Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Lightbulb Garantili Astral Seyahat Teknikleri

  evet garantili artık astal alemde buluşup spatyomu birlikte keşfetmeye başlayabiliriz.

  siz farkında olsanızda olmasanız da çekim yasasını kullanarak bu yazıyı kendinize çektiniz.

  ve ben de biliyorum ki daha ileriye gidebilirsiniz çünkü bu yazıyı şu anda ben yazıyorum.

  tabi ki kendi deneyimlerim değil ingilizce bir kitaptan çevirip çevirip yazmaktayım.

  yazmak istiyorum çünkü bu sayede öğrendiğim bilgilerin kalıcı olmasını istiyorum hem ingilizcemi geliştiriyorum ayrıca teknikleri uygulayanların sonuçlarını merak ediyorum.(copyrigth falan yok merak etmeyin adam kendisi diyor alın bu kitabı çevrenize anlatın diye isteyene e-book linkini (yazarın kedi sitesiden hemde) verebilirim)

  kişisel olarak şu ana kadar 2 defa as (astral seyahat)'a çıkmayı başarabildim. birincisinde ilk as'ımda 35 yaşlarında bir adam arkamdan sertçe bulunduğun odadan çıkma dedi ben de tırstım hemen geri döndüm diğerinde de odamın karşısındaki ağacı izleyebilidim.

  bu tekniklerin sadece yeni başlayanlara değil ayrıca birçok defa beden dışı deneyim yaşamış insanlara da faydası vardır. Bütün tekniklerin başarısı daha önceden hiç deneyimi olmayan çok sayıda kullanıcı tarafından onaylanıp kanıtlanmıştır. Genel inanışın aksine bu olayın zor hiçbir tarafı yoktur. eğer birisi düzenli olarak teknikleri uygular ve gerekli eforu sarf ederse as'a kolayca çıkar. ortalama olarak sonuçlara bir her gün deneyerek haftadan daha kısa sürede ulaşırsınız. 2 denemede başarılı olanlar da bir hayli fazladır.

  faz olgusunun esası

  faz'ı astral boyutun fiziki bir ortamı olarak düşünebilirsiniz.

  faz'da 2 önemli olay olur 1.si deneyimleyicilerin tecrübe kazandığı etkileşime girdiği ortamdır. 2.si de fiziksel vücuttan gerçekten ayrılmanın gerçekleştiği yerdir.

  aynı zamanda deneyimcilerin algılarının uyanıkken olduğundan çok daha yüksek hassasiyete ve yoğunluğa ulaştığı yerdir. bu kavramı bizzat tecrübe etmeden anlamak zordur. Esasında faz zihnin fiziksel vücudumuzu kontrol edemeyen onu hissedemeyen keşfedilmemiş bölümüdür. ilgiç gerçek faz konumunda algılar o kadar geçekçidir ki deneyimcilerden istemeyerekkazayla faza girenler gerçekten vücutlerıyla orada olduklarını zannederler. bu durum genelde gece veya sabah erken saatlerde uyanıldığı anda olur. insan nüfusunun 4 de 1inden fazlasının bu olguyla karşılaştığına inanılmaktadır. eğer yoğunlu farklarındaki değişiklikleri göz önüne alıcak olursak bütün insanların faz ile ilgili deneyim yaşadıklarını belirtebiliriz. zaten bu mesele oldukça nadir bir araştırma konusudur.

  bilmeden faz'a girenlerin çoğu hangi ortama götürülüğüün farkına varamadan uyanmaktadır. Faz ortamında meydana gelen olaylara gereken önemi vermeyenlerin çoğunun tamamen olunlaştığını ileri sürmek doğru olmaz çünkü yüzeysel faz derin vaziyet gibi sarsıntı etkisi bırakmamaktadır. faz ile ilgili metotları bilinçi olarak öğrenip doğru teknikleri uygulamaya hevasi olan herkes akıcı çabucak geçen tarifi zor olan faz'ı görebilir. bu oldukça yaygın bir olgudur.

  neden faz'a girilir? devamı var hem de kaç yüz sayfa XD çevirdikçe yazarım artık ^^

  Alıntıdır.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  2. bölüm

  neden faz'a girilir?

  Böyle bir soru ancak bu olgunun özelliklerinin ve doğasının tam olarak anlaşılmadığında ortaya çıkar.
  ne zaman ki birisi bulunduğu anın fiziksel dünyada vücuduyla bulunduğu gibi olduğunu ama fiziksel mekandan başka bir mekanda olduğunu ve etrafdaki nesnelere dokunabildiğini ince detayların farkına varabildiğini anladığı zaman içinde yaşadığı yoğun duygular hiç şeyi sorgulamamasına sebep olur. Bu bir kişinin elde edebileceği en şaşırtıcı deneyimdir.

  Başlangıç faz'ında her zaman sarsıntı ile karşılaşılır ve bu bazen korkutucu olabilir. Kişiliğe bağlın olarak başlangıç fazında karşılaşılan korku deneyimleri her 3 vakadan 1inde görülmüştür. Hatta uzman deneyimciler bile korkuları ile karşılaşabilir ki bu bize faz'ın doğasındaki büyük gizemi açıklamaktadır.

  zamanla yaşanan kendinden geçme ve duyguların azalması gibi düşünülenler de bu olgunun kendisinin ne olduğundan onun nasıl kullanılabilineceğine kayar. ve burafa enfes bir şekilde ayrılmış pratik uygulama alanları deneyimcilerin önünde durmaktadır. Bu kitabın naklettiği bu uygulamaların kanıtlanmamış şüphe duyulan ve birkaç ufak grup tarafındankayda geçirilmiş metodlarla alakası yoktur. Burada sunulan bilgiler doğrulanabilir uygulanabilir ve elde edilebilir. Faz'ın doğası her ne olursa olsun zihnin bir durumu veya belkide dışsal bir deneyim bu dünyanın bir kısmını ya da evreni gezip görmenin yegane fırsatıdır.

  Gerçek hayatın dışındaki insanları görmek ölmüş akrabaları görmek ünlüleri ve çeşitli yaratıkları görmek bilinçaltını olağanüstü olanaklarıyla iletişime geçmek ve onlardan bilgi almak gerçek hayatta elde edilemeyen arzulara ulaşmak ve daha fazlası; tüm bunlar sönüksıkıcı deneyimler değildir. bu deneyimlerin hepsi gayet kişisel ve gerçektir.


  deneyimcinin yaşam tarzı

  şunu belitmek zorundayız ki çeşitli diyetlerin egzersizlerin ritüellerin ve daha bir çok şeyin yapılan uygun faz pratiklerine gözle görülür bir katkısı yoktur. doğal olarak fizikdel ve psikolojik rahatlık en fazla öneme sahiptir. dolayısıyla şu az yiyin veya çok yiyin tarzındaki diyetler veyakendinize değişik diyetler ve garip egzersizlerle acı çektirin tarzındaki uyguamalar yararsızdır ve deneyimcinin sıhhatine dengesine zarar verir ayrıca bu rehber kitapta öğretinen tekniklerin üzerine her zaman negatif etki bırakırlar. Dahası faz pratikleri arasında kötü alışkanlık olarak yorumlanabilecek anlamlı bir çağrışım yoktur. yaşam tarzının faz başarısı üzerindeki etkilerini göz ardı edecek olursaksağlıklı hareketli bir yaşam tarzı kaliteli bir yaşamdan zevk almak için tavsiye edilir.

  ilginç gerçek
  eğer bir kişi beden dışı deneyim yaşamak için yatağının baş kısmının kuzey doğuya veya herhangi başka bir yöne doğru olması gerektiğine inanıyorsa böyle yapmasının sonuçlar üzerine her zaman olumlu etkisi olur.Fakat meselenin özü vücudun pozisyonu değildir. esas önemli olan niyete benzeyen bir inançtır.

  düzenli ve kurallı yaşam tarzının gerçeklik frekansını arttırdığı ve faz deneyimleme süresini arttırdığı gözlemlenmiştir.normal ve sağlıklı uyumak sonuçlar üzerinde pozitif etki bırakan bir yaşam tarzı seçiminin en basit örneğidir. özellikle de deneyimcinin haftada birkaç defa bütün gece boyunca dinlendiği durumlarda etkilidir.

  Alıntıdır.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  faz'da uzmanlaşmak için algoritma

  acemi deneyimciler faz'a giriş yöntemini öğrenmeli ve faz'a girişte uzmanlaşmak zorundadırlar. Bu süreç her biri kendi içerisinde eşziz birer ilim olan birkaç farklı aşamadan oluşmaktadır.

  1.) ilk ve en önemli aşama faza giriş teknikleridir. Bütün giriş tekniklerinde (direkdolaylı ve rüya bilincinden) uzmanlaşmak gerekli değildir. En kolay teknikleri öğrenip uygulamak daha ileri teknikler için gerekli önşartı sağlar. Eğer dilerseniz faz'da uşmanlamanın yardımcı tekniklerin yanında daha zor giriş tekniklerini deneyebilirsiniz.


  2.) Yaygın inanışın aksine bilinçli teknikler faz'a girildiğinde bitmez. Yüksek gerçeklik mekanını sürekli olarak elde edebilmeniz için metodları öğrenip uygulamanınz kesinlikle gereklidir. Derinleşme tekniklerinin hatalı uygulanması yaşayacağınız deneyimin duygusuz olacağını neredeyse garanti etmektedir. Deneyimciler her hangi bir giriş tekniğinde uzmanlaştıktan hemen sonra derinleşme tekniklerini öğrenmelive uygulamalıdır


  3.) 3. aşama faz'ı koruma tekniklerinde uzmanlaşmaktır. bu teknikler uygulanmadan ortalama bir insanın faz deneyimi olabileceğinden çok daha kısa sürer. Faz'da iken buranan nasıl ayrılırım sorusu neredeyse hiç ortaya çıkmaz. Aksine bir kişi normalde faz'a birkaç saniyeliğine sokulabilir ve bu süreç içinde de basitçe hiç bir şey yapamaz.


  4.) Faz mekanında uzmanlaşmak için gereken bütün teknikleri öğrendikten sonra kontrol etme metodlarını öğrenip uygulama zamanı gelir ki bu metodlar ile yer değiştirebilir objeleri bulup onlar ile etkileşime girebilir çevredekileri etkileyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.


  5.) önceki aşamalar bir kere başarıldıktan sonra deneyimci faz tecrübesini yaşamının her günü geliştirebilir. Bu kitabın rahberliği boyunca düzinelerce değerli uygulamaları muazzam detaylarıyla inceleyeceğiz.


  basit becerilerde uzzmanlaşırken şunu hatırlayın ki faz pratiği yapmak sadece sonuçlar tutarlı olduğunda etkili ve yararlıdır. Eğer bir deneyimci faza ayda sadece bir kere girerse yaşadığı tecrübe önemli prensip ve metodojilerin gözlemlenmesi noktasında son derecede duygusal olacaktır. Faz ile en azından haftada bir defa karşılaşılmalıdır. Faz'a haftada bir girişten daha yüksek bir seviyeye ulaşmak için hırsla çalışmak faydalıdır. Gerçeğe uygun olarak faz'a haftada 2 ile 4 arsında yapılan girişin büyük usta sevisesinde olduğu düşünülür. Fakat bu yukarı seviyelerden çok uzaktadır.


  Bir kural olarak acemi deneyimciler faz'a arzu ettiklerinden daha az ulaşırlar ama düzenli teşebüssler ile başarıya çok daha sık ulaşılır ve hatala denemelerden kaynaklanan bütün engelleyici sonuçları azaltır.

  Tekniklerin çeşitleri

  faz'a girişi mümkün kılan 3 başlangıç tekniği vardır ki bunlar : direk dolaylı ve rüya bilinci dir.
  Bu teknikler uzanırken veya yaslanırken gözler kapalı ve vücudun tamamiyle rahatlamış vaziyetinde uygulanır.

  ilginç gerçek

  coğu kez insanlar bilgisi veya inancı olmadan beden dışı deneyim yaşar. bu olay kendiliğinden gerçekleşiverir hatta daha ilginci aniden gerçekleşen deneyimler bu rehber kitabı okumak gibi bu konu hakkında bir çalışmayla ilgilendikten sonra sık sık meydana gelir.

  Direk teknikler dikkate değer bir bilinç kayması yaşanmadan uygulanır. direk tekniklerde 5 dakikadan daha kısa sürede uykuya kaymak tekniğin bir gediği olarak ele alınamaz.


  Tanıma göre direk uygulanan teknikler daha önceden belirlenmiş zaman aralıklarına göre gerçekleştirilen icraatları kapsamaktadır. başarılı uygulamalarda direk uygulanan teknikler herhangi bir ara vaziyette geçmeden faz'a giriş ile sonuçlanır. nüfusun %90 'ı için bu teknikler en zor olanlarıdır çünkü zihnin dogal hali ziyadesiyle aktif vaziyette bulunur. bu durum okul öğrencileri arasında açıkça kanıtlanmıştır ki acemi deneyimciler direk uygulanan teknikleri öğrenip bu tekniklerle başlamalarından fayda sağlayamamaktadırlar. Çünkü; direk uygulanan tekniklerde etkili olabilmek için dolaylı tekniklerin ugyulamalarında uzmanlaşmak ve dolaylı teknikleri baştan sona kavramak gerekir. İnsanlar genellikle daha zor teknikleri denediğinden faz vaziyetine girişin son derece zor olduğuna yönelik yanlış bir kanaat vardır. Direk uygulanan tekniklere dolaylı tekniklerde uzmanlaştıktan sonra girilmesi her zaman daha iyidir.

  Dolaylı teknikler uykudan uyanınca uygulanan pratiklerdir. Dolaylı tekniklerin etkinliği önceden gerekli olan uyku evresine uzunluğuna bağlı değildir. Dolaylı teknikler tam bir gece ukusundan çıkarken gündüz kestirmesinden sonra veya birkaç saatlik derin uykudan çıkarken uygulanır.


  12. sf bitti

  Alıntıdır.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Buradaki en önemli şey ise uykuya geçerken yaşanan bilinç kaymasından önce uygulanan tekniklerdir.

  Dolaylı teknikler pratiği en kolay olan tekniklerdir dolayısıyla birçok deneyimci faz'a girmek için bu teknikleri kullanır. doğal bir uyku zihne derin bir rahatlama sağlar. Diğer yöntemlerde ise bu durum çoğu kez daha zor olur. Dolaylı teknikleri gerçekleştirmek için uyku gereklidir. Acemi deneyimciler dolaylı teknikleri kullanmanın büyük faydasını görür ve doğrudan faz!a girme olanağını öğrenir. Rüya bilinci faz'a lusid rüya olarak bilinen yerden girmeye yarayan tekniklerle elde edilir.

  Bu durumda faz rüyanın kendi içinde uyanıklık olduğu zaman başlar. Rüyada bilinçli olduktan sonra vücuda dönmek ya***** açmak gibi ileride betimlenecek birkaç tüp eylem gerçekleştirilebilirsiniz. Derinleşme teknikleri bilinçli rüya bağlamında uygulandığı zaman faz'daki duygusal algılarınız uyanıkken sahip olduğunuzun da ötesine geçer. Rüya da bilinçlenmeyi sağlayan teknikler genellikle astral seyahat yapmaya yarayan tekniklerden farklı bir şekilde kategorilenmiştir ama pratikte astral seyahat ve rüya bilinci tekniklerinin ikisi de doğrudan faz'da kullanıldığı için benzerdir. Bu teknikler zordur çünkü diğer tekniklere nazaran bunlar anında sonuç üreten özel eylemler içermez. Herhangi bir sonuç garantisi olmadan zaman ve efor gerektiren çok miktarda hazırlık aşamasının uygulanması gerekir. Ama rüyada bilinçlenme teknikleri direk uygulanan teknikler kadar zor değildir. Dahası deneyimcilerin çoğu dolaylı veya doğrudan hangi tekniği kullanırsa kullansınrüya bilinçlenme tekniklerini uygulamadan rüyalarında kendiliğinden gerçekleşiveren farkındalığı deneyimlerler. Yukarıda tanımlanan tekniklerle ilaveten faz'a girişte kullanılan otonom olmayan; çeşitli aygıtlarprogramlar harici etkiler ve daha diğer araçlar vardır. şünü belirtmek gerekir ki bunlar sadece deneyimci ek yardım almadan faz'a girebildiğinde etkilidir. faz girişine yardımcı olsun diye önerilen çeşitli kimyasal maddeler ve bitkisel desteteklerin herhangi bir faydasının olması pek mümkün değildir ve bunları kullanmak olgunlaşmamış pratiklerle başarılan başarının yerini asla tutmaz. ve bunun gibi destekleyici kimyasal kullanımı burada tamamen kabul edilemez olarak dikkate alınır.

  kontra endikasyonlar (uygun olmayan sonuçlar) ...

  Alıntıdır.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  kontra endikasyonlar

  Faz'a girişin tehlikeli veya hatta gövenli olduğuna dair kesin bilimsel kanıtlar yoktur. Şimdiye kadar her iki faraziyeyi de kanıtlayacak her hangi bir kapsamlı çalışma yapılmamıştır. ama faz'ın varlığı zihnimizin saçaklarındaki bir durum olduğundan tehlikeli olabileceğini varsaymak bir hayli zordur. Bilhassa faz hızlı göz hareketlerinin olduğu rem fazına eşlik etmektedir. Rem uykusunu her insan yaklaşık 2 saate bir deneyimlediğinden faz deneyiminin tamamiyle güvenli ve doğal olduğunu belirtebiliriz.

  Faz'ın fiziksel vücut ve zihnimiz üzerindeki duygusal etkileri şimdiden psikolojik bir olgu olarak kanıtlanmıştır.

  Faz'a giriş çok yoğun kendini koruma doğal içgüdüsünden kaynaklanan korkuları da içerebilen inanılmaz bir deneyimdir. Faz stresse yol açabilir. bu durum özellikle acemiler için ve bu olgunun doğasıyla fazı kontrol etme teknikleriyle çok az aşinalığı olanlar için geçerlidir. Malumat ve düzenli pratikler olmadan korkunun yol açtığı reaksiyonlar etrafınızı tamamen saran bir teröre dönüşebilir. tüm bunların dışında fazdayken fantazi çabucak gerçekliğe dönüşür ve gizli kalmış korkularınız çok kaliteli gerçekliklere dönüşür. bu ne zaman olursa bilinki faz'ın mekanından değildir ama korkularınız tehlikelidir. şöyle denir ki korkunun özellikle hassas ruhlar ve yaşlı ve kalp ve damar hastalıkları gibi fiziksel rahatsızlığı olan insanlar üzerinde zehirleyici etkisi vardır. bu bu durumdaki insanların faz pratiği yamamalarının gerektiği anlamına gelmez.

  çözüm pratik yaparken stresse yol açan ortak etkenlerden kaçınmak objeleri kontrol etme mantığını bilmek ve acil çıkış prensiplerini anlamaktan geçer.

  Deneyimcilere negatif faz deneyimi olasılığına karşı verilen faz da kalma limitinizi 15 dk ya ayarlayın tavsiyesinin faz sürekliliğini sürdürmek için oldukça iyi olduğu düşünülür. Önerilen zaman limiti tavsiyesi tamamen teorik olup kaynağını doğal REM uykusunun 15 dk yı geçmemesinden almaktadır ve doğal uyku döngüsünün değiştirilmesiyle ortaya çıkan yan etki riskine karşı REM'i doğal olmayan bir şekilde doğrudan uzatmaya yönelik deneyimler tavsiye edilmez.

  Bölüm 2 DOLAYLI TEKNİKLER
  DOLAYLI TEKNİKLERİN KONSEPTİ

  Faz'a girişin hakiki praktikleri en iyi ve en kolayca en çok ulaşılabilen metod olan; uykudan uyanıldığında bilinçli olarak uygulanan eylemlerden oluşan dolaylı tekniklerin kullanılmasıyla sağlanır. Bağzı eleştimenler yanlış bir kanıyla dolaylı tekniklerin yerine doğrudan uygulanan tekniklerle başlanması gerektiğini ileri sürerler. Ama böyle yapmak boşa harcanan çok miktarda zamana ve emeğe karşın hiç bir garantili sonuç vermemektedir. Dolaylı tekniklerle pratiğe başlamak Faz'a girişi garantiler.

  her deneyimciye uyan özel evrensel bir tekniğin varlığı; her kesin kendi öğrenme hızı psikolojisi ve karakteri büyük değişiklikler gösterdiğinden bir mit olarak kabul edilir. Fakat göreceli olarak burada her insanın karakterine açıklama getiren Faz'a girişe başlamak için etkili ve oldulça mantıklı kolay bir evrensel algoritma veya prosedür vardır. Bu algoritma bu bölümde izah edilen dolaylı tekniklerle uygulanan pratik döngüsünü kapsar. İstisnasız bu teknikler- zorluk dereceleri değişiklik gösterse de- fazı deneyimlemek isteyen her deneyimciye uygundur.

  Sonuçların ilk birkaç teşebbüsten hemen sonra elde etmek beklenebilir; ama ölçülebilir sonuçları başarmak için günlük ortalama 5 bilinçli teşebbüs yapılmalıdır. Bu kurs boyunca günde 5 ten daha fazla teşşebüs yapmak elbette daha iyidir. Tekniklerin uygulamalarını anlamanın hiç bir zor tarafı yoktur. çünkü bu teknikler gerçek içsel süreçlere dayanmaktadır ve net bir şekilde düzenlenmişlerdir. Doğru bir şekilde yapılan dolaylı tekniklerle yaşam okulunun öğrencilerinin yarısından fazlası Faz'a sadece iki gün sonra erişmiş olmaları dikkate değerdir. 18. sf bitti

  Alıntıdır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş