Karabasan ve Lucid İlişkisi; Bugüne kadar yaşadığım bütün deneyimlerimden anladığımkarabasan ve lucid rüya ilişkisini anlatacağım.

Son karabasan deneyimimde dayımlara misafirdik ve ben çocuk odasında uykuya dalmıştım. kara basan olduğum an "ben uyanığım ama felç oldum hareket edemiyorum" dedim. çoğumuzda bunu yapıyoruz. bu durumdayken babamın üst kata (bizim eve çıktığını duydum) ve bir süre daha karabasan durumunda felç şekilde kaldıktan sonra uyandım. susamıştım ve içeriye gittiğimde aslında babamın yukarı çıkmadığını gördüm. anladım ki karabasan pozisyonundayken gerçek sandığımız RÜYAlar görüyorduk. kontrol altına alınabilen rüyalar görüyordum. bu kanıya varmama yardımcı olan

Sözüm o ki bizler karabasan yaşarken aslında LUCİD rüya yaşamak için en uygun pozisyonlardan birine giriyoruz. çünkü diğer lucid durumlarından farklı olarak istediğimiz zaman uyanamıyoruz yani (rüyada olduğumuzu anlar anlamaz uyanma tehlikemiz yok) böylece uzun uzadıya lucid deneyim yaşabiliyoruz. ilk deneyimimde 30dk lık lucid rüya görmüştüm.

Alıntıdır.