Gelecekten haber vermenin yani falcılığın inanç boyutunda ne kadar hassas bir dengede olduğunu ortaya koyduktan sonra sizlere rüya yolu ile gelecekten bilgi almanın farz olduğunu belirtmeliyim.

Rüyalar 3 kısma ayrılır.
Sahih rüyalar (gerçek)
Şeytani rüyalar
Bilinçaltı rüyaları

Bazı kimselerin gördüğü rüyayı aynen yaşadım demesi;bu kimseye geleceği hakkında bir duyurunun bir işaretin bir ilhamın verildiği anlamını taşımaktadır. Bu bakımdan rüyaların önemi çok büyüktür. Ancak dediğimiz gibi rüyaların şeytani olanları ve bilinçaltı düzeyimizdeki karışık düzeyde olanları da vardır. Bunlara önem verilmemektedir.

Önem taşıyan rüyalar ise haberci rüyalardır. Müslüman bir kişi bir olayın bir konunun bir sorunun hayırlı mı - hayırsız mı olacağını şer mi - iyi mi olacağını istihare duasını yaparak rüyasında görebilir.

Bunda hiçbir kötülük yoktur çünkü kişi Allah’a sığınmakta ve istikbali için Allah’a dua etmektedir. Bu her Müslüman kişinin yapabileceği farz kabul edilen bir işlemdir.

İSTİHARE İLE FAL ARASINDAKİ FARK

Bir kişi herhangi bir sorunu için ya da bir işin hayır mı şer mi olduğunu anlamak için istihare duası ile rüyaya yatar. Rüyasında göreceklerini ya çok canlı net olarak görecektir ya da bir takım sembollerle bezenmiş şekilde kendisine bu ilham verilecektir. Bu bazen bir gün bazen 3 gün de gerçekleşir. 7. günün sonuna kadar istenilen sonucu ulaşılmaması durumunda bu meselenin muallakta olan bir mesele olduğuna kanaat getirilir.

Günde 30-40 Kişiye Fal Bakanlar
Demek ki bir kimse kendisiyle ilgili bir tek konunun cevabını alabilmek için 7 gece istihare yapmaya çalışıyor. Genellikle cevabı kendisine ilham edilse de bazı hallerde cevap dahi alamıyor.
Peki bir falcı günde 30-40 kişiye nasıl fal bakıyor ve hüküm yürütebiliyor ?

Yani karşısındaki kişinin açık ya da gizli sorulmuş sorularına cevap verebiliyor?
En yetenekli falcılar dahi günde 2 ya da 3 bakım yapmak çok yorucu olduğunu söylemektedirler.
Oysa 30-40 kişiye bakanlar içi boş genelleme cümlelerle karşısındakine bir şeyler söylemekte ne söylediğinin farkına varmakta ne de karşısındaki insanın içtenliğine ve duygularına saygı göstermektedir. Biraz mantık hesabı yapabilen her kişi günde 30 insana fal bakan birinin hemen herkese benzer cümleler sarf edebileceğini tahmin edebilir.

Söyledikleri Hep Çıkıyor

Evet bu sözü bazen etrafımızdan çevremiz ki kişilerden duyabiliriz. Bir falcı ya da medyum için “söyledikleri hep çıkıyor isim de veriyor tarih de veriyor hepsi doğru çıkıyor” denildiğini duymuşuzdur. Öyleyse bu nasıl gerçekleşiyor?
Değerli okurlarım burada bahsi geçen kişinin işini mesleğini kendisine Allah tarafından verilmiş olan üstün bir kabiliyetle ve insanı bir sorumlulukla gerçekleştiren bir kişi olduğunu anlıyoruz.

Bahsi geçen falcı ya da medyum büyük bir titizlikle karşısındaki kişilerin gizli kalmış düşüncelerine odaklanmakta derin bir konsantrasyon içinde şuur üstü bir boyuta çıkmakta burada kendisine açılan pencereden geçmişe o anki düşüncelere veya istikbale dair bazı görüntüler sesler almaktadır.

Bahsettiğimiz bu hal 6. hissin yani sezgisel boyutun konsantre olunarak içine girilmesi ile geçmiş ve geleceğe ait bazı bilgilerin edinilmesidir.


(Alıntıdır)