Bazen insanlar düsünürler. Hayatin anlami ne diye. Bunu zaman zaman ben de düsünüyorum. Hayatin anlami nedir diye? En azindan seni taniyincaya kadar düsünüyordum.

Gerçeklerin aci oldugunu ve bu yüzden biberin gerçek oldugunu anlatan bir espriyi animsadim. Halbuki biliyor musun bütün biberler tatlidir. Zira hayat sanildigi kadar acimasiz ve aci degil sadece hayattaki tadi alabilmeli kendi istedigin gibi yasayamadiklarin ile beraber ölüp gittiginde çevrenin sana bir yardimi olmayacak.

Kendini özgür birak ne hissediyorsan onu yap. Çogu insan gibi mesela benim gibi ne yapman gerekiyorsa onu yapma birak duygularini perdelemeyi birak irmaklar gibi cossun. Bir sevdiginin elini tutarken yasadiklarinin yanlis oldugunu düsünüp hayiflanma.

Birak o sevgi senin tüm benligini sarsin. Eger onun gerçekten aradigin olduguna inaniyorsan ona simsiki saril onu yasa onu birakma

Günün birinde belki anlarsin ne kadar sevdigini ne kadar sevebilecegini ne kadar sevildigini ne kadar sevilebilecegini

Ama is isten geçmis sevgilin seni seven gitmis yitmis olabilir. Iste o zaman üzülme vaktidir. Yerli yersiz aglama vaktidir.

Iste o zaman çevrene dönüp simdi ne yapacagim diye sorma vaktidir. Alacagin cevabi sana söyleyeyim güzelim; BILMIYORUM diyecekler senin dedigin gibi

Ben biliyorum oysa oysa sende biliyordun. Hep bildin zaten. Ama öyle olmadin. Ama artik sen de biliyorsun biliyorsun ki en azindan bir kez gerçekten sevildin ve yine biliyorsun ki bu sevgi bitmeyecek. En azindan ben bitene kadar.

Yasa.. Dogru bildigin insani bul ve onunla yasa ama bu dostunu sakin unutma. Bil ki unutulmayi hiç sevmem.

Ve bil ki kurallarim vardir herkes buna uymak zorundadir.
¬ Dostlarim benden önce ölemezler
¬ Dostlarim benden çok üzülemezler
¬ Dostlarim benden çok sevemezler
¬ Ve dostlarimi kimse benden çok sevemez.

Artik Ben'im dost'umsun.

Yasa Bu hayati sevdigim limon gibi sömürerek tüm eksiligine ragmen tadini alarak yasa.