Bugün sizlere İkizler burcu ve Terazi uyumundan bahsetmek istiyorum. Zira konularımı belirlerken genelde google arama trendlerini yani insanların ne aradığı ve ne beklediğini baz alıyorum. Başlığımdan da anlayacağınız gibi İkizler- Terazi burcu uyumu sevgisi cinselliği vs konular trend bir arama şu sıralar. Biz de hemen bu konuları bir çatı altında toplayacak bir yazı kaleme alalım dedik.

Öncelikle iki hava grubu var elimizde biri Merkür’ün haylaz çocuğu yerinde duramayan meraklı sosyal zeki ruh hali ve kararları çok çabuk değişen ve uyum sağlama sıkıntısı yaşamayan İkizler diğer tarafta ise hayatı boyunca hep uyum ve ahenk aramış ve arayacak olan sevdiği kadar sevilmeyi bekleyen sosyal zarif ve ince ruhlu flört etmeyi seven şefkat manyağı Venüs’ün adalet elçisi Terazi var. Astroloji açısından bunlar anlaşır mı derseniz anlaşmamaları için hiçbir astro engel yok derim Gayet güzel anlaşırlar hemde. Hemen detaylara inelim bakalım bu insanlar neden bu kadar iyi anlaşıyor?

Öncelikle İkizler burcuyla başlayalım. 21 Mayıs-21 Haziran arasında doğan insanların burcuna İkizler diyoruz. İkizler değişken bir hava. Merkür yönettiği için de zihinsel ve bedensel olarak çok yönlü yerinde duramayan meraklı biridir. Ancak huzursuzluğu meraklı hali ve değişken kişiliği karşınızda sığ ve dengesiz biri varmış hissi uyandırabilir. İkizler burcu insanlarının dikkat etmesi gereken tek nokta budur. Bu ruh hallerini kesinlikle dengelemelidirler. İkizler için mantık çok önemlidir. Duygusal bağdan çok mantık yapısının uymasına bakar ve karşısındaki kişinin akıllı olmasını ister. Bir de söz konusu erkek eğer bir İkizlerse çapkın olacaktır dikkat! Merak duygusunu aşk hayatında da frenleyemeyecektir. Kendini tutmayı bilmez ve olgunlaşamazsa her gördüğü kadının peşinden gidecek ve düzenli bir aşk ilişki duygusundan yoksun bırakacaktır kendisini. Ayrıca çok da sosyal oldukları için bir İkizlerle asla sıkılmazsın.İkizlerin kapısını açmak güçtür ama bir defa açıldı mı gösterdikleri hassasiyet ve duyarlılık seni çok şaşırtabilir. Eğer bu burçtan birisiyle birlikte olacaksan değişken ruh haline de kendini hazırlamalısın. Genellikle ilgisiz ulaşılmaz ve zor görünürler. Bu durumda neyin yanlış gittiğini düşünür durursun. Aslında buna fazla takılma; çünkü kısa bir süre sonra eski nazik ve eğlenceli haline geri dönecektir. İkizler hareketi ve değişikliği sever. Bu nedenle bir kişiye bağlanmak onlar için çok güçtür. Birden fazla kişiyi idare etmek ise tam onlara göredir. Üstelik bu planları yaparken karşı tarafa bir şey sezdirmeyecek kadar da yeteneklidirler.

23 Eylül- 22 Ekim tarihleri arasında doğan insanlara da Terazi diyoruz. Teraziler öncü havadır. Cesur diplomat sosyal zarif düzgün konuşan ve giyinen pozitif ve yaydığı enerjiyle etrafında hemen fark edilen bir burçtur. Aşk ve güzellik gezegeni Venüs’ün yönettiği Teraziler aşkta sevgi şefkat ve uyum ararlar. Romantiktirler eğer gerçekten severlerse sevdikleri insana bağlanırlar ve sadık bir eş olurlar. Flörtü ve aşk oyunları bir Teraziden iyi kimse yapamaz. Etkilemek istedikleri kişiyi etkilemeyi başarırlar yeter ki istesinler. Venüs’ün çekici gücü onların girdikleri çevrede hemen fark edilmelerine neden olur. Zarif ve güzeldirler. İnsan ilişkilerinde oldukça iyidirler. Hayatlarının her alanında uyum ahenk ve denge ararlar. Dengeyi bulana kadar karar değiştirip gidip gelmeye başladığında çevresindeki insanlar bir Teraziyi dengesiz ve değişken olarak nitelendirebilir ancak bu yanlıştır. Onun yaptığı dengesizlik değil tam tersi denge bulma çabasıdır.

Şimdi Terazi ve İkizleri birlikte incelemeye ne dersin?

İkizlerin hızlı düşünüp çabuk karar vermesi Terazi’yi tamamlayan bir özelliktir çünkü kararsız Terazi’nin buna deli gibi ihtiyacı vardır.İkisi de hava olduğu için çok çabuk sosyalleşecek ve paylaşacak bir sürü konu bulacaklardır. İkizlerin pratikliği keskin zekası ve değişkenliği durağan tipleri sevmeyen Terazinin tam da aradığı şeydir. Aralarında tanımlayamadıkları doğal çekim olacaktır. Cinsel hayatlarında da tencere kapak modunda birbirlerini tamamlayacaklardır. Terazi’nin tutkulu ve sevgi dolu yaklaşımı İkizler’i körükleyecektir. Terazi İkizler’in dilinden anlayacaktır. Göz göze geldikleri zaman her şey onlar için anlamını yitirecektir. İstediğinde bir İkizler karşısındakini nasıl tavlaması gerektiğini gayet iyi bilir. Terazi’de flörtü ve aşk oyunlarını sevdiği için bir Terazi’nin kalbine nasıl gideceğini İkizler hemen çözecektir. Onun ruhuna dokunacaktır hemen.Eğer İkizler sevgi ve şefkat gösterir ve bağlanırsa bir Terazi’ye dünyanın en mutlu iki burcu bir araya gelecektir.

astrolojiburda.com