Bir gece yarısı hikayesi
Teypten gelen müziğin sesi
Bana söylediğin şarkı çalıyor
Gözlerimden katre katre yaşlar boşalıyor.

Hatırlar mısın Gülüm ilk nerede görmüştüm seni.Dans eden aşıklar vardı pistte ve bizim şarkımız çalıyordu. Göz göze geldik seninle bir an. Usulca kalktım yerimden.

Yaklaşıyordum sana.Sana benimle dans eder misin diye
sordum. Kalktık.Dans ediyorduk.
Daha birbirimizin isimlerini bile bilmiyorduk.

Belkide böylesi daha da
güzeldi. Birbirimizi tanımadan dans etmek. Söze ilk başlayan sen oldun. Bana ismimi sordun.Hece hece kekeleyerek söyleyebildim sana ismimi.

Sonra ben
sana ismini sordum. Aşık olduğum kişi Zeynep yani sendin. Sana seni yeniden görmek istediğimi söyledim ve senden telefonunu istedim. Bilemiyorum bir andatelefon istemek bildiğimiz sadece birbirimizin isimleriydi

Ertesi gün ilk isim sana telefon açmak olacaktı. Nerden telefon bulacaktım.Ben bu şehri bilmiyordum ben bu şehrin yabancısıydım. ve sonunda telefon...Aradım seni. Bir park ismi söyledin saat ikide. Daha bir bucuk saatim vardı.Boş boş dolaştım sokaklarda.Ve buluştuk seninle.

O bir bucuk ayım. Gündüzlerim senle gecelerim hayallerinle geçti. Ve o veda anı. Aradım seni. Evde yalnız olduğunu ve gelebileceğimi söyledin. Kapıda bekliyordun beni.Çayı hazırlamıştın bile.Hem çaylarımızıyudumluyorhem sigaralarımızı içiyor hem de dudaklarından buseler alıyordum.Söze başladım.Gidiyorum Gülüm.Ama gitmek istemiyorum. Biliyorsun elde olmayan nedenler. Sen hep ağlıyordun.Kapı çaldı bir ara. Korktuk.Kim gelmiş olabilirdi.Annendi gelen.Ne diyecektik. Ben hemen kaybolduğumu; bu şehri bilmiyordum ya bu şehrin yabancısıydım ya. Yolda sana rastladığımı.Seninde beni eve çağırdığını söyledim. O an gülmemek için kendini zor tutuyordun.Bunun farkındaydım.Çünkü o an ikimizde gülmekten patlayabilirdik.

Sonra senden beni kaldığım eve götürmeni istedim.Bu şehrin yabancısıydım ya bu şehri bilmiyordum ya. Daha iki saatim vardı gitmeme. Seninle o ilk gittiğimiz cay bahçesine gittik.

Ve o veda ani. Etrafa aldırış etmeden dudaklarından aldığım o buse. Gidiyorum. Elveda.

Aylarca suren telefonlar mektuplar mektuplar telefonlar. Sanırım seninle bir hafta görüşememiştik. Aradım seni. Kardeşin çıktı telefona.Seni sordum. Çalışıyor dedi. Okul okul diyecektim.Neden bıraktı okulu. Durum o kadar kötüymüş. Kardeşin söyledi.Ve bir ay sonrası. Senden gelen o mektup.Son mektubun olduğunu nerden bilebilirdim. Beni istiyorlar
diyordun.Avrupa’n.Aradım seni.

Ağlıyordun.Sana ne düşündüğünü sordum. Sen
susuyordun.Beni yıkan senin suskunluğun oldu. Seni seviyorum. Elveda.

Ve aylar sonra başına gelen o kotu olay. Duyunca telefona sarıldım.Telefonunuz değişmişti. Ne yapacaktım.Hülya geldi aklıma.Dayının kızı. O bizim sırdaşımızdı ikimizin. Onu aradım.Ondan senin telefonunu istedim. Bana ne yapacağımı sordu.Ona bilemediğimi içimdeki o duyguyu anlattım.

Aradım seni.Sana seni sevdiğimiseni üzecek her şey den uzak durmanı istediğimi söyledim. Seni seviyorum. Elveda. Senin söylediğin son sözde benimkinin aynisiydi. Sesin kulaklarımda. Seni seviyorum. Elveda

Bir gece yarısı hikayesi.
Teypten gelen müziğin sesi
Bana söylediğin şarkı çalıyor
Gözlerimden katre katre yaşlar boşalıyor.

ALINTIDIR.