Suneye methodu
Bu makaleyi okuyan pek çok kişi gibi bende paranormal olayları çok etkileyici bulmuşumdur. Gençken elime geçirebildiğim tüm astral projeksiyon ve lusid rüya kitaplarını okudum. Kütüphanenin (her ne kadar kısıtlı bilgi bulundursa da) müdavimiydim tüm harçlığımı kitaplara yatırırdım.

Bu kontrol edemediğim bir obsesyon haline gelmişti. Günün birinde hayatta her şeyden çok şey istediğim şey oldu astral projeksiyon yaptım.

bir gece astral projeksiyon yapabilme ümidiyle meditasyon yapıyordum. Üç aydır hiçbir başarı elde edemeden deniyordum. Saatin alarmını bir kitapta okuduğum tekniği denemek için uyanmak üzere saat 4'e kurdum. Meditasyonuma devam ettim ve en nihayetinde uykuya daldım.

Sabah gözümün içine parlayan güneşle uyandım. Saatin alarmıyla uyanmadığımı farkettim. Gerçekten hayal kırıklığına uğramıştım ve okuduğum maceraları yaşayamayacağımdan dolayı üzgündüm. Birkaç dakika kendime acıma duygusu yaşadıktan sonra halen uykulu olduğumdan yastığımı kabartıp uykuya geri döndüm. Uzun lafın kısası en nihayetinde ilk beden dışı deneyimimi yaşadım.

Yıllar geçti ve bu süre içerisinde pek çok şey oldu. Bir sürü astral projeksiyon ve lusid rüya yaşadım ama hiçbiri kontrollü değildi ve en beklenmedik zamanlarda gerçekleştiler. İstediğim zaman projeksiyon yapabilmeyi istedim kaderin karar verdiği zamanlarda değil. Böylece oturdum ve neyi yanlış yapıyor olabileceğimi yazmaya başladım. 11 yıllık astral projeksiyon ve lusid rüya çalışmasında sonra artık istediğim zaman yapabiliyorum. 1998 yılında hayatımın akışı değişti. O yıl ilk suneye metodunu buldum.

Başarısızlığımın sebebini bulmak için çok uğraş verdim. Bende işe yarayan ve yaramayan her tekniği düşünmeye çalıştım. İşte bulmuştum sabahları zihnim açık yine de uykulu hissediyordum.

Birşeyleri ucundan yakaladığımı hissediyordum ama farkettim ki her sabah astral seyahat ve lusid rüya yaşamıyordum. Hala birşeyler eksikti. Astral projeksiyon ve lusid rüyayı tetikleyen bir şey daha yapıyor olmalıydım.

Sabah saatlerinde uyguladığım tüm teknikleri gözden geçirmeye başladım (gerçeklik kontrolü telkinler vb..) ve 11 yıl önce yaşadığım ilk astral projeksiyonumu hatırladım. Buna bir iki teknik daha ekledim hangilerinin işe yarayıp hangilerinin yaramadığına karar verdim.

Yıllar geçtikçe yeni keşiflerde bulundum. Her sabah astral projeksiyon ve lusid rüya yaşamamı sağlayan etkili metodlar ürettim.

Suneye metodu nedir? Bu metodu anlamak için lusid rüya ve astral projeksiyonu neyin oluşturduğunu bilmek gerekir.

Lusid rüya ve astral projeksiyon oluşturan faktörler nedir?

1.
Bilinç durumu
2. Beden farkındalığı
3. Arzu
4. Teknik
5. Çevre

Bu faktörler mevcut olduğunda lusid rüya ve astral projeksiyon oluşturmak doğal hale gelir. Doğal mı dediniz? Evet Uyku ne kadar doğal bir fenomense lusid rüya ve astral projeksiyonda o kadar doğaldır. Eğer durum böyleyse neden bunları hiç deneyimlemedim? Bu sorunun yanıtı aşağı yukarı her gece bunu deneyimlediğimizdir. Gördüğünüz gibi her ne kadar bilimadamları daha bunu ispatlayamamış olsalarda her gece rüya görürüz ve astral projeksiyon yaparız. O halde nasıl astral projeksiyon ve lusid rüyanın farkına varırız? Aşağıdaki beş faktörü pratik ederek.

Şimdi bu faktörlerin herbirini açıklayalım ve astral projeksiyon/ lusid rüya yeteneğimizi nasıl etkilediğine bir bakalım.

Bilinç durumu - Rüyanın ve astral projeksiyonun farkına varabilmek için bilinçli zihninizin ulaşması gereken bir hal bir seviye vardır. Bir kere bu seviyeye ulaşmayı ve onu sürdürmeyi sağladığınızda lusid rüya ve astral seyahati deneyimlemede yarı yolu katetmişsiniz demektir.

Vücut farkındalığı - Nasıl astral projeksiyon veya lusid rüya oluşturmak için zihnin belli bir bilinç durumunda olması gerekiyorsa beden içinde böyle bir durum vardır. Bu rahat ama tetikte bir haldir.

Arzu – Bu kendini açıklayan bir faktör değil mi? Lusid rüya ve astral projeksiyon oluşturma obsesyonuna kapılmış insanlar tanıyorum. Sorun şu ki kullandıkları tekniklerle sonuca ulaşılamaz. Arzuları ifade etmenin bazı yolları telkin gözde canlandırma ve hipnozdur. Bunların etkin olabilmesi için arzuyu ifade etmesi gerekir. Örneğin sigara bağımlısı biri bırakmak isteyebilir ama pozitif sonuç alınabilmesi için arzunun bilinçaltına derinlemesine köklenmesi lazımdır.

Teknik – Kullandığınız teknik veya metod detaylıca analiz edilmeli ve teste tabi tutulmalıdır. Sadece teoriye dayanan bir sürü teknik gördüm. Bunlar kitaplarda yayınlanır işe yaramasalar bile uygulayıcılar tarafından kullanılır. Sonuç olarak insanlar hiçbir zaman beden dışı deneyim veya lusid rüya yaşayamayacaklarına inanırlar çünkü teknik işe yaramamıştır. Halbuki gerçekte teknik teori üzerine kurulmuştur ve etkinliği hiç test edilmemiştir. Astral projeksiyon veya lusid rüya oluşturmada kullanılacak tekniğin işe yaraması için tekniği bulan kişinin astral projeksiyon ve lusid rüyanın nasıl oluştuğunu bilmesi gerekir.

İnsanlar teknik uygulayarak astral seyahat veya lusid rüya elde edeceklerini sanırlar Hiçde öyle değildir. Tekniğin işe yarayabilmesi için zihin ve bedenin astral projeksiyon veya lusid rüya oluşturacak hale girmesi lazımdır. Diğer türlü en iyi teknik bile işe yaramaz.

Denediğim tüm tekniklerden sonra kolay ve doğal lusid rüya veya astral projeksiyon oluşturmak için zihninizin tetikte bedeninizin derin uykuda olması gerektiğini buldum. Bu yüzden insanlar derin rahatlama tekniği veya aşamalı kas rahatlatma teknikleri çalışırlar bunun bedenlerini derin uykuya sokacağını düşünürler.

Bu tekniklerdeki problem bedeniniz derin uykuya girdiğinde zihninde onunla birlikte uykuya dalmasıdır. Zihinlerini uyanık tutmayı başaran birkaç kişide astral projeksiyon veya lusid rüyalarının bulanık karışık ve kontrol edilemez olduğunu bildirmişlerdir.

Daha da kötüsü deneyim en fazla birkaç saniye sürer. Zihni uyanık tutsanız dahi halen daha derin uykuya dalmak isteyecektir ve kontrollü kalabilmek için konsantrasyon çabalarınızı kat kat arttırmanız gerekecektir.

Gördüğünüz gibi astral projeksiyon veya lusid rüya oluşturabilmek için başka şartlar gereklidir. Sadece şunu anlayın; astral seyahat veya lusid rüya yapabilmek için bahsi geçen 5 koşulu da sağlamış olmanız lazımdır. Bazı teknikler birini sağlar çok az birkaçı ikisini sağlar. Suneye metodunda beş faktörün hepsi sağlanır. Bu yüzden yüksek başarı oranına sahiptir. Metodu deneyen pekçok kişi ilk denemede olumlu sonuç almıştır.

Teknik


Suneye metodunu başarılı kılan şey içerdiği tekniklerdir. Teknikleri kendi başlarına kullanmak dahi lusid rüya ve astral projeksiyon yapmanızı sağlayabilir. Bunların hepsini biraraya getirmek bir patlama etkisi yaratarak kesin başarıyı getirir. Suneye metodunda kullanılan teknikler şunları kapsar.

1. Üçüncü göze odaklanma
2. 6 saat uyku / 1 saat uyanıklık
3. Kendi kendini hipnoz telkinleri
4. Dik yatma

Üçüncü göze odaklanma

İlerleyen satırlarda yogiler tarafından öğretilen üçüncü göze odaklanma tekniğini açıklayacağım ama şimdilik gözleri ajna çakraya döndürülmesi olarak açıklayabiliriz.

Üçüncü göz veya yogik metinlerin deyimiyle ajna çakra kafanın merkezinde göz seviyesinin üstünde ve gerisindedir. Modern bilim onu epifiz bezi olarak adlandırır yaklaşık 9 mm – 6 mm boyutunda olduğunu bilir ve tam fonksiyonunu çözememiş olsa da ışıktan etkilendiğini kabul eder.

Üçüncü göze odaklanıldığında bilincin değişime uğradığı pekçok metinde yazılıdır. Hipnotizmacılar genelde sujeyi yukarda asılı parlak bir objeye baktırmak suretiyle hipnotize ederler. Bunun sadece göz yorgunluğuna sebep olduğundan değil aynı zamanda zihnin önermeleri kabul etmesini kolaylaştırdığından yaparlar. Yogiler aynı nedenden dolayı üçüncü göze konsantre olmanın psişik güçlere neden olduğuna inanırlar.

Üçüncü göze konsantre olma tekniğinin gücü sujenin tek bir düşünceye konsantre olmasını sağlamasından gelir. Bu teknik zihninizin ençok istediğiniz arzularınızı kabul etmesini kolaylaştıran kuvvetli bir bilinçaltı odağıdır. Odaklanıldığında tüm zihinsel önermelerinizin bilinçaltı tarafından emileceği bir mıknatıs gibidir.

Üçüncü göz doğrudan bilinçaltına giden bir kapıdır ve bu yüzden yogiler tüm meditasyon metodları içinde üçüncü göze odaklanma tekniğinin dağınık bir zihni en iyi sakinleştirecek metod olduğuna inanırlar. Bu yüzden suneye metodunda bunu kullandım.

Bu teknik stresli zihinleri kontrol etmede benim ve öğrencilerimin çok işine yaradı. Üçüncü göze odaklandığınızda fiziksel bedeninizin farkındalığını kolaylıkla kaybedebilirsiniz. Tüm gelip geçen düşünceler dağılır ve tek düşünce üzerine sabit konsantrasyon artar. Yogiler odaklanma yoluyla ajna çakra açıldığında astral projeksiyon ve rüya kontrolünün elde edildiğini söylerler. Yine de bunun için değil nedenlerden değil aydınlanmaya ulaşmak adına üçüncü göze odaklanırlar.

Üçüncü göze odaklanmayı deneyenler düşüncelerindeki berraklık artışını farketmişlerdir. Sanki bilinçaltı zihin verdikleri tüm önermeleri kabul etmiş gibidir. Bu yöntemi kullanmayı kestiklerinde OBE (beden dışı deneyim) ve lusid rüyalarda azalma olmuştur. Mark tekniği denedi ve kendine verdiği hipnotik telkinlerin nasıl odaklandığını farketti.

‘’Üçüncü gözüme odaklandığımda başka hiçbir düşünce zihnime girmedi. Aklımda sadece ‘’lusid rüya yaşayacağım’’ ‘’OBE yaşayacağım’’ düşüncesi ve birkaç gece önce kayan yıldızları gördüğüm yere gittiğimde göreceklerimin kısa videoklipleri vardı. Bu hafta diğer haftalara oranla çok daha hızlı uykuya daldım.

Djey bu metodu meditasyonlarında kullandığında çabucak sonuç aldı.

Joe Russa’nın üçüncü göze odaklanma tekniğini kendi düzenli çalışmam olan çakralar arası geçişler ve meditasyona eklediğimde hemen sonuç aldım. İlk gece/sabah berrak hipnogogik görüntüler deneyimledimsoluk yeşil ve sonra çok keskin renklere sahip rengarenk bir açık arazi... Beş dakika daha üçüncü göz konsantrasyonunu uygulayın hafif titreşimler ve kulak çınlamalarını hissedersiniz.

Jagan ve ben eğitimi sırasında çok iyi dost olduk. Bana OBE ve lusid rüyalarının çok puslu olduğunu söyledi. Ona OBE ve lusid rüya esnasında üçüncü göze odaklanmasını ve farkı görmesini söyledim.

‘’ OBE’lerimde görüntü çok net değildi. Dün gece OBE esnasında yere oturdum ve üçüncü gözüm üzerine meditasyon yaptım. Ondan sonra görüntü berraklaştı Belkide deneyime devam etmeden önce bir süre yapmam gereken budur.’’

Aşağıda yoga metinlerinde belirtildiği şekilde üçüncü göze odaklanma tekniğinin nasıl yapılacağı detaylı anlatılmıştır.

‘’... Alında gözlerin arasında bir noktaya sabitlenecek şekilde gözleri yukarı döndürün aynı yogilerin yaptığı gibi. Bu metod gözlerde gerilme oluşturmasına rağmen pekçok deneyle etkinliği kanıtlanmıştır.’’

Bu metodu etkili bir şekilde yapabilmek için yaptığımız denemelerden yola çıkarak size talimatları biraz açmak istiyorum. Gözler açıkken parmak ucunu gözlerin üstünde kaşların birleştiği yere koyun. Parmağınızı dik olarak yüzünüzden sekiz santim ileri doğru açın. (mesafeyi ölçmek için bir cetvel kullanın) Şimdi parmak ucunuza yapabildiğiniz en net şekilde bakın. İşte gözlerinizi kapadığınızda gözlerin bu pozisyonu almasını istiyoruz. Parmak ucunuza bakarken gözlerinizi kapayın.

Suneye metodunu deneyen birbaşkası üçüncügöze odaklanmada sorun yaşıyordu. Clair ikinci defa denediğinde yöntemi kolayca uyguladı.

‘’Kanepeme geri döndüm kulak tıkaçlarımı taktım ışığı kısıp beş dakika boyunca üçüncü göze konsantre oldum. Bende işe yarayan şey üçüncü göze odaklanırken ‘’rüya görüyorum’’ ve ‘’ Herşey bir rüya’’ diye tekrarlamamdı. Bu arada artık gözlerimi üçüncü göze çevirip ben vazgeçinceye kadar orda tutabiliyorum. (Tekniği uygulamaya ilk başladığımda bunu bir dakikadan daha az yapabiliyordum.)’’

6 saat uyku / 1 saat uyanıklık

Lusidity enstitüsü kısa uyku metodunu kamuya açıkladıklarında lusid rüya alanında bir çığır açtılar. Bu lusid rüya elde etme tekniğini ilk bulanlar onlar olmasa bile çünkü çok önceden pekçok üstad tarafından araştırılmıştı konuyu kitle bazında ele alan ve duyuran ilk onlardı.

Lusidity enstitüsü internette yayınladığı makalelerinden bir tanesinde bulduklarını şöyle açıklıyor.

‘’Bir saat erken kalkmak 30-60 dakika uyanıklık ve lusid rüya hakkında birşeyler okumak kısaca MILD* yapmak ardından sabah şekerlemesi yapmak lusid rüya oluşturmanın etkili yollarından bir tanesidir.

* (Mnemonic Induction of Lusid Dreams – Zihni rüya görürken uyanmaya koşullandırma ardından rüya sahnesini hatırda tutarak yeniden uykuya dalma yoluyla rüyaları lusid hale getirme tekniği ç.n)

Lusidity enstitüsünün kısa uyku metodu beden dışı deneyim değil sadece lusid rüya oluşturmak için oluşturulmuştur. Lusid rüya oluşturmak çok daha kolaydır ama OBE oluşturmak için belirli bazı prosedürleri takip etmek gerekir ki bu prosedürler kısa uyku metodunda bulunmaz. Bu anlaşılabilir bir durum çünkü lusidity enstitüsü OBE’leri değil sadece lusid rüyaları araştırmaktadır.

Kısa uyku metodu ve birbaşka benzer metod olan uyku/uyanıklık/uyku metodunun (ikiside aynı metoddur) ardındaki teori şudur. Eğer siz uykudayken zihniniz uyanıksa o zaman zihin uykuyu veya rüya ortamını bilinçli olarak kontrol edebilir.

Uykuya daldığımızda bilincimizi kaybederiz. Birkaç rüya kırıntısı hatırlanabilir ama birçoğumuzun rüya dünyasında gerçekleşen olaylar üzerinde hakimiyeti yoktur. İşte bu noktada kısa uyku metodu işe yarar.

Bu metodlar zihninizi yeterince tetikte bir hale getirir böylece beden uykuya daldığında tüm bilinci kaybetmez ve uyku esnasında olan olayların farkına varırsınız.

Bedendışı deneyim zihnin en uyanık halinde gerçekleşir. Bu noktada 6 saat uyku/1 saat uyanıklık ile kısa uyku metodu arasındaki farkı görürüz. 6 saat uyku/1 saat uyanıklık metodu size zihnin en üst seviyede uyanık olduğu o belirli zamanı verir. Kısa uyku metodu ihtiyacınız olan uyku ve uyanıklık miktarının ortalamasını alır. Böylece bilinçli uyanıklığa en üst seviyesindeyken ulaşamama ihtimali artar.

En uygun zamanı tutturamama eksikliğinden dolayı kısa uyku metodunun bir sakıncası daha vardır. Diyelim ki normalde 4 saat uyuyorsunuz ve kısa uyku metodunu kullandınız. 3 saatlik uyku sonrası kalktınız. Sözkonusu teoriyi incelediğimizde zihninizin çok yorgun olacağını lusid rüya görecek kadar tetikte olamayacağını görürüz çünkü yeterli uyku alınamamıştır.

Diyelim ki 9 saat uyuyorsunuz. Kısa uyku metodu sizi 8 saatlik uyku sonrası kaldıracaktır. Araştırmaların gösterdiğine göre ortalama bir insan 8 saatlik uyku sonrası enerjisini tümüyle kazanır ve yenilenir. Bu durum bedeninize lusidliğin gerçekleşmesi için gereğinden fazla enerji sağlar nihayetinde uyumanıza izin vermez. Bu meselenin üzerinde çalıştığımda bedeninizin yorgun zihninizin tetikte kalması için belirli bir uyku süresinin olduğunu farkettim. Bu noktadan yola çıkarak 6 saat uyku/ 1 saat uyanıklık metodu oluşturdum.

Görüldüğü üzere 6 saat uyku/ 1 saat uyanıklık metodu ismi kadar basittir. Basitçe 6 saat uyuyup 1 saat uyanık kalıp o süre içinde aktif birşeylerle uğraşıp uykuya dönmenizdir.

Yaptığımız bir başka keşifde Lusidity enstitüsünün metodunda bahsetmediği şu konu oldu. Bu metodların etkin olabilmeleri için biyolojik saat ve *sirkadyan ritimlerinden dolayı bu metodları belirli bir zamanda uygulamalısınız. 6 saat uyku/ 1 saat uyanıklık metodu bunu yapmanızı sağlar. Daha sonra asıl metodu açıklarken bu belirlenmiş zamandan bahsedeceğiz.

Kendi kendini hipnoz telkinleri

Hollywood hipnotizmayı herzaman transa giren bir insanın hareketleri üzerinde hiçbir kontrolü olmadığı şeklinde göstermiştir. Hiçbirşey gerçekten bu kadar uzak olamaz. Hipnotik trans altındayken hareketleriniz tamamen kontrolünüzdedir. Eğer hipnotizmacı size binadan aşağı atlama telkini verirse muhtemelen hipnotizmacıya şöyle bir bakıp benim yerime sen atlasana dersiniz.

Eğer hipnotizmacı sizin kabul ettiğiniz bir telkinde bulunursa o zaman telkin işe yarar. Eğer telkini kabul etmezseniz yaramaz. O halde hipnotizma nedir?

Hipnotizma hipnotizmacı tarafından transa geçirilmiş sujeye belirli bir eylemi yapması veya bir tepkide bulunması için verilen sürekli telkinlerdir. Trans kelimesi mistik görünebilir ama temelinde bedenin rahatlamış ve zihnin düşüncelerden uzak olması anlamına gelir. Suneye metodunda kullanılan trans hafiftir yani bedenin derinlemesine rahatlamasına ve zihni düşüncelerden boşaltmak adına zorlamaya gerek yoktur.

Kendini hipnotize etme kişinin kendi kendine belirli bir eylemi yapması veya bir tepkide bulunması için verdiği sürekli telkinlerdir. Kendini hipnotize edecek kişi hipnotik telkini zihninden veya kasete kaydedip trans sırasında dinleyerek tekrar eder.

Suneye metodunda gereken ve kullanılan telkinler kısa belirgin ve şimdiki zaman kipindedir. Bilinçaltı bilgisayar gibidir. Genel sorulardan hoşlanmaz. Eğer bir bilgisayardan yardım isterseniz anlamayacak ve yanıt vermede başarısız olacaktır. Eğer hangi konuda yardım istediğinizi girerseniz size yanıtı verecektir.

Araştırmam sırasında genel telkinlerin pozitif sonuçlar sağlamadığını farkettim. Hatta bir işe yaradıkları bile şüpheliydi. Zihnime kısa belirgin bir cümle verdiğimde ise sonuçlar şaşırtıcı şekilde başarılı oldu.

Kendinize vereceğiniz hipnotik telkinler zihinsel olarak yapılır. Bu telkinleri yattığınızda uyumadan önce yapınız çünkü bu zamanda zihin uyumaya meyilli ve komutlara duyarlıdır

Dik yatma


Dik yatma tekniği başarılı astral projeksiyon ve lusid rüyalarımda kullandığım bir tekniktir. Başarılı denemelerimdeki ortak paydayı ararken bu tekniği buldum. Biraz araştırdığımda başarı için önemli olduğunu gördüm. Bu tekniğin olumlu yanı OBE veya lusid rüya görme şansınızı maksimuma çıkarıyor. Bir başka artısı da OBE ve lusid rüyalarımı çok berrak görüntülerle daha uzun sürmesini sağlıyor. Bu tekniğin olumsuz tarafı ise uyumayı zorlaştırmasıdır. İşte dik yatma tekniğini uygulama yolu:

1. Bedeninizi 120-130 derecelik açıda kaldırın. Bunu yapmanın bir yolu kanepeye oturmaktır. Belinizi kanepenin arka kısmına yaslamayın çünkü bu omurganızın fazla bükülmesine neden olur ve bedeninizi uyuyacak kadar rahatlatamazsınız. Birçok kanepenin sırt kısmı alçaktır ve boynunuz yukarı bakar vaziyette geri düşer. Adım 2.yi izleyerek bu boyun eğikliğini engelleyebilirsiniz.

120 derecelik açı 130 derecelik açı

Bu tekniği uygulamanın en iyi yolu arkalığının eğimi ayarlanabilir şezlonglardan veya bahçe sandalyelerinden kullanıp arkasını 120-130 dereceye ayarlamaktır. Bunu bir derece cetveliyle yere paralel sandalyenizin eklem kısmına dayayıp 130 dereceyi ayarlayabilirsiniz. Bu sandalyeleri kullanmanın en iyi yanı arkaları uzun olduğundan boynunuzun geri düşmesine izin vermez.

2. Bu teknikte en fazla düşünmemiz gereken şey konfordur. EĞER RAHAT HİSSETMİYORSANIZ BEDENİNİZ UYUYAMAZ. Nasıl bir sandalye kullanırsanız kullanın HER ZAMAN sırtınıza dikey olarak bir yastık koyun ve bu yastığın uç kısmını kıvırarak başın arkasına destek yapın. İki yastığınız varsa birini sırt için diğerini kafaya destek olması için kullanabilirsiniz. Bir ucunu kıvırabileceğiniz kadar uzun yastıklardan alabilirsiniz. Olabildiğince kabarık tercihen pamuk veya kaz tüyü yastıklar kullanın. Hiçbir kasınızda gerilim olmamasına hepsinin rahatlamış olmasına dikkat edin. Bırakın vücudunuz oturduğu yere gömülsün ve rahatlamak için birkaç derin nefes alın.

Kafayı dik tutarak görüntü alanınızı yerden 100-110 derece ve aynı zamanda yukarı değil ileri doğru yönlendirmiş oluyorsunuz. Zihniniz uyku sırasında kafanızın her zaman yukarı yanlara ve aşağı dönük olmasına alışıktır ama ileri dönük olasına alışkın değildir. Dolayısıyla bu şekilde uyuyarak bedeniniz uyurken zihniniz daha uyanık olacaktır.

3. Adım 2.de dediğim gibi bu teknikte en önemli şey konfordur. Birçok katlanır sandalyenin veya bahçe şezlongunun ayak uzatma yerleri vardır. Kanepelerde yoktur ama bir mobilyacıdan küçük puf sandalye alabilir veya üstüne yastık koyduğunuz küçük bir sehpaya ayaklarınızı uzatabilirsiniz. Yerde uyumayı seçip sırtınızı kanepeye veya yatağa dayayabilirsiniz. Yastıkları unutmayın!

Metod


Suneye metodu iki safhaya ayrılmıştır. İlk safha ikinci safhanın hazırlığıdır. İkinci safhada lusid rüya veya astral projeksiyon yer alır.

Özet

1. Saat 11:00 PM – 1:00 AM arası birzamanda başlayarak 6 saat uyuyun.

2.
1 saat uyanık kalın

3. Yeniden uyuyun tercihen dik yatma yöntemiyle

İlk uyku safhası

1.
Alarmlı saatinizi uykuya daldıktan 6 saat sonra çalacak şekilde kurun. Saat 11:00 PM – 1:00 AM arasında bir zamanı uykuya başlangıç saati olarak belirleyin.

2.
Sırtüstü yatıp uykuya hazırlanırken gözlerinizi kapayın ve üçüncü göze odaklanırken içinizden şu telkini tekrar edin. ‘’Bugün beden dışına çıkacağım’’ veya ‘’Bugün rüya gördüğümün farkına varacağım’’ Eğer zihniniz düşüncelere dalıyorsa veya kendinizi uykuya dalarken yakalıyorsanız gözlerinizin üçüncü göz üstünde odağını kaybettiğini farkedeceksiniz. Sadece gözlerinizi üçüncü göze geri döndürün ve hipnotik telkinlere devam edin. Eninde sonunda bilincinizi kaybedip uykuya dalacak veya devam edemeyecek kadar uykunuz gelecek ve denemeyi bırakıp uyuyacaksınız.

3.
6 saat boyunca uyuyun.

İkinci uyku safhası

1.
Uyanın ve yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. 1 saat boyunca uyanık kalın. Bu süre zarfında lusid rüya veya astral projeksiyon hakkında okuyun ve gözünüzde canlandırın. Bu 1 saat içinde en az 3 defa yüzünüzü soğuk suyla yıkayın ve uykuya mahal vermemek için etrafta gezinin.

2.
Bu 1 saat dolduğunda yatın veya dik yatarak kendinizi uykuya hazırlayın. Düz yatmayı deneyebilirsiniz ama eğer OBE veya lusid rüya deneyiminiz yoksa deneyiminizin bulanık veya çok kısa süreli olduğunu farkedeceksiniz. O zaman dik yatma tekniğini uygulayın. Gözlerinizi kapayın; üçüncü göze odaklanarak hipnotik telkinlerde bulunun ta ki titreşimler başlayana kadar (Geldiğinde nasıl bir şey olduğunu anlayacaksınız) Eğer odağı kaybetmeye başlarsanız dikkatinizi yavaşça üçüncü göze geri çevirin.

3. Kendinizi uykuya bırakın. 1 ½ saat kadar uykuya dalmakta zorlanabilirsiniz bu normaldir. En nihayetinde uykuya dalacaksınız işte bu andan itibaren eğlence başlamıştır.

Şu aşağıdakilerden biri olacaktır:

Uzunca bir süre uykuya dalamayacak ama çok mayışık olacaksınız. O zaman titreşimlerin oluşması için üçüncü göze odaklanabilirsiniz. Bedeninizin her tarafında zararsız bir elektrik akımı hissedeceksiniz. Sonunda akımlar sakinleştiğinde felç vaziyetinde olacaksınız. Tüm bunlar normaldir ve olması gerekir. Ondan sonra beden dışına çıkabilirsiniz. (Bu noktadan sonra bu fenomenlerin ileri seviyelerine giriş yapmış olacaksınız.)
Uykuya dalacak uyanacak ve kendinizi felç halde bulacaksınız. Bundan sonra kendinizi beden dışına çekmeniz gerekecektir.

Çok canlı bir rüyaya dalacak ve rüyada olduğunuzun farkına varacaksınız. Lusid rüyaya devam edebilir veya onu bir OBE’ye dönüştürebilirsiniz. (Lusid rüyaları OBE’ye çevirmek ileri seviye eğitim kitabımız ‘Diğer dünyalarda seyahat’ in bir bölümüdür)

Sahte bir uyanış yaşayacak ve bunu OBE’ye veya lusid rüyaya çevireceksiniz. Sahte uyanış uyandığınızı sanıp günlük rutininize başladığınız rüyalardır. Çok canlı olmalarına rağmen kontrol dışıdırlar.

Birkaç sonsöz ekleyelim. Eğer kendinizi felç vaziyette veya bedenin üstünde süzülürken bulursanız başlangıç seviyesini geçmişsiniz demektir. Diğer boyutlarda gezinmeyi öğrenmek için ileri seviye el kitabımız ‘Diğer dünyalarda seyahat’ i okuyabilirsiniz.

Bu metodda bulunan ekstra uyku saatlerini ve bedenin kendini değişimlere adapte etme yeteneğini göz önüne alarak bu metodu haftada bir veya çok istek duyduğunuzda uygulamanız iyi olur. Çok fazla uyku metodu yeniden denediğinizde bedeninizi fiziksel olarak yeterince dinlenmiş hissettirmenize engel olacaktır.

Suneye metodu sıradışı başarı sağlamıştır. Çoğu insan denedikleri ilk gece başarıya ulaştı. Bunu söylerken her denemenizde suneye metodunda verilen direktifleri detaylıca uygulamanın önemini vurguluyorum. Suneye metodunu uygulayarak çok az başarıya ulaşan ve sonra direktiflerdeki bazı şeyleri atladığını farkeden Alexander’dan bir mektup aldım.

‘’Selam Joe!


Öncelikle mükemmel OBE tekniği suneye için teşekkürlerimi sunarım. Tekniği birkaç defa belirgin bir sonuç alamadan uyguladım. Herhalde yeterince istekli değildim. İki gece önce herşeyi kitapta yazdığı gibi yaptım. Saat sabah 5’de uyandım altıncı çakraya odaklanarak uykuya döndüm ve kendi kendime OBE yapacağım diyordum. Herşey harfi harfine – harfi harfine kelimesini vurguluyorum – tarif ettiğin senaryodaki gibi oldu. İlk olarak küçük kuvvetli bir kızın benimle uğraştığı bir rüyada buldum kendimi. Ondan kurtulamıyordum. Sonra sanki biri bana söylemiş gibi (veya kendi kendime söyledim) ‘’Bu bir rüya niye çaba göstereyim ki?’’ dedim.- Lusidlik! Rüyadan uyandım ve beklediğim şeyle karşılaştım –felç. Rüzgar sesi duydum ve sol kulağımda bir müzik ve insan sesleri. Neredeyse hemen büyük bir kolaylıkla bedenimden yüzülüp gitgide yakınlaşmasını seyrederek tavana yükseldim. Tüm süreç sanki bir programmışçasına oldu. Havaya yükseldim yatak odamın duvarından geçtim ve oturma odamıza uçtum.

Alexander A.’’

Joe Russa – Suneye metodu
Çeviri: Cem Çiloğlu

-Alıntı-