Merhaba arkadaşlar

Derin trans hali bilinçaltına inmemize ve onu uygun gördüğümüz şekilde programlamamıza olanak sağlar. Beynin aktif sol lobu bilinçaltının kontrolünü elinde tutan pasif sağ lobuna erişme girişimlerini engeller. Bu durum kabloları tamir etmek için bir odanın ya da binanın elektriklerini kesmeye benzetilebilir. Beynin sağ lobu bizim gerçeklikte ne istediğimizi açıkça ifade etmeye programlanmış olan bölümüdür.Trans haline geçmek pratik çalışma gerektirir. Unutmayın ki her birimiz birbirinden farklı bireyleriz ve bazılarımız bunu yapmayı diğerlerinden daha kolay bulabilir. önemli olan azimli ve sabırlı olmaktır. Azim ve bağlılık burada herşey demektir.

1.
Rahatça oturun. Uzanmayın çünkü uykuya dalabilirsiniz.

2. Altıya kadar sayana dek nefesi içinize çekin altıya kadar sayana dek içinizde tutun ve sonra tekrar altıya kadar sayana dek nefesinizi verin. Bu nefes egzersizini tamamiyle rahatladığınızı ve gevşediğinizi hissedene kadar yapın. ideal olanı artık vücudunuzu hissetmediğiniz ana dek yapmaktır.

3. Karanlıkta bir merdivenden tutunarak aşağı doğru indiğinizi hayal edin. Merdiveni gözünüzde canlandırmayın sadece kendinizi bu eylemi yaparken hayal edin. Nefes verirken bir ya da iki basamak daha indiğinizi hissedin. Nefes alırken tutunduğunuz basamakta sabit kaldığınızı hissedin.

4. Şimdi tutunduğunuz merdivenin gitmesine izin verin ve geriye doğru kendinizi serbest bırakın.

Başınızın döndüğünü ya da zihninizin bulandığını hissederseniz dikkatinizi vücudunuzun ön kısmına verin böylece bu durumdan kurtulabilirsiniz. Bu zihinsel düşme etkisi derin bir rahatlama ve zihinsel dinginlik ile birleştiğinde sizin trans haline girmenize neden olacaktır.ihtiyacınız olan zihninizin içinde mental bir düşme etkisi yaratmaktır. Bu durum beynin dalga aktivite düzeyini ayık düzeyden (Beta) uyku (Alpha) ya da derin uyku (Theta) düzeyine getirecektir. Beyin dalga aktivitesi düzeyiniz Alpha'ya ulaştığında transa geçeceksiniz. Ağırlaşma hissine kapıldığınız anda zihinsel düşüş egzersizini bırakın. Eğer merdiven hoşunuza gitmediyse bir asansörde olduğunuzu hayal edin ve nefes veririken aşağı doğru süzüldüğünüzü nefes alırken de olduğunuz yerde kaldığınızı hissedin. Beyin dalga aktivite düzeyinizi düşürmek için zihinsel düşüş etkisi yaratmanız gerekmektedir.

5.
Ne kadar sürerse sürsün bu egzersizi yapmaya devam edin. Trans haline geçmek için yapılan egzersizin süresi kişinin derin rahatlama ve zihinsel dinginlik tecrübesine bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.Trans halindeyken : Herşey daha sessizleşir ve kendinizi sanki daha büyük bir yerdeymiş gibi hissedersiniz. Vücudunuzda çok hafif bir uğultu hissi oluşur. Herşey farklıdır. Bu tıpkı karanlıkta kafanızda mukavva bi kutuyla durmanız gibi hissettirir. Herşey donuklaşmaya ve hafifçe bulanıklaşmaya başlar. Herhangi keskin bir ses trans halindeyken acı verici hale gelebilir.

6. Trans Halinden çıkmak için : El ve ayak parmaklarınızı hareket ettirmeye konsantre olun. Bir el veya ayak parmağınızı hareket ettirdiğinizde ellerinizi gerdiğinizde kollarınızı kıpırdattığınızda veya kafanızı salladığınızda ayağa kalkın ve birkaç dakika yürüyün.

Not : ALINTIDIR