Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Exclamation Boyutlar Arası Geçiş Hayal Değil

  Boyutlar Arası Geçiş Hayal Değil


  İnsanlar hep aynı anda farklı evrenlerde farklı boyutların varlığını öne süren bir teori içinde fanteziler kurar. Başka bir boyuta geçmektir bunun adı. Boyutlar arası geçişte neler yoktur ki; mekânlar arası geçişler galaksiler arası geçişler zamandan zamana geçişler... Tüm fantezilerin tüm bilim-kurguların vazgeçilmezidir bunlar. Bir bin sene sonra bu noktaya geleceğimiz düşünülür hayaller kurulur... Sonra imkânsız derler içten içe ve hayaller öylece kalır nedense. Aslında biz senelerdir boyutlar arası yaşıyoruz ama hâlâ çoğumuz farkında bile değil. Bu yaşayışı öyle bir benimsemiş öyle bir almışız ki hâlâ yetmiyor bize hâlâ özlem doluyuz daha çoğunu istiyoruz

  Boyutlar arası geçiş yapıyoruz senelerdir diyorum duyuyor musunuz? Evet ne söylediğimin farkındayım. Şuan bile başka bir boyuttasınız. Gerçek dünyanız bedeninizin olduğu yer geçiş yaptığınız dünya şuan ruhunuz beyniniz hatta kalbinizle olduğunuz yer. Geçiş kapınız bilgisayarınızın açılış düğmesinden başlıyor internete girişinizle son evresine geliyor. Boyutlar arası geminiz ya da yönetim merkeziniz klavyeniz ve farenizden ibaret. Yolunuzu şaşırmayasınız diye donanımlarınız da var: Kamera kulaklık mikrofon... Kısacası gerçek ve sanal diye ayırdığımız iki dünya arasındaki gidip gelişlerimiz boyut geçişleridir.

  Şöyle dönüp bir bakalım altı aydan fazla internet kullanan on dört yaş üstü olanlar "arkadaşım dostum" dedikleriniz dokunabildiğiniz insanlar değil. Başka şehirde yaşıyor çoğu hatta başka ülkede başka kıtada. Ama hepsi canınızda can olmuş. Aşklarınız bile bu ikinci boyuttan. Çoğunuzun en büyük aşkı buradan çıkmıştır. Görürsünüz duyarsınız paylaşırsınız bedeninizle değil ruhunuzla dokunursunuz. Beyniniz bu boyutu o kadar benimsemiştir ki sadece "öptüm" diyerek onu hissedebilirsiniz. Çoğumuz böyle değil miyiz? Günümüz evliliklerinin ciddi bir kısmı internet kökenli değil mi? Eksik hissetmiyor mu kendini çoğumuz bu boyuta geçemediğinde?

  Şimdi "Boyutlar arası geçiş hayal değil!" deyişime hak vermişsinizdir. İnsanoğlu beyin gücünü bilim ışığında kullanarak daha pek çok boyuta geçiş yapacak. Işınlanarak hareket etmeyi çok uzak görmüyorum ben. Yakın bir gelecekte bu iki boyut arası geçiş daha da gelişirken ışınlanarak hareket de beraberinde evrimleşecek gelişecek. İnteraktif hayatlar bedenler buluşmasına dönüşecek. Evet neden olmasın? Bu çok uçta kalır bir şey değil hele ki şu noktada.

  Sizler de bana hak veriyor olmalısınız. Mantık dışı hayal ürünü şeyler değil söylediklerim birer ütopya değil. Düşünün neden internette tanıdığımız ruhumuzla dokunup böylesine can yapabildiğimiz birini beyin gücümüzü kullanarak bedenlerimizi de yanımıza alıp ziyaret et(e)meyelim? Neden internette bulduğum ablam kardeşim ağabeyim arkadaşım dostum aşkım dediğim insanları boyut geçiyle birebir göremeyeyim ellerini tutamayayım. Bu benim için belki hayal ama benim torunlarım için hayal olmayacak. Belki biliyorsunuzdur beyin gücü kullanılarak santimetrelik geçişler yapılabiliniyor günümüzde. Bunu da göz önüne alırsak söylediklerim "olmayacak iş" denilecek türden değil. Haksız mıyım?

  Alıntıdır.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Teknolojinin gelişim hızına bakılırsa bugün olanlara hayal diyenler vardı.

  O yüzden ışınlanma başka bir boyuta geçmenin de gerçekleşeceğini düşünüyorum biz göremesek de..


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş