Benim yarim diyemeden* uzun gecelerde koynunda saklanamadan gittin. Ardından ağlayacağım anılar biriktiremeden* kokunu içime çekecek kadar sarılamadan gittin.

Buna kalpte bıçak yarası derler* çabuk geçer. Bir rüzgar daha eser başımızdan* sarılıp kanayan yerleri yüreğin* cezasını gece öder .

Zaten kime ne* kendim düşmüşüm bu dertlere! Kendim saplamışım hayal hançerini böğrüme. Anlamaz ya kimse* nasıl yükselir bedenim her gece yıldızlara* oradan izlerim olup biteni sessizce öyle.

Bir türkü yerleştiririm dilime güneş vakti* yollara düşerim avare Birini severim yine seher vaktinde* sarılamam ama sıkıca beline* nasılsa gelip başkası alır diye.

Kaderime bağırırım belki ardından* gizli gizli sevda çekerim arkandan. İçim yanar* kavrulur acınla. Sabır dilerim Mevladan* vermezse anlarım yazgımdan.
Uzaktan seyrederim halini* saçlarını* gözlerini* ellerini Bir dokunurum usulca* sen uyurken gelir rüyanın ortasında rüzgar gibi öperim.

Bir geldin* karıştı ortalık. Bu gözlerin mühürledi yüreğimi* iflah olmaz artık. Oysa daha dert çekecek gücüm mü vardı? Bir sözüne sanki yüreğim aktı.
Kirpiklerime çiğ düşer sabah saatlerinde* gözyaşımı içime akıtırım sessizce. Bulutun ardından bakan güneş gibi* hiç aşk parlamaz mı kalbime?

Her gidine baktığım gibi baktım ardından. Sözüm de bitmişti* tebessümüm de.. Birkaç damla da dökerdim sevabına ama öncekilere çok harcamışım* sana kalmamış

Candan Ünal