Bazı sevdalar vardır.İnsana başlarken çok güzel gelensonrasında bitişiyle beraber sevgiside dahilherşeyden vazgeçirenherşeye korkuyla baktıran sevdalar.Önce bir dönem gözlerinden yağmurlar yağar insanın sonra alıştığını zanneder.Asıl zor olan o zaman başlar.Artık karlar yağar gibi anılar yağmıştır üstünüzeönce o karları silkelemeniz gerekir üzerinizden.Ne kadar istemesenizde.....

Sonra bu kez de sıcak bir köşe arasınız ısınıp kendinize gelmek için.Üstünüzde kar parçacıkları kalmıştırsilkindikçe anı dökülür her bir yerinizden.

Elleriniz buz kesmiştirısındıkça tutmaz olur o ellerısındıkça bıçak yarası gibi kesilir o ellertutmak istesenizde hiçbirşeyi tutamazsınızcanınız yanar.Artık sıcaktanda korkar hale gelirsiniz.

Ya her sıcakta canım yanarsa korkusu sarar içinizi.Sıcaklardan da korkarsınızsonrasında gelen soğuklardan da.Yine de çivi çiviyi söker misali soğuk birşeyle üşüyen ellerinize pansumanlar yaparsınızkanayan yerlere pansuman yapar gibi.Ancak bu pansuman sonrasında yine çekine çekine yaklaşmaya çalışırsınız sıcağa.Birde bakarsınız ki bu kez canınız yanmaya başlaralışırsınız iyice.

Ve yine mevsimler döner önce baharı yaşarsınızsonra sıcacık yazı.Ardından yine kış geliryine yağar karlar.Her kış yine üşür ellerinizyine tutmaz olur belki

Ta ki siz gerçek sıcaklığı bulana kadar...


CAN ASAF