Bu çeviri School of Out-Of-Body Travel (A Practical Guidebook) kitabından kendi yaptığım çeviridir. Hatalar varsa affola umarım yardımcı olur.

DOLAYLI YÖNTEM: ADIM ADIM AÇIKLAMALAR

Evet şimdi beden-dışı deneyimi yaşamaya karar verdiniz ve bu mümkün olan en kısa sürede başarmak istiyorsunuz. Sonunda size en kolay yolu açıklıyoruz. Bu astral projeksiyon deneyimini yaşamanız için en etkili yoldur. Beden-dışı Deneyim Araştırma Merkezi(OOBE Researc Center)'nin çalışmalarında dünya çapında binlerce kişi üzerinde incelenmiştir. Dolaylı tekniklerin sırrı bunları uyandığın zaman gerçekleştirmektir. Bu zamanda insan beyni fizyolojik olarak A.P. durumuna oldukça yakın hatta bu durumdadır.

İlginç Bir Nokta
Dolaylı tekniklerin üç günlük seminer boyunca sadece 2 gün yapılan denemelerde %80 başarını oranı vardır. Hatta bu gruplarda 50 ve daha fazla kişi bulunmuştur. Bu grupların yarısından fazlası bu deneyimi 2. gün yaşadılar ve bazılarını bunu 2 kez ve daha fazla yapmayı başardı.

Dolaylı teknikler ayrılma için uyanma anında hemen yapılmalıdır. Eğer başarısız olunursa vücuttan ayrılmayı mümkün kılabilecek biri bulunana kadar hemen diğer tekniğe geçilmelidir. Genellikle sonuç elde etmek için 1-5 defa doğru girişim yapılmalıdır. Aşağıda açıklanan teknikler gündüz ve gece uyanmaları fark etmeksizin oldukça iyidir. Bununla birlikte biz en iyi stratejiye odaklanacağız. Bu yöntem bir günde sayısız girşime olanak sağlar. Böylece sadece 1-3 gün içinde başarı oranını büyük ölçüde arttırır.

1.ADIM: 6 SAATLİK UYKUDAN SONRA ÇALAR SAATLE UYAN

Sabah erken uyanmanızı gerektirmeyecek boş bir günün öncesinde saatinizi sadece 6 saat uyuyacağınız şekilde kurarak normal uyku saatinizde uyuyun. Ne olursa olsun yatmadan önce herhangi bir tekniği kullanmayın. Alarm çaldığına yataktan kalkın gidip bir bardak su için tuvalete gidin ve bu teknikleri bir defa daha okuyun. Daha sonra yatağınıza yatın ve uyuyun. 6 saatlik uykudan sonra uyuduğunuz bu uyku sonuç alma olasılığınızı daha fazla arttıracaktır.

2.ADIM: UYKUNUZA GERİ DÖNÜN

3-50 dakikalık uyanıklın süresinden sonra yatağa geri dönün ve tüm dikkatinizi bundan sonra her uyanmanızda bedeninizi terk etmek için uygulayacağınız dolaylı teknikler döngüsüne verin. Bu sefer saatinizi kurmanıza gerek yok. Her uyanışınız doğal bir şekilde olmalıdır. Eğer odanız çok aydınlıksa uyku gözlüğü takabilir çok gürültülüyse kulak tıkacı kullanabilirsiniz. Bu arada dikkatinizi fiziksel bedeninizi kullanmadan nasıl uyanacağınıza vermelisiniz. Bu zorunlu değildir. Fakat bu dolaylı tekniklerin etkisini büyük ölçüde arttıracaktır.
Şimdi 2-4 saat uyuyun fakat doğal olarak uyanmaların getirdiği avantajı kaçırmayın. Bu uyanmalar normal uyanmalarda daha fazla olacaktır. Başarılı olsun olmasın her girimden sonra aynı niyetle uykuya dalın ve tekrar deneyin. Bu şekilde bir günde bir çok girişim yapabilirsiniz. Acemiler için bile bu girişimlerin %25'i başarılı olacaktır. ( Deneyimli uygulayıcılar bu girişimlerin %70-95'inde başarılı olacaklardır.)

3.ADIM: UYANDIĞINIZ ANDA AYRILIN

Her uyandığınızda hareket etmemeye ve gözlerinizi açmamaya çalışın. Bunun yerine hemen bedeninizden ayrılmayı deneyin. Dolaylı tekniklerin %50 başarısı bu ilk adımdan gelir. Bu basit kural insanların şüphe duymayacakları kadar işe yarar. Bedeninizden ayrılmak için ayağa kalkmayı yuvarlanmayı yada yükselmeyi deneyin. Bunu kaslarınızı kullanmadan astral bedeninizle yapmayı deneyin. Unutmayın bu sadece fiziksel bir hareket gibi hissetirecek. Hareketlenme başladığında bunun nasıl yapıldığı hakkında çok fazla düşünmeyin. Uyanmanın ilk anlarından itibaren inatla bedeninizden ayrılmaya çalışın. Büyük olasılıkla bunu nasıl yapacağınız sezgisel olarak bileceksiniz. En önemli nokta çok düşünmemek ve uyanışın ilk dakikalarını kaçırmamaktır.

İlginç Bir Nokta
Beden-dışı Deneyim Okulunun ikinci ders seminerlerinde katılımcılara ''kolayca''''basitçe'' ya da ''her zamanki gibi'' kelimelerini kullanmadan ayrılma anını tanımlamaları istendi. Genellikle her zaman bu taleplere uyamıyorlar. Doğru zaman geldiğinde ayrılma her zaman ''kolayca''''basitçe'' yada ''her zamanki gibi'' olur.

4.ADIM: AYRILMA GİRİŞİMLERİNDEN SONRA DÖNGÜ TEKNİKLERİ

3-5 saniye içinde belirgin hale gelen doğrudan ayrılma işe yaramazsa size en kolay gelen tekniklerden 2-3 tanesini 1'i işe yarayana kadar çalışın. Biri işe yaradığında ayrılmayı tekrar deneyebilirsiniz. Aşağıda anlatılan tekniklerden 2-3 tanesini seçin. Böylece uyanma sırasında kendinize alternatif oluşturabilirsiniz.

Dönme Tekniği
3-5 saniye için ayaklarınızla başınızın ekseninde mümkün olduğunca dönmeyi hayal edin. Eğer hiç birşey hissetmezseniz başka bir tekniğe geçin. Eğer dönüş gerçek veya hafif bir his yaratırsa bu tekniğe odaklanın ve daha kuvvetli bir şekilde dönmeyi deneyin. Kısa sürede döme hissi istikrarlı ve gerçek olursa bunu kullanarak tekrar ayrılmayı deneyebilirsiniz.

Yüzücü Tekniği
3-5 saniye için yüzdüğünüzü veya kollarınızla yüzme hareketleri yaptığınızı düşünün. Ne olursa olsun bunu gerçekmiş gibi hissetmeye çalışın. Eğer birşey olmuyorsa başka bir tekniğe geçin. Eğer yüzme hissi arttıysa başka bir tekniğe geçmenize gerek yok. Bunun yerine ortaya çıkan hislerinizi yükseltmeye çalışın. Daha sonra bu yüzme hissi size gerçek gelmeye başlayacak. İşte astral projeksiyonu başardınız. Zaten astral projeksiyonda olduğunuz için ayrılmanız gerekmiyor. Ancak su yerine yatakta olduğun hissi varsa bir ayrılma tekniği uygulamalısın. Yüzme hissini başlangıç noktası olarak kullan.

Görüntüleri İzleme Tekniği
3-5 saniye boyunca gözlerinizin önündeki boşluğa odaklanın. Eğer birşey olmuyorsa diğer tekniğe geçin. Eğer birşeyler görüyorsanız gerçek oluncaya kadar bunlara odaklanın. Bu olduğunda görüntüye çekilerek bedeninizden ayrılın. Görüntüye odaklandığınızda görüntü silinir korkusuyla detayları incelemeyin. Resmin gerçekçi olması için onu görmezden gelmeniz gerekmektedir.

El Görselleştirme Tekniği
3-5 saniye boyunca canlı bir şekilde ve kararlılıkla gözlerinizin önünde ellerinizi ovuşturduğunuzu hissedin.Ne olursa olsun onları hissetmeye görmeye hatta duymaya çalışın. Eğer birşey olmuyorsa başka bir tekniğe geçin. Eğer bu hisler artmaya devam ediyorsa bu tekniğe devam edin bu hisler tamamen gerçekçi olana kadar yoğunlaşacaktır. Sonra bunu bir başlangıç noktası olarak bedeninizden ayrılmayı deneyebilirsiniz.

Hayalet Kıpırdatma Tekniği
3-5 saniye boyunca algılanan el veya ayağınızı kıpırdatmaya çalışın. Kaslarınızı hareket ettirmeyin. Hareketleri görselleştirmeye çalışmayın. Örneğin; yoğun bir şekilde yukarıyaaşağıyasağasola kıpırtadatın. Eğer birşey olmazsa diğer tekniğe geçin. Eğer bir hareket veya cansız bir gerçek hareket hissi ortaya çıkarsa dikkatinizi bu tekniğe verin ve hareket alanını yapabildiğiniz kadar attırmaya çalışın. Bir kere bu hareket alanı 10 cm'yi geçtiğinde bedeninizden ayrılmayı deneyebilirsiniz.

Beyin Sıkma Tekniği
Uygulayıcı uyandığında tireşimler hissediyorsa sanki bir kas gibi spazmlar şeklinde veya sürekli olarak beynini sıkmaya çalışır. Bu kafası içinde gerçek bir sıkılma ve buna ek olarak gürültü ve titreşim hissi getirir. Titreşimler doruğa ulaştığında uygulayıcı ayrılmayı deneyebilir.

Kasları Kullanmadan Vücudu Sıkma Tekniği
Burada da beyin sıkma tekniğinden farklı olarak tüm vücudu sıkmaya çalışıyoruz tabi ki kaslarımızı kullanmadan. Bu astral projeksiyon yapmak için iç gerilim gürültü ve titreşime neden olur.

5.ADIM: GİRİŞİM SONRASI

Her girişimden sonra başarılı ol veya olma yapabiliyorsan uykuya tekrar dal. Çünkü uyandığında tekrar denemelerini yapabilirsin. Bu yolla bedeninden ayrılabilirsin. Fakat ilk gün denemesinde bunu birkaç defa denemen gerekir.

Hatta başarız denemelerinizde bir dakikayı geçmeden tekrar uykuya dalın. Bunu yapmanız hem uykuya daha çabuk dalmanızı hem diğer uyandığınız anı kaçırmamanızı sağlar. Böylece daha fazla deneme şansı yakalamış olursunuz.

-HİÇBİR ŞEY HAKKINDA DÜŞÜNMEYİN SADECE YAPIN

BAŞARILI OLMANIN 4 ŞARTI

-HERŞEYE RAĞMEN YAPIN

-AGRESİF OLUN

-KENDİNİZE GÜVENİN


Alıntıdır.