Lusid Rüya Nedir?

Lusid rüya bir rüya içindeyken farkında olma yeteneğidir.Bu eşi benzeri olmayan bir deneyim başkalarına öğretilebilir ve başkası tarafından öğrenilebilir.Bazı insanlar bu deneyimi yaşamak için çok çalışıyorken bazı insanlar ise doğal olarak sürekli bu deneyimi yaşarlar.

Nasıl Lusid rüya öğrenirim?

Lucid rüya hepimizin içinde var ve bu indüksiyon tekniklerini öğretmektir amacımız. Bazı teknikler uzun uğraş ve sabır gerektirir fakat sonunda sizi rüyalarınızda düzelmeye götürür. Genellikle oldukça hızlı bir şekilde sonuçları göreceksiniz ama daha gelişmiş berrak rüya tekniklerini öğrenmek için daha uzun zaman gerekir.

Lucid Dreaming Rehberi

"Kendimi bir kırmızı sıcak yaz gününde yolun kenar otururken buldum. Güneş gökyüzünde yüksek olduğu halde O kadar sıcaktı ki neden ben kış ceketi giymiştim? tanıdık binalardan bazı insanlar garip garip baktı. Bu çok garip. Aniden ezici bir duygu tepeden tırnağa benim vücuduma merakla karışık heyecan duygusu gelmişti . Ben neler olduğunu anlamak .için düşünüyordum. Buraya nasıl geldim? Ben rüyadayım.."

Yukarıda ki paragrafta ben genç bir çocukken yaşadığım hikaye anlatılmaktadır. Bu olay yıllar önce oldu ama daha dün gibi hatırlıyorum. Bu ilk deneyimim değil. Bunun gibi bir çok deneyim yaşadım.Keşke bu hissi daha çok yaşasam..

Bana ne oldu? O gece 'Lusid rüya' olarak bilinen hale gelmiştim. Uzun yıllar insanlar için bunu yapmak mümkün değil fakat neyse ki artık bunu kabul ediyorlar.

Yıllar önce ben çok eğlenceli birisiydim. Sadece bana ne olduğunu anlamamıştım.Bu deneyimi tekrar yaşamak için sabırsızlanıyordum.Ben berrak rüyada daha yetkin hale geldikten sonra bu benim hayal etme yeteneğimi de geliştirmişti. Bunun sayesinde bazı fikir ve tekniklere sahip oldum.Bu durum bilinmediği zaman (O zaman internet ve diğer kaynaklar yoktu) arkadaşlarım hep bu deneyimlerini anlatır bende onlara teknik ve önerilerde bulunurdum.Bu berrak rüya kılavuzunun amacı sizin tehlikelerle karşılaşmadan daha hızlı ve güvenilir bir şekilde bu deneyimde yetkin olmanızı sağlamaktır. Böylece onları bir araya getirdim ve daha eğlenceli lusid teknikleri paylaştım.

Lusid rüyaya giriş[

Nasıl normal bir rüya ile lusid arasında ki farkı ayırt ederim.?

Normal rüyalarda kontrol yoktur.Her şey sınırlıdır. Orayı siz kontrol edemezsiniz ve net değildir. Uyandıktan sonra sadece %40'ı hatırlanır. Fakat Lusid rüyada her şey net ve özgürdür. En büyük hayallerinizi gerçekleştirebilir ve kendi dünyanızı siz kontrol edersiniz. Örneğin ben son zamanda yarı at yarı insan olan mitolojik bir varlıkla konuştuğumu gördüm. Başta sohbetimizde bir sorun yoktu ve çok akıcı bir şekilde ilerliyordu.Bir süre sonra sohbet durdu ve bana saldırmaya başladı. Sonrasında düşündüm. Bana neden saldırdığını ve bir anda berrak rüyada olduğumun farkına vardım.Ve bu benim için harika bir deneyim oldu.Eğer rüyadayken farkına varmasaydım sohbet devam ederdi ve ertesi gün ne kadar saçma olduğunu anlardım.İşte bu berrak rüya anahtarıdır. Eğer ertesi sabah hissettiğiniz saçmalık duygusunu rüyada hissederseniz bir şeylerin yolunda olmadığını anlar ve lusid olursunuz.Burada ki farkındalık 'rüya' olmasıdır. tıpkı gerçek yaşamda ki gibidir. Lucid sizin hayal gücünüzü geliştirir bu da diğer lucidde daha uzun kalmanızı ve kontrolü ele geçirmeniz demektir.

Neden bir lucid olmak istersiniz?

Ben bu soruyla sık sık karşılaştım ve onlara tek cevabım oldu; 'çünkü daha önce böyle eğlenceli bir deneyim yaşamadım!!'

Lucid rüya hepimizin içinde vardır fakat rüyadayken neden ve nasıl olduğunu anlamayız.Genellikle açık rüya nasıl heyecan verici olabilir kelimelerle ifade etmek oldukça zor olabilir ama bu yazıları okuduktan sonra onun ne muhteşem bir yaşam değiştiren deneyim olduğunu kendiniz keşfedeceksiniz.

Şu anda bir durun ve kendinize bakın. Duymakdokunmakgörmekkoku almak herşeyiniz var. Rüyada da bu vardır. arada ki tek fark orada istediğinizi yapabilirsiniz.

Hiçbir kural hiçbir sınır yoktur. Yalnızca hayal gücü ile sınırlıdır.Gerçek dünyayla bir farkı yoktur.

Berrak rüya zararlı mıdır?

Bu oldukça yaygın bir sorudur. Berrak rüya size hiç bir zarar vermez emin olun. Aslında tam tersi olabilir ve hayatın pek çok alanında yardımcı olabilir.

Yıllardır berrak hayal edilmiş ve her zaman heyecan verici ve eğlenceli bir deneyim olmuştur. Hiç bir zaman başıma olumsuz bir şey gelmedi.

Berrak rüya benim normal uyku düzenimi etkiler mi?

Kesinlikle hayır. Değil normalden daha fazla (sıkıcı) rüya. Eğer bir lusid rüya oldu sonra böylesine harika bir deneyim olduğu için Aslında sık sık canlandırıcı hissedeceksiniz.

Lusid rüya Faydaları

Lusid rüya öğrenimi günlük hayatta bir çok fayda sağlar. Şu anda çevrenizde ki insanların yüzde doksanı bunu öğrenmek için hiç bir fikrinin olmadığını ve bunun bir yetenek olduğunu düşünüyorlar. Bu kesinlikle yanlış.Lusidin bir çok yararı vardır.

İşte birkaçı:


Korkularınızla Yüzleşirsiniz!

Bazı insanlar uyanık hayatta bir çok şeyden korkar. Ruhani varlıklar.Gerillalaryılanlarakrepler...Rüyanızda bunlarla karşılaşır ve bunlarla savaşırsınız. Onu yener ve korkularınızdan kurtulursunuz.

sosyal etkileşim

Bir çok insan çevreyle nasıl konuşacağınıinsanlarla nasıl anlaşma sağlayacağını beceremez. Özgüvenleri yoktur. Lusid rüyada ise bunu defalarca yapar özgüven kazanır ve normal insanlardan daha güzel konuşmalar yapabilirsiniz.

Yetenek geliştirin

Müzik konusunda becerisizdinizdir. Veya bir ensturmanınız yoktur fakat öğrenmek istersiniz. İşte bunu rüyanızda tek başınıza başarabilirsiniz. Şarkı söyler ve kendi sesinizi dinlersiniz. Biraz kalınlaştırıp tekrar söyler ve yine dinlersiniz.Veya bir müziyensiniz. Rüyanızda yeni şarkılar yazabilirsiniz. Mozartbethoven gibi bir çok müzisyen rüyalarında bu yolla besteler yapmayı başarmıştır.

Savaş sanatı Uygulama

Bir asker misiniz? Öz güveniniz mi yok? Korkmayın lusid ile bunu rüyalarınızda aşabilirsiniz. Dövüş sanatlarını mı bilmiyorsunuz. Deneyecek ortamınız ve imkanınız mı yok? Rüyada bu imkan vardır.. Birisinden çok mu korkuyorsunuz? Artık unutun hepsini.

Kilo vermek

Aşırı yemek isteğiniz mi var? Çok mu kilolusunuz? Unutun gitsin. Lusid sayesinde kendinizi yemeklerden soyutluyabilir ve gerçek yaşamdada buna rahatlıkla engel olabilirsiniz.

Yaratıcı sorun çözümleri

En çok neyi istersiniz uçmak mı? yoksa suda boğulmadan yüzmekmi? Artık hepsi mümkün.

• uçmayı öğrenin.
• Yaratıcı problem.
• Cinsel karşılaşır.
• Magic güçler.
• duvarlar ve pencerelerden Yürüyüş.
• uzaya Seyahat ve evreni keşfediyor.
• vefat insanlar Toplantısı.
• ünlü insanlarla tanışmak.

Lucid Rüya İndüksiyon Teknikleri Eğitim

Lucid Dreaming Teknikleri

Geldik son bölüme. Artık Lusidin zararlı olmadığını aksine sınırsız faydaları olduğunu birlikte öğrendik. Şimdi tam bir lusid olmak için size bir kaç teknik önereceğim. Öncelikle temelde dayanan bir kaç prensip var. Lusid için yorgun olmamanız gerekir. Bu bilincinizin REM uykusunda olmasına sebep olur.

NRLG Normal Rüyadan Luside Girme

Bu genelde olan bir durumdur. Tam rüyanın ortasındayken farkına varır ve luside geçersiniz.

Arka plan bilgileri

Rüyaya girerken bir evre yaşarsınız. Bu evreye REM evresi denir. Bu evre 90 dakika sürer.

Teknik:

Direk luside girmek gece uyuyun.Lusid aşaması genelde 6 saattir. 6 saat sonra insanlar 4.aşamaya geçer ve bilinşç yerine gelmeye başlar. Bu sırada eğer uyanıp tekrar uyursak direk olarak lusid yaşarız. Tıpkı rüya arasında uyanıp rüyaya devam etmek gibi. Alarmınızı 6 saate kurun. Uyandığınız zaman tekrar uyuyun. Luside girerken bir mekan hayal edin. fakat bu mekan daha önce gördüğünüz bir mekan olmasın. hayal gücünüz ile oluşturduğunuz bir yer hayal edin. Rüyaya girdiğiniz zaman kendinizi o mekanda bulacaksınız. İnsanları bilinçaltı koyacak. Sizse bunun farkında olacaksınız. TEBRİKLER!! ilk lusid rüyanızı başardınız.

Bu sizin için en önemlibasit ve en çok etkili olan bir tekniktir. Şimdi gelelim detaya:

Bakın rüyadayken lusid e geçtiğiniz zaman rüyada olduğunuzu unutun. kendinizi gerçek hayatta zannedin. eğer rüyada olduğunuzu sürekli aklınızda tutarsanız bu sizin daha çabuk uyanmanıza sebep olur. GElelim en etkili tekniklerden birisine.

Bir kağıt alın ve 5 gün sonrasına zaman belirleyin. Örneğin bugün pazar diyelim 5 gün sonra Cuma.

1.gün şunu yazın:C
uma günü saat 06:00 da markete gideceğim.

2.gün :
Cuma günü saat 06:00 da markete gidecek ve kasiyere iyi olup olmadığını soracağım.

3.gün:
Cuma günü saat 06:00 da markete gidecek ve kasiyere iyi olup olmadığını soracağım. Benimle konuşacak.

4.gün
:Cuma günü saat 06:00 da markete gidecek ve kasiyere iyi olup olmadığını soracağım.Benimle konuşacak ve ban vereceği cevap şu anda rüyada olduğumu söylemek olacak.

5.
Cuma günü saat 06:00 da markete gidecek ve kasiyere iyi olup olmadığını soracağım.BEnimle konuşacak ve ban vereceği cevap şu anda rüyada olduğumu söylemek olacak.Tam bu sırada rüyadan çıkmayacağım.

ve bunu her gün yeniden yazın. Yani 1. günki yazıyı yazdıktan sonra diğer gün o kağıdı yırtın. ve 2 günü birlikte yazın. 3.gün o kağıdı yırtın ve 3 günü birlikte yazın.

Şimdi gelelim o geceye. Cuma gecesi saat 23.30 da

*Alarmınızı 06:00'a kurun.

*En rahat olduğunuz biçimde yatın.

Bana gelen soru hep şu olmuştur: 'Neden 23.30 da yatıp 06.00 a kuruyoruz. bu 630 saat eder fakat lusid 6 saat sonra gerçekleşmiyor muydu.'

Cevap:


Evet fakat yorgun olmayan bir insanın uykuya dalma süresi 30 ila 45 dakika arasıdır. siz 30 dakika sonra uykuya dalarsınız. yani tam 00.00'da.

6 saat sonra alarmınız öter uyanırsınız ve tekrar yatarak kağıtta yazanları düşünürsünüz. Şimdi rüyadasınız. Markettsiniz. kasiyer var. ona 'Nasılsın diyorsunuz' size 'İyiyim şu anda rüyadasın diyor..' Bunun farkına varıyorsunuz. Bir çok insan burada hata yapar.hemen heyecanlanır ve diğer kuralı unutarak uyanır. Unutmayın rüyada olduğunuzu asla binçaltınıza belli etmeyin. gerçek hayatta ki gibi davranın 'hadi oradan' diyerek yanından uzaklaşın. Sürekli tekrarlanması durumunda artık rüyanızda mekanı kendiniz oluşturup kontrolü kendiniz sağlayacaksınız. Unutmayın tek gereken 'İNANÇ'

(alıntıdır)