Önemlidir ve çok şeydir; bir zamanlar sana açtığı ufuklar verdiği emekler içindeki heves aldığı her nefes seni çok sevmiş olması onu çok sevmiş olman.

Ama işte de aşkta da düşte de şu andır bir zamanlardan daha önemli olan.

Yaşamsal hatadır bunu vefayla karıştırıp şu ana razı olman yarını anılarda araman.

Aksi iddia edilse de öyle inanman istense de; bir tek sana aittir yaşam bisikletin.

Enerjisini pedalına bastıkça elektrik üreten şarj dinamosundan alır kalbin.

Bisikletine aldığın yol dostun sana pedallara hevesle bastırdıkça yükünü paylaşıp yol göstermek yolunu açık etmek için yanıp tutuştukça anlamlıdır.

Yokuşu birlikte tırmanmak da kanatlarının altındaki rüzgarla birlikte süzülmek de büyük ödülün tadını paylaşmak da birlikte sarf edilen emekle güzeldir.

Ne çekerse anılarından çeker insan.

Emek artık esirgendiğinde niyet tükendiğinde arkandaki - kucağındaki ağır bir bohçaya dönüştüğünde yağmur damlaları sadece senin başına düştüğünde bir tek frene basmadiğı kaldığında hatta onu bile yaptığında ve artık sana da ona da yazık olmaya başladığında; bir motosiklet bulmasını dileyerek yola tek başına devam etmendir uygun olan.

Vefa başka bir şeydir.

Vefa; elinden geldiğince artık elinden gelmese bile yüküne emeğine ortak olabilmek için hala yanıp tutuşana sahip çıkmaktır.

Niyeti değil - gücü tükenmiş yol dostunu seve seve sırtında taşımak tıkandığın tükendiğin yerde inip bisikletinden bir ağacın dibinde birlikte yatmaktır...