Bu metodu kullanmadan önce yorgun olmamanız gerekir!

Önce rahat edebileceğimiz herhangi bir yere ( yatak/koltuk/sandalye ) yerleşiyoruz. Gevşeme haraketlerine başlıyoruz ve tüm vücudumuzu gevşetiyoruz. Eğer hiçbir gevşeme hareketi bilmiyorsanız birilerinin size masaj yaptığını hayal ederek gevşeyebilirsiniz. Yeterince kendinizi gevşettikten sonra gözlerinizi kapatabilirsiniz. Muhtemelen böyle bir renk görüceksiniz :

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Şimdi zihninizi sürekli meşgul tutmalısınız ama vücudunuz haraket etmemeli. İçinizden sayılar sayarak ya da önünüze gelen imgeleri takip ederek veya kalp atışlarınızı dinleyerek zihninizi meşgul tutabilirsiniz. Ben "1 ben rüya görüyorum 2 ben rüya görüyorum 3 ben rüya görüyorum" şeklinde sayarak zihnimi meşgul tutuyorum. Bu teknik sayesinde rüyaya daldığınızda gerçeklik testi yapmayı daha kolay hatırlayacaksınız. Bir süre sonra haraket eden geometrik şekiller gözünüzün önüne gelicek.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Bu gördüğünüz imgeler rüyanızın yapı taşlarıdır. Bu sırada vücudunuzda bazı karıncalanmalar ve uyuşma hissi olacaktır. Bu uyku felcine girişinizin habercisidir. Sakın korkmayın bunu her gece yaşıyorsunuz. Eğer uyku felci sırasında korkmazsanız gerçek cisimler görmeye başlayacaksınız. Gerçek görüntüler görmeye başladığınızda bazı zihinsel sesler duymaya başlıyacaksınız. ( kapı açılması ayak sesleri tanıdığınız insanların konuşmaları araba sesleri vs. ) Bunların hepsi tıpkı halisünasyon gibi. Eğer bu sırada gözlerinizi açarsanız halisünasyon görürsünüz. ( Karabasan durumu) Yalnızca zihninizi meşgul etmeye devam edin. Biraz sonra görüntü aşşağıdaki gibi olacaktır :

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Bu görüntüler bir süre sonra yine haraketlenmeye başlayacak. Rüyanızın oluşum evresi tamamlanmak üzere. Yalnızca zihninizi meşgul etmeye devam edin. Bir süre sonra üç boyutlu bir sahne içerisinde bulucaksınız. Kendinizi rüya sokmak için zorlamayın bırakın kendiliğinden rüyaya girin. Zihninizi sürekli meşgul tutun. Vee bir süre sonra rüyanıza adım atacaksınız.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]