Burçlarda ki Zararlı Gezegenler

Venüs: Koç ve Akrep burcunda zararlı
MARS: Boğa ve Terazi burcunda zararlı
Jüpiter: İkizler burcunda zararlı
Satürn: Yengeç burcunda zararlı
Uranüs: Aslan burcunda zararlı
Neptün: Başak burcunda zararlı
Merkür: Yay ve Balık burcunda zararlı
Ay: Oğlak burcunda zararlı
Güneş: Kova burcunda zararlı

VENÜS AKREPTE

Kişinin ilişki kurma biçimi yoğun tutkulu ve sahiplenicidir. Venüs için zorlu bir konumdur. Burada Venüs’ün fonksiyonlarının doğru bir şekilde ifade edilebilmesi sevginin ve doyumun hissedilebilmesi için Akrep burcunun kendi derinliklerine bakabilme cesareti gerekir. Dönüşüm için irade ve yeniden doğabilmek için teslimiyeti (ölmeyi) kabul etme gibi ifadelerinin sevgi değer ve ilişkiler konusunda göz önüne alınması gerekir. Akrep sabit bir burç olduğu için kişi sevgi ve ilişki konularında takılıp kalabilir.

Venüs ile ifade edilebilecek her türlü deneyimin sonuna kadar gidebilir. (Ya hep ya hiç ben senin için ölürüm gibi.) Bu deneyimler sonucu sevgi değer ve ilişkiler konusunda derinliklerinde yatan kıskançlık haset tutku sahiplenicilik duygularını açığa çıkartıp dönüştürebilir. Bu konumda Akrep’in zorlu ifadeleri kişinin Venüs’e özgü konularda aşırıya kaçmasına ve manipülasyon ve güç oyunlarıyla asla yaşamında sevgiyi hissedememesine ilişkiye güvenmemesine ve kendini değersiz hissetmesine neden olur. Acı çekmemek için hayatı insanları kontrol ederek yaşar. Asla açılıp kendisini başkasına veremez ve asıl ihtiyacı olan derin ilişki ve bütünleşmeden gelen doyum hissini alamaz. Kişi hem karşıdaki ile tek vücut olmak hem de bundan aşırı derecede korkmak şeklinde iki uç arasında gidip gelir. Sevgi ve ilişki bir ölüm kalım meselesi olarak yaşanır. Aynı zamanda bir ilişkinin bitmesi (ayrılma) kişiye ölüm gibi gelebilir. Sevgi alma ve verme konularında manipülasyon yapar. Kolay unutmaz eğer ihanete uğrarsa kızgın ve intikam alma peşinde olur.

Tensel sevgi aşk büyüsü çarpık sevgi anlayışı yüzeyde görünenin altındaki gerçek değeri belirleme yapmacıklıktan uzak sevgi bütünleşme arzusu başkalarının değerleri ve kaynaklarını talep etme bu konumun olumlu veya olumsuz genel ifadeleridir.

Venüs Akrep’te düşük olduğu burçtadır güçlü seks dürtülerine neden olur. Aşkları ve arkadaşlıkları çoğunlukla fırtınalıdır. Para konularında kurnaz ve hesapçı ortak kaynaklarda talepkar olabilir.

Barış İlhan-Astroloji Dersleri