Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu konuyu çeşitli kitaplardankendi deneyimlerimden derleyerek yazmış bulunmaktayım. Umarım sizlerinde işine yarar.

Altın Şafak büyü geleneğinin üyeleri tarafından yaygınlaştırılan ve beden dışı deneyim hissiöteki boyutların hayallerini yaratmak için kullanılan bir Doğu metodudur. Her sembolün astral düzlemin belli bir bölgesine geçit verdiği söylense de uygulamada her birinin farklı bir bilinç düzeyine ulaştırdığı kişinin kendi psişik düzeyine ve ruhun soyut kavramlarına göre değişmektedir. Astral düzlem belli bir yer değil farklı boyutlar kavramını anlamak için kullanılan bir semboldür.


Sarı: Toprak Mavi: HavaBuz mavisi: Su Kırmızı: AteşSiyah: Ruh

Kendi Tattwa kartlarınızı yapmak oldukça kolaydır.Bunun için;

* Altışar santimlik kareince beyaz kağıtlara sembolleri çizin. Renklerin parlak olmasına dikkat edin.Çünkü renkler ne kadar parlaksa sonuçta o derece iyi olur.

*Kendinizi rahatlamış hissettiğiniz zamanda kartları karıştırıp ters çevirin ve rastgele birini seçin. Rahat bir sandalyeye oturun yada yatağa uzanın ve kartı göznüzden yaklaşık olarak 15 santim uzakta tutup görüntüye odaklanın görüntüyü bir bulanıklaştırıp bir netleştirin bir dakika kadar karta bakın.

*Gözlerinizi kapatın ve sembolün içinden geçebileceğiniz kadar genişlediğini hayal edin. Önünde bir perde olduğunu ve bedeninizin bu perdenin ardında huzur içinde dinlenmeye bıraktığınızı düşünün.( İstediğiniz zaman perdenin bu tarafına geçerek bedeninize dönebilirsiniz.)

*Geri dönmek istediğinizde perdenin bu tarafına geçin yada kendinizi sessizce sandalye veya yatakta bulana kadar renklerin solmasını bekleyin. Ruhunuz bedeninize geri girerken hafif bir çarpma hissedebilirsiniz.

Alıntıdır.