Ben aşktan umudu kesmişken sen geldin çaldın kapımı farkında bile olmadan. Gönül sana öyle bir aktıki uzun süredir yaşamadığı o garip duyguları yaşamaya başladı. Seni düşünmeden yapamaz seninle konuşmazsa gülemez oldu. Tabi bu küçük yürekten senin haberin yoktu. Bu ilişkinin adı arkadaşlıktı. Öylede kalacaktı. Bense yine imkansız bir aşka çoktan yüreğimi açmıştım. Senin bir kahkahan benim hayatım oluyordu. Suratının bir saniye bile asılması ise ölümüm. Sen geldin ve ben o dönülmez yola imkansız aşka yelken açtım. Ama senin haberin bile yoktu. Böyle düşündüğüm için binlerce kez kızdım kendime bağırdım. Ama yürekle mantık bir arada yürümedi eskidende olduğu gibi bir türlü başaramadım ben mantıkla yüreği aynı yolda yürütmeyi. Sendin mantıklı düşünen doğruları söyleyen bense sadece kalbin sesini dinleyen zavallı bir aşık.

Hergün arkadaş olarak konuşmalarımız bana eski aşkından bahsetmen canımı ne kadar yaksa da seninle konuşabiliyordum ya her şeye razıydım. Senin yüzündeki hüznü götürebilmek için yaptığım şaklabanlıkları düşünüyorum da ne komik hallere düşüyorum ama olsun sen gülüyorsun ya hüznünden arınıyorsun ya eskiye dalmaktan ve bugünü yaşamaya dönüyorsun ya yeter her şeye de değer. Yine kalleş aşk kapıyı çaldı. Acılarını da yanında getirmeyi asla ve asla unutmadı. Yürek bir daha kimse için çarpmaz bir kez aşık oldum ben derken çıktın karşıma ama yine bir imkansız aşktı. Ne zaman sevsem sevmek denen aşk denen kalleşle hep birbirimizi tüketiriz. Hep o kazanır. Beni tüketir ve beni savunmasız bırakıp çeker gider. Yine ikinci kez aynı oyunu oynadı aşk bana. Sen hala arkadaşça konuşuyorsun doğru olanı yapıyorsun bense bense bu arkadaşlığa ihanet etmiş hissederek kendimi içimdeki duyguları saklayarak eski ben olmaya çalışıyorum.

Oysa senin kalbin bir kez bir insan için atmışti delicesine seninde anlattığın gibi ve benim kahrolduğum gibi. Beklide hiç söylenemeyecek bir aşkı yaşıyorum ben demir kapılar ardına kilitlenmiş ama o kapılar ardında nefesi yettiğince kendini ortaya koyan bağıran bir aşkı yaşıyorum. Biliyorum o parmaklıklardan o kapılardan asla çıkamayacak bu aşk hep mahkum orda hapis kalmaya. Eğer çıkarsa arkadaşlığı da kaybeder ve seni görememeye dayanamaz bu yürek. Yeniden merhaba demiştim oysa ki ben bahara.

Meğerse sadece öyle sanmışım. Bu bahar senin eskiyi konuşman ve eskide kaldığını anlatmanla kışa döndü tekrar. Yani bahar yine teğet geçti bu yüreği.Bazen konuşuyorum kendi kendime diyorum anlat her şeyi ama ne çare ki yüreği unutamadığı aşkla dolu olan birine ve seni arkadaş olarak bilen bir yüreğe ne haykırabilirdim. Nereye gitsem hangi kapıyı açsam hangi pencereden baksam sen her yerde sen. Yüreğimin tahtına oturduğunu oranın sahibi olduğunu asla ve asla öğrenemeyeceksin. Senin için atan bu küçük yüreği bilmeden ve istemeden eskiden eski gönül yarasından bahsederken kanatacaksın. Hiçbir şey diyemeyeceğim. Senin gülmeni görmek için ben yine şekilden şekle girip şaklabanlık yapacağım yüreğim her ne kadar kanasa ve yansada. Senin bir tek gülüşün benim hayata güzel bakmama yaşamama bir sebep olacak. Ben yine sevdim ama kimi? Benden habersiz kendi dünyasında hüküm süren beni farklı tahtlara oturtan bir insana. Hayat gülümsedi derken gülümseyen sadece karatalihmiş..
alıntı..