Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  kalp Şimdi Lal Zamanı …..İsmail Sarıgene

  Gül sağnağında ağla şimdi

  Çünkü seni beklerken yağmurlarda eskittim yüzümü. Sen diye nice fırtınalara yataklık ettim.. Ağla ey yar ağla. Ağla ki gözünden akan her yaş sonsuzluğum olsun..Sonbaharın beşiğinde sallanırken uzat kirpiklerini uzat sızılarını..Kıvrılsın yanı başıma katransı acıların. Yoklasın şah damarımı Azrail Vurulsun sonsuzluğun ipi boynuma. Sen uzaklarda sancıyla baş edemezken bana mutluluk reva olur mu sevgili.. Şimdi sana kavuşmuşken ağla sevgili. Ağla ki güller yağsın avuçlarımıza. Her yağmur damlası Elif diye yüzünü semaya kaldırıp sonbaharın geçmesini dilesin. Sonbahar demek sende sızı demek biliyorum..

  Durma diyorum..Ağla..Ben ağlıyorum çünkü. Sonbahar sancılarında yanında olmadığım için küskün bulutlar gibi ağlıyorum..Ve akan gözyaşı boncuğuna duamı ekliyorum..Sende ağla şimdi..Kirpiklerinde tek bir gözyaşı kalmasın. Aksın ki; tenime inen her ıslak kirpiklerin küllendirsin içimdeki suskuları..

  Sonra gülümse..Gülümse ki; yeni anlamlar yükle fakir ömrüme..

  Bekle beni. Sana diyorum. Az bekle Tek bir gece bensiz acılara boyun eğme..Tek bir gözyaşı bensiz akmasın bozkır nehir yataklarına. Seni beklerken nice deli nehirler doğurdum ben...Sensiz nice sabahları katlettim ben...Sen sandığım yıllar devrildi üzerime...Yanıldım...Kanatıldım....Seni beklerken....Nice kelimeleri susturdum ben...Büyüdüm seni beklerken...Irmaklardan süzdüm geçmisimi...Sonra vurdum alnımdan tüm sözcüklerimi....Uykusuzluğumu uyandırdım kaç kez.. Kaç kez sen sandım mimsiz karanlığı...Senin gülüşlerin diye kaç kez karların üzerine serdim ateşimi..Üşüdüm...Üşüdüm...Kaç kez sorgulandım Filistin sorgularında... Seni beklerken binlerce Yusuf`u kurtardım Züleyha`sından..Binlerce Leyla`yı Mecnun`suz akan ıslak vaveylâlarından...Sana kavuşmak için bin dua ekledim Esmâ vakti aydınlığa...Sana uzanmak için binlerce gömleği yırttım sonra da delice fırlattım Firavun gözlü karanlığa...Üstüme atıldı Yusuf`un kanlı gömleği...Kaç kez zan altında bırakıldı yetimliğim...Yüzümden yüzümü söktüm...Hiçliğim giydirildi üzerime..Karanlıklarıma doğdun. Baharlarıma doldun.. Dibine çekildiğim denizlerden çekip aldın beni...Tırmandığım ama bir türlü başaramadığım kuyulara saldın ellerini...Çıkardın beni.Kan çanağı gözlerime çaldım ay yüzünü..Büyüyor zannettiğim çocukluğuma götürdün beni .. Mavi bilyelerin arasında Rengarenk balonlarına Elif çiziverdin ellerinle.Oysa hiçbir zaman bilyelerim olmamıştı benim. Sadece rahmetli babamın elleriyle yaptığı tahta bir oyuncak...Kısaca sen geldin bahar gülümsedi yüzüme. Serin sularda yıkadın yetimliğimi...Yıkadığın yetimliğim ki; hep bozkırdı..bir o kadar çıplak...bir o kadar yalın ayak..Sevdanı giydirdin..Üzerimden çıkardın deli gömleğimi...Yaralarımı sardın baharlarınla...Acılarımı kabullendin...Onca sancın varken bir de benim acılarımı sahiplendin...Mühürledin beni bana....Baş göz ettin seni bana...Şimdi uzat ellerini. Kar yangınları içinde yanarım da üşütmem sonbahar ayazı ellerini. Sokul damarlarıma. Yanaş sıcak iklimlerime..Vaat edilmemiş olsa da Cennet yüzüme sen sığın limanlarıma. Bil ki; ölüm seni bende yakalasın

  Sus...Tek bir söz etme

  Şimdi lâl zamanı....Kapat gözlerini..Kuyularda inleyen binlerce Yusuf`u saklıyorum...Sen ise sevdamızı demlemiş yavru ceylanlara içermektesin...Susuyorum Yunus`un dizlerine çökerek...Seni anıyorum Süleyman evrâdında...Sen ise dualarına beni katıp binlerce " lâm " iniltisine " Elif`i " katıyorsun...Yanıyorsun Mecnun`a yanan Leylâ gibi...Susuyorsun Yusuf a susayan Züleyhâ gibi...Kanatıyorsun yüreğini korkusuzca bıçağa boynunu vuran Esmâ gibi...Durma şimdi...Ellerini aç gökyüzüne bir dua gibi...Yağ bozkırlarıma bir deryâ gibi...Boynunu bükme sakın...Ezberlese sonbahar senin narin bedenini.." Nun " gibi dik dursun başın..Eğme diyorum sancağını..Aldırma ömrümüze biçilen hasrete..Aldırma bedenine vaat edilen miadı dolmuş hastalığa.Kan bürüse de gözlerimize..Hüzne sürgün edilse de vuslatımız... Elif gibi gülümseyelim suskunluğa...Elif ki; ne yüce bir kelimedir Tur dağında. Unutma sevgili; hiçbir yara duasız bırakılmamıştır..Bırak aksın kanımız..Damlayan her kanın düştügü yerde binlerce " umut " inkişaf etsin. Etsin ki Cennet müjdelensin solgun yüzlerimin bayram sabahına Bırak hasret bize yüklensin...Her hasret cığlığı gömlegimizden damlasın...Damlasın ki binlerce suskun " Esmâ " dile gelsin Süleyman esvarında..

  Sonbahar acısıyla kavrulan yâr

  Sen geldin
  Bildiğim her şeyi unuttum..
  Gayri bildiğim tek şey SENDİN

  Bildiğim her şeyi senden bildim..
  Unuttum senden gayrı her şeyi..
  Üç beş hatırladığım olduysa da sana yordum hepsini...
  Tanımsız kıldım senden kalan her şeyi..
  Senin olduğun her şeyi kabul ettim...

  Acıyı
  Sancıyı
  Gözyaşını da kabul ettim..
  Senden gelen her şeye kabulüm..
  Biliyorum..
  Getirdiğin her cümlede bir mutluluk varolacak.
  Söylediğin her sözden avuçlarıma umut dolacak..
  Velhasıl....Sen yaşadıkça bu ben / ketum / esrik / adam mutluluğu yaşayacak.

  Ağla gülüm ağla..Ben gülleri ağlamaz bilirdim ama ağla ne olur. İkindi suskunluğuna yağ sen. Gül sağanağında süzül üzerime. Elbet bu sonbahar da geçecek. Ya ikimiz yaşayacağız ya da ikimiz öleceğiz..

  Susma ağla gülüm...

  Ağla ki; susuzluğuma can olsun gözyaşların..

  Ağla ki; suskunluğuma ses olsun ıslaklığın..

  Vakit; gül sağanağında ıslanmak vakti

  O güller ki ;Adında binlerce dua saklayan....
  Her nefesinde binlerce İbrahim yanan...
  Her gülüşünde binlerce Elif`i doğuran...

  Ey sevgili;
  Ben olmadan acıya ağlarsan
  Benden habersiz sonbahara kapını açarsan
  Yemin olsun ki hakkımı helal etmem..
  Senin olan her şeye varım..
  Acıya da..
  Mutluluğu da
  Çünkü seni seviyorum " gülüm "

  10 Eylül 2007 23.45


  İsmail Sarıgene
  OkyanusunKalbi, Bunu Beğendi.
  Bir bozuk saattir yüreğimZiyaretçilere, Gizli İçerik!
  Hep sende durur..
  .

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Güzeldi eline sağlık. :cici:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş