Akrep Kadınının Karakteristik Özellikleri


Duygu yüklü tutkulu bir kadındır. O bir sır küpüdür. Kıyafet seçiminde son derece cüretkar olabilir. Sevdiği erkek için yapmayacağı hiçbir şey yoktur. Evine değer verir. Kesinlikle sadık kalır. Çok farklı konulara ilgi duyar.


Akrep kadınının derin gizemli bir güzelliği vardır. O mıknatıs gibi çekici gururlu ve güvenlidir. Ama O'nun gizli bir pişmanlığı vardır. Erkek olarak doğmamıştır.

Bu açıklamayı duyan Pluto kadınlarının sıcaklığını neredeyse buradan hissedebiliyorum. Dünyada yaşayan bir tek Akrep kadını yoktur ki tam anlamıyla kadın olmadığını düşünmesin. Eğer bir Akrep kadınına âşıksanız benim neden söz ettiğime siz de akıl erdirememişsinizdir herhalde Bu kız kesinlikle yeterince büyüleyici ve son derece baştan çıkarıcıdır. Ama ben O'nun erkeğe benzediğini söylemedim ki; kadına yakışmayan bir iş yaptığını da ima etmek istemedim. Sadece bilinçaltından erkek olmayı tercih edeceğini söylemek istedim. Daha az kısıtlama-daha çok fırsat. Bu O'nun kendinden bile sakladığı bir sırdır ve açıklaması hoşuna gitmeyecektir.

Akrep kızı mavi botlarıyla pembe botlarını birbirinden ayırdetmeyi öğrendiği anda pembe botları giymeyi tercih edecektir. Çünkü bu durumu en iyi şekilde değerlerdirmeyi çok iyi bilir. Ancak pembe O'nun doğal rengi değildir. O'nun doğal yapısının gerçek rengi koyu kestane veya koyu şarap rengidir ki hiçbiri de kadınca renkler değildir. Bununla birlikte şunu da kabul etmek gerekir ki O size bunların kadınca olduğunu düşündürebilir. Narin yumuşak bir kedi yavruşuymuş gibi davranmakta üstüne olmayan bir Akrep kızı tanıyorum. Öyle mutlulukla mini mini mırıldanır ki erkeklerin çoğu O'nun süper kadınca bir Balık kızı olduğunu tahmin eder. O'nun tuzağına düşerler ve sonra üzgün ama daha akıllı olarak uyanırlar. O hiç de bir kedi yavrusu değildir.

Akrep kadınları sevgili eş ve anne rollerini üstlendikten sonra bu rollerin içine sıkışıp kalan hemcinslerine karşı küçük gören bir nefret duyarlar. Bir Pluto kızı kadınlık görevini kusursuz bir şekilde yürütürken karşısındakine hükmetme arzusunu kontrol altında tutacaktır ve bu işi daha erkekçe olan Koç Aslan ve Yay kızından daha ustalıkla yapacaktır; en azından flört döneminde... Hiçbir şeyden haberi olmayan erkek ayakkabılarındaki pirinçleri silkeleyip gözlerindeki hayal perdesi kalktığı zaman kötü bir süprizle karşılaşınca bazı olaylar çıkabilir. Mars kadınının aksine bir Akrep kızı davranışlarını kontrol altına alıp egzotik bakışlarının ağır parfümüyle bir erkeği manyetize ederek çakmağıyla sigarasını yakmasına izin verecektir. Bu sert hareketlerle kibrit çalıp kendi sigarasını kendisi yakarak dumanı erkeğin yüzüne üflemekten çok daha seksi bir davranıştır ve O bunu bilir. O çok daha fazlasını da bilir. Başka bir kız paldır küldür koşarak kollarınızın arasına atılabilir ve aşkını çanların tepesinden haykırabilir. Akrep kızı baştan çıkarıcı bir tavırla size doğru ağır ağır yürür ve sessizce mesajını verir. Şaşırtıcıdır ama bu kadınlar blucinlerin veya basketbol pabuçlarının içinde bile baştan çıkarıcı görünebilirler. Belki de o kısık sesi bu imajı yaratmaktadır. Gelecekteki kocası kendisine kur yaptığı sürece sürekli beyzbol kepi giyen (gerçekten) ve zamanının çoğunu maç tahminleri konuşarak geçiren bir Akrep kızı tanıyorum yine de Mata Han kadar baştan çıkarıcıydı ve adamı elde etti. (Her zamanki gibiadam hipnotize olmuştu).

Onun uzun kirpiklerini süzerek körü körüne bir tutkuyla size tapınacağını sanmayın. Ayrıca kafanızın içini apaçık okuyabilen o güzel gizemli gözlerleO'nun fazla bir süse de ihtiyacı yoktur. Başka bir kızı kendinden geçirecek olan romantik bir sözü O'na fısıldarsanız keskin delip geçici bir bakışla gerçek niyetinizin ne olduğunu görecektir. O insan kılığında bir röntgen makinesidir bu yüzden O'nunla flört etmeyin işten söz etmiyorsanız O'nun zamanını harcıyorsunuz ve ona hakaret ediyorsunuz. Bir Akrebe hakaret etmenizi hiç tavsiye etmem. Sağlıklı birşey olmaz. Ne demek istediğimi bilmiyorsanızbilen birine sorun. Size tüylerinizi diken diken edecek bazı hikayeler anlatabilir.

Çok iyi biliyorum ki bu tehlikeli 'femme fatale' ürkek tebessümü kibar tavırları ve melek gibi sesiyle öç alma misilleme gücünü gizleyebilir. Ancakastrologların böyle şeylerin üstünde olması beklenir. Sizin için durumun farkında olmak daha önemlidir. Ne de olsa O'nu ehlileştirecek olan-ya da kendini O'na karşı koruyacak olan (hangisiyse) sizsiniz. Belki de her ikisi birden.

Emin olabilirsiniz ki cennette içindeki ateşi Pluto heyecanlarını sürekli olarak kontrol altında tutan bir Akrep kızının bu kontrolü kaybedince kapıldığı öfkeye benzer bir öfke kesinlikle yoktur. O zorbalık eden karşısındakine hükmeden alaycı ve soğuk bir kadın olabilir sonra da 500 derece Fahrenheit sıcaklığında kızgın bir fırına dönüşebilir. O zehir gibi acı bir kinle nefret edebilir ve şiddetli bir tutkuyla sevebilir. Öfkeli bir ölüm meleği gibi çığlık atabilir ya da sevecen bir kumru gibi fısıldayabilir. Emin olabileceğiniz bir şey var-o hiçbir zaman kendi halinde renksiz bir insan değildir.

Akrep kadınında omurganızdan yukarı doğru buz gibi titremeler meydana getiren şaşırtıcı bir yetenek vardır. Bu kara büyünün garip bir şeklidir ve O bunu öyle ustaca başarır ki gerçek bir büyü gibidir. Bir kez gözleriniz Onunkilerle karşılaştıktan sonra artık kaçma şansınız pek yoktur. O esrarlı altıncı duyusuyla gelecekteki eşini çoğunlukla ilk bakışta tanıyabilir ve her nasılsa bu sezgisini ânında karşısındakine geçirebilir. Siz buna iki tepkiden birini göstereceksiniz. Ya O'nun büyüsüne kapılacaksınız ve başınız dönerek teslim olacaksınız yahut da korkudan ödünüz patlayacak ve imdat diye bağırarak kaçmak isteyeceksiniz. Aceleniz ne?

Biraz bekleyin. Yaşamın ne olduğunu anlayabilirsiniz. O biliyor. Size de öğretecek. Sizi o garip bakışa değer bularak koltuklarınızı kabartacak. Bir Akrep kadını erkekteki zayıflığı hoş göremez. O erkekte yükselme hırsı ve cesaret arar. O kendisine egemen olan ve gizli kişiliğine zarar vermeden kendisini gururlandıran bir eş ister. Bu erkeğin güçlü erkekçe ve ortadan daha yakışıklı olması gerekir. Bu erkekte kendi mükemmel zekasına uygun yüksek derecede bir zekâ ve geçici olmayan soyut filozofça bir bilgelikle tanışıklık arar. Aklınızı başınıza toplayın ve yüzünüz gülsün. Tanıdığınız herkes O'nu kendinize baktırdığınıza göre oldukça süper bir erkek olduğunuzu düşünecek. Kadınlar da erkekler de. iyice düşünürseniz bu size yeni ufuklar açabilir. Kişisel saygınlığınız O'nu tanımadan öncekine göre birden bire yükselecek.

Bir kez Akrep kadınıyla yakınlaşmayı başardıktan sonra eşsiz ve olağanüstü bir erkek olduğunuza inanabilirsiniz. Şundan da emin olabilirsiniz ki O'nun size duyduğu aşk başka hiç kimseninkine benzemeyecek bunu birkaç şekilde düşünebilirsiniz. O'nun yaşamındaki en önemli şey siz olacaksınız. Tipik bir Pluto kızıysa sadakatle size destek olacak ve ihtiraslı sevgisiyle sizi memnun etmeğe calışacaktır. Eğer memnun edilmesi çok zor bir insansanız; düş kırıklığını ilgisizliğinizi fethetmek için yaptığı ihtiraslı girişimlerle gösterecektir.

ihtiraslı' sözcüğü herhalde gözünüzden kaçmamıştır. Erkeklerin çoğu Kasım kadınlarının ihtirası konusunda heyecan verici söylentiler duymuşlardır. Doğrudur. O ihtirasla dolup taşan; bununla birlikte ihtirasını yabancılara karşı takındığı soğuk buz gibi tavırlarla sıkı bir kontrol altında tutar ve yüzeydeki sakinlik siyah kadifeyi anımsatır. Ancak erkekler ihtirası doğrudan doğruya romantik davranışa bağlamaya pek meraklıdırlar. Bu onun sınırlarını çok daraltmak olur; oysa Pluto'ya göre bu sözcüğün kapsamı çok daha geniştir. Bu sözcük Akrep kızının dokunduğu herşey hakkındaki duygularım içerir. O hiçbir-şeyle hiçbir zaman üstünkörü ilgilenmez. O'nun ilgisiz ve dikkatsiz olması olanaksızdır. O'nun için bir oyunu bir kitabî dinimobilyaları beğenmek sevmek ya da beğenmemek sevmemek diye birşey yoktur. Ya nefret eder ya da heyecanla tapınır. Her iki şekilde ihtiraslı bir duyguya kapılmazsa o zaman tümüyle ilgisiz kalır. Gene de bu duygusal faunalar geçtikten sonra sanki hiçbirşey olmamış gibi her zamanki sakin havasına bürünür küçük ya da büyük her nükleer patlamadan sonra çevresini saran sükunet havasıyla en azından dış görünüşüyle huzurlu bir insan olur. Çılgınca öfkesi geçtikten sonra kayınvalidenizi bütün bu tabakları kıranın ve bütün bu perdeleri lime lime parçalayanın gerçekten kendi kızı olduğuna inandırmak çok zor olacaktır. insanlar size alçak bir kadınmışsınız gibi bakabilirler. Siz ne demek istiyorsunuz yani? Ayıp ayıp; şu sakin dengeli kontrollü güzel kızı böyle bir çılgınlıkla suçlamaya utanmıyor musunuz? Ama üzülmeyin ben size inanıyorum ve sizi anlıyorum; eğer bir yaran olursa.

Böyle harika erdemleri olan bir insanın kusurları da az olmaz bilirsiniz. Bu nedenle siz O'nun iyi yanlarını düşünün. Pekâlâ öyle ise O'nun iyi yanlarını başınızdaki şişlik geçtikten sonra düşünürsünüz.

O bilinmeyenleri araştırmaya meraklı olduğu için görünüşüne bakılırsa önce şu yasak meyvanın peşine düşmüş gibidir gözlerindeki o derin garip ifade de bu izlenimi güçlendirmektedir. Akrep kızının yaşamı tanıma çabaları içinde bazen tehlikeli sularda dolaştığı doğrudur. içinde en küçük bir korku izi olmadığından (eğer Ay'ın etkisiyle isimsiz korkularla dolu değilse) bu araştırma merakı O'nu gerçekten bazı tekin olmayan dolaşık yollara sürükleyebilir. Ancak tipik Akrep her keşfin içinden hâlâ sağlam ve temiz olarak çıkacaktır. Eğer bu gezintilerin ruhunu kirletmesine izin verirse Pluto O'nu korkunç bir pişmanlık ve suçluluk duygusuyla cezalandırır yine der çok güçlü karakteri sayesinde Anka kuşu gibi deneyimlerinin külleri arasından tekrar dirilip kalkmayı başarabilir Kahlil Gibran'ın yazılarında Kötülüğün ne olduğu konusunda sorulan bir soruya Peygamber şu yanıtı verir: "Size içinizdeki iyilikten söz edebilirim Kötülük'ten değil. Çünkü kendi açlığının ve susuzluğunun cezasını çeken iyilik olmasaydı Kötülük olur muydu? iyilik acıktığı zaman en karanlık kovuklarda yiyecek arar ve susadığı zaman en durgun pis suları bile içer." Akrebin kusursuz bir tarifi.


Akrep kızı milyonlarca insan zaafının meraklı bir seyircisi olabilir ve bilgi edinmek için çeşitli deneyimleri tatmış da olabilir. Ama anlaşılmaz bir şekilde bütün araştırmalarından sapasağlam çıkabilir ve yine de tanıdığınız her kadından daha üstün olabilir. O birçok sır saklayabilir. Akrebe itiraf edilenaçıklanan şaşılacak sayıdaki karanlık davranışa karşın O kendi iç yaşamını şöyle özetler: "Özeldir-Yaklaşmayın." Sırlan dinlemeyi sever ama kendisine verilen sırları hiçkimseye söylemez hattâ size bile (doğum haritasında Merküri etkisi yoksa). O'nun kendine ait bir yığın sırrı olduğunu düşünebilirsinizama sakın onları ağzından almağa çalışmayın. Bu kadında dokunamayacağınız özel bir kısım vardır; Kafasında ruhunda kesinlikle kendisine ait olan ve hiçkimsenin yaklaşmayacağını bir bölüm. O dürüst olmayan bir insan değildir aslında çoğunlukla aşırı derecede dürüsttür ama yine de her zaman size ve başka hiç kimseye açamayacağı özel düşünceleri ve duyguları vardır.

Bir Akrep kadını güçlü ve değer bulduğu kişilere inanılmaz bir sadakat gösterecektir ama zayıflık hiçbir zaman O'nun bakışıyla onurlandırılmayacaklardır. O'nun insanlarla ilişkilerindeki vakar soğuk ve snop görünmesine neden olabilir. Bir bakıma kesinlikle öyledir de; çünkü kendine özgü başkalarına kapalı bir 'kast' sistemi uygulanmaktadır ve bu tavrı Aslan ve Oğlak kardeşlerininkinden daha belirgindir. Tüm Akrepler arkadaşlıklarından çok seçicidirler. Değerli arkadaşlarını ömürleri boyunca bırakmazlar; sığ basit ve değersiz kişilerle kurulan dostlukları dondururlar. Akrep kadının yapısında doğuştan büyük ölçüde azim ve kararlılık vardır istediği her zaman içki ve uyuşturuculardan kendisini mahveden acımasız kin ve intikam duygularına tehlikeli depresyonlara kadar tüm aşırılıkların üstesinden gelmek için yapısındaki bu azim ve kararlılığın yardımına başvurabilir. Er ya da geç şu ya da bu şekilde bilinmeyen âlemi araştıracak eski zamanlara ait bilinmeyenlere ve görünmeyen dünyalara saygı duyacaktır. Bununla birlikte Akrepler bir yaşam süresi içinde ateşli bir dindarlıktan tam bir dinsizliğe kadar tüm evrelerden geçebilirler.

Akrep kadınının bir eş sevgisi ve bağlılığı göstermesi için yasal eş olmaya ihtiyacı yoktur. Eğer kontrolünüzün dışında kalan koşullar evlenmeyi olanaksız hale getirirse yine de sizi sevmeğe devam edecek ve komşuların ne düşündüğüne metelik bile vermeyecektir. Böyle olağanüstü durumların çoğundabirçok yasal evlilikteki sığ ve bencil aşktan daha gerçek ve dürüst bir ilişki vardır. Toplumun iki yüzlülükleri bu cesur kadının güneşi aramasına engel olmaz. O kendi yasasından başka yasa tanımaz... O Pluto kalbinde "Ölüm bizi ayırıncaya kadar" diye içilen anda bu yemini mutlulukla mırıldanan gelinlerin yansımasından daha çok tam bir anlayışla bağlıdır.

Kendi güçlü kişiliğine karşın tipik Akrep kızı patronluğu erkeğine bırakacaktır. Gücü ve çabasıyla erkeğini gölgede bırakmağa çalışacağına yeteneklerini amaçlarına ulaşması için O'na yardım etmekte kullanılacaktır. O'nun için sizin geleceğiniz önemlidir ve evlendikten sonra kendi mesleğini sürdürmekte ısrar etmeyebilir (eğer siz O'nu derin bir şekilde düş kırıklığına uğratmazsanız veya geçici ailevi güçlükler yüzünden ikinci bir işe gerek yoksa). Özel yaşamınızda sizinle şiddetle çatışabilir ama herkesin içinde sizi ateşli bir şekilde savunacaktır. Hiç kimsenin size kötülük etmesine veya sizden yararlanmasına izin vermeyecektir. Böyle birşeye sizin mutluluğunuz önde gelecektir. Eğer doğum haritasında yükselen burcu veya kendi burcu zıt yıldız etkileri almamışsa siz istediğinizi elde edinceye kadar dayanmanıza sabırla yardım edecek ve siz amacınıza ulaşmak için çırpınırken sızlanıp yakınmayacak veya huzursuz olmayacaktır. Ancak yarı yolda cesaretinizi kaybederseniz biraz sertleşebilir. Sizin yeteneklerinizin elverdiği kadar yükselmeye azmetmenizi isteyecektir. Bundan daha azı oldukça acımasız alaylarına ve sitemlerine hedef olmanıza neden olabilir; özellikle Merküri etkisi almışsa.

Akrep kadınları genelde temizlik zevk ve rahatlık içinde pırıl pırıl parlayan evlerini çok severler. Yemekler zamanında yenir ve her şey kontrol altındadır. Eğer bunun tersi oluyorsa O'nu çok mutsuz eden birşey var demektir; çünkü O doğal olarak güzelliğe ve sisteme meraklıdır. Tipik bir Akrep kadını için ilkbahar temizliği tatil gibidir. Ne bulabilirim diye her köşeyi karıştırmağa bayılır. Aman dikkat edin dolapları yerleştirirken eski ceketinizin cebinde parfüm kokulu gizli not bulmasın. Akrep kuşku duymak için hiçbir neden yokken bile mantıksız şekilde kuşkucudur. Onun için sadakatsizliğinizi gösteren gerçek bir ipucu yakaladığı zaman neler olacağını tahmin edebilirsiniz. Mantar biçiminde bir bulut düşünün aşağı yukarı neler olabileceği konusunda genel bir fikriniz olur. Ne kadar fırsat çıkarsa çıksın O'ndan kuşkulanmanın hiçbir yaran yoktur; ruhunun derinlerindeki duygularını hiçbir zaman açığa vurmadığı için O'ndan kuşkulanmayı gerektiren fırsatların sayısı da oldukça kabarık olacaktır. Doğal olarak bu sizin aklınıza bazı sorular getirebilir. Boğazınıza tıkanan düğümle birlikte o sorulan da yutun gitsin. Çocukluğundan beri sakladığı o kilitli sandık veya çekmece gibi şeylerin haddi hesabı yoktur. Bunları araştırmak sizi hiç bir yere ulaştırmaz. Bunun haksızlık olduğunu tamamiyla anlıyorum. Bunu O da biliyor. Ama bu hiçbir şeyi zerre kadar değiştirmez işinize gelirse. Ya O'nu böyle kabul eder ya da bırakır gidersiniz. Siz herhalde O'nu olduğu gibi kabul edeceksiniz; çünkü bırakıp gitmek hemen hemen olanaksızdır. Başka hiçbir şey olmasa bile ömrünüzün geri kalan kısmında yakanızı bırakmayacaktır. O'nun huylarına alışmakçıkıp giderseniz mutlaka yakanıza yapışacak olan kâbuslara katlanmaktan daha kolaydır. Hiçkimse bir Akrebi bırakıp gidemez. Gerçekten gidemez. Bunu bilmiyor muydunuz? Bir kez denemiş olanlar size öğretebilir. Ne de olsa çok özel bir kadına sahipsiniz.

Her ne kadar aile köklerinin güvenliğine ihtiyacı varsa da mesleğiniz nedeniyle başka yere taşınmanız gerektiğinde hiç çekinmeden bu köklerden kopacaktır. O bir asker veya denizci için kusursuz bir eş politikacı için gerçek bir mücevherdir. Kafasının içini göremediği hiç kimse ve gözünden kaçan hiçbir kusur yoktur. Bir Akrep kadını kime güvenebileceğinizi ve kimlerden sakınmanız gerektiğini size kesinlikle söyleyebilir. Balık eş de aynı yeteneğe sahiptir; ancak O eleştirmeyecek kadar yumuşak ve başkalarının kusurlarına özürler bulacak kadar hoşgörülü olabilir. Akrep kadını öyle değildir. O sivri dilini sık sık kullanmaktan ve acımasızca analizler yapmaktan hiç çekinmez.

Bütçe konusuna gelince Akrep kadınlarının ne yapacağını asla önceden kestiremezsiniz. Bir tek kuruşu iki oluncaya kadar sımsıkı avucunda tutar sonra birdenbire bir de bakarsınız ki akıl almaz derecede savurganlığı tutmuş. Bir tek şeyden kuşkunuz olmasın îster eski bir pabucun içinde biriktirsinisterse lüks uğruna harcasın; O parayı çok sever. Ancak bu kadın prestije çok meraklıdır ve paranın bunu tehlikeye sokmasına izin vermez. Kendi kendinizin patronu olduğunuz ve birgün yetkili bir mevkiye yükselme şansınız olduğu sürece tercih ettiğiniz belirli bir gelirle yetinecektir. Akrep kadınları yetkiden çok hoşlanırlar ve bunun için pek çok şeyi feda edebilirler. Her ne kadar kendisi özveride bulunacak ve planladığınız amaca ulaşıncaya kadar çok az şeyle yetinecekse de sonsuza dek sefalet içinde yaşamağa katlanamayacak kadar mağrur olduğunu unutmayın. Mantıksızca uzun bir süre buna katlanmağa zorlanırsa son derece huysuz ve hoşnutsuz olabilir. Belirli bir süre sonra ya zorla ailenin kaderini değiştirmeğe çalışacak; ya da yavaş yavaş gri kertenkelenin karanlık kederli dünyasına çekilecek; dışardan yoksulluğu kabul ediyormuş ve neredeyse ondan hoşlanıyormuş gibi görünse deiçin için son derece dertli olacaktır.

O herşeyine sahip çıkan bir insandır ama kendisine sahip çıkılmasını istemez. Erkek ve kadın Akreplerin en kötü huylarından biri de duygular söz konusu olduğu zaman kendi görüşlerinden başka hiçbir görüşü anlamak istememeleridir. Bir uzlaşmaya yanaşmak için haftalarca düşünmeleri gerekir. Karşı cinse duydukları doğal ilgi platonik düzeyde kalsa bile en az O'nun kadar kıskanç olmanıza neden olabilir. O herhalde fırsat çıktıkça gördüğü her erkeği büyüleyecek ve onlar birbirlerini hipnotize ederken siz oturup seyretmek zorunda kalacaksınız. Bu ciddi herhangi bir şeye yol açmaz ama rahatsız dakikalar yaşanmasına neden olabilir. Bazı patlayıcı anlaşmazlıklara da yol açabilir. Şunu akılda tutmakta yarar var ki savaşın ateşi içindeAkrep kızının skoru eşitleme zorunluğunu hissetmesi genellikle her çeşit çatışmayı kazanmasını sağlar. Son sözü her zaman O söyler. Siz O'na yalan söylerseniz O da size söyleyebilir. O'na güvendiğiniz için sabahleyin evden çıkarken O'nu öpmemekte inat ederseniz O gece yatarken sizi bir ay öpmeyebilir. Annenizin (veya başka birinin annesinin) O'nu yemeklerini eleştirmesine izin verirseniz Akrep kadını arka arkaya bir kaç Pazar günü onu yemeğe davet etmeyi unutabilir. Bununla birlikte kasten yapılmadığını bilirse kaza ile meydana gelen bir incinmeyi affedecektir. Akrebin adalet duygusu intikam duygusu kadar güçlüdür insanların çoğu bunu unuturlar. O her iyiliği hatırlayacak ve onun karşılığını size iki katı olarak verecektir. Bunun tersi de olabilir.

Çocuklara gelince Akrep anne sevgisini pek şefkatle ve açıkça göstermeyebilir ama çocuklar O'nun derin sevgisini herhalde sezecekler ve kendilerini ruhsal yönden güvende hissedeceklerdir. O çocuklarının yeteneklerinin farkedilmemesine ve paslanmasına izin vermeyecektir. Onları yüksek amaçlara yöneltmek için saatlerini harcayacak desteğe ihtiyaçları olduğu zaman bunu severek sağlayacaktır. Gençlik sorunları ortaya çıktığı zaman çocuklar karşılarında güçlü ve yardımcı bir anne bulacaklardır; çünkü O'nun insan yapısı konusundaki bilgisi akıllı bir danışman olmasını sağlar. Onlara güçlükleri kendi gösterdiği cesaretle karşılamalarını öğretecektir. Ancak onların kusurlarına karşı kör olacaktır. Bu da eğer zamanında farkedilip düzeltilmezsedoğal olarak birçok dert yaratabilir. O herhangi bir şekilde çocuklarının mutluluğunu tehlikeye düşürdüğünü sandığı herhangi bir insanı ezecektir. Korkarım bunun içinde kocası da vardır. Kocası çocuklara karşı olması gerektiğini düşündüğünden daha sert davranırsa bundan hoşlanmayacaktır.

Akrep kadını yaşama ihtirası içinde bazen neredeyse sizi boğacak; ama gerçek bir fırtınada soğukkanlı sakin mantığı ve çelik gibi gücü bir can kurtaran olacaktır. Büyüsünü garip ve gizli bir şekilde yapsa bile gözleri size her zaman dürüstlükle bakacak; insan anlayışının ötesinde kaldığı zaman bile bu değişmeyecektir. O belki biraz tehlikelidir ama inkâr edilemeyecek kadar heyecan vericidir. Bırakın başka kocalar uçan kızlarla uğraşsınlar. Siz güzel bir büyücünün zorlu gizemini öğrendiniz. O size güzel bir fincan çay hazırlar ve ekmeğinizi kızartırken hiçbir zaman yakmaz. (Yani hemen hemen) Fincan boşaldığı zaman bırakın çay yapraklarından falınıza baksın îsterse-bakabilir. Bunu bilmiyor muydunuz? Ben size O'nun kendine sakladığı şeyler olduğunu söylemiştim.

Alıntıdır..