Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart BOHÇACI KADIN da Anlatılsın

  Öyküler Öksüz Kalmasın; BOHÇACI KADIN da Anlatılsın

  BOHÇACI KADIN
  Tombul bacakları birbirine sürtünmekten pişmiş sulanmış yanıyordu. Sırtında bohçası ayağında kirden rengi kaçmış şalvarı başında yemenisi tere toza bulanmış bedeniyle çarşafçı kadın Bornova'nın en dışındaki BMC Blokları'nın karşısındaki parkta çocuklarını eğlendiren ev kadınlarını görünce durdu sırnaşık sırnaşık konuşmaya başladı:

  -Güneşliklerim var bohçamı açayım mı?...
  Kadınlar ilgilenmemiş görünmek için ondan yana bakmadılar o yokmuşçasına aralarında konuşmalarını sürdürdüler. Erkekler de gri çirkinlikleriyle yükselen yoksula yuva diye üretilmiş soğuk beton yapıların önüne dizilmiş banka reklamlı banklarda oturuyorlardı.


  Bohçacı kadın onların ilgisizliğinin ayırdında arsız arsız bir kez daha yineledi:

  -Güneşliklerim var fiskos masalarına örtülerim var çeyizlik çarşaflarım var. He deyiverin de açayım bohçamı...

  Erkeklerden dökük saçlı kır sakallı olanı homurdanırcasına çingene gacısını yanıtladı:

  -Para yok para...Neyi açıyorsun?...

  Bu sert çıkış karşısında parktaki kadınlar; "Eh artık bu bize bulaşmaz da şimdi gider" düşüncesiyle rahatladılar. O da iri çingene gözleriyle kadınlara doğru baktı tıslar gibi iki sözcük fısıldadı:

  -Aç sürtükler...

  Buradan iş çıkmayacağını anlayınca İstanbul yolundan Topçu Tugayı'na doğru yürüdü. Tugay'ın önündeki çimenlikte erler oturmuş Manisa yolundan İzmir'e giren araçları seyrediyorlardı. Onların yanlarına gitti ne de olsa erkek kokusuna dayanamazdı.


  Yaşı kırkbeşlere ulaşmıştı ama ah şu genç erkeklere duyduğu ilgi ilgiden de öte tutku...İşte bu tutku olmasa ne böyle sıcaklarda sırtında bohça sokak sokak dolaşır ne de aç sürtüklere boyalı şıllıklara çarşaf havlu satmak için yalvarırdı. Ama evde onu bekleyen karayağızı ne yer ne içerdi?...Ne yiyip içtiğini bırak bir de elinden kaçardı ki işte buna dayanamazdı.

  O yanlarına varınca erler sanki ondan kaçarcasına kararlı bir biçimde kalktılar Tugay'ın kapısına doğru yöneldiler ardlarından bakakaldı.

  Yorulmuştu bir de susamış...Kimden bir bardak su isteyebilirdi ki?...Çatlamış dudaklarını yaladı acıkmıştı da...Ama henüz hiç satış yapamamış bir lira bile kazanamamıştı ki nerede kaldı akşama eve götüreceği şarapla pirzolanın parasını denkleştirmek...Ne çileydi şu çektikleri ?...

  Naylon terlikler içindeki ayaklarına baktı. Parmak araları kaçkez su toplamış kaç kez patlamış çatlak patlak derilerine toz toprak karışmış; kime dert ne gam?...O yerlerde sürünse de bu yaşamı sürüklemek sırtındaki bohçayla birlikte ince bıyıklı karayağızını taşımak zorundaydı; yoksa kuşu uçar başka dala konardı. "Aman aman ben neler düşünüyorum böyle?" dedi kendi kendine.."Akla gelen başa gelirmiş...Ben o baro olmadan değil uyumak soluk bile alamam"  İçinden bir ses; "Kalk gacı kalk...Ne çalıştın ki böyle eğlenirsin...Kalk düş yollara" dedi. Yeniden sırtlandı bohçasını; "EVKA Blokları'na giderim oradakiler varlıklı bunlar gibi aç değil" diye kendini umutlandırdı.


  Sıcak iyicesine delirmişti tombul bacaklarındaki pişikler de...Güneş dağların ardında yitip gitse o da evine dönse yatağına uzansa iki bacağı birbirinden uzaklaşsa...Biraz da talk pudrası...Belki o zaman canı burnundan uzaklaşırdı.
  Evi usuna düşünce yiye karayağızını anımsadı; "Olur ya şarabını çekince canı bir de beni çekerse?".O an bir ikileme düştü; bir yandan pişikleri bir yandan istekleri..."Olsun yeter ki onun gönlü olsun. Bu baroda kaç gacının gözü var. Şarabı eve yığmasam onu dışarılara salsam leş kargaları gibi üstüne üşüşür kaltaklar..."


  Böyle düşüne düşüne ayaklandı. Bol şalvarına karşın bacakları birbirine değiyor pişiklerinin acısı da artıyordu. İyicesine apışık apışık yürümeye başladı. Gözü EVKA Blokları'nda otoyola attı kendini düşleriyle birlikte...

  Bir an ayaklarının yerden kesildiğini uçtuğunu duyumsadı ardından da sert bir zemin...Manisa yolundan gelen sebze yüklü bir kamyon onu aldı başka dünyalara taşıdı.

  Geride sıcaktan yumuşamış asfaltda yemenisi kana bulanmış bir kadın cesedi düğümü çözülmüş bohçadan çevreye dağılmış renk renk çeyizlik çarşaflar bir de Fredo Bebe talk pudrası kaldı.

  Selma Erdal

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bu hikaye böyle mi bağlanır tüh valla tüh vah valla vah
  Bengisu, Bunu Beğendi.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Erotik yazı olmuş.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş