızdan ayıklamak isteyebilirsiniz. Bu alan düşüncenin eğitimin yakın çevre ilişkilerinin ve günlük hayatta nasıl irtibatta bulunduğunuzun simgesidir. Nasıl konuşmaktasınız insanlarla nasıl bağlantı kuruyorsunuz çevrenize bakış açınız nedir gibi bütün soruları bu transitin sonuna kadar deneyimleyebilirsiniz. Bundan önceki Satürn-Terazi burcu seyrinde kendinize ait olan maddi ve manevi değerleri dengeli bir şekilde kullanmayı yerli yerine oturtmayı öğrenmiştiniz. Şimdi bu farkındalığı iletişimin türlü yollarıyla önce yakınlarınızla daha sonra başkalarına ifade ederek karşınıza çıkması muhtemel engelleri ilerleme taşı olarak kabul ederek gerçek olanın peşine düşebilirsiniz. Yani kim olursa olsun sizi kandırmasına sahte düşünceleriyle oyalamasına izin vermeniz artık mümkün değil. Kontrol kurmayı güçlü bir güven duygusuyla hareket etmeyi gerçeklerin peşine düşmeyi tercih edebilirsiniz. Konuşmalarınızla duruşunuzla düşüncelerinizi öylesine kuvvetli bir şekilde gösterirsiniz ki artık ikinci rollerde bulunmaya sabrınız yoktur. Derinlikli düşünerek etrafınızda olan bitenle yetinmeyerek gerçeğin peşinden koşarak ilerlemenizi tavsiye ediyorum. Ancak Satürn-Akrep burcu geçişinin gölgelerine dikkat ediniz lütfen. İnsanlara bir şeyleri ifade ederken onların üzerinde hükümran olmaya kalkışmayınız. Ilımlı ve mütevazı olmayı ihmal etmeyiniz. Ne zaman çok sert ve aşırı baskıcı bir tavırla hareket ettiğinizde durup şöyle bir kendinize bakınız. Yüzleştikten sonra kalp almayı insan kazanmayı da ihmal etmeyiniz. İnatçı çekişmelerden uzak durunuz.


  BAŞAK:

  *AŞKTA DÖNÜŞÜM ZAMANI

  2024 yılına kadar Oğlak burcunda ilerlemesine devam edecek Plutonun yansımaları hakkında hepimiz az çok bilgi sahibiyiz. Bu güçlü dönüşüm enerjisi altında siz Başaklar yaratıcı faaliyetleriniz. Çocuklarınız ve aşk ilişkileriniz yoluyla dönüşümünüzü gerçekleştirmek üzere deneyimler yaşatabilir. Kendinizi dış dünyada ifade edebilmek adına son derece istekli olacağınız bu süreçte iyi bir şekilde tanınmak ve en iyi olmak adına azimle yol almanız mümkündür. Kimileriniz için bu süreçte çocuk sahibi olmak isteği oldukça baskındır. Bu amaçla tüm yöntemleri denemekten yana olabilirsiniz. Eğer siz bu süreçte bu konuları ölüm kalım haline getirmeden belirli bir olgunlukta ilerleyerek durumunuzu mantıklı bir şekilde gözden geçirip düzenleyebilirseniz sonuç gerçekten olumlu olabilir. İçinizde hissettiğiniz baskının tümünde kendinizi gösterme hevesi yer aldığı için farkında bile olmadan tuhaf davranışlarda bulunabilirsiniz. Bunun için öncelikle sorumluluklarınızı bilmeli eksiklerinizi tamamlamalı yanlışlarınızı düzeltme yoluna gitmelisiniz. İlişkilerinizde baskı kurmak yönlendirmeye çalışmak veya isteklerinize uyulması yönünde direktifler vermek son derece yanlıştır. Bu dönemde çocuklarınız yoluyla dönüşümde bulunabilir onlar aracılığıyla hayatın farklı yönlerini keşfedebilirsiniz. Yaşadığınız aşk ilişkilerinde cinsellik teması oldukça yüksektir ama dikkatli seçimlerde bulunmak kesinlikle gereklidir. Bu dönemde öncelikle kendi içinizdeki yeteneklerinizi hayata geçirmeli ruhsal olarak güçlü olmayı başarmalı ve ya hep ya hiç tarzı saplantılı davranışlar içine girmemeli ve kimsenin sizin gibi düşünmesini beklememelisiniz. Önemli olan size verilecek gücü gerekli alanlarda gerektiği zamanlarda ve dozajında kullanmaktır. Enerjinizi hedeflerinizi gerçekleştirmek adına yönlendirdiğiniz takdirde hakikaten başarılı çalışmalara imza atabilirsiniz. Yaşadığınız ilişkiler gelişiminizi sağladığı gibi kendinizdeki eksikleri tamamlamak adına da son derece önemlidir. Böylece siz kendinizi yeniden oluşturabilecek ve kaderinizi yeniden çizebileceksiniz.
  Konu 'AbartmaTozu- tarafından (21.Eylül.2012 Saat 23:14 ) değiştirilmiştir.
  Karanlıkta leptopun klavyesine bakmak için ekranın ışığını kullananlar varZiyaretçilere, Gizli İçerik! Ziyaretçilere, Gizli İçerik! biliyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş