Arkadaşlar lucid rüyalar konusunda başka bir sitede rastladığım bu tekniği kısaca özetliyorum. Bulan kişi tekniğe kendi ismini vermiş. Umarım faydasını görürsünüz:

Bu tekniği 3-5 saatlik bir uykudan sonra hala kendinizi yorgun ve uyuma ihtiyacında hissettiğiniz bir zamanda denemeniz gerekiyor.

Bunun için saatinizi sizin için en uygun olduğunu düşündüğünüz bir zamana kurun (bu kişiden kişiye veya günlük fiziksel enerjinize göre değişir).

Daha sonra yatağa geçip belirlediğiniz zamana kadar uyuyun…

Alarm çalıp bilinciniz açık fakat hala uykunuzu almamış bir durumda uyandığınızda bir süre sonra tekrar uykuya dalacağınız düşüncesi içinde biraz bekleyin. Sonra işaret ve orta parmağınızı sanki piyano çalıyormuş gibi yavaşça fazla enerji tüketmeden hareket ettirin. Bu hareketi yapmaya başladıktan 10-30 saniye sonra bir Gerçeklik Testi (burnu sıkıp nefes almaya çalışmak gibi) yapacaksınız. Fakat burada önemli olan şey herhangi bir şeyi düşünmemektir. Kafanızdan ayrıntıları geçirmemeli ve birazdan yapacağınız gerçeklik testi için saniyeleri saymamalısınız. Yalnızca aşağı yukarı 10-30 saniye boyunca bu hareketi yaptıktan sonra bir gerçeklik testinde bulunacağınızı bilin.

Alıntıdır.