Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Lightbulb İmajinasyon Dersleri

  İmajinasyon Dersleri

  Merhaba arkadaşlar

  Bu konu başlığı altından imajinasyon dersleri verilecektir.İmajinasyon hayal kurmanın son derece ileri ve kontrollü şeklidir. İmajinasyonun hayal kurmaktan farkı belli bir şeyin seçilmesi onun üzerine yoğunlaşılması ve o şey veya o cisim her ne ise onun sabit olarak görülmeye devam edilmesidir. Gelişi güzel hayal kurmak gibi düşünülen şey akıp gitmez. Fiziksel gözlerle görülen sabit bir resim gibi yerinde durur veya istek üzerine haraket ettirilir.Şimdi hepiniz bilgisayar ekranınıza 30 saniye boyunca gözünüzü kırpmadan bakıniçinizden sayarak 30 saniyeye ulaştığınızda gözlerinizi kapayınkaranlıklar arkasından belirmekte olan bir ekran görüceksiniz.İşte bu ekranbilgisayar ekranının imajinasyonudur.Disiplinli ve düzenli çalışmalarla beraber imajinasyon yeteneğiniz geliştikçe herhangi bir cisme bakmadan da dilediğiniz bir nesnenincisminmanzaranın ya da bir kişinin imajinasyonunu siz kendiniz oluşturacaksınız.

  İmajinasyonla ilgili detaylı bilgi edinmek isteyen arkadaşlaraşağıdaki linke tıklayarak 18.sayfada mevcut olan Bülent Kısa’nın “İmajinasyon ve Vizyon” adlı makalesini okuyabilirler.

  İmajinasyon başta astral projeksiyon ve duru görü olmak üzere bir çok alanda önemlidir.İmajine yeteneğiniz olmadan astral projeksiyon da duru görü de çok zor gerçekleşir.Özellikle son zamanlarda astral deneyen arkadaşlarımızın ortak sorunu beyaz ekranın gelmesiyle beraber ne yapılacağının bilinmemesi.Beyaz ekranın gelmesiyle imajine edilmesi yada hissetme olgusuna dair teknikler uygulanması gerektiğini sölemiştik.

  Allah nasip ederse ”imajinasyon”la ilgili olarak düzenli ve belirli gün aralıkları ile dersler verilecektir. Fırsat buldukça “hissetme” ile ilgili makaleler konuya eklenicektirbu derslerin sonunda ümit ederim ki hepiniz hayal etmehissetme ve imajinasyon arasındaki farkı bilecekpasif ve hissiz hayallerinizin yerine aktiftüm bedeninizle hissedebileceğiniz hayaller kuracak ve gözlerinizi kapattığınızda gördüğünüz karanlığı artık kendinizin oluşturduğu güzel imajinelerle renklendireceksiniz.

  Benim imajinasyon ile ilgili yayınlayacağım teknikler “ggwn” nickli arkadaşımıza aittir.Benimle paylaştığı teknikleriniburada sizlerle de paylaşmama izin verdiği içinbana verdiği emekler için kendisine sonsuz teşekkürler ediyorum.İşlerinden fırsat buldukça konuya ilaveler yapmasından yada sorulara cevap vermesinden memnuniyet duyarım.

  Not:Bu konu altında paylaşılacak teknikler yada makaleler başka sitelere ait değildir.Yukarıdaki yazıda yalnızca imajinasyonun tanımı alıntılanmıştır.

  Alıntıdır.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart


  DERS 1


  Mum ve Lamba ile İmajinasyon

  İlk olarak kolay ve klasik tekniklerle başlayalım .Mum yada lambanın imajinesi ile çalışacağız. Karanlık bir odada (akşam yada gece denemeniz iyi olur) bir masanın üzerine mumu koyun yakın . Mumun karşısına geçin 5 dk lık bir nefes izleme ve düşüncelerden arınma meditasyonunun sonunda 1 dk .lık bir süre ile gözlerinizi mümkün olduğunca kırpmamaya çalışarak muma bakın .Muma bakma süreniz arttıkça arkadaki objelerin bulanıklaştığını ve mum ışığının büyüdüğün fark edeceksiniz.

  1 dk.nın sonunda gözlerinizi kapayın ve mumun imajı yavaş yavaş gözkapaklarınızın ardında belirecek.Bu imajın sadece bir noktasına odaklanın ve mümkün olduğunca mum imajını göz önünde görme süresini uzatmaya çalışın. Mum imajı kaybolduğunda onu geri getirmeye çalışın . Yapamıyorsanız tekrardan muma odaklanın ve gözlerinizi kapayın .Her akşam 15-20 dk.ınızı bu egzersize ayırırsanız fazlasıyla faydasını görürsünüz.Bunun haricinde lamba ile de çalışabilirsiniz. Lamba daha uzun süre gözönünde kalırdaha güçlü bir etki yaratır. Lambayı yakın 30 saniye ona bakın ve gözlerinizi kapayın lambanın imajı uzun süre gözünüzün önünde belirecektir. Uygulamaları aksatmadan her gün yapın.


  DERS 2


  Geometrik Şekiller Üzerinde İmajinasyon-

  Merhaba arkadaşlar

  2.derste sizlerle birlikteyim bu derste elipskareüçgençember gibi geometrik şekiller üzerinde çalışıcaz.imajinasyon yeteneğinin geliştirilmesi için verilen tavsiyelerden biri; siyah fon kartonununa üzerinde geometrik şekil olan bir beyaz kağıt yapıştırılması ve bu şekle bakıp çalışma yapılmasıdır.

  bizler de bugün bunu yapıcaz.siyah fon kartonuna ihtiyaç duymadan pc ekranı başında bu çalışmayı gerçekleştiricez.aşağıdaki linke tıklayarak "çalışma kutularım" dosyasını indirin.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  -öncelikle siyah-beyaz şekiller üzerinde çalışmaya başlayınbilgisayarın karşısına geçinşekli tam ekran yapıniçinizden sayarak 1 dk boyunca gözünüzü kırpmadan bu şekle bakmaya çalışın.bu esnadahiçbir şey düşünmemeniz gözlerinizi bu şekil üzerinde odaklamanıza yardımcı olacaktır.farkındalık konularında da anlatıldığı üzeredüşüncesizlikte(boşlukta) kalan insan gözünü kırpmaz.1 dk.dolduktan sonra gözlerinizi kapayınşeklin imajinasyonunu gözönünde tutma sürenizi uzatmaya çalışın.

  -siyah-beyaz şekillere 1'er dakika baktıktan sonraaynı çalışmayı renkli yıldızlar üzerinde yapın.

  -yıldızlar bittikten sonra "renkliler" klasörüne geçin ve onlar üzerinde çalışın.

  -bütün bu çalışma için gün içerisinde 20 dakikanızı ayırın ve Allahın izniyle faydasını görürsünüz.

  ***çalışma kutularım dosyasındaki yıldızlargeometrik şekiller vs... hepsi "ggwn" arkadaşımızın kendi emeğiyle hazırladığı dosyalardır.Bizlere katkısı dokunduğu içinkendisine tüm forum adına teşekkür ediyorum.renkliler dosyasındaki resimlerin bazıları nettenbazıları da Turkuaz_ 'ın çalışmalarıdır.Ona da teşekkürler

  İlgi ve alakanıza teşekkürler.

  Ders 3

  Ters Düşünme/Hissetme uygulaması

  Merhaba arkadaşlar

  Hissetmeye yönelik bir makaleyle karşınızdayım.Astral denemelerinde beyaz ekrana gelindiğinde imajinasyon gerçekleştiremeyenlerin hissetmeye yönelik bir şeyler yapması gerektiğini sölemiştik.Hissetme alıştırmaları ile bir şeyleri hissediyor-muş hissi yaratmanıza yardımcı olacağız.Bu alıştırmalarda imajinasyon yerine imgeleme yani basit bir şekilde göz önünde canlandırma tekniğinden yardım alınabilir.

  Hissetmenin en basit aşamalarından biri olan ters düşünme metodu ile başlayacağız.Bu metodu kolaydan zora doğru bir aşama ile yatakta yatarkenyerde otururken ve otobüs yolculuğu yaparken deneyeceğiz.

  1)Yatakta ters yatıldığı hissiyatı vermek:

  Herzaman yattığınız yatağa sırtüstü yatın ve vücudunuzun yatağın ucunabaşınasağınasoluna değmesine izin vermeyin(böle olduğu taktirde ters düşünmeniz zorlaşır)vücudunuz bir bütün olarak sadece yatağınızın üzerinde yatttğınız kısmına temans etsin.Gözlerinizi kapayıngevşeyin ve zamanı unutun5 dk boyunca nefesinizi izleyinbu zihninizi arındırmanızaodaklanmanıza ve kısmen de olsa uyuşmanıza yardımcı olacaktır(uyuştuğunuzda ters yattığınızı hissetmeniz daha kolay olur)aceleci davranmayınyavaşça ve aşama aşama hissetmeye çalışın.Bir bütün olarak değil de bölgesel olarak ters yattığınızı hissetmeye çalışın.İlk olarak ayaklarınızdan dizkapaklarına kadar olan kısmı imgeleyin (imajine şeklinde olmasına gerek yok) bu imgeleme esnasında sadece ayak ve bacaklarınıza odaklanınvücudunuzun geri kalan kısmını yada diğer çevresel uyaranları düşünmeyin.Sanki bir boşluk var ve siz sadece bacaklarınızı görüyor ve hissediyorsunuz.Bacaklarınızın ağırlaştığının hissiyatına varıncaayaklarınızdan dizkapaklarınıza kadar olan kısmın ters tarafta olduğunu hissetmeye çalışın.Bunu başardığınızda şimdi dizkapaklarınızdan belinize kadar olan bölgeye odaklanınonu hissedin ve imgeleyinsonrasında aynı şekilde o bölgenin yattığınız yerin ters tarafında olduğu hissiyatı verin.Bu iki bölgesel hissiyatı verirseniz eğervücudun bütünün ters yönde olduğu hissi kendiliğinden tamamlanacak ve siz beyninizi kandırarak ters yattığınızı hissedeceksiniz.

  Bir bütün olarak ters düşünmeyi sağladığınızdaçevresel uyaranları görmeye çalışın.Sağınızın ve solunuzun da farklılaştığını göreceksiniz ve çevresel objeleri asıl yattığınız yerden değil de ters yattığınız yerden görmeye çalışın.Şimdi bir adım daha ileri gidin ve başınızı sağasola çevirin.Sağa çevirdiğinizde sanki solunuzdaki cisimlerin orda olduğunu hissetmeye ve görmeye çalışın.

  Basit bir şekilde örnekleyecek olursak ters düşünmeden önce ;
  Ayak ucunuzda =pencerebaş ucunuzda = tablosağınızda =bilgisayarsolunuzda = duvar vardı.

  Ters düşünme yani ters yattığınızı hissettikten sonra;
  Ayak ucunuzda =tablobaşucunuzda =penceresağınızda=duvar ve solunuzda = bilgisayar var.

  *İlk başlayanlar için ters düşünmek zor olabilir ama hissetme olgusunu bölgeselden tüme doğru sağlamaya çalışırsanız bu işin nekedar kolay olduğunu göreceksiniz.Bu hissetme olayını sırtüstü denedikten sonra sağa yada sola yatarak deneyebilirsiniz.Ozaman da sağa yattığınızda sola yatıyormuş hissi yakalamaya ve çevresel objeleri de tersi biçiminde göz önünde canlandırmaya çalışın.

  Şimdi bu aşamayı bir adım daha ileri götürelim ve yerde bağdaş kurarak bunu gerçekleştirmeye çalışalım.

  2)Yerdeyken ters oturulduğu hissiyatı vermek;

  Dikkatinizin dağılmaması için yumuşak bir zemine oturun ve sırtınızı bir yere yaslayın.Kafanız bir yere yaslı olmasın çünkü onu hareket ettireceğiz Yatağınızın önüne bağdaş kurarak oturmanız ve sırtınızı yatağınıza dayamanız ideal pozisyon olacaktır.Gözlerinizi kapattınızgevşedinizzihniniz “boşluğa” indiğindehazır olduğunuzu hissettiğinizde sizin ruhunuzun odaya geldiğini ve sizin tam karşınıza bağdaş kurarak oturduğunu imgeleyin.O sizin bir aynanız gibifiziksel açıdan sizinle aynı ve siz karşınızda onu tam manasıyla görmeye çalışın.Detayları atlamayın.Sanki ellerinizi karşınızdaki ruh aynanıza sürüyormuşçasına yüz hatlarınızı hissetmeye çalışın.Ruhunuzun yüzünü ve bedenini göz önünde canlandırdıktan sonra onunla yer değiştirmeye hazır olun.Birazdan ayağa kalkıyormuş gibi yapıcazters dönücez ve ruhumuzla yer değiştirip onun oturduğu yere oturucaz.Yani bütün bunların hissini yaşamaya çalışıcaz.Oturan bir kişinin ayakta olduğunu hissetmesi kolay olmadığındançok hafif bir şekildetam manasıyla ayağa kalkmadan dizlerinizi kırarak yerinizden ayrıldığınızıters döndüğünüzü ve ruhunuzun yerine oturduğunuzu hissetmeye çalışın.Ruhunuzla yer değiştirdiniz.Şimdi oturduğunuz yerin tam tersinde oturuyorsunuz.Bunu hissetmeye çalışınvücudunuzuvarlığınızı bir bütün olarak orada hissettikten sonra çevresel uyaranları göz önüne getirmeye çalışın.Artık önünüzdearkanızdasağınızda ve solunuzda aynı şeyler yer almıyor.Ters oturduğunuzu hissettiğinizde kafanızı sağa çevirinaslında solunuzda yer alan cisimlere baktığınızı imgeliyor olacaksınız.

  Örnek olarak ters düşünmeden önce ;
  Önünüzde =televizyon arkanızda=sırtınızı yasladığınız yatak sağınızda= oyun arşivinizsolunuzda= dolap vardı.

  Ters düşünmeden sonra;
  Önünüzde=yatakarkanızda=televizyonsağınızda=dola p ve solunuzda=oyun arşiviniz var.

  Ve şimdi son olarak bir adım daha ileriye gidelim ve en zor aşamaya gelelim.

  3)Otobüste giderken ters oturulduğu hissiyatı vermek;

  Bunun hissini verebilmek diğer 2 metoda göre biraz daha zordur.Çünkü burada hem çevredeki insanlar hem de yol faktörü dikkatinizi dağıtabilir.Otobüslerde birbirlerine bakan 2 li oturma yerleri olur.2 si ters2 si düz olarak dizayn edilmiştir.Bir yolculuğunuzda ters oturun ve tamamen ters oturduğunuzun hissine varmaya çalışın.Otobüs fren yaptığında kafanızın arkaya düşüşünüboyun kaslarınızın gerilmesini vs..bunları hissedin ve belleğinize kaydedin Bir sonraki yolculuğunuzda düz oturun.Gözlerinizi kapatın5 dk boyunca nefesinizi izleyin ve etraftan soyutlanmaya çalışınçevredeki sesleri duymamanız ters yönde oturuyor hissiyatı yaratmanızı kolaylaştırıcaktır.Sağımızı ve solumuzu da farklılaştıracağımız için kulaklarınız çevresel uyaranlara açık ikensağdan bir ses duyduğunuzda bunu soldan duymuş gibi hissetmeniz zor olur.Bu nedenle yolculuk esnasında mp 3 ünüzden yardım almanızı ve bir müzik eşliğinde bu çalışmayı yapmanızı öneriyorum Konsantrenizi topladıktan ve kendinizi hazır hissettikten sonra bölgesel çalışmaya başlayın.Ayaklarımızdan dizkapaklarımıza kadar olan kısmı imgeliyoruzbu bölgeye yoğunlaşıyor ve bacaklarımızın varlığını hissediyoruz.Sonrasında bacaklarımızın ters tarafta olduğunu hissetmeye çalışıyoruz.Sağınızı ve solunu unutunsadece bacaklarınızın ters tarafta olduğunu hissetmeye çalışın.Bunun hissini verdikten sonra dizkapaklarından bele kadar aynı işlemi yapınbu bölgenin ters tarafta olduğu hissiyatını verirseniz tüm vücudunuzun ters döndüğünü hissedeceksiniz.Bir bütün olarak ters tarafa yolculuk ettiğinizi hissettiğinizde önce önünüzdeki kişilerioturma yerlerini vs.gözönünde canlandırmaya çalışın.Sonrasında ters oturuyormuşçasına sağınızı ve solunuzu imgeleyin.Hatta başınızı sağa çevirin ve aslında soldaki objeleri hissedinbaşınızı sola çevirin ve sağa bakıyormuş gibi hissedin.Tüm bu işlemler esnasında bir yol üzerinde hareket halinde olduğunuz için işiniz zorlaşacaktır ama yukarıda sölediğim gibi bir yolculuğunuzda ters oturmuştunuz ve bunun yarattığı hissi belleğinize kaydetmiştinizbundan yardım alın ve siz düz otururken otobüs fren yaptığında sanki kafanız arkaya düşüyormuş gibi hissedin.İyi odaklandığınızda ve yolu unuttuğunuzda ters yolculuk etme hissiyatını elde etmiş olacaksınız.

  **Hissetme alıştırmaları için gün içerisinde ekstra bir zaman ayırmadan zaten sahip olduğunuz zamanı değerlendirin.İmajinasyon uygulamaları için günde yarım saat-1 saat ayırın. İmajine çalışmaları ve yatarkenotururkenyolculuk yaparken denediğiniz ters düşünme alıştırmaları ile inşallah astrale bir adım daha yaklaşmış olucaksınız.

  Hayatı tüm varlığınızla hissetmeniz dileğiyle..  Ders 4

  Renk Cümbüşü imajinasyonu-

  Merhaba arkadaşlar

  Bu derste gözünüzü kapattığınızda oluşan karanlığı renk cümbüşüne çevirmeye çalışacağız Kırtasiyelerde satılan renkli şeffaf kaplama kağıtları olurhani ilkokuldayken kitaplarımızı onlarla kaplardık.İşte o tarz renkli şeffaf kağıtlara ihtiyacımız olacak.Kırtasiyeden temin edebilirsiniz.78 tane ayrı renklerde bu naylonlardan alın ve bir de aydınlatması iyi olan el fenerine ihtiyacımız var.Bİr adet el feneri ve şeffaf kağıtlarla işe başlıyoruz.Örneğin kırmızı bir şeffaf kağıdınız varonu el fenerine sarınel fenerini yakın.Böylece şeffaf kağıt renkli hale gelecek ve etkilicanlı bir ışık saçacaktır.Bu ışığa 1 dk.kadar bakın ve sonrasında gözlerinizi kapatın.Gördüğünüz renkli ışık imajinesini gözönünde daha uzun süre tutmaya çalışın.Bu işlem bittikten sonra sırasıyla çalışmanızı diğer şeffaf kağıtlar üzerinde tekrarlayın.

  El feneri ve şeffaf kağıt kombinesi yerinerenkli ampuller de kullanabilirsiniz.Lambanın büyüklüğü önemli değil ama voltajı önemline kadar iyi ışık saçarsa o kadar iyi olurhem çevresel ışıklanma ve renklenme olur hemde rengi daha net görürsünüz.Renkli ampule 1 dk kadar bakıprengin imajinesinin süresini uzatmaya çalışın.

  *"ggwn" nickli arkadaşımızın tekniğidir.Kendisine teşekkür ederim.
  Ders 5

  İmajinasyonu hareketlendirmek-

  Merhaba arkadaşlarbugün gözönündeki imajinelerimizi hareketlendirmeye çalışacağız.

  Tren yolculuğu yada otobüs yolculuğu yaparken cam kenarına geçingözlerinizi kapatıngüneşin olduğu tarafa geçmeniz imajinelerin daha güçlü olmasına yardımcı olur.

  İlk önce kısa bir süreliğine nefesinizi izleyinortamdan izole oluninsanlarıotobüs sallantılarınısesleri vs.unutunkısaca artık orada değilsinizorada olduğunuzu unutun nefesinizi izleyerek düşüncelerinizi minimalize ettikten sonrayolculuğa kendinizi bırakın.Tren hareketli olduğu için bir hareketlenme ve ilerleme durumu olur.Kendinizi o hareketlere bırakıno hareketleri gözünüz kapalı iken takip edinsanki sizde gidiyormuş gibi olursunuz.Bazen ters tarafa doğru gttiğinizi bile sanırsınız.

  Bu tür bir yolculuğun imajinasyona çok faydası vardırkendinizi bir tren izleyişinde ve onun manevralarını gözlemlerken buluyorsunuzbu manevraları ve trenin (otobüsünarabanın vs.) geçtiği yolları hissediyorsunuz.Otobüslearabayla vs. bir otobanda gidiliyor meselaorada gittiğinizi ve diğer arabaları hissediyorsunuz.Daha çok hissetmeye çalışın bu çevresel uyaranların imajinasyonu daha çok gözönünde canlanacaktır.Yolculuk devam ettikçe farklı imajinasyonlar gözönünde canlanacakmesela tek şeritli bir yola geçtiğinizi ve cam kenarının baktığı tarafta kırsal yerlerin olduğunu hissedeceksinizbunun imajinesi belirecek gözlerinizde.Arada bir gözlerinizi açın ve imajinasyonlarla gerçek yolculuğunuzdaki çevresel uyaranların eşleşip eşleşmediğini kontrol edin.

  Benim imajinasyona dair yazdığım teknikler ggwn arkadaşımıza aittirkendisinin bana söylediği teknikleri kendi üslubumla ve biraz da deneyimlerimi katarak anlatıyorum.Bunun haricinde "Ters düşünme/hissetme uygulaması" ders makalesi bana aittirben yazdım.Dersler alıntı değildir.

  Ders 6

  Sıfırdan bir imajinasyon oluşturmak-

  Herhangi bir nesneye bakmadan imajinasyon oluşturmanın vakti geldi.Sıfırdan bir imaj yaratabilmek için öncelikle o imajı çok iyi bilmemiz gerekir. Meyvelerden yola çıkalım. Bir elmanın imajinesini oluşturmaya çalışalım.Yeşil bir elma imajinesini oluşturacağız.

  Öncelikle sakinsessiz bir yere oturalım. 5 10 dakikalık nefes izleme alıştırması yapalım ve düşüncelerden arınalım.Elmayı imajine etmeden önce onu her detayına kadar gözlemleyelim.Burada unutmamamız gereken nokta yorum yapmamak.Sadece gözlem yapıyoruz ve düşünmüyoruz.Bir objeyi imajine etmek için iyice farkına varıp detaylarını da hissetmemiz gerekiyor.Ağırlığıyumuşaklığırenginin parlaklığı sapı vs…Sonrasında yeşil elmayı elimize alıyoruz.Burada duyu organlarımızı fazlasıyla kullanmaya çalışacağız. Yeşil elma elimizde gözlerimizi kapattık .Şimdi bu yeşil elmayı hissetmeye çalışacağız.Rengini tadını kokusunu hissedin.Rengi nasıldı ? Parlak mı mat mı ?Hissedin…Daha önce bu elmayı yemiştiniz tadı nasıldı ?Tatlı mı ekşi mi ?Hissedin..Kokusu nasıldı peki ? Hissedin…Hissetme işlemini yaparken elinizi elmanın üzerinde gezdirebilir ve dokunma duyu organınızdan yardım alabilirsiniz. Elmanın hatları gözkapaklarınızın ardında oluşmaya başladığında detaylara girin ve detayları şekillendirmeye çalışın.

  Eğer imajine edemiyorsanız yada gözlerinizin önünde farklı bir imaj beliriyorsa ya imajine edeceğiniz şeyi tam anlamıyla hissedemiyorsunuz yada imajını oluşturmaya çalıştığınız obje hakkında net bir karar verememiyorsunuzdur.O objeyi imajine etmek istiyorsunuz ama aklınıza başka objelere gidiyor düşünceler araya giriyor ve istediğiniz imaj oluşmuyordur.

  Hissetme faktörünü kolaylaştırmak adına limonu da deneyebilirsiniz. “limon” dediğimiz zaman tadından kaynaklanan bir etki sinirlerimizi harekete geçirir ve limon yeme etkisi hissi oluşur ve şekli basittir.Limonun imajiını verebilmek bu noktada daha kolay olacaktır . Şeklini şemalini ayrıntılarını çok iyi bildiğiniz ve sıkılmayacağınız nesneler ile başlayın yaptığınız işten zevk almaya çalışın nesnenin imajının hemen oluşmasını beklemeyin sakince ve yavaşça hissetmeye çalışın. Düşünmek ve görmek farklı şeylerdir.Biz hissetme olgusundan yola çıkıp “görmeye “ çalışıyoruz.Düşünmek ve yorum yapmak imajinasyonu bozar.Bunlara dikkat edin hergün düzenli olarak çalışın.Bu uygulama ile hem farkındalığınız hem gözlem kabiliyetiniz hem de imajinasyon yeteneğiniz artacak.

  -Dharma  Ders 7

  Hipnoz yardımıyla hareketli imajinasyonlar-

  Merhaba arkadaşlar

  Bu dersimizde hipnoz yardımıyla imajineleri hareketlendirmeye ve net bir görsellik elde etmeye çalışacağız.Buraya kadar derslerde ilerlediyseniz artık gözümüzün önüne getirdiğimiz obje imajinasyonlarını hareketlendirmenin vakti gelmiştir.Bunun için de parlakgörsel efektlerden yardım alacağız.

  Hergün düzenli olarak aşağıdaki hipnoz videolarına 1 er dakika boyunca bakın (tam ekran izleyin)arkasından gözlerinizi kapayın ve hareketli imajineleri görmeye çalışınbu noktada biraz daha ilerledikten sonra videodaki görselliğin hareketini siz devralmaya çalışın.Eğer videodaki hareketleri net olarak göremiyorsanız videoya odaklanma sürenizi uzatın15 yada 2 dakika bakabilirsiniz.

  Videodaki efektleringörsel imajinasyonların etkileri kişiden kişiye değişebilirbu yüzden sizde en iyi etki bırakanları gözlemleyin ve daha çok onlar üzerinde çalışın.  Not:Bu türde çok sayıda video varhepsini eklemiyorum.Eğer isteyen olursa buraya yazabilirona göre ben de videoları eklerim.Teknik ggwn arkadaşımıza aittirkendisine tekrar teşekkür ediyorum.

  Alıntıdır.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Dersleri tek bir başlık altında topladım ve düzenledim. 1.derse mum ve lamba tekniğini koydum ve son olarak da bir cisme bakmadan onun imajinasyonunu nasıl oluşrurabileceğinizi anlattım.

  Derslere nisan ayında bir arkadaş ile başlamıştık sonradan kendi makalelerini sildi .Bu şekilde olunca içinize sinmediğini gördüm ve sizler için dersleri bir bütün olarak düzenledim.Bir kaybınız yok aksine 2 teknik daha ekledim . Hiçbiri alıntı değildir. "ggwn " arkadaşımın bana verdiği teknikleri ben de kendi üslubumla sizlere aktardım.Hergün düzenli olarak bu tekniklere çalışırsanız faydasını görürsünüz.

  2.dersteki "çalışma kutularım" adlı dosyayı hotfile 'a da yükledim .Buyrun buradan indirebilirsiniz.Bir sorunla karşılaşırsanız buraya yazın tekrar yüklerim.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  İyi çalışmalar kolay gelsin diyorum.
  Sizlere faydalı olması ümidiyle...

  Alıntıdır.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  yazınız çok güzel.linki tekrar yapılandırırmısınız? 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Hayal kurmanın da dersleri mi olurmuş?


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş