Unutmadım !

- Ne yazılmalı ki silinip gitmesin ne söylenmeli ki unutulup bitmesin. Sessizlikle başlayan bir hikaye bu. Eğer başladığı gibi bitecekse sonu yaşanan her ne varsa sil gitsin.Hayallerde gerçek gibi yaşarken seni umutlarda bitti bir zaman sevgiler de. Seni seviyorum çünkü ne zaman şiir okusam mısralarından sen akıyorsun gözlerimden yaşlar süzülüp resmine damlıyor sessizlik sararıyor içimde susuyorum.

Tam buldum dediğin anda kaybetmek nedir bilir misin?
Atılmışlığı hissettiğin oldu mu? Hayaliyle yaşamayı ezberledin mi?
Delicesine sevdiğin ama onun seni sevmediğini öğrendiğin o anı hiç yaşadın mı? Onun eksik yanlarını bile sevebildin mi ?
Terkedilişe ilk defa görüyormuş gibi baktın mı? Elvedasız ayrılıklar acıttı mı içini? Göz kapaklarına inat uyumadığın oldu mu gecelerce? Sadece mum ışığının aydınlattığı odanda onu düşündüğün oldu mu saatlerce?

Ellerin onsuz kaldığında üşüdün mü? Duyuyorum susuyorsun yine susuyorsun tıpkı o zamanki gibi söylemiyorsun.

Seni seviyorum çünkü hergün biraz daha tükenirken herşey benliğim sesizce inliyor ben susuyorum. Bir an elinden tutuyorum biran sonra belkide tamamen elimden kayıp gitmiş oluyorsun anlayamıyorum.Yine sensiz kalıyor kollarım yine ıslanıyor gözlerim. Yaşamam için tek nedenimdin sen. Fakat binlerce sebep vardı seni sevmem için.

Seni seviyorum çünkü yaşanacak bütün imkansızlıklarda sen varsın.
Biryerlerim acıyor durmaksızın. Sessizliğin çok şey söylese de bazen susmanda incitir beni. Bilirim belkide en iyi ben bilirim ki susmasını bilmek bildiğini söylemekten daha zor. Bir uçurum gibi derinleşen sessizlik bizi birbirimizden ayırdı bile. Yenildik dostluğumuza zamana yalnızlığa yenildik işte! Sinsice sardı sessizlik böyle birdenbire ansızın... ve ben hala unutmam gerektiğini söyleyenlere inanmıyorum.

Hissettiklerimi söylemektense dost kalmayı seni sensiz yaşamaktansa susmayı tercih ederim. Senin beni sevme fikri bile beni mutlu edebilecek kadar güzel ve asil!

Seni seviyorum çünkü sen benim siyah beyaz dünyamı renklendiren o çok az şeyden birisin. Sensiz her andan korktum korkuyorum. Alıp gitme ellerini alıp gitme gülüşlerimi götürme düşlerimi. Sen benden gittin gideli öyle bıktım ki sensiz kendimden.

Seni seviyorum çünkü hala birşeyler var vazgeçemediğim. Ben herkes için şiir yazmazdım bu hep tuhaf gelmişti. Fakat şimdi senin için şiir yazmamak tuhaf geliyor. Bu yıllarca sürecek ve de hiç dinmeyecekmiş gibi düşünürken görüyorum ki anlamını yitiren birşeyler var aramızda.

Seni seviyorum çünkü tam herşeyden vazgeçmiştim ki karanlığımın perdesini yırttı ellerin. Ama yine direndik sessizliğe hala konuşulmadan kalan öyle çok şey varki! "Sustuğun yerde birşeyler kırılıyor"

Nasıl söyleyeceğini sende bilmiyorsun besbelli.. Susman gerekiyor diye susuyorsun belkide dostluğumuz için..

Kalbim sendeyken her adımda aklım sendeyken her dakika unutmadım unutamadım işte!
-Alıntı-