1)Rahatça oturun.Yatmayın çünkü uykuya dalabilirsiniz.

2)6'ya kadar sayarak nefes alın6 ya kadar sayarak nefesinizi tutun sonra 6' ya kadar sayarak nefes verin.Tamamen rahatlayana kadar bu nefes alışverişine devam edin.İdeal olarakvücudunuzu hissedemeyecek hale gelmelisiniz.

3)Karanlıkta bir merdiveni tutunarak indiğinizi hayal edin.Gözünüzde bir merdiven canlandırmayın;sadece bunu yaptığınızı hissedebilecek kadar hayal edin.Nefes verirken kendinizi bir yada iki basamak aşağı iniyormuş gibi hissedin.Nefes alırken de merdivende tutunup kaldığınızı...

4)Şimdimerdiveni bırakın ve serbestçe geriye doğru düşün.Başınız dönerse ya da kafanız karışırsa;dikkatinizi vücudunuzun ön tarafına getirinbu duracaktır.Bu zihinsel düşme efektiderin rahatlama ve zihinsel sakinlikle birleştiğinde trans durumuna gitmenize sebep olacakt?şr.

Ağırlık hissine ulaşınca zihinsel düşme egzersizini durdurun.Merdiven hoşunuza gitmediyse kendinizi bir asansörde hayal edin.Nefes verirken düştüğünüzünefes alırken durduğunuzu hissedin.

5
)Bu durumu olabildğince uzun tutun.Transa girme süresi değişkendir;derin rahatlama tecrübenize ve zihinsel sakinliğinize bağlıdır.

6)Transtan çıkmak için:
El ya da ayak parmaklarınızı hareket ettirmeye konsantre olun.Herhangi bir parmağınızı hareket ettirdiğinizdeellerinizi bükün kollarınızı hareket ettirinbaşınızı sallayın vs.Vücudunuzu canlandırın ayağa kalkın ve birkaç dakika etrafta yürüyün.

aLıntı.