İhanetin kurşunuyla vurduğundan beri kalbimi bir yanım hep kanamakta. Sessiz kaldım sözsüz kaldım üşüdüm..

İhanet neden bu kadar acıtıyor canımı? Egomu mu hedef alıyor? Beni mi küçültüyor? Aptal yerine konmak kandırılmak mı kanıma dokunuyor?

Oysa hepsi boş bir kurgu olan şu hayatta bu kadar zedelenmek akıllıca mı? Hayallerim hiç olmadı seninle ilgili beklentim de! O zaman neden kırgınım?
Ne kadar büyük bir hiç olduğumu düşünüyordum aldatılmanın haberini aldığımda; bir anda var oldum. Kendimi var etme çabası bu içgüdüsel olmalı!
İşte o andan beri dünya ile alem arasında sıkışıp kaldım. Bir yanımda sonsuzluğun büyük bilinmezi Yaradanın sevgisi kendi yokluğumu algılamak; diğer yanda ilişkiler para aşk ihanet ve diğerleri Çıkmaz bir sokak gibi.. Ama benim geri dönme isteğim yok bu duvara bakarak bütün anlamları bulmayı umuyorum.

Ölüm varken hayatta diyorum senin ihanetin ne kadar gerçek olabilir ki? Bütün meselem bu mudur? Sen aldattın diye evrenin yükü mü binecek omuzlarıma?
Basit bir çekim açlığını doyurmak bir anlık keyif hepsi bundan ibaret! Üstünde çok düşünüp ağlayıp üzülerek anlamlandıramam aldatılışımı ve büyütemem daha fazla.

Ne Pollyanna olabilirim ne Mevlana sıradan bir insanım; o yüzden öteki yanağımı çeviremem vur diye. Bırakıp giderim

Söz sahibine aittir derler peki davranışlar sahibine ait değil midir? O zaman ihanetin de senin üstüne zimmetlidir. Ben hala bir hiçim kanarsa içimde bir yara senden ötürü gidilecek çok yolum var demektir.

Candan Ünal