Büyük Savaş Başlıyor: Plüton Durağanlaşıyor.

17 Eylül Haftası Burç Yorumları
Yeniay geçtiğimiz hafta sonunda Başak burcunda doğdu. İş sağlık ve evcil hayvan edinme önceliklerimiz için yeni fırsatlar yaratmaya 21 Eylüle dek devam edecek. Malum yeniaylar sonraki 5 günde de fırsatları karşımıza çıkarıyor yenilikler yapmamıza teşvik ediyor.

Uranüs eski yapıların yıkılması için ısrar eden bir planet. Olmazsa oldurur.

Plüton her zaman eski ya da yeni olduğuna bakmadan köklü değişiklik için güç kullanan gezegenlikten çıkarılsa bile astrolojinin baş tacı olmayı sürdüren küçük dev etken.

Uranüs ve Plüton arasındaki yıkıcı kavga uzun zamandır devam ediyor. Aralarında gözle göremediğimiz ama etkisini her gün gazetelerin ilk sayfasında gördüğümüz içimizi yakan haberlerden bildiğimiz bir savaşı sürdürüyorlar. Her ikisi de gerilediği için gizli ama yoğun bir çatışmanın ortasında olduğumuzu anlıyoruz. Salı günü Plüton duracak. Durağanlaşacak. Ne geri ne ileri gitmeyecek. Gidecek ama hızı o denli yavaş olacak ki dünyadan bakıldığında gitmiyormuş gibi görünecek. Ve o gün yıkıcılık en üst düzeyde fark edilecek. Bu kez sadece ciğerimiz değil kalbimiz ruhumuz yanacak diye düşünüyorum. Çünkü haftanın ilk iki gününde neredeyse başka güçlü bir açı yok gökyüzünde. Satürn-Neptün arasındaki uyumlu açı bir miktar daha geriden gelmekle birlikte ihtiyacımız olan sağduyu ve gerçekçi bakış açısını verecek elbette. Doğal afetlerin söz konusu olacağı gerilimli açı altında yardımlaşma ve düzenli yardım gereksinimi de sağlanabilecek.

Çarşambadan itibaren gökyüzündeki savaş açısına Merkür de olumsuz bir şekilde dahil olacak. Merkür iletişimin gezegeni. Tehditkar lafını bilmez ve uzlaşmacı olmaktan uzak bir tavır sergileyeceği için yeryüzüne yansıması da o şekilde olacak. Sanki yangını körükleyecek. Talihsiz söylemler gerçekten kanlı bir dönemin başlangıcı olabilir. Merkür uzlaşmacı bir burç olan Terazi de ancak tehditkar bir pozisyonda.

Çarşambadan itibaren Venüs-Mars arasında sert bir açı oluşuyor. Gösterişle-derinlik arasında sıkışmış ne yöne gideceğini bilemeyen bir enerji çatışması iç dünyamızda sevgiyi ifade ederken şaşırıp yüzleştirmeye dönüşün kötü sonuçlarını anlatacak. Öte yandan Venüs-Jüpiter arasındaki olumlu açı küçük şansların duygu dünyamıza ferahlatan bir esinti getirmesini sağlayacak.

Bu hafta yazacak bir şey bulamıyorum. Ne yazık ki bir çok olumsuz açı bir-iki aydınlık açı ile haftayı geçirmek zorundayız. En ürkütücü olan Uranüs-Plüton arasındaki sert açının Salı günü dorukta bir etkiyle desteklenmesi. Bu tür büyük açılar en vurucu darbeyi açı çözülürken yaparlar. 13 Aralık da Uranüs duracak ve benzeri bir tehlikeyi getirecek. Bu açının çözülmesi 2017 yılının ortalarını bulacak. O zaman dek sürecek bir savaşa giriyoruz. Hepinize sabır güç ve moral diliyorum.

KOÇ: Yeniay yeni bir iş yaşamına geçiş yapmanıza yardımcı olabilir. Hala iş veya eleman arıyorsanız hafta ortasına dek harekete geçmelisiniz. Aşk alanınıza yerleşen Venüs bir yandan karşınıza fırsatlar çıkarıyor öte yandan yaratıcı projelerinizin değerini bulmasını engelliyor. Yakın çevrenize dikkatle bakarsanız hayranlarınızdan biri ilginizi çekebilir. Telif sponsorluk bedeli gibi alacaklarınız için bu hafta mücadele etmeniz gerekecek. Salı günü yöneticilerinizin baskısı artacak. Büyük tepki verecek konumda olmayacaksınız. Sakin kalın ve hemen durumunuzu değiştirin.

BOĞA: Aşk yaşamınıza bir ışık gibi doğan yeniay yalnızsanız büyük aşkı karşınıza çıkarabilir. Hafta sonuna kadar beraberlik kararı alabilirsiniz. Seyahatler veya yakınlarınızın seyahatleri Salı günü risk içeriyor. O gün yola çıkmayın ve programınızı esnek tutun ailenizden birine yardım etmeniz gerekebilir. Kazanımlarınız bu hafta artıyor. Ev veya mülk almayı ciddi şekilde düşünmelisiniz. Aile içinde mirasnafaka veya yüzleşme nedeniyle tartışmalar yaşanabilir. Bu nedenle evden ayrılmayı planlayabilirsiniz. Hafta boyunca işe değil boş zamanlara öncelik vermelisiniz.

İKİZLER: Burcunuzda yol alan Jüpiter yakın çevrenizde sevilen ve aranan biri olmanıza yardım ederken aşkı en yakın komşunuzda bulmanızı sağlayabilir. İletişim araçlarınızı modernize etmeye çalışın. Bu hafta bir çok fırsatı aynı anda bulacaksınız. Ev veya mülk edinmek için hafta sonuna kadar emlakçınızla görüşmeli veya satış sitelerini incelemelisiniz. Doğru zamandasınız. İş yaşamınızı profesyonel bir şekilde sürdürmeye çalışın ve yakınlarınızla iş yapmaktan kaçının. Sorun yaşayabilirsiniz. Yeniay ev veya mülk sahibi olmanız için haftasonuna kadar çeşitli fırsatlar sunacak.

YENGEÇ: İş ortaklığınız var ve size zarar verdiğini fark ediyorsanız hafta ortasında büyük bir sorun yaşayabilirsiniz ve ayrılık kararı alabilirsiniz. Yıkıcı olmamaya çalışın. Sözleşmeyle bağlı tüm ortaklıklarınız risk altında. Kariyerinize zarar vermeden gereken değişikliği yapmalısınız. Finansal alandaki şanslarınızı değerlendirmek için sezgilerinizi kullanın. Aşk alanınıza yerleşen Mars partnerinizin tartışmacı bir tutum sergilemesine sebep olabilir. Tahammül sınırlarınız zorlanacak. Yeniay yeni bir reklam çalışmasını gündeme getirmenizi sağlayacak.

ASLAN: Hafta sonuna dek yeniay yeni gelirler kazanmanıza yardım edecek. Arkadaşlarınızın katkısıyla güzellik ve estetik girişimlerinizde başarıya ulaşacaksınız. Öte yandan aile içi ilişkilerinizin tehlikeye girmesiyle huzur ortamınız sarsılabilir. Yolculuklar ve iş yaşamınız arasındaki bağlantı ne yazık ki haftanın en tehlikeli yaşam alanını oluşturuyor. İşinizi konumunuzu ve müşteri ilişkilerinizi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Ertelediğiniz veya direndiğiniz durumlar artık değişmeli.

BAŞAK: Yeniayın etkisini hafta sonuna dek hissedeceksiniz. Yaşam biçiminizi görünüşünüzü ve konforunuzu yenilemelisiniz. Kariyerinizle ilgili gelişmeler de ve yöneticilerinizle aranızdaki anlaşmalar da sezgisel kararlar vermelisiniz. Reklam medya çalışmaları ve sunum konularında mantıklı kararlar almaktan yana olun. Yaratıcı projelerinizi değerlendirmekte başarısız hissederseniz acil değişiklik yapma yoluna gidin. Eski tarzınızın yerine modern ve gündemi yakaladığınız bir tarz koymanız gerekiyor. Yönetimle ilişkilerinizde şans ve başarı sizden yana olacak.

TERAZİ: Kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için hafta sonuna dek fırsat bulabilirsiniz mutlaka değerlendirin. Burcunuzda buluşan SatürnMerkür ve Güneş enerji patlaması yaratabilir. Bir yandan neşeli egosantrik öte yandan disiplinli ve sert görünmeyi başaracaksınız. Finansal alanda kayıplar yaşamamak için ani kararlardan kaçının. Gizli işlere bulaşmayın. Arkadaşlarınızla birlikte ortamdan uzaklaşacağınız seyahatlere çıkabilirsiniz. Ancak ortak para harcamaktan kaçının.

AKREP: Burcunuzda yol alan Mars öfke katsayınızı arttırıyor. Özellikle yöneticilerinizin ve aile büyüklerinin tavırlarını yanlış anlama eğilimi gösteriyorsunuz. Bu hafta sabırlı ve kontrollü davranmayı başarmalısınız. Böylesi bir tutum size ek gelir kaynaklarının tazminat veya kredinin kapılarını açabilir. Yeni arkadaşlar hafta sonuna dek yaşamınıza eklenecek ve dürüst insanlarla tanışmaktan hoşnut kalacaksınız. Yakın çevrenizle iş yaşamınız arasındaki bağlantı Salı günü kopabilir. Yalnız başınıza çalışmanız veya alıştığınız ortamın dışında çalışmanız gerekebilir. Yenilik sizi korkutmamalı.

YAY: Yeniay görev ve sorumluluk alanınızı genişletebilir veya yenileyebilir. Çalışma temponuzu değiştirecek yöneticilerinizle daha iyi anlaşacaksınız. Finansal gelirlerinizin kaynağı yaratıcılığınız ise değişimin zamanı gelmiş demektir. Düzenli bir işe veya gelire ihtiyacınız var. Aksi halde dipsiz bir kuyuya iniyormuş hissiyle dolabilirsiniz. Seyahatler ve yakınlarınızın yolculukları bir miktar tehlike içeriyor. Kendinize kızmadan önce önlem almaya çalışmalısınız. Partneriniz zor anınızda ilk arayacağınız isim olacak.

OĞLAK: Burcunuzda gerileyen Plüton Salı günü ipleri koparmanızı isteyebilir. Güç gösterisinde bulunmaktan ve başkalarını aciz duruma düşürmeye çalışmaktan kaçının. Yurt dışı veya kent dışı ilişkilerde yıkıcı davranmamalı şifacı yanınızla öne çıkmalısınız. Arkadaşlarınızla aranızdaki köprüler yıkılabilir. Birlikte mücadele ettiğiniz kişilere arkanızı dönmemelisiniz. İş alanınızda verimli ve şanslı bir dönem yakalayacak çalışmalarınızla takdir alacaksınız. Yeniay seyahatleri ve eğitime başlama olanaklarınızı destekleyecek.

KOVA: Yakın çevrenizin sıkıcılığından kurtulmalı ilerlemeli değişiklik yapmalısınız. İç sıkıntılarınızın kaynağı böylece yok olacak. Aşk yaşamınız hareketleniyor. Dikkatinizi aşka ve yaratıcılığınıza yönlendirirseniz evlilik veya iş ortaklığı yolunda emin adımlarla ilerlersiniz. Öte yandan kariyer yaşamınız için yaptığınız mücadelede haklıyken haksız duruma düşme potansiyeli taşıyorsunuz. Öfkeni kontrol altında olmalı ve başkalarının öfkesinin hedefi olmamalısınız. Yeniay hafta sonuna dek yeni bir telif kazanmanızı sağlayabilir.

BALIK: Yeniay evlilik veya iş ortaklığı kurmanızı sağlayabilir. Bu konularda bir hazırlığınız yoksa yeni danışmanlar yaşamınıza dahil olabilir. Hafta sonuna dek şansınız açık. Öte yandan arkadaşlarınızla para ilişkilerinizde kritik bir dönemdesiniz ve bütün aksilikler Salı günü yaşanabilir. Ya dostlarınızı gözden çıkaracaksınız veya paranızı. Aile içi ilişkilerinizde şanslı ve neşeli tutumunuz devam edecek. İş yaşamınızda elde ettiğiniz gelirlerle mülk almanız olası. İş seyahatlerinizde dikkatli olun. Tartışmaların ortasında kalmamaya çalışın.


Su Karakus