Öncelikle ilk ve tek astral projeksiyon deneğimimi bu teknikle yaptığımı belirteyim. Tabi o zaman bunun bir teknik olduğunu bilmiyordum. School of Out-of-Body Travel'da bu teknikle birçok kişini bunu başardığını gördüm. Aşağıda verdiğim bilgiler de bu kitaptan çeviridir. Umarım size de yardımcı olur. Tabi bu tekniğin faydalı olması için uyandığınızda gözlerini açmadan ve vücudunuzu hareket ettirmeden denemelisiniz.

Titreşimler(Vibrations)

Uygulayıcı uyanırken vücutta tireşimler hissediyorsa eğer kas kullanmadan beyin veya vücudu sıkmayı kullanarak bu titreşimleri yükseltmelidir.

Beyin Sıkma Tekniği (Straining The Brain)

Uygulayıcı uyandığında tireşimler hissediyorsa sanki bir kas gibi spazmlar şeklinde veya sürekli olarak beynini sıkmaya çalışır. Bu kafası içinde gerçek bir sıkılma ve buna ek olarak gürültü ve titreşim hissi getirir. Titreşimler doruğa ulaştığında uygulayıcı ayrılmayı deneyebilir.

Kasları Kullanmadan Vücudu Sıkma Tekniği (Technique of straining the body but not the muscles)

Burada da beyin sıkma tekniğinden farklı olarak tüm vücudu sıkmaya çalışıyoruz tabi ki kaslarımızı kullanmadan. Bu astral projeksiyon yapmak için iç gerilim gürültü ve titreşime neden olur.

Alıntıdır.