Durusezi Ve Durubiliş Açma Teknikleri

Öncelikle bu tür yetilerin doğuştan açık olduğunu söylemek isterim. Daha sonraki zamanlarda ya kendi isteğimizle ya önyargılardan dolayı yada negatiflikten dolayı kapanır bu çakralarımız. O yüzden öncelikle bu tür iletişimlerden önce kişisel olarak kendinizi daha iyi duruma getirin. İyilik dolu sevecen hoşgörülü olun. Nefsi arzularınızı öreslemeye en azından o arzuların farkına varıp kibir öfke gibi şeylerden uzak kalmaya veya savaşmaya çalışın. (mesela Mevlana'nın dediği gibi öfkede ölü gibi olun.) Ondan sonra bu yetilerin daha kolay ve çabuk açılacağını farkedeceksiniz

DURUGÖRÜ


Ruhsal Görünüzü açmak için meditasyon


1.Rahatsız edilmeyeceğiniz bir odada rahat bir yer bulup oturun. Telefonun zilini kapatın.

2.Odanın güzel altın rengi metalik bir ışıkla dolduğunu hayal edin. Bu ışık bu güzel ışık-dolu altın rengi aura'ya sahip meleklerden gelmektedir. Bu ışığı birlaç kere derin bir biçimde içinize çekip ciğerlerinizi onunla doldurun. Işığı içinize çekerken bedeninizin yenilendiğini ve gevşediğini hissedin. İçinize mümkün olduğunca çok ışık çekin ve sonra onu yavaş yavaş dışarıya verin.

3.
Şimdi dikkatinizi iki gözünüzün arasındaki alanda toplayın. Önünüzde gözlerinizin arasında bir başka göz görün yada hissedin. Bu sizin üçüncü gözünüzdür. Bu gerçek benliğinizin gözüdür tüm yaşam-tarihinizi kaydeden ve siz öbür tarafa geçtiğinizde yaşamınızın bir özetini gösterecek olan gözdür.

Üçüncü gözünüzün kapağının açık mı kısmen açık mı yoksa tamamen kapalı mı olduğunu görün yada hissedin. Eğer göz kapağı açık değilse altın ışıktan çok derin bir nefes çekin. Bu ışığı başınızın içine getirin. Şimdi nefesiniz ve niyetinizle bu ışığı üçüncü gözünüzden geçirip odaya verin. O içinden geçen temizleyici ışığa karşılık verirken üçüncü göz bölgenizde hafif bir baskı hissedebilirsiniz. Nefes alıp vererek altın ışığı üçüncü gözünüzden dışarı yollamayı sürdürün.

4.Üçüncü gözünüzü temizlerken ruhsal görünüzü engelleyebilecek her türlü düşünceyi de salıverebilirsiniz. Melekler sınırlayıcı inançları temizlemeniz için size yardıma hazır biçimde beklemektedirler. Yapmanız gereken tek şey bu inançları temizlemeyi istemektir. Onlar tüm işi sizin için yapacaklardır.

Birkaç derin nefesle birlikte gerçeği yada geleceğinizi görme konusunda barındırdığınız korkuları meleklerinize bırakmayı isteyin. Meleklerinize onları görme konusunda barındırdığınız korkıları bırakmayı isteyin. Onlara ruhsal görünüzü yeniden uyandırmanızın sonucunda eleştirilme baskı yada zarar görme korkunuzu bırakmayı isteyin. Kendiniz dahil herhangi bir zamanda ve yerde ruhsal görüye sahip olduğunuz için size zarar vermiş olanları bağışlamayı isteyin

5.Kesin bir karar ve niyetle üçüncü gözünüzün kapağını açın. Lütfen bunun için çok zorlamayın yada çabalamayın. Sadece onu açmaya karar verin onun yapmaya karar verdiğiniz herhangi bir bedensel hareket kadar doğal ve kolay bir biçimde açılmasına izin verin. Onun açıldığını gördüğünüzde hep böyle açık kalmasına karar verin. Onu istediğiniz zaman kapatabileceğinizi bilin.

6.Ruhsal görünüzü doğru haline dönecek şekilde temizlemenize yardımcı oldukları için meleklere teşekkür edin.

Ruhsal Görü Alıştırması


1.
Yakınınızdaki bir nesneye bakın. Bu nesnenin ayrıntılarını otuz saniye kadar inceleyin.

2.Sonra gözlerinizi kapayın ve bu nesneyi zihin gözünüzde inceleyin. Zihninizden bu nesnenin görüntüsünün parlaklığını ayrıntısını ve büyüklüğünü artırmasını isteyin. Bu nesneyi zihninizde evirip çevirin ve ona farklı açılardan bakın. Bu alıştırmayı günde iki kez yapın o zaman görüşünüzün keskinliği muazzam derecede artacaktır.

3.Ziyaret ettiğiniz yerlerin fiziksel çevrelerine dikkat etmeye başlayın. Sıradan görüntülere dikkat etmeye başlayın ve çok geçmeden çevrenizdeki görsel sunuların zenginliğini ve çeşitliliğini fark edeceksiniz. Kitabınızdaki her sahnenin ayrıntılarını kataloğunu çııkaran bir romancıymışsınız gibi davranın. Bakkaldaki tezgahtarın yüz ifadeleri otel lobisindeki koltuğun kumaşının rengi ve dokusu yerel çiçekçinin papatyalarındaki sarı rengin tonu gibi önemsiz ayrıntılara dikkat ederek ilahi rehberliğinizin ayrıntılarını da daha iyi elde edebilirsiniz.

DURUİŞİTİ

Tıpkı durugörü gibi duruişiti de onunla ilişkili çakraları temzilediğimizde gelişir. Kulak çakraları başın içinde sağ ve sol kulakların yakınındadır. Onlar başın ortasına içeri doğru otuz derecelik bir açıda bulunur enerji frekansaları -durugörü yoluyla- menekşe kırmızı olarak görünür.

Kulak Çakralarını Temizlemenin Yöntemi

1.
İki-üç kez çok derin nefes alın.

2.Kulaklarınızın hemen içinde bir menekşe-kırmızı disk imgeleyerek kulak çakralarınızı gözünüzde canlandırın yada hissedin. Bu disklerin içe ve yukarı doğru otuz derecelik bir açıda bulunduklarını görün yada hissedin

3.Derin bir nefes daha alarak parlak-beyaz bir ışığın kulak çakralarınızın içini temizlediğini imgeleyin. Onları aynı anda yada sırayla temizleyebilirsiniz

4.Beyaz ışık çakraları içeriden ovalayarak temizlerken içinizden meleklerinizden başınızı kuşatmalarını isteyin. Sonra meleklerin kulak çakralarınızda bulunan tüm acı verici anıları alıp götürmesine izin verin. Sizin onlara yardım etmeniz gerekmez sadece yardım edilmeyi isteyin yeter. Aslında bizim çabalarımız çoğunlukla onların yolunu kestiğinden melekler sizin onlara yardım etmeye çalışmamanızı tercih ederler. Onun yerine onlar sizin Tanrı'nın sesini işitmenizi engelleyen eski duyguları düşünceleri ve anıları temizlerken sadece meleklerin şifalandırıcı gücüne açık olun.

5.Meleklerden ilahi rehberliği işitmekle ilgili her türlü korkunuzu temizlemelerini isteyin. Buna bir ses tarafından ürkütülme korkusu Tanrı tarafından kontrol edilme korkusu ya da Tanrı'nın zamanını yada dikkatini hak etmediğiniz korkusu dahildir.

6.Derin bir nefes daha alarak meleklerin kulak çakralarınızı sevgiyle ve çok parlak bir ışıkla aydınlattıklarını görün yada hissedin. Sonra yardımlarından dolayı onlara teşekkür edin.

Kulak çakralarınızı temizledikten ve korkularınızdan kurtulduktan sonra semavi alemden aldığınız duruişiti mesajlarında belirgin bir artış göreceksiniz. İlahi rehberliği egonuzun sesinden ayırt etmenize yardımcı olan tipik özellileri hatırlayın. Hatırlayacağınız gibi gerçek rehberlik daima olumlu yüceltici tekrarlamalı ve sevencidr. Egonun sesi ise olumsuz eleştirile zorlayıcı ve kötümserdir.

Duruişitide kulakta çınlamalar uğuldamalar yükseğe çıkınca olduğu gibi tıkanıp düzelmeler radyo frekansı gibi cızırtılar duyabilirsiniz. Baskı hissedebilirsiniz yine. BUnlar başlangıç belirtileridir

Alıntıdır...