Sensiz yaşayamam der birileri onsuz yaşayamam derler; yaşarlar bal gibi yaşarlar! Ancak neden birileri olmadan yaşayamayacaklarını düşünürler ve inanırlar?

Kimsenin ömrü diğerine bağlanamaz bağlanmamalıdır! Başka bir hayat üstüne hayat kurulur mu? Yaratana isyan değil midir bu?

Ne demek yaşayamam yaşarsın hepimiz yaşarız hep yaşadık! Bei terk ederse der birileri öldürürüm kendimi! Öldür o zaman senin varlığının şartı o adam veya kadınsasende de hayatın hakkında daha iyi düşünce yoksa durma tabii! İki ağlarız arkandan iyi insandı deriz

Sonra senin uğruna ölmek istediğin başka koyunlarda uyur aşık olur evlenir çocuğu olur seni hatırlamaz bile! Sen ne olursun? Bilmem ama burada ciddi ciddi hatırlanmaz olursun!

Sen neden yaşayamayacağını düşünüyorsun onu anlat kendine Daha dün veya bilmem kaç yıl önce o şimdi uğruna delirdiğin hayatında mıydı? Hayır!

Kimse ömürlük sözler veremez karşıdakine ömürlük sevmek isteyebilirsin belki ama bunlar beylik laflar! Bir şiirin içinde bir filmde bir romanda veya konusu aşk olan bir konuşmada sevginin büyüklüğünü anlatmak için mecaz anlamda kullanılabilir en fazla…

Sen de veremezsin o sözü sevdiğin de! Bir ömrü birlikte bitirme düşleri kurabilirsin belki ama hayat sürprizlerle doludur! Hiç ummazsın ama senin gönlün bir gün yoldan geçen bir çift göze kayabilir belki sadece yorulursun yıllar içinde o ilişkiden; hayat bu belli mi olur?

Herkes birileri olmadan yaşar yaşayamam demeyin! Aşkın acısı da güzeldir ama dozunu da iyi belirleyin

Ne zaman birisi için onsuz olamam derseniz bilin ki; o saatten sonra siz sadece bir kölesiniz Ve ne zaman bir insana efendilik verildiyse; o önce kölesine eziyet eder sonra onu terk eder bunu aklınızdan silmeyiniz!

Candan Ünal