Hayata sımsıkı sarılmış güzel bir kız vardı.
o kadar anlamlı yaşıyordu ki her şeyden zevk almayı biliyordu.

Onun için bir zerrenin bile sonsuz değeri vardı. Saçları omuzlarına dökülürdü bembeyaz yüzü en berrak suları bile kıskandırırdı.

Masum bakışlarının eritemeyeceği bir varlık yoktu.Gözleri... Onları anlatmaya benim satırlarım yetmez.Engin denizler gibi mas maviydi. O kadar parlaktı ki bakmaya bile kıyamazlardı.Gözlerinin güzelliğinin sırrını soranlara "ağlamak" derdi.

Evet ağlamayı bilen biriydi. Hayata sahte gülücükler atmaktansa ağlamayı tercih ediyordu. Ağlıyordu...Öyle bir ağlıyordu ki coşkun ırmaklar bile yerinden titriyordu.

Yanaklarından süzülen o yaşların her damlası çöllerin hasret kaldığı yağmur damlasından daha değerliydi.

Çünkü o yaşlar Mavi'den geliyordu. Yer yüzünün en güzel Maviliğini taşıyan gözlerden akıyordu... Her gün deniz kenarına o engin maviliğe bakardı.

Deniz onun maviliğini kıskanırdı O'da denizinkini. için mavinin bambaşka bir değeri vardı.Acılarını Mavi'yle gizlemeye çalışıyordu.
Ne acılar çekmişti.Ne ızdıraplar yaşamıştı.Yıllarca karşılıksız sevmenin acısını çekmişti.Ama asla sevgisindenvazgeçmemişti.Tertemiz yüreği ile seviyordu.Bütün acılarını Mavi'nin arkasına gizliyordu.Görenler onu mutlugörüyorlardı.Yüzündeki ifadeyi bir tebessüm zannediyorlardı.Bilmiyorlardı ki ne acılar çekiyordu derinden.Ne ızdıraplar...

Şimdi sana sesleniyorum.O ardına gizlendiğin renklerin en güzeli ile sana sesleniyorum.Ey Mavilerin prensesi ne acılar çektiğini biliyorum.Yüreğinde ki bitmez tükenmez acının farkındayım.Ama senin bilmediğin bir şey var.Senin yüreğindeki acılar seninle beraber beni de kahrediyor.Senin oynadığın oyunu bende oynuyorum. Sen her şeyi Mavi'nin ardına gizliyorsunbense Yeşil'lin...Fazla bir farkımız yok aslında.Bir tepeden denize baktığında o güzel mavilikle doğanın vazgeçilmez yeşili arasında ince bir çizgi var. İşte tam o noktada beklemekteyim. Biliyorum ikimizde sevgilerimizden aşklarımızdanvazgeçemeyiz. Amadaha ne kadar renklerin arkasına saklanacaz. Gel Mavi ve Yeşil'in birleştiği o ince çizgide beraber olalım.Yoksa renklerin içindeyok olmaya mahkumuz.Hadi Mavi ver elini bana dönüşsüz.Yeter artık bitsin bu karanlık gökyüzümüz...Hadi...

Bahardan mıdır? Kandığım yeşil...

Gördüğüm serap

Boynu bükük kirpiklerime yaslanan akşam kızılı

Bir ıslak bakışa eker nazı... Devrilir sol yanıma sızı.

Hercai gözleri mavi Onlarda benim gibi sensizliğe dayanamaz.Sana Asla... Gidişin kabulsüz...

Hadi ver ellerini bana dönüşsüz....

ALINTIDIR.