Celtic Astroloji doğanın ta kendisidir ve burçlar ağaçlara göre belirlenir. Yani doğduğunuz gün hangi ağaçla ilgili olduğunuzu gösterir. Şimdi kendinizi arayın ve o ağaçla özdeşleşin ve onu koruyun...

Doğum Aralığı Ağaç cinsi
23 Aralık - 31 Aralık Elma Ağacı
01 Ocak -11 Ocak Köknar
12 Ocak - 24 Ocak Karaağaç
25 Ocak - 03 Şubat Selvi
04 Şubat - 08 Şubat Kavak
09 Şubat - 18 Şubat Sedir
19 Şubat - 28 Şubat Çam
01 Mart - 10 Mart Salkımsöğüt
11 Mart - 20 Mart Ihlamur
21 Mart - 22 Mart Meşe
22 Mart - 31 Mart Fındık
01 Nisan - 10 Nisan Üvez
11 Nisan - 20 Nisan Akçaağaç
21 Nisan - 30 Nisan Ceviz
01 Mayıs - 14 Mayıs Kavak
15 Mayı s - 24 Mayıs Kestane
25 Mayıs - 03 Haziran Dişbudak
04 Haziran - 13 Haziran Gürgen
14 Haziran - 23 Haziran İncir
24 Haziran - 25 Haziran Huş
25 Haziran - 04 Temmuz Elma Ağacı
05 Temmuz -14 Temmuz Çam
15 Temmuz - 25 Temmuz Karaağaç
26 Temmuz - 04 Ağustos Selvi
04 Ağustos -13 Ağustos Kavak
14 Ağustos - 23 Ağustos Sedir
24 Ağustos - 02 Eylül Çam
03 Eylül - 12 Eylül Salkımsöğüt
13 Eylül - 22 Eylül Ihlamur
23 Eylül - 24 Eylül Zeytin
24 Eylül - 03 Ekim Fındık
04 Ekim - 13 Ekim Üvez
14 Ekim - 23 Ekim Akçaağaç
24 Ekim - 11 Kasım Ceviz
12 Kasım - 21 Kasım Kestane
22 Kasım - 01 Aralık Dişbudak
02 Aralık - 11 Aralık Gürgen
12 Aralık - 21 Aralık İncir
22 Aralık - 23 Aralık Kayın

VE AÇIKLAMALARI ;

ELMA: (AŞK) Cazibeli Fiziksel olarak dikkat çekici ve etkileyici. Hoş bir auraya sahip. Flötrçü ve maceraperest ama hassas ve her zaman aşık bir tip. Sevmeye ve Sevilmeye meraklı. Sadık ve hassas bir eş. Cömert. Bilimsel konulara yeteneği var. Bugün için yaşar. Hayal gücü yüksek.

DİŞBUDAK : (HIRS) Farklı bir çekiciliğe sahip hayat dolu talepkar düşüncesizce hareket eden ve eleştirilere kulak asmayan biri. Hırslı akıllı yetenekli kaderine hükmetmeyi seven egoist olmaya elverişlidir. Ama ona güvenebilirsiniz. Bazen beyni kalbine hükmedebilir. İlişkileri çok ciddiye alır ve sadıktır.

KAYIN : (YARATICILIK) İyi bir zevki vardır. Görünüşe ve kendi görüntüsüne önem verir. Materyalist sayılır. Hayatı ve kariyeri için çok ve düzenli çalışır. Ekonomiktir. Gereksiz risklere girme z. Makul bir tiptir. Diyet ve sporla fiziğine dikkat eder.

HUŞ : (ESİNLENME) Hayat dolu ekliyeyici elegan arkadaş canlısı gösterişten uzak mütevazi aşırılıktan hoşlanmayan kaba şeylerden nefret eden biridir. Doğal ve sakin bir yaşamı tercih eder. Fazla tutkulu değildir. Hayal gücü yüksek ve az hırslıdır. Sakin ve uygun ortamlar yaratır.

SEDİR( GÜVEN) Zarif her ortama ayak uydurabilen lüksü seven sağlığına dikkat eden kendine güvenen başkalarına da biraz yukarıdan bakan biridir. Kararlı Sabırsız ve Başkalarını etkilemeyi sever. İyimser ve beceriklidir. Tek ve gerçek aşkını bekler. Çabuk karar verir.

KESTANE : (DÜRÜSTLÜK) Alışılmadık bir güzelliği vardır ve insanları etkilemek gibi bir derdi yoktur. Adil ve neşelidir. Doğuştan diplomattır. Çok kolay huzursuzluğa kapılır ama her tür lü ilişkisinde hassasdır. Bazen olağandışı davranır. Sevgili bulmakta güçlük çeker.

SELVİ : (SADAKAT) Güçlü fiziksel olarak kaslı her ortama uyabilen hayatla fazla uğraşmayan hoşnut iyimser paraya meraklıdır.Yalnızlıktan nefret eder. Kolay kolay tatmin edilemeyecek kadar tutkuludur. Ama sadıktır. Modu çabuk değişir. Kurallara boyun eğmez. Biraz da ukala ve ilgisizdir.

KARAAĞAÇ : (ASİL) Müşfik fiziksel olarak düzgün giyimine dikkat eden taleplerinde aşırılığa kaçmayan insanlara neşe verebilen liderlik etmeyi seven ama kendisinin altta olmayı sevmeyen biridir. Dürüst ve sadık bir eştir. Başkaları için karar vermeyi sever. Cömerttir. Pratik zekası güçlü ve iyi bir espri anlayışı vardır.

İNCİR : (HASSASİYET) Çok güçlü bağımsız tartışmalara ve zıtlıklara fazla izin vermeyen aile hayatına düşkün iyi bir baba ve hayvanseverdir. Sosoyal bir kelebek gibidir. Espriden anlar a ylaklığı ve tembelliği de sever. Bencilliği vardır. Akıllı ve pratiktir.

KÖKNAR : (GİZEM) Sıradışı bir zevki vardır. Sofistike ve kadirsinaştır. Güzel olan her şeyi sever. Dikbaşlı çabuk mod değiştiren bencil olmasına rağmen kendisine yakın olanlarla ilgilenen biridir. Çok mütevazi olduğu söylenemez. Hırslıdır ve memnun edilmesi zor bir sevgilidir. Çok arkadaşı vardır ve ona çok güvenebilirsiniz.

FINDIK : (OLAĞANÜSTÜ) Çekici anlayışlı insanları nasıl etkileyeceğini bilen fazla talepkar olmayan sosyal hayatta aktif ve girişken hatta dövüşken biridir. Popülerdir. Psikolojik durumu çabuk değişir. Kaprisli bir aşıktır. Ama dürüst ve eşine toleranslı davranır. Kusursuz bir yargı yeteneği vardır.

GÜRGEN : (ZEVK SAHİBİ) Dış görüntüsüne ve bakımlı olmaya dikkat eder. Zevk sahibidir. Başkalarını kendinden fazla düşünür. Hayatı mümkün olduğunca kola y bir hale getirmeye çalışır. Disiplinli bir hayat için kılavuzluk ed er. İlişkilerinde kibardır. Farklı sevgililer bulmak ister. Duygularıyla ilgili olarak mutluluğu yakalaması kolay olmaz. Çoğunlukla da başkalarına güvenmez ve kararlarından asla emin olmaz.

IHLAMUR : (ŞÜPHE) Hayatın ona getirdiklerini kabul eder. Kavga ve tartışmadan nefret eder. Çalışkandır. Tembelliği ve bencilliği hiç sevmez. Streslidir. Yumuşak huylu ve merhametlidir. Arkadaşları için çekinmeden fedakarlık yapar. Becerikli olmasına rağmen bunları değerlendirmesini bilmez. Mızmızdır kıskanç ama vefalıdır.

AKÇAAĞAÇ : (ÖZGÜR ZEKA) Hayal gücü ve orjinallikle dolu hiç de sıradan olmayan biridir. Utangaç hırslı gururlu kendine güvenen yeni deneyimlere aç biridir. Genellikle sinirli ve gergin bir yapısı vardır. Hafızası kuvvetlidir. Çok kolay öğrenir. Aşk hayatı biraz karmaşıktır. Başkalarını etkilemeyi sever.

MEŞE : (CESARET) Sa ğlam yaradışlı cesur güçlü bağımsız ve girişkendir. Acıma duygusu çok yoktur. İşini şansa bırakmayı sevmez. Ayaklarını yere sağlam basmak ister. Hareketlidir.

ZEYTİN : (ERDEM) Makul biridir. Güneşi ve sıcak havaları sever. Kibar duyguları vardır. Öfke ve şiddetten kaçınır. Sakin ve toleranslıdır. Adalet duygusu gelişmiştir. Hassas kıskançlıktan uzak bir yapısı vardır. Okumayı ve sofistike insanlarla muhatap olmayı sever.

ÇAM : (TİTİZ) Uyumlu ilişkileri sever. Dinç ve güçlüdür. Nasıl rahat edebileceğini bilir. Doğal ve hareketli biridir. İyi bir partnerdir. Çok arkadaş delisi değildir. Çabuk aşık olur ama ateşi çabuk söner. Herşeyden kolay vazgeçebilir.
İdeali bulana kadar her şey geçicidir. Güvenilir ve pratiktir.

KAVAK : (TATMİNSİZ ) Arkasının güçlü olmasını ve sıkı insanlarla muhatap olmasını sever. Çok seçicidir. Ar tistik bir doğası vardır. Kin tutar. İyi bir organizatördür. Felsefik takılmayı sever. Ama her durumda ona güvenilebilen biridir. İlişkilerini de çok önemser.

ÜVEZ : (HASSASİYET ) Dikkat çekici neşe verici bencillikten uzak dikkat çekmeyi seven biridir. Hayata bağlıdır. Yerine ve duruma göre hem bağımlı hem de bağımsız olabilir. Zevklidir. Duygusal hassas tutkulu ve artistik özellikleri vardır. İyi bir eş olur ama çok zor affeder.

CEVİZ : (TUTKU) Garip ve zıtlıklarla dolu biridir. Egoist ve agresiftir. Beklenmedik tepkiler gösterir. Asil bir ruhu vardır. Spontandır. Çok hırslıdır ve hiç esnekliği yoktur. Zor ve alışılmışın dışında bir eştir. Çok zor beğenir. Çok kıskanç ve tutkuludur. Sadece takdir eder. Uyum göstermek için fazla fedakarlık etmekten de hoşlanmaz. İlginç stratejiler üretmeyi sever.
SALKIMSÖĞÜT : (MELANKOLİ) Güzel ve çok melankoliktir. Etkileyicid ir. Güzel ve zevkli şeylere meraklıdır. Seyahat etmeyi sever. Hayalperesttir. Kaprisli ama dürüsttür. Başkalarının duygularına önem verir. Çabuk etki altında kalır ama beraber yasanması zor biridir. Talepkardır. Sezgileri de kuvvetlidir. Aşıkken acı çeker ama demir atabileceği birini bulabilir.

Alıntıdır.