Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Aşk İçin Neler Yaparsınız?  Aşk için neleri göze alırsınız? Yaşamınızdan nefesinizden varlığınızdan veya neyinizden vazgeçersiniz? Bir ömrü farkında olmadan çöpe atanlardan bahsetmiyorum. Bilerek ve isteyerek neyin üstünü çizersiniz?

  Yıl 1936 20 Ocak tarihinde babası V.George’un ölümü üzerine tahta Büyük Britanya Kralı VIII. Edward çıkar. Tahta çıktığı sırada Wallis Warfield Simpson adında bir kadına aşıktır.
  Bayan Simpson o sıralarda ikinci kocasıyla evlidir ancak VIII. Edward’a olan aşkı eşinin kalbindeki yerini silmiş ve boşanma davası açmıştır.

  Kral Edward 27 Ekim tarihinde gerçekleşecek bu boşanma davasını beklerken artık sevdiği kadını ailesine açıklamakta bir sakınca görmüyordu. Nasıl olsa boşanacaklardı. Gel gör ki durum hiç de umduğu gibi gelişmedi. Sadece ailesi değil İngiltere Kilisesi ve önde gelen devlet adamları da bu aşka karşı tavır aldılar ve itiraz ettiler.

  Tarihi kayıtlara göre 1936 yılının Ağustos ayında Kral Edward Türkiye’yi “Nahlin” isimli bir yatla ziyarete gelir. Yatta Bayan Simpson da vardır. Ancak o dönemin gazetecileri henüz magazinin büyük kapanına sıkışmamış olduklarından ve tüm dünyada bu büyük aşkın depremleri yaşandığından kralın özel hayatına saygı göstererek yatta bulunan Bayan Simpson’dan bahsetmezler.

  Dolmabahçe Sarayı’nda Mustafa Kemal Atatürk’ün misafirperverliği ile karşılanan Kral Edward İngiltere’ye döndükten sonra dönemin Başbakanı Stanley Baldwin’e Bayan Simpson ile evlenmek istediğini söyler. Ancak olumsuz cevap alır. Kralın evliliği onaylanmamıştır.

  Bunun üzerine 11 Aralık akşamı halka yaptığı bir radyo konuşmasıyla tahttan çekilir. Aynı gün aşık olduğu Bayan Simpson ile ülkesini terk ederek Paris’e gider. 1937 yılında evlenirler. 1972 yılında gözlerini yumana kadar birbirlerinden hiç ayrılmazlar.

  İşte tarihin önemli aşklarından birinin öyküsü böyledir. Peki siz aşkınız için krallığınızdan vazgeçer miydiniz? Peki şu anda sahip olduğunuz neyi feda edebilecek kadar aşıksınız?

  Candan Ünal
  Bir Yastıkta Aşktaaa..Sonsuza Kadar...Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Çok şey yaptım. Yani yapmam dediğim hemen hemen herşeyi diyebilirim. Kendimi düşünmedim mesela.
  Her ne kadar sevmek bir sevilmek projesi olsa da birini sevmek çook güzel ve o sevdiğin kişiye güvenmekonun da seni sevdiğini hissetmek. Geriye dönüp baktığında keşke değil de iyi ki diyorsan ki en güzel şey de bu..

  uykumdan vazgeçebilirim her pazar gider yanına o na çok güzel bir kahvaltı hazırlayabilirim)

  her sabah istisnasız onu uyandırabilirim. işe geç kalmasıın

  O nun sevdiği şeyleri ondan habersiz gidip alabilir ve ummadığı süprizler yapabilirim.

  Kendi kurallarımdan vazgeçebilirim.

  Kendi öz saygımı bi kenara bırakabilir gurur denen o insan ilişkilerini yıpratan şeyi sevdiğim adama karşı bir silah olarak kullanmazdım.(vakti zamanında yaptım ama sonra yapmadım bıraktım ama o zaman da biraz geç kalmıştım)

  Soğukta evinde biriktirdiği bulaşıkları yıkayabilirim.

  Gömleklerini ütüleyipodasını toplayabilirim.

  Ona sımsıkı sarılıp saatlerce öyle kalabilirim.

  Onla dertleşip kimseye olmadığı kadar kendimi ona anlatabilirim.

  Peşinden günlerce ağlayabilirim aylarca uykusuz kalabilirim aylarca aklımdan çıkarmayabilirim ayrı olduğum halde bile mesaj attığında hala heyecanlanabilirim.

  Kısacası galiba ben bir kez aşık oldum ve bir daha olabileceğimi sanmıyorum. Çünkü hala aşığım. Bu bile çok güzel. Sırf bu yüzden şu an hayatımda olabilecek çok şey varken hepsini elimin tersiyle itiyorum ileride pişman olur muyum bilmiyorum ama değilim.

  Tam 1 yıl olmak üzere. GÜnleri sayabilirim.
  fotograflarımızı silmeyebilirim.

  ''Binlerce kişiyle karşılaşıyorsun hiçbiri seni etkilemiyor. Bir kişi ile karşılaşıyorsun hayatın tamamen değişiyor''
  Aşk Sancısı, Bunu Beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş